aA
Jau seniai aišku, kad narcizai traukia moteris. Iš pirmo žvilgsnio jų perdėtas pasitikėjimas savimi gali traukti kone tarsi magnetas. Tačiau po neilgo susitikinėjimo moterys neabejotinai supranta, kad jų viliojanti išorė maskuoja blogą elgesį, įskaitant ir neištikimybę. Ir jeigu moteris ieško perspektyvaus sutuoktinio, tuomet ji bėgs nuo narcizo kaip įmanoma toliau, ar ne?
© Shutterstock nuotr.

Deja, ne. Tamaros Monterose ir Carrie Haslamo iš Hartpury koledžo (Anglija) atliktas tyrimas jus nuliūdins. Pasirodo, narciziški bruožai ir toliau traukia net ir patyrusias moteris, netgi ir tas, kurios ieško sutuoktinio.

„Narciziški vyrai nėra geri partneriai, tačiau netgi patyrusios motery to nesuvokia“, – rašė tyrėjai žurnale „Personality and Individual Differences“. Jų nuostabai „ištekėti norinčios moterys labiau žavėjosi narciziškomis vyrų asmenybėmis nei tos, kurių planuose santuokos nebuvo“.

Tyrime dalyvavo 146 Didžiosios Britanijos moterys, kurių amžius nuo 18 iki 28 metų. 76 procentai respondenčių prisipažino trokštančios ištekėti, 24 procentai tokių ketinimų neturėjo. Moterys taip pat atskleidė, su keliais vyrais buvo užmezgusios romantiškus santykius: 52 procentai nurodė nuo nulio iki penkių partnerių, o 7,5 procento sakėsi turėjusios 21 ir daugiau partnerių.

Paskui tyrimo dalyvėms buvo pateikta dvidešimt teiginių, susijusių su narciziškumu ir patrauklumu, ir paprašyta juos įvertinti, sutinka ar ne, nuo vieno iki penkių skalėje. Tarp teiginių buvo tokie kaip „Pasitikėjimas savimi vyruose labiau žavi nei kuklumas“, „Vyrų tuštybė yra patrauklus bruožas“ arba „Mane žavi vyrai, kurie jaučia malonumą būdami dėmesio centre“.

Mokslininkus labai nustebino, kad ištekėti norinčios moterys labiau žavėjosi narciziškomis vyrų asmenybėmis nei tos, kurių planuose santuokos nebuvo. Pavyzdžiui, apie santuoką svajojančios respondentės palankiau vertino tokius teiginius kaip „Mane traukia vyrai, demonstruojantys valdžią“ ar „Manipuliavimą siekiant sėkmės darbe naudojantis vyras yra patrauklus“.

„Šis rezultatas iš moterų perspektyvos yra problematiškas, – rašo tyrimo autoriai, – kadangi narciziški vyrai orientuoti pirmiausia į trumpalaikio poravimosi tikslus“. Kitaip tariant, jie bet kokiu atveju sudaužys moters širdį. Dar blogiau yra tai, kad dauguma savybių, dėl kurių jie nėra geri partneriai silpnajai lyčiai, nėra iš karto akivaizdžios.

Mokslininkai nustatė, kad nėra jokio skirtumo tarp mažai ir daug partnerių turėjusių moterų. Vienintelis realus skirtumas yra tas, kad daugiausiai romantiškų santykių turėjusios moterys kur kas labiau žavisi narcizais nei tos, kurios turėjo iki dešimties partnerių.

Rezultatai perša mintį, kad vyrai narcizai yra vertinami kaip aukšto statuso veikėjai, turintys „gebėjimą įgyti išteklius, su jais nenuobodu ir jie pasitiki savimi – šios savybės moteris žavi santykiuose“, rašė tyrėjai.

C. Haslamas ir T. Montrose daro išvadą, kad moterys „turi atsižvelgti į ateities santykių troškimus ir praeities bendravimo patirtį“, jeigu nori apsispręsti dėl vyro tinkamumo partnerystei.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Visiems laikams praleista proga: tai buvo viena didžiausių mūsų mokestinių klaidų (34)

Kiekvienų metų sandūroje norima tikėtis, kad kiti metai bus geresni ir viski rodikliai kitais...

Už lietuvių pamėgtus niekučius iš Kinijos teks susimokėti kur kas brangiau (41)

Nuo 2021 metų sausio 1 dienos visoje Europos Sąjungoje nebeliks pridėtinės vertės mokesčio...

Savaitės orai: pirmadienį gresia rekordas, vėliau bus blogiau (8)

Pirmadienį Lietuva pateks į galingo ciklono pietvakarinę šiltąją dalį. Dangumi plaukiantys...

Ant branduolinio karo slenksčio: kodėl 2020-ieji gali tapti lemtingi (334)

Netikėtai kilus didelei tarptautinei krizei kurį laiką trunka apsižodžiavimai, raginimų sėsti...

Slovėnijos princas: neįtikėtinai žaidžiantis Dončičius pagerino pačiam Jordanui priklausiusį rekordą (3)

NBA pirmenybėse neįtikėtiną žaidimą demonstruojantis Luka Dončičius dar sykį įrašė...

Žydų gydytojas parodė dar nepažįstamą Aušvico pusę (126)

„ Aušvicas neturi pasikartoti – šis troškimas, atsiradęs tėvo širdyje, vokiečiams palikus...

Išskirtinį Europoje karaliavusios dinastijos atstovų veido bruožą nulėmė kraujomaiša: išnyko visa giminė (36)

Daugeliui karalių ir karalienių, priklausiusių Austrijos Habsburgų dinastijai, valdžiusiai...

Miestas, kadaise tituluotas prekybos sostine: prasiautęs pirmasis pasaulinis karas paliko tik apokaliptinius vaizdus (13)

Prieš pirmąjį pasaulinį karą Tauragė turėjo beveik trylika tūkstančių gyventojų,...