Mokslininkai ir terapeutai seniai tyrinėja, kas mus traukia prie žmonių, kuriuos pasirenkame į draugus ir išskyrė keletą priežasčių. Štai keletas bruožų, kurie mus traukia ir sąrašas naudingų patarimų, kurie padės iš anksto nustatyti, ar konkretiems santykiams su konkrečiu partneriu lemta tęstis ilgai.
Skirtingumas

Jis ir ji

Sena klišė “priešingybės traukia” atrodo teisinga, jeigu apsidairysite aplinkui. Mes turime tendenciją ieškoti partnerių, kurie pasižymi bruožais, kurių mes patys neturime, tačiau kuriais žavimės. Šis principas gali būti pritaikytas “gerai mergaitei”, kuri pajunta nenumaldomą trauką “blogam berniukui”. Jis jai suteiks smagumo ir malonumų, kurių pati viena ieškoti ji nesiryžtų.

Tai taip pat gali padėti paaiškinti, kodėl labai malonūs žmonės susiporuoja su įkyriais ir įžūliais partneriais. Intravertai ieško ekstravertų, kurie padėtų jiems išlaikyti ryšius su vakarėliais, o ekstravertams intravertai reikalingi tam, kad suteiktų jiems ramaus gilumo. Kai mes pasirenkame ką nors, turintį priešingų savybių, įgauname galimybę paragauti to gyvenimo, kurio patys atsisakome, o šis jausmas gali būti labai malonus.

Ko reikėtų saugotis

Tačiau bėgant laikui ši tendencija gali tapti problema. Kartais sakoma, kad tas bruožas, kuris iš pat pradžių mus patraukė prie partnerio, laikui bėgant tampa labiausiai erzinančiu bruožu.

Jeigu ieškote ilgalaikio partnerio, rinkitės išmintingai, o jeigu vis tik nusprendėte savo gyvenimą susieti su nepanašiu į save žmogumi, pamėginkite įsivaizduoti, kaip jums patiks šie bruožai prabėgus keliems mėnesiams ar metams. Ar tie bruožai, kurie jums dabar atrodo tokie nuostabūs, derės prie jūsų gyvenimo būdo po kelių mėnesių ar metų?

Panašumas

Jis ir ji

“Plunksnuoti paukščiai spiečiasi kartu” – taip pat populiari klišė. Ir taip yra ne be pagrindo. Nors mes ir ieškome žmonių, kurie turi bruožų, galinčių kompensuoti mūsų trūkumus, mes taip pat ieškome žmonių, kurių charakteris panašus į mūsų. Paaugliai renkasi į draugus kitus paauglius, kurie klausosi tokios pat muzikos, dėvi tuos pačius drabužius ir turi tuos pačius draugus.

Žmonės taip pat ieško partnerių, kurių kilmė, socialinis-ekonominis statusas, pagrindiniai įsitikinimai ir vertybės būtų panašūs. Kodėl? Žinoma, dėl akivaizdžių priežasčių. Mes norime šalia turėti žmogų, su kuriuo galime jaustis “savimi” ir gyventi tokį gyvenimą, prie kurio esame įpratę.

Ko reikėtų saugotis

Panašaus į save partnerio pasirinkimas daugeliu atžvilgių yra teigiamas dalykas, tačiau ir šioje situacijoje jums reikėtų pagalvoti, ar jūsų pasirinkimas padės sukurti ilgalaikius santykius. Įsitikinkite, kad bruožai, kuriuos jūs geidžiate matyti savo partneryje, nėra trumpalaikė įvairovė, tokia kaip vienodas susidomėjimas apsilankymais klube, apsirengimo stilius arba tiesiog bruožai, būdingi tos pačios amžiaus grupės žmonėms. Jeigu ieškote ilgalaikės partnerystės, ieškokite ilgalaikių asmenybės vientisumo bruožų, humoro jausmo, esminės gyvenimo filosofijos.

Aplinkybės

Jis ir ji

Žmonės dažnai suartėja daug greičiau, jeigu anksčiau yra patyrę panašių išgyvenimų (fizinių ar emocinių) arba jeigu drauge patiria kokią nors dramą. Pavyzdžiui, žmonės, kartu išgyvenę lėktuvo katastrofą, gali labai greitai pajusti tarpusavio ryšį ir papulti į meilės pinkles.

Nesantuokinį romaną užmezgusius žmones gali sieti paslaptis, slaptumo jaudulys, tačiau santykiams išėjus į viešumą šie partneriai gali suprasti, kad jiems drauge tiesiog nuobodu. Meilės šansus santykiuose padidinti galima iš anksto pasidalinus asmenine informacija, tačiau šis dalijimasis turi būti abipusis. Tokiu būdu padidėja meilės tikimybė.

Ko reikėtų saugotis

Tačiau kai žmones suartina aplinkybės, yra labai svarbu rūpestingai ištirti savo santykius. Ar jūs mylite konkretų žmogų, ar jums tiesiog patinka intymumas, kuriuo dalinatės su šiuo žmogumi? Ar galite įsivaizduoti, kaip su šiuo žmogumi pergyvenate kartais nuobodžias kasdienio gyvenimo aplinkybes?

Nebaigti reikalai

Jis ir ji

Ketvirtoji priežastis, dėl kurios mus traukia konkretūs žmonės, yra tai, kad kažkokiu lygmeniu jie mums primena tuos, kuriuos mes iš pat pradžių mylėjome: mūsų tėvus! Mes galime nesąmoningai rinktis žmones, kurie mums primena tėvus ar kitus žmones, buvusius mūsų ankstyvame gyvenime. Tokiu būdu mes norime gauti iš jų tą meilę, kurios nesulaukėme iš savo tėvų! Jeigu apie tai pagalvosite, tai atrodys visai logiška: būdami su šiuo žmogumi jūs iš karto pasijuntate patogiai, nes jaučiate, kad kažkokiu būdu tą žmogų jau pažįstate, o tai grindžia kelią meilei.

Ko reikėtų saugotis

Tai nebūtinai reiškia nesėkmingus santykius, tačiau jeigu jūs nuolat įsitraukiate į nesveikus santykius ir įtariate, kad tai yra viena iš priežasčių, jums teks būti atsargesniems. Pradėdami naujus santykius viską išanalizuokite. Pasistenkite sąmoningai pastebėti bruožus, kuriais jūsų išrinktasis (išrinktoji) yra panašus į kitus jūsų gyvenimo žmones ir pamėginkite objektyviai įvertinti, ar būtent tokius bruožus norite matyti savo gyvenimo partneryje.

Dar svarbiau – išmokite pažinti save. Susidarykite sąrašą bruožų, kurių ieškote potencialiuose partneriuose ir sąrašą bruožų, kurių norėtumėte išvengti. Tuomet sulyginkite, kaip jūsų išrinktasis atitinka jūsų sąrašą.

Kai pajusite, kad įsimylite savo naująjį partnerį, ištirkite savo skirtumus, panašumus, pažinties aplinkybes ir kritiškai viską pasverkite – tuomet galėsite suprasti, ar šiems santykiams lemta būti ilgalaikiais, ar šis susižavėjimas greitai išnyks.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Kremliaus ruporai vilniečius baugina: jūs net nežinote, kas jus vežioja sostinės gatvėmis (233)

Ar žinojote, kad Vilniuje važiuodami autobusu 3G iš oro uosto į Fabijoniškes ir įsigiję...

Karbauskis ruošia sprendimą, kuris perbraižys Lietuvos verslo ribas (253)

Valdančioji „valstiečių“ frakcija netrukus ketina Seime teikti Konkurencijos įstatymo...

Kas vyksta Luhanske: pateikė dvi versijas miesto centrą apsupę ginkluoti asmenys (114)

Šiuo metu vadinamojoje „Luhansko liaudies respublikoje“ (LLR) tvyro įtampa - antradienį į...

Masiulis: Seimo komisija vykdo „archeologinius kasinėjimus“, o rusiška įranga diegiama toliau (176)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), tęsiantis neteisėtų verslo ir politikų...

Skvernelis remia iniciatyvą kitąmet skirti lėšų Kauno stadionui (26)

Premjeras Saulius Skvernelis remia dalies parlamentarų iniciatyvą kitąmet skirti lėšų Kauno S....

Vilniaus centre jau stovi eglutė: žada, kad bus daug šviesų (15)

Sostinėje pradėjo ryškėti pirmieji artėjančių Šv. Kalėdų ženklai. Vilniečių,...

Internautai nerimsta: kaip „Vienas namuose“ filmo herojaus tėvai galėjo leisti sau tokią prabangą? (12)

Nenumaldomai artėjant šventiniam laikotarpiui, kada televizijos kanaluose ims dominuoti filmai...

Specialistas apie šių metų orus Lietuvoje: situacija yra neįprasta (3)

Pastaruoju metu galime matyti pakilusį Neries vandenį Vilniuje, dėl gausaus lietaus didžiulių...

Dosnus šveicarų pasiūlymas: už apsigyvenimą kaime sumokės 60 tukst. eurų (12)

Mažas Šveicarijos kaimas , kuriam, masiškai iš jo išvykus gyventojams, gresia išnykimas,...