aA
Ne paslaptis, kad daugelis vyrų nemėgsta daug kalbėti. Moterys kartais šį nenorą priima kaip nenorą bendrauti, uždarumą, abejingumą. Ir jos iš visų jėgų stengiasi išblaškyti tylenį, griebiasi įvairiausių moteriškų priemonių: ašarų, barnių, koketavimo, melo, - visa tai tik tam , kad nutrauktų nejaukią tylą. Bet kokiu atveju, vyro tyla moteris užgauna ir jaudina.
© Shutterstock nuotr.

Kodėl moterys jaudinasi dėl vyro tylėjimo?

-Jai atrodo, kad jis kažką sumanė;
-Jis kažką slepia;
-Jo jausmai jai atšalo;
-Jis nenori dalintis savo jausmais;
-Jis abejingas, jos nebemyli;
-Jis pyksta;
-Jis kažkuo susirūpinęs.

Moterys sprendžia pagal save, juk būtent jos tyli tokiose situacijose. Užsisklendžia, kai įsižeidžia, supyksta, susinervina. Kad nuslūgtų emocinė įtampa, joms reikia išsikalbėti. Reikia tik pradėti, ir problemos menkėja, taip vienu metu ir apmąstoma ir ieškoma sprendimo.

Vyrams yra kitaip. Jie problemas sprendžia apmąstydami tyloje. Tiesa, kai kurie savo nesibaigiančiu kalbėjimu niekuo nenusileidžia moterims. Plepūs vyrai dažniausiai lengvabūdžiai ir tušti. Jie kalba vietoj to, kad ieškotų sprendimų ir stengtųsi padaryti moterį laimingą.

Tikras vyras dažniausiai nedaugžodžiauja

Moterys kartais svajoja apie santūrius, nekalbius vyrus, kurie geba prisiimti atsakomybę ir rasti sprendimus be ilgų pokalbių. Taip yra dėl to, kad vyrai visada atsako už savo žodžius.

Mažiau žodžių – daugiau darbų. Tylėjimas – auksas. Šiose patarlėse - visa liaudies išmintis apie tylėjimo vertę.

Kartais būna labai sunku patylėti, ypač jeigu tai liečia jus. Gebėjimas suvaldyti kilusias emocijas, ištvermė, ramybė – stipraus vyro charakterio požymis. Gebėjimas nesišvaistyti žodžiais vertinamas taip pat, kaip ir gebėjimas atsakyti už savo žodžius.

Vietoj to, kad skųstųsi, moterys turėtų didžiuotis jų gebėjimu valdytis, emociniu tvirtumu, kurio taip dažnai pritrūksta emocingoms ir greitai užsiplieskiančioms moterims.

Tylėjimas kartais geriau nei žodžiai parodo moteriai apie vyro meilę, jei jis įrodo ją savo elgesiu.

Daugelis vyrų lengvai prisipažįsta meilėje, apipila daugybe pažadų, kuriuos pamiršta jau kitą dieną. Jų žodžių vertė menka.

Tačiau tylėjimas turi ir kitą pusę. Tai gali būti tik kaukė. Tyleniai gali būti ir tomis „tyliomis kiaulėmis, kurios gilią vagą knisa“. Geriau juos pažinus jie gali pasirodyti esą visiškai ne tie, kokie pasirodė ir pradžių. Ne veltui sakoma – nori atrodyti protingas, tylėk.

Tylėjimas dažnai padeda sukurti kažkokį mįslingą reikšmingumą, o plepėjimas išduoda visas silpnybes. Aišku, norint geriau pažinti žmogų, teks anksčiau ar vėliau jį prakalbinti.

Kaip prakalbinti vyriškį, jei jis visą laiką tyli?

Stebėjimų duomenimis, paprastai tylenis vyras pagyvėja pastebėjęs, kad ir moteris įtartinai tyli. Jis staiga pasikeičia su ja vietomis ir pradeda jaudintis, ieškoti jos tylėjimo priežasčių. Ypač jeigu įprastai gyvenime ji plepa nenutildama.

Taigi jei norite, kad vyriškis netylėtų, šiek tiek patylėkite. Ir užsitęsus pauzei jūsų tylenis ims kalbėti ir atvers jums naujas savojo charakterio savybes.

Tylėjimas tylėjimui nelygus

Kartais santykiai tarp vyro ir moters taip supaprastėja, išsisemia, kad atrodo, nebėra apie ką tarpusavyje šnekėti. Arba jis nebenori leistis į kalbas, nes mano, kad dialogas gali virsti barniu, o konfliktas emocionaliai išsunkia abu.

Dažnai konfliktinėse situacijose moteris nesuteikia galimybės vyrui suvokti to, ką ji pasakė. Ji skuba daryti išvadas, kritikuoja, smerkia. Ir tokiu atveju ginčas pasiekia tokią stadiją, kad vyras nebenori nieko išsiaiškinti, keistis. „Kad tik ji nutiltų“ – mąsto jis. Dažnos ir grubesnės mintys: „Užsičiaupk pagaliau“. Ir jis užsisklendžia, nutyla ilgam. Tokiu atveju bandymas jį prakalbinti gali baigtis netikėtu protrūkiu.

Be to, šiame stresų kupiname gyvenime vyras dažnai taip pavargsta, kad paprasčiausiai nebeturi jėgų pokalbiams. Pasistenkite tai suprasti. Leiskite jam pailsėti, elkitės švelniau, rūpestingiau, jauskite jo nuotaiką. Nuslūgus darbo dienos įtampai, vyras, pailsėjęs ir atgavęs jėgas, būtinai su jumis išsikalbės apie tai, kas įvyko, kas jam guli ant širdies, ko nori ir apie ką svajoja.

Nesibaiminkite vyro tylėjimo, nepamirškite, kad geriausias pokalbis – tyla, kurioje abu jaučiasi neįsitempę ir tai, kas svarbiausia, supranta be žodžių.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Staigus Trumpo manevras: kodėl tvenkiasi naujo karo debesys ir kuo tai gali baigtis (307)

Visi nebūtini JAV ambasados Irake darbuotojai privalo palikti šalį. Toks įsakymas, augant...

„Valstiečiai“ prezidento rinkimuose remia Nausėdą, „kad nelaimėtų Šimonytė“

Ketvirtadienį posėdžiavusi Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos valdyba priėmė sprendimą...

Milijardinis atokvėpis: Amerikos superturtuoliai vis rečiau sulaukia Mokesčių inspekcijos skambučių (10)

Tikimybė, kad žmonėms, uždirbantiems per metus mažiausiai dešimt milijonų JAV dolerių, bus...

Paslaptingiausia Lietuvos pajūrio vieta: gamta atidengė visas sovietinės kariuomenės paslaptis (25)

„Sakoma, kad tropinėse džiunglėse civilizacijos ženklus gamta ne sunaikina, o juos tiesiog...

„The Times“: May gali atsistatydinti jau penktadienį (8)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May atsistatydins šią savaitę, nes...

Sovietinis keleivinis Тu-134 Rusijoje įvykdė paskutinį skrydį

Lėktuvas Тu-134 – vienas iš populiariausių sovietinių lainerių – nutūpė po paskutinio...

Rado daugiau Nausėdos ir Šimonytės skirtumų: partiškumas – tik vienas iš jų (118)

Abu antrajame rinkimų ture esantys kandidatai į Prezidentus Ingrida Šimonytė ir Gitanas...

Kas turi būti mažo vaiko lėkštėje: dienos meniu, kuris patenkins net išrankiausius

Visa šeima kartu prie stalo – tai viena iš maloniausių dienos akimirkų daugelyje namų, ypač...

Situacija Vilniuje jau kelia nerimą ir ekspertams: šie sektoriai – tikra taršos bomba (79)

Remiantis Europos Komisijos duomenimis , nuosavi automobiliai išskiria 10 proc. viso ES...