Moterys svajoja apie gerą šeimos gyvenimą. Kai kurios moterys nori tekėti už užsieniečių. Kodėl? Atsakymai galėtų būti trys.
Santuoka
Pirmas atsakymas pagrįstas nuodugniais sociologiniais tyrimais: todėl, kad Lietuvoje normalių vyrų nėra. Kaip taip?- klausiame. Sako, kad Lietuvoje vyrai arba alkoholikai, arba jau vedę, arba nėra vyrai tikrąja šio žodžio prasme. Be to, jie visi priklauso kitokiai kultūrai ir kitokiam mentalitetui. Jie, sako, nekultūringi, nešvarūs, su moterimis elgiasi grubiai ar vaikiškai. Jie nemoka džiaugtis, sekse tingūs, nieko, išskyrus laikraščio, neskaito.

Kadangi užsienio valstybėse žmonės aukštesnio mentaliteto, tai ir tekėti už jų maloniau. O kuo pasireiškia jų aukštesnis mentalitetas? Jie kultūringesni, nuo jų maloniai kvepia, jie moka gražiai asistuoti. Be to, jie yra linksmi, seksualiai išradingi, labiau apsiskaitę. Taip kalbančios moterys, be jokios abejonės, pavargo jaustis pranašesnės už visus jas čia supančius vyrus. Jų aukštas mentalitetas reikalauja lygiaverčio partnerio! Gana gyventi tarp dvasios ubagų!

Antras atsakymas yra paprastas ir nuoširdus: už užsieniečio tekėti gerai tam, kad materialiai apsirūpintumei. Neaišku, kaip ten su mentalitetu. Tačiau atlyginimai pas juos aštuonis kartus didesni. Kadangi Lietuvoje yra žemiausi visoje Europoje atlyginimai, tai tekant už lietuvio imi balansuoti ties skurdo riba. O ką, jei dar ir vaikų nori turėti?

Ištekėjus už vokiečio turėsi ir namus, ir naują automobilį, ir galėsi normaliai apsipirkti maistu bei kosmetika. Turėsi kokių norėsi rūbų, o atostogauti važinėsi po visą Europą ir Aziją. O galbūt - net per Afriką ir Ameriką. Tuo pačiu (apie tai dažniausiai nekalbama ) tau, jeigu kas, bus prieinamas ir vyro turtas, nes tampi jo dalies paveldėtoja. Žinoma, ir jausmai svarbu, tačiau...

Santuoka

Tačiau kol kas gyveni čia, Lietuvoje, šio požiūrio besilaikančios moterys labai nervingai perkaito moterų žurnale tokias frazes, kaip: „prasideda lietuvių pamėgtos kelionės į egzotiškus kraštus“ arba „Lietuvoje parduota daugiau, nei paprastai, naujų automobilių“. Jos jaučiasi įžeistos šių mitologinių lietuvaičių, kurios vis nusiperka naują automobilį ir vis išvažiuoja į egzotišką kraštą. O kaip gi aš? Gana gyventi skurde!

Trečias atsakymas yra romantinis ir susijęs su laisvos meilės idėja: o kodėl aš negaliu tekėti už to, už ko noriu? Nereikia man nei tos kultūros, nei to turto! Aš ir pati moku užsidirbti, o vyras neturi būti už mane pranašesnis. Tiesiog viskas priklauso nuo jausmų. O kadangi man tenka važinėti po Europą, tai ir susitinku dažniausiai su užsieniečiais. Ir man svarbu, koks žmogus, o ne kokie šio žmogaus aksesuarai. Jausmai svarbu - o mano jausmus jaudina ne apskritai žodis „užsienietis“, o konkretus žmogus.

Šio požiūrio besilaikančios moterys pabrėžia, kad joms vyro padėtis apskritai neturi jokios reikšmės. O užsieniečiai tarp draugų, meilužių ir vyrų atsiranda atsitiktinai.

Ką parodo gyvenimas? Kaip visada, jis parodo, auksinį santykį trys – trys - trys. Trečdalis patenkintų, trečdalis nusivylusių, trečdalis – nei taip, nei ne. Patenkintos moterys sako: man iš tiesų pasisekė: sutikau mylintį vyrą, gyvenu pasiturinčiai, seksualiai mes esame puiki pora, o užsienyje aš baigiu įsitvirtinti: mokslai, darbas ir t.t.

Tarp nusivylusių moterų ir grupėje “nei taip, nei ne“, pasigirsta skundų. Pavyzdžiui, jie gali būti tokie:

Mano vyras yra šaltas ir abejingas, grįžęs namo jis tik žiūri televizorių;

Mano vyro giminė žiūri į mane kaip į nepilnavertę emigrantę iš Rytų Europos, pasiglemžusią jų vaikelį dėl pinigų;

Mano aukštasis išsilavinimas užsienyje nieko nereiškia ir aš dirbu maisto parduotuvės sandėlyje;

Mano vyro namuose viešpatauja man nepažįstama tvarka: nenormali švara (Vokietijoje);

Nenormali izoliacija ( Švedijoje);

Nenormalus vyresniųjų ir vyro kultas (Turkijoje);

Santuoka

Mano vyras, pasirodo, yra labai įžeidus, per daug jautrus ir neryžtingas - jis nori manęs atsisakyti, ir dar sako, kad tai daro dėl manęs, atseit, kad man nebūtų per daug sunku adaptuotis svetimoje šalyje.

Jis buvo visai neturtingas, pats turėjo skolų, o man tik „pūtė miglą“.

Paaiškėjo, kad aš apskritai labiau myliu Lietuvą ir siekiu kuo greičiau grįžti namo.

Nusivylimas turi du laipsnius. Pirmo laipsnio nusivylimas – frustracija - tai pasipiktinimas dėl to, kad reikalai nejuda taip, kaip tu tikėjaisi. Šiuo atveju moterys vis dar tikisi, kad reikalai gali pasitaisyti: vyras apsigalvos, atsiras geresnis vyras ir t.t. Frustracijos apimtos moterys būna įsižeidusios, užsigavusios, tyli ir neatsako į žinutes bei e-meilus, arba atsako, bet su priekaištais. Neretai jų istorijos su užsieniečiais įgyja nepertraukiamą stovį. Jos pakimba tarp Lietuvos ir užsienio arba pakimba užsienyje neaiškiame fone: santuoka lyg ir yra, lyg ir nėra. Vienatvė. Neapibrėžtumas.

Kitas nusivylimo laipsnis - nusivylimas iki galo, atsižadėjimas. Tokios moterys anksčiau ar vėliau ima pykti ant savęs: kokia aš buvau kvaiša, ką ten sau prisifantazavau, kokia nesąmonė visos tos svajonės apie užsienietį. Niekas tavęs nepadarys laimingu, jei tu pati nemoki... Šiuo atveju jos atsisako savo gražios užsienietiškos svajonės su ašaromis. Šios ašaros reikalingos ir jei svajonė buvo didelė, pradeda gedėjimo procesą. Nusivylus iš tikrųjų žmonės dažniausiai nekartoja senų klaidų.

Svajonė ir laimė - kaip jums atrodo, ar šie dalykai yra susiję? Ar būtinai reikia apie ką nors svajoti, kad pasijaustum laimingas? Ar būtinai pasijunti laimingas, kai išsipildo tavo svajonė?

Santuoka

Žinoma, tuo momentu, kai svajonė išsipildo, ateina džiaugsmo banga. Tik turint omenyje, kad už visus džiaugsmus mums tenka mokėti, ateina ir atpildo valanda. Ir po skanaus torto mus iš ryto pykina, o po seksualinio nuotykio mums kur nors niežti bei ko nors trūksta. Laimės ši akimirka negarantuoja, žinoma, jei nepasakai, kad ta akimirka ir buvo laimė. „Štai - kai aš išlipau Stokholme iš lėktuvo, tuo momentu aš negalėjau patikėti savo laime...“

Kaip bebūtų keista, galimas ir toks variantas: pasijunti laimingas, kai ko nors atsižadi. Ne tuo momentu, aišku, kai atsižadi. Tuomet būna ir skaudu, ir pikta, ir liūdna. O po kiek laiko - mėnesių ar metų. Kai supranti, jog atsižadėