aA
Moterys taip pat dažnai būna neištikimos kaip ir vyrai – būtent tai įrodė naujausi moksliniai tyrimai. Skiriasi tik motyvai, kodėl jos tai daro.
© Shutterstock nuotr.

Net mintis apie tai, kad moteris gali turėti seksualinių fantazijų ir troškimų, kuriuos ji norėtų realizuoti ne su nuolatiniu partneriu, daugeliui atrodo nepriimtina.

„Vakarų visuomenėje gajus mitas, jog moteris fizinė santykių pusė domina mažiau nei vyrus, – psychologies.ru teigia psichologas Robertas Weissas. – Mūsų kultūriniai stereotipai sufleruoja, kad dažniau svetimas moteris lanko vyrai.“

Tačiau antropologės Helen Fisher tyrimai parodė, kad abiejų lyčių atstovai neištikimi būna kone vienodai. Tiesa, tik 34 proc. neištikimų moterų pripažino, jog jų santuoka laiminga. Tuo įsitikinę buvo 56 proc. „į kairę“ pasukusių vyrų.

„Paaiškinti tai nesunku, – sako H. Fisher. – Moterys domina toks seksas, kuris suteikia emocinio artumo jausmą. Vyrai gi ieško naujos seksualinės patirties.“

Taigi moterys dažniau būna neištikimos tuomet, kai su partneriu praranda vidinį ryšį. Tai patvirtino ir anoniminė apklausa viename britų tinklalapyje, kuriame registruojasi meilės nuotykių ieškotojai. 90 proc. užsiregistravusių vyrų ir 70 proc. moterų pripažino, kad yra susituokę. 57 proc. moterų sakė jaučiančios šiltus jausmus meilužiams, tokių vyrų buvo 27 proc.

Net ir suprasdamos, kad neištikimybė potencialiai griauna santuoką ir gali tapti sunkia psichologine trauma sutuoktiniui, moterys vis dėlto nenutraukia santykių su meilužiu. Psichologai įvardija, kodėl.

Prasta savivertė

Seksualinis priešingos lyties atstovo dėmesys kai kurioms moterims padeda įveikti nepasitikėjimą savimi. Toks meilės ir dėmesio surogatas leidžia joms nors tam tikrą laiką pasijausti įdomia ir geidžiama.

Vienatvė ir artumo praradimas

Neretai šiuolaikinė moteris jaučiasi atsakinga mama, rūpestinga aukle, o neretai yra ir vienintelė šeimos maitintoja. „Šie susimaišę vaidmenys verčia ją siekti santykių, kur galėtų būti silpna ir geidžiama, – sako R. Weissas. – Gali būti, kad nuolatinis partneris tokią moterį seksualiai visiškai patenkina. Tačiau naujuose santykiuose ji ieško emocinės pilnatvės ir sielos ryšio (net ir tuomet, jei neištikimybės scenarijų rašo tik vaizduotėje).“

„Moteriai svarbu, kad apie ją galvotų, rūpintųsi: skambintų ar rašytų pranešimus, atvirai bendrautų, dovanotų tegul ir nebrangias, bet reikšmingas dovanas, – sako šeimos psichologė Lidija Monvė. – Vyrams gi tokio emocinio ryšio patvirtinimo reikia daug rečiau. Štai todėl ilgainiui tai tampa pykčių ir nesupratimų priežastimi.“

Per dideli lūkesčiai

Kai kurių moterų santykiai su priešinga lytimi nėra realistiniai. Joms atrodo, kad jeigu partnerį vadina geriausiu draugu, šis turi be žodžių atspėti jos jausmus ir norus. Toks partneris visuomet turi būti šalia, suprasti ir palaikyti.

Jeigu kartais šie jausmai ima blėsti (o tai yra neišvengiama, nes santykiuose pakilimai ir nuopuoliai neišgyvenami), vidinis narcisizmo jausmas verčia moteris tokio palaikymo ieškoti už šeimos ribų.

Draugių neturėjimas

Psichologiniam balansui išlaikyti reikšmės turi ne tik romantiniai santykiai su priešingos lyties atstovais, bet ir draugystė su „panašiais į save“.

