Priimta manyti, kad vyrai iš esmės yra poligamiški. Kodėl jiems taip sunku likti ištikimais? Anonimiškumą išsaugoti norėjusio autoriaus atvirumas gali šokiruoti, rašo psychologies.ru.
© Shutterstock nuotr.

„Kodėl būnu neištikimas? Nes neištikimybė paaštrina atmintį. Viskas atsitraukia į antrą planą, kai žiūriu į apnuogintą nepažįstamos moters nugarą, lengvai išsilenkiančią pataluose vakarinės saulės spinduliais nutviekstame užmiesčio viešbučio numeryje. Tai pats sąžiningiausias pasirinkimas, kurį galiu padaryti. Aš čia vienas.

Nepaisant visų kodeksų ir taisyklių, kurių aš apsimestinai laikausi. Nepaisant sveiko proto, pasąmonės ir gyvenimo išminties, šią akimirką aš dėl nieko nesigailiu. Noriu būti čia. Aš už tai balsavau, paskelbiau tai, ir jaučiu, kaip kraujas teka mano venomis. Aš esu gyvas. Esu lygiareikšmis pats sau. Štai kodėl vyrai būna neištikimi.

Manoma, kad vyrai renkasi neištikimybę, nes turi tokią galimybę. Kad būti neištikimam lengva, tas tiesa. Mes beveik nepaliekame įrodymų. Būtinų darbų sąrašas neilgas: nusiprausti čia ir ten, užsitarnauti moters, su kuria miegi, palankumą, reikia sekti laiką ir teisingai išsirinkti susitikimo vietą. Tačiau, apskritai, neištikimybę labai lengva paslėpti. Gerokai dažniau – gerokai dažniau, nei bet kuris vyras gali pripažinti – neištikimybė absoliučiai neturi jokių padarinių.

Tačiau vyrai būna neištikimi ne todėl, kad gali. Jie renkasi neištikimybę todėl, kad jiems to reikia. Neištikimybė – vyro poreikis. Jis verčia mus būti neištikimais vėl ir vėl. Nes seksas neturėtų būti iš anksto numatytas ir suplanuotas. Tai nėra istorija apie dvi asmenybes, kurioms lemta susitikti tamsioje naktyje. Tai atsitiktinumas.

Jeigu būnate neištikimi, greičiausiai žinote, kad meilė visam gyvenimui – tai melas, o monogamiška meilė – apgaulė. Jeigu jūs būnate neištikimi, šios idėjos jus nukreipia. Tai nereiškia, kad jūs negebate mylėti, tai nereiškia, kad jūs nenorite to, ką meilė ar gal netgi santuoka gali jums pasiūlyti. Paradoksas. Jūs gyvenate pagal savo įsitikinimus ir neapgaudinėjate savęs. Tačiau jums tenka prisiderinti prie visuotinai priimto melo.

Ir jums tenka laikytis taisyklių. Miegoti galima tik su tomis, kurioms gresia ta pati rizika. Kai užmezgate tarnybinį romaną, posakis „nesituštini ten, kur valgai“ tikrai įgauna prasmę. Niekada nevartojate žodžio „meilė“, net mylintis. Neužsiimate seksu su piemenimis ir šizofrenikais. Nesigiriate savo ryšiais su garsenybe. Laikotės atokiau nuo žmonos draugų. Jeigu turite meilužę kitame mieste, lankotės jame ne vien dėl sekso. Šios taisyklės – sunkios patirties vaisiai. Ir jų yra dar daugiau. Aš būnu neištikimas spontaniškai.

Namuose dėmesingai atlieku visas savo šeimines pareigas. Tai kažkas panašaus į testą, o vyrams testai reikalingi. Ištikimybė – išbandymas, kuris supriešina vyrą su jo paties instinktais, verčia ignoruoti savo galimybes, nuslopina bet kokį pergalės jausmą.

Santuoka statistinį jaunuolį atitolina nuo visko, ką jis kada nors apie save žinojo. Ir kai kurie vaikinai šį išbandymą įveikia. Jiems pavyksta. Ir man patinka klausyti jų nesąmonių. Visi tie pokalbiai „Aš myliu savo žmoną“, kuriuos priedurniai moralistai palaiko gerdami kokteilius. Aš nesikišu. Aš jų neliečiu. Vyrai dėl tokių dalykų nesipyksta.

Aš taip pat myliu savo žmoną, tačiau tai nieko neliečia. Ir dažniausiai tokias nesąmones kalba žmonės, kurie pakeliui į namus užsuka į striptizo klubą, savo biuruose žiūri pornografiją ir periodiškai užsuka į pažinčių svetaines, pasiduodami neištikimybei pagal sau išduotą kvotą. Aš nieko panašaus nedarau. Mano naminis gyvenimas švarus. Esu labiau susitelkęs nei jie. Geriau atitinku tai, kas mane supa – savo šeimą, savo žmoną, savo darbą. Tam tikra prasme taip yra dėl to, kad aš nebijau būti neištikimas.

Kai pasiduodate neištikimybei, daug ko išmokstate. Daug juokiatės. Pasitaiko, kad daugiau atsiveriate moteriai, su kuria praleidote 45 minutes, nei tai, su kuria nugyvenote 45 metus. Jūs neprivalote būti neištikimi, jūs turite teisę rinktis. Tai jaudina. Nes daugiau nei bet kas kitas, neištikimybė – tai kai kūnas patvirtina savo pranašumą sielos atžvilgiu, genetinio poreikio triumfas, troškimų pergalė prieš pareigas.

Tai nereiškia, kad neištikimybė yra gerai. Arba kad aš ją skatinu. Man vienodai, kaip jūs gyvenate. Aš paprasčiausiai aiškinu, kodėl vyrai renkasi neištikimybę. Tai jų reprodukcinės sistemos matematika. Tai ilgesnio gyvenimo, labiau alinančio darbo ir didesnių krūvių šalutinis poveikis. Tai instinktyvaus atsisakymo paaukoti savo poreikius dėl ne visai nepriekaištingo ir pasenusio santuokos aparato padarinys.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Klaipėdietis nusivylė brangiausiu Lietuvos „Passatu“ pardavėjai problemą mato kitur (88)

„Man tai buvo pirmas naujo automobilio pirkimas“, – DELFI sako Mindaugas, prieš pusmetį...

Rusai pučiasi: mes laimime antrąjį Šaltąjį karą, o JAV laukia žlugimas (842)

Sovietų sąjunga pralaimėjo Šaltąjį karą prieš Vakarus, o sankcijų spaudžiama Rusija laimi...

Emigrantas, kuris grįžo kurti automatizuotą daržovių ūkį (14)

Nors daržovių ūkiuose Lietuvoje daugeliui procesų atlikti vis dar naudojamas rankų darbas, jau...

„MG Baltic“ gynyboje – buvę aukšti prokurorai (66)

Valstybės saugumo departamento informacijoje Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui...

Drąsiems pokyčiams pasiryžusi 27 metų vilnietė pasikeitė kardinaliai (44)

DELFI Stilius kardinaliems stiliaus pokyčiams pasiryžo 27 metų vilnietė Miglė. Drąsi mergina...

Kitą savaitę – tropinė temperatūra: Lietuvoje bus karščiau nei Turkijos kurortuose (14)

Po labai karšto savaitgalio – dar karštesnė savaitė. Sinoptikai pastarąsias dienas nuo kaktos...

Tautos priešas: kvapą užgniaužęs Egiptas prakeikia Salah sutraumavusį Ramosą (34)

Niekas labiau nesuvienija Egipto nei Mohamedas Salah , todėl šeštadienio vakarą dužo ne tik „...

Unikalus Lietuvos kurortas, kur poilsiautojai viliojami fazanais ir žuvimi (43)

„Žmonės, važiuojantys pramogauti, nori ir skaniai pavalgyti, tad visi prašo tik šviežiai...

„Misija Sibiras‘18” bandomojo žygio metu į dienos šviesą sugrąžinta istorinė partizanų vieta

Visą savaitgalį 80 atrinktų dalyvių žygiavo „Misija Sibiras‘18” bandomajame žygyje...

Užkalnis rado Lietuvos blogo maisto sostinę (209)

Jau esu sakęs, kad blogiausias Lietuvos regionas pavalgyti yra Dzūkija . Jie turi girias ir...