aA
„Viskas buvo normalu, o paskui jis susirado meilužę“, „Viskas buvo normalu, o paskui ji pasakė, kad padavė skyryboms“, „Viskas buvo normalu, o paskui mano vaikas pateko į blogą kompaniją“… Visa tai – frazės, kurias reguliariai girdžiu iš savo klientų.
Pora ne vieną dieną aiškinosi santykius.
Pora ne vieną dieną aiškinosi santykius.
© Shutterstock

Kodėl taip nutinka? Į tokią situaciją patekęs žmogus nuoširdžiai nesupranta, kas vyksta, jaučiasi nepelnytai išduotas ir dažniausiai ima ieškoti kaltininkų. Užplūsta skausmas, pasipiktinimas, pyktis. Žmogus iš pradžių jaučiasi kaltas (kažką padariau ne taip), o paskui vis tiek negali suprasti, kuo būtent jis kaltas ir vėl pradeda ieškoti kaltininkų išorėje.

O iš tikrųjų atsakymas dažniausiai žymiai paprastesnis.

Tokių netikėtų išsiskyrimų priežastis – vienpusis būdas kontaktuoti su kitu asmeniu: man gerai, partneris/partnerė/vaikas elgiasi taip, kaip man reikia ir MAN ATRODO, kad jiems IRGI gerai…

Tačiau vertėtų užduoti klausimą: o pagal kokius požymius supratote, kad partneriui gerai?

Ką jis kalbėjo apie save ir savo troškimus? Ar buvote su juo artimi?

Ir štai čia vargšas klientas galutinai sutrinka. Paaiškėja, kad vienintelis požymis, pagal kurį jis nusprendė, kad partneriui viskas patiko, buvo tas faktas, kad tasai tiesiog tylėjo… Galbūt tylėjo, nes vis dar laukė, kad jo paklaus ir nesulaukė. Galbūt tylėjo, nes paprasčiausiai nemokėjo pasakyti, paskui pats kažką suprato, nusispjovė ir išėjo. O gal jis jau tūkstantį kartų bandė pasakyti, bet jo nesiklausė. Viso to mes nežinome, belieka spėlioti.

Tačiau mes žinome kitką.

Šioje situacijoje akivaizdu, kad nepriklausomai nuo išsiskyrimo priežasties, tasai žmogus, kurį apstulbino netikėtumas, visiškai nesugebėjo jausti savo partnerio, jis susiliejo su savo paties jausmais, jaučiamais partneriui ir būtent dėl to susiformavo tokia keista identifikacija „pas mus viskas buvo gerai, o paskui paaiškėjo, kad jam/jai kažkas nepatinka“. Tačiau tasai „pas mus“ iš tikrųjų reiškia „pas mane“. Partnerio šiuo atveju apskritai nėra santykiuose, yra tik Aš. Ir netgi jei klientas išties pats dėl nieko nekaltas ir santykiams buvo lemta suirti, vis tiek žmogus įsigudrino metodiškai ir nuosekliai nepastebėti tiksinčios po pat nosimi bombos.

Žmogus, kuris moka atskirti savo jausmus nuo kitų žmonių jausmų, mokantis jausti ir pastebėti tai, kas vyksta abiejose santykių pusėse, paprasčiausiai pajaus, kad jam kažko nepasakė iki galo, kad ore pakibo kažkokia įtampa. Toks žmogus nesusilieja savo jausmais su kitu, jis supranta skirtumą taro „man gerai“, „jam/jai gerai“ ir „mums gerai“.

Man pačiai savo laiku teko sudalyvauti abiejose tokio bendravimo pusėse. Pirmuoju atveju tu pats užsiimi emocine masturbacija, pasitelkęs į pagalbą kitą žmogų, antruoju atveju kitas naudojasi tavimi kaip vibratoriumi.

Ir malonumo čia labai nedaug, turiu jums pasakyti. Geras seksas nuo masturbacijos skiriasi tuo, kad jame dalyvauja abu. Tas pats su santykiais. Realus kontaktas nuo emocinės masturbacijos skiriasi tuo, kad tame kontakte dalyvauja kitas žmogus.

Pamąstykite apie šitą metaforą.

O pabaigai norėčiau pasakyti, kad tokio emocinio žmonių nejautrumo vienas kito atžvilgiu šaknys slypi, savaime aišku, vaikystėje, kai 0–9 metų amžiaus vaikas įsisavina emocinio kontakto su mama būdą ir paskui nesąmoningai perkelia tą būdą į visas savo gyvenimo sferas, neretai nesuprasdamas, kur ir kame jam trūksta realių įgūdžių. Tačiau vaikystė jau baigėsi ir nieko daugiau mama jau neišmokys. Būtent dėl to būtina ugdytis reikalingus įgūdžius ir pagaliau suvokti, kad emocinis seksas, kaip ir realus, yra visgi malonesnis už masturbaciją.

Realūs santykiai susiklosto tik tada, kai dalyvauja „Abu“, o ne vien „Aš“ ir „Man gerai“ ir dėl to man atrodo, kad „pas mus viskas gerai“.

Šeima ir namai
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(23 žmonės įvertino)
4.3478

Top naujienos

Provokacijos iš Baltarusijos darosi vis įžūlesnės: tai buvo pirmas kartais, kai neteisėtas migrantas taip elgėsi (207)

Neteisėtai į Lietuvą mėginančių patekti migrantų skaičius pastaruoju metu sumažėjęs,...

Daugėjant ženklų dėl naujo karantino jau dabar neabejoja: pokyčių bus, dabartinės taisyklės griežtės įvertino galimus pokyčius dėl kaukių (162)

Dar vieno karantino bent jau kol kas nebus. Premjerei Ingridai Šimonytei užsiminus apie siūlymus...

Šalies reanimacijose dėl COVID-19 gydomi keli mažamečiai: grėsminga komplikacija gali atsirasti net po 4–5 savaičių (390)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį pranešė, kad Vilniuje, ligoninės...

Praeityje skandalingo veikėjo karjeroje – neįtikėtinas šuolis: be medicininio išsilavinimo gavo aukščiausias pareigas ligoninėje Malinauskas: tai visiškas absurdas (540)

Paaiškėjus apie kontroversiškai vertinamo Juliaus Pankos naujas pareigas Kupiškio ligoninėje,...

Policija įminė atokioje vietovėje rastos ir nieko nepamenančios moters mįslę jos kurtus papuošalus pirko Holivudo žvaigždės (24)

Nustatyta Kroatijai priklausančioje saloje rastos moters tapatybė. Išgelbėtoji nesugebėjo...

Šarūnas Meškys | D+

Ugnikalnio išsiveržimas Kanaruose prikėlė prieš 20 metų paskelbtą Ameriką nušluosiančio megacunamio scenarijų: mokslininkai pateikė naują versiją (4)

Iki šiol Cumbre Vieja ugnikalnis La Palmos saloje Kanaruose paskutinį kartą buvo išsiveržęs...

Medikai kovoja dėl sunkia COVID- 19 forma sergančio vaiko gyvybės: aiškėja, kad tėvai nebuvo pasiskiepiję (512)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys feisbuke pasidalijo trumpa informacija apie reanimacijoje...

Tarnybos jau perspėja: situacija naktį bus labai sudėtinga, dalyje Lietuvos – galingas vėjas ir lietus (8)

Kaip praneša meteo.lt, Klaipėdoje (24 m. aukštyje) šiandien vėjas nuosekliai stiprėja visą...

Dviejų pratęsimų trileryje kovingoji „Dzūkija“ vos nenubaudė „Žalgirio“ (128)

„Betsafe-LKL“ pirmenybėse ketvirtadienį vakare Alytaus „Dzūkija“ (1/1) metė rimtą...

Klaipėdietės kurtus drabužius vilkės net pati Jennifer Lopez: juos išvysite „Netflix“ filme (17)

Šis ruduo Klaipėdoje įsikūrusiam prekės ženklui „Salanida“ išties ypatingas, ir ne tik...