„Kai kurioms moterims būna sunku draugauti su savos lyties atstovėmis, joms daug paprasčiau bendrauti su vyrais, – teigia L. Monvė.

Dažniausiai tai susiję su tuo, jog vaikystėje mergaitės ir jos mamos nesiejo artimi santykiai arba ji iš viso nepažino motinos meilės. Tuomet užaugusi ji nepasitiki moteriška draugyste, o supratimo ieško vyriškoje kompanijoje.

Kerštas

Kartais moteris neištikima būna norėdama atkeršyti „į kairę“ pasukusiam sutuoktiniui. Tokiu atveju ji net nesistengia nuslėpti turinti meilužį.

Sekso stoka

Moterų prigimtis – tokia pat seksuali kaip ir vyrų. Dailiosios lyties atstovėms fizinis artumas taip pat yra labai svarbus. O kartais seksualinis temperamentas yra daug ryškesnis nei partnerio. Tokiu atveju kai kurios moterys renkasi ne skyrybas, o dar vieną ryšį, teikiantį seksualinį pasitenkinimą.

Daugumai moterų nutraukti neteisėtus santykius būna daug sunkiau, nei jos manė.

„Vidinės neištikimybės priežastys, gali būti sunkiai nusakomos, – teigia R. Weissas. – Dažnai moteriai net prireikia profesionalios psichologinės pagalbos, kad pavyktų susitvarkyti su patirtomis dvasinėmis traumomis, kurios turėjo įtakos neištikimybei, dažniausiai moters gyvenimui laimės neatnešusiai.

Jeigu sutuoktiniai nutaria išsaugoti santykius, kartais šie išgyvenimai ir sukrėtimai jiems padeda suvokti, kokie jie vienas kitam yra svarbūs. Tačiau tai pavyksta toli gražu ne visiems. Verta paminėti, kad net 80 proc. neištikimybės atvejų būna atskleidžiami. Šis vidinis randas žmogui, su kuriuo kadaise susiejote likimą, išliks visą gyvenimą.“

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Mokslų daktarės analizė: kas geriau – sviestas ar margarinas? (226)

Diskusijos apie tai, kas tinkamiau jūsų sveikatai, – margarinas ar sviestas , tęsiasi jau...

Mokyklos valgyklos maiste – gyvos kirmėlės (178)

Vakar Radviliškio rajono Lizdeikos gimnazijoje pietavusi moksleivė perlinių kruopų košėje rado...

Atsakymas į amžiną lietuvių klausimą: kas pigiau – statyti namą pačiam ar jį nusipirkti (198)

Daugelis svajoja apie nuosavą būstą, tačiau tokias mintis dažnai sutrikdo klausimas, kas pigiau...

Šilumos sulauksime daugiau, tačiau geros naujienos tuo ir baigiasi (2)

Artimiausią parą per šalį slinks atmosferos frontas. Naktį dangus bus niūrus ir pilkas....

Ekspertai įvertino apkalbas sukėlusį įvaizdį: prašauta, ir tai – ne dėl apnuogintos krūtinės (279)

Gili iškirptė – anokia naujiena tarp Lietuvos ar užsienio pramogų pasaulio žvaigždžių; ir...

Penki belgės įvarčiai nublanko prieš lietuvės smūgį į savo vartus, kuris sudrebino internetą epizodo įrašas (66)

Europos moterų futbolo čempionato atrankos H grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė Levene net 0:6...

Kauniečius piktinęs pastatas „vaiduoklis“ pagaliau turi naujus savininkus (64)

Kaune, Savanorių prospekte ne vienerius metus stūksantis apleistas prekybos centras...

Mokslininkai nustatė „aukso trejetą“, kuris tikrai padės jūsų partnerei pasiekti orgazmą (57)

Paprastai sakoma, kad visokios spragos ar atotrūkiai yra blogis. Juk žinome, koks baisus dalykas yra...

„Netflix“ filmas įsiūbavo įsiūčio audrą Lenkijoje, premjeras reikalauja pakeitimų (70)

Lenkijos premjeras parašė internetinės televizijos platformai „ Netflix “ reikalaudamas, kad...