Pati didžiausia taisyklė gyvenime turbūt yra ta, kad niekada nereikėtų sakyti: "niekada". "Niekada gyvenime nedarysiu to ir to...", "Niekada gyvenime nesielgsiu taip ar kitaip..." ir "Niekada gyvenime su manimi tai neatsitiks...". Nes, deja, dažnai gauname tai, ko išsižadame.
Jis ir ji
Tikrai nei viena nuotaka, stovėdama prie altoriaus, negalvoja apie neištikimybę. Nenori galvoti ir paskui, stengdamasi nuvyti įkyrias mintis, nes juk "su manim tai negali atsitikti..."

Kodėl kartais elgiamės taip juokingai - tarsi stručiai, beslėpdami savo galvas smėlyje? Gal manome, kad, jei apie tai nekalbėsime, problema neiškils? Deja, problemos kyla būtent tada, kai apie jas nekalbame. Kai norime nuo jų tiesiog pabėgti. Toks elgesys būdingas vaikams, nes jie būna nepajėgūs spręsti per sunkių jų pečiams klausimų. Tačiau mes - suaugę žmonės. Tai ir elkimės - kaip suaugę.

Taigi: kodėl nesantuokiniai ryšiai liečia mus visus?

Jis ir ji

Viena priežastis (nepriklausomai nuo to, ar jie tiesiogiai su tuo susiję, ar ne) yra ta, kad mes visi esame atsakingi už visuomenės faktorius, kurie prisideda prie nesantuokinių romanų.

Antroji priežastis, kodėl mes turime įgauti aiškesnį supratimą apie monogamiją ir nesantuokinius ryšius, yra tai, kad mes privalome sukurti geresnes sąlygas savo vaikams ir ateinančioms kartoms, jau dabar mokydami savo vaikus būti sąžiningais.

Na, o pati betarpiškiausia priežastis, kodėl mes turime būti informuoti apie nesantuokinius ryšius, yra ta, kad nė vienas iš mūsų nesame apsaugotas nuo romanų, kurie gali sugriauti mūsų arba mūsų mylimų žmonių gyvenimą; į romanus įsivelia įvairiausi žmonės.

Jis ir ji

Tradiciškai mes esame įpratę žiūrėti į romanus taip, kad jei jie nesusiję su mumis asmeniškai, mes juos ignoruojame, neigiame juos arba smerkiame. Deja, tai visiškai nepadeda nei apsisaugoti nuo nesantuokinių ryšių, nei susidoroti su jų pasekmėmis.

Nors didžiausias dėmesys, kalbant apie nesantuokinius ryšius, nukreipiamas į susituokusias poras, nesusituokę poros taip pat kovoja su daugeliu panašių problemų dėl pasitikėjimo ir įsipareigojimo. Problemos, kurios kyla dėl nesantuokinių ryšių, ir į juos įsitraukusių žmonių reakcijos gali būti pritaikytos bet kokia porai, kurioje partneriai yra vienas kitam įsipareigoję.

Prielaidos apie monogamiją, kurias remia monogamijos mitas, prisidėjo prie to, kad daugeliui porų, kuriose partneriai yra vienas kitam įsipareigoję, yra ypatingai sunku atvirai aptarti monogamijos, seksualinio potraukio kitiems ir išorinių romanų klausimus. Tačiau kaip gali pasikeisti gyvenimas, jei partneriai nori ir moka šias problemas aptarti realistiškai!

Jis ir ji

Tačiau, norint pasiekti monogamiją, reikia atlikti esminius drastiškus pokyčius savo mąstyme.

O didžiausia mūsų mąstymo klaida yra idėja, kad pora gali prisiimti monogamiją, neaptardama šio klausimo arba kad jie gali užtikrinti monogamiją, gąsdindami vienas kitą pažadais, kas atsitiks, jei vienas kuris nors įsivels į romaną. Abu šie keliai sukuria prielaidas ir sąlygas nesąžiningumui.

Bet kuriuo atveju žmonės nesijaučia laisvi prisipažinti, kad juos traukia kažkas kitas. Jei jie nepripažins šios traukos, jie nepripažins ir pagundos. O jeigu jie neprisipažins, kad yra susigundę, jie galiausiai nepripažins ir savo veiksmų, kuriuose sąlygoja šis potraukis. Tai gali labai paveikti santykius ir jie gali prisipildyti pavydo ir įtarinėjimų, o tai jau veda prie tikimybės, kad šie santykiai bus mažiau linkę į monogamiją.

Išeitis glūdi mūsų sąmoningame pasirinkime, kuris reiškia įsipareigojimą būti sąžiningu. Pasirinkdami tai, abu partneriai suvokia, kad potraukis kitiems asmenims yra tikėtinas ir netgi neišvengiamas, nepriklausomai nuo to, kaip jie vienas kitą myli.

Jis ir ji

Taigi, sąžiningas bendravimas, kurio metu būtų aptariama pagundų realybė ir keliai, kuriais būtų galima išvengti pasekmių, galėtų padėti veikti kylančias pagundas. Taip sukuriamas artumo ir vienas kito pažinimo jausmas, kuris įtarinėjimus pakeičia pasitikėjimu ir santykiai tampa labiau linkę į monogamiją.

Monogamija yra toks dalykas, kuriuo daugelis žmonių prisipažįsta tikintys ir norintys savo gyvenime. Bet koks atliktas tyrimas ar apklausa rodo, kad didžioji žmonių dalis tiki, kad monogamija yra svarbus dalykas santuokoje, o nesantuokiniai ryšiai yra neteisingas ir blogas dalykas.

Tačiau tikėjimas monogamija kaip idealu didelio skaičiaus žmonių neapsaugo nuo nesantuokinių ryšių. Taigi, gal reiktų kitaip pažvelgti į nesantuokinių ryšių realybę ir į šią problemą pažiūrėti atsakingiau – tiek individualiame, tiek visuomenės lygmenyje.

Tai reiškia, kad bus metamas iššūkis daugeliui mūsų labiausiai vertinamų įsitikinimų apie monogamiją ir nesantuokinius ryšius. Bus sudėtinga keisti požiūrį į kai kurias savo įsisenėjusias prielaidas. O dar sunkiau bus jų atsisakyti.

Jis ir ji
Jis ir ji

Mūsų požiūris į monogamiją ir nesantuokinius ryšius yra taip įsišaknijęs, kad mums sunku netgi galvoti apie ką nors, kas nukrypsta nuo šių įsitikinimų. Tačiau tai yra labai svarbu, jei mes siekiame supratimo ir perspektyvos šiuo labai emocionaliu klausimu.

Naujas supratimas apie nesantuokinius ryšius susideda ne tik iš to, kad mes privalome pakeisti savo mąstymą apie romanų priežastis. Tai taip pat reiškia, kad turime pakeisti savo mąstymą apie tai, kaip susidoroti su kaltės, slaptumo, savigarbos, pagalbos ieškojimo klausimais ir sprendimu, ar likti susituokus.

Jis ir ji

Pagalbos sau strategijos pačios vienos retai kada padeda pilnai atsigauti po šios skaudžios patirties tiek poroms, tiek atskiriems individams. Pasveikimas priklauso nuo to, ar mes sugebame atsiriboti griežtai asmeninio supratimo apie nesantuokinius ryšius ir pradėti žvelgti į juos platesniuose rėmuose.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (300)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (17)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (162)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Savo auklėtinių nebeatpažįstantis Jasikevičius: esame kovotojų komanda, bet Bamberge to nebuvo (26)

Eurolygos 18-ame ture Kauno „Žalgiris“ buvo priverstas Bamberge pripažinti „Brose“...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais (184)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (203)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Prašo emigrantų pagalbos: vieno ieškomiausių žudikų iš Kauno pėdsakai – D. Britanijoje (61)

Daugiau kaip dvylika metų nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstantis ir net į ieškomiausių...

Keisčiausi pigių butų skelbimai Lietuvoje: nuo neprašyto kambarioko iki dviejų sodybų dovanų (6)

Besidairantieji pigaus būsto, skelbimų portaluose gali išvysti ir kiek keistokų pasiūlymų, kurie...

Milaknio tritaškių kruša neišgelbėjo „Žalgirio“ Vokietijos čempionų tvirtovėje (337)

Kauno „Žalgirio“ (11/7) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

Afrikos šalis, kurioje jausitės saugiau nei bet kurioje Europos sostinėje (25)

Čia visai kitas pasaulis ir vykstant į šią šalį privalai priimti tuos skirtumus, kurie mums,...