aA
Priimta manyti, kad vyrai iš esmės yra poligamiški. Kodėl jiems taip sunku likti ištikimais? Anonimiškumą išsaugoti norėjusio autoriaus atvirumas gali šokiruoti, rašo psychologies.ru.
© Shutterstock nuotr.

„Kodėl būnu neištikimas? Nes neištikimybė paaštrina atmintį. Viskas atsitraukia į antrą planą, kai žiūriu į apnuogintą nepažįstamos moters nugarą, lengvai išsilenkiančią pataluose vakarinės saulės spinduliais nutviekstame užmiesčio viešbučio numeryje. Tai pats sąžiningiausias pasirinkimas, kurį galiu padaryti. Aš čia vienas.

Nepaisant visų kodeksų ir taisyklių, kurių aš apsimestinai laikausi. Nepaisant sveiko proto, pasąmonės ir gyvenimo išminties, šią akimirką aš dėl nieko nesigailiu. Noriu būti čia. Aš už tai balsavau, paskelbiau tai, ir jaučiu, kaip kraujas teka mano venomis. Aš esu gyvas. Esu lygiareikšmis pats sau. Štai kodėl vyrai būna neištikimi.

Manoma, kad vyrai renkasi neištikimybę, nes turi tokią galimybę. Kad būti neištikimam lengva, tas tiesa. Mes beveik nepaliekame įrodymų. Būtinų darbų sąrašas neilgas: nusiprausti čia ir ten, užsitarnauti moters, su kuria miegi, palankumą, reikia sekti laiką ir teisingai išsirinkti susitikimo vietą. Tačiau, apskritai, neištikimybę labai lengva paslėpti. Gerokai dažniau – gerokai dažniau, nei bet kuris vyras gali pripažinti – neištikimybė absoliučiai neturi jokių padarinių.

Tačiau vyrai būna neištikimi ne todėl, kad gali. Jie renkasi neištikimybę todėl, kad jiems to reikia. Neištikimybė – vyro poreikis. Jis verčia mus būti neištikimais vėl ir vėl. Nes seksas neturėtų būti iš anksto numatytas ir suplanuotas. Tai nėra istorija apie dvi asmenybes, kurioms lemta susitikti tamsioje naktyje. Tai atsitiktinumas.

Jeigu būnate neištikimi, greičiausiai žinote, kad meilė visam gyvenimui – tai melas, o monogamiška meilė – apgaulė. Jeigu jūs būnate neištikimi, šios idėjos jus nukreipia. Tai nereiškia, kad jūs negebate mylėti, tai nereiškia, kad jūs nenorite to, ką meilė ar gal netgi santuoka gali jums pasiūlyti. Paradoksas. Jūs gyvenate pagal savo įsitikinimus ir neapgaudinėjate savęs. Tačiau jums tenka prisiderinti prie visuotinai priimto melo.

Ir jums tenka laikytis taisyklių. Miegoti galima tik su tomis, kurioms gresia ta pati rizika. Kai užmezgate tarnybinį romaną, posakis „nesituštini ten, kur valgai“ tikrai įgauna prasmę. Niekada nevartojate žodžio „meilė“, net mylintis. Neužsiimate seksu su piemenimis ir šizofrenikais. Nesigiriate savo ryšiais su garsenybe. Laikotės atokiau nuo žmonos draugų. Jeigu turite meilužę kitame mieste, lankotės jame ne vien dėl sekso. Šios taisyklės – sunkios patirties vaisiai. Ir jų yra dar daugiau. Aš būnu neištikimas spontaniškai.

Namuose dėmesingai atlieku visas savo šeimines pareigas. Tai kažkas panašaus į testą, o vyrams testai reikalingi. Ištikimybė – išbandymas, kuris supriešina vyrą su jo paties instinktais, verčia ignoruoti savo galimybes, nuslopina bet kokį pergalės jausmą.

Santuoka statistinį jaunuolį atitolina nuo visko, ką jis kada nors apie save žinojo. Ir kai kurie vaikinai šį išbandymą įveikia. Jiems pavyksta. Ir man patinka klausyti jų nesąmonių. Visi tie pokalbiai „Aš myliu savo žmoną“, kuriuos priedurniai moralistai palaiko gerdami kokteilius. Aš nesikišu. Aš jų neliečiu. Vyrai dėl tokių dalykų nesipyksta.

Aš taip pat myliu savo žmoną, tačiau tai nieko neliečia. Ir dažniausiai tokias nesąmones kalba žmonės, kurie pakeliui į namus užsuka į striptizo klubą, savo biuruose žiūri pornografiją ir periodiškai užsuka į pažinčių svetaines, pasiduodami neištikimybei pagal sau išduotą kvotą. Aš nieko panašaus nedarau. Mano naminis gyvenimas švarus. Esu labiau susitelkęs nei jie. Geriau atitinku tai, kas mane supa – savo šeimą, savo žmoną, savo darbą. Tam tikra prasme taip yra dėl to, kad aš nebijau būti neištikimas.

Kai pasiduodate neištikimybei, daug ko išmokstate. Daug juokiatės. Pasitaiko, kad daugiau atsiveriate moteriai, su kuria praleidote 45 minutes, nei tai, su kuria nugyvenote 45 metus. Jūs neprivalote būti neištikimi, jūs turite teisę rinktis. Tai jaudina. Nes daugiau nei bet kas kitas, neištikimybė – tai kai kūnas patvirtina savo pranašumą sielos atžvilgiu, genetinio poreikio triumfas, troškimų pergalė prieš pareigas.

Tai nereiškia, kad neištikimybė yra gerai. Arba kad aš ją skatinu. Man vienodai, kaip jūs gyvenate. Aš paprasčiausiai aiškinu, kodėl vyrai renkasi neištikimybę. Tai jų reprodukcinės sistemos matematika. Tai ilgesnio gyvenimo, labiau alinančio darbo ir didesnių krūvių šalutinis poveikis. Tai instinktyvaus atsisakymo paaukoti savo poreikius dėl ne visai nepriekaištingo ir pasenusio santuokos aparato padarinys.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ramanausko-Vanago brolis Albinas: kai mane paleido, iškart supratau, kodėl (291)

Ilgi metai miškuose, tamsiuose, šaltuose ir ankštuose bunkeriuose, sveiku protu nesuvokiami...

Pagrindinių mokesčių trūkumas siunčia rimtą signalą apie Lietuvos ekonomiką (191)

Finansų ministerija skelbia, kad per devynis šių metų mėnesius valstybės ir savivaldybių...

Šimonytė skelbia savo rinkimų programą: apeliuoja į valstybe nusivylusius žmones (187)

Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) pirminiuose prezidento...

Venckienės sūnus: mama Lietuvą apskundė Jungtinėms Tautoms (49)

Neringa Venckienė pateikė skundą dėl Lietuvos veiksmų Jungtinių Tautų Žmogaus teisių...

Naujausi reitingai: tarp didžiausių konkurentų – ryškus poslinkis (102)

Su valdančiaisiais karo sąlygomis gyvenantys konservatoriai reitingų lentelėje didina atotrūkį...

Sabonį pažeminti bandęs O‘Nealas apsikvailino tiesioginiame eteryje (3)

Į kuriozišką situaciją tiesioginiame JAV nacionalinio transliuotojo TNT eteryje pateko vienas...

Tikroji Lietuvos širdis: pasidairykite, kaip atrodo unikali vieta, kur įžengti draudžiama (11)

Labanoro regioninio parko ekologė ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos gamtosaugos...

Lietuvių avantiūra – keliaus į Aziją be bilieto atgal

Radijo laidų vedėjas Richardas Jonaitis jau kurį laiką nesiskiria su didžiuliu darbų sąrašu...

Pilvo riebalai – pavojus sveikatai: 7 būdai, kaip jų atsikratyti (37)

Esama net keleto priežasčių, kodėl pilvo srityje kaupiasi riebalai. Visų pirma, verta paminėti...

Šaltojo sezono palydovai – išsausėjusi oda ir plaukai: kaip jais pasirūpinti

Styrantys ir nepaklusnūs plaukai, paraudusi ir šerpetojanti oda – šaltojo sezono palydovai, jeigu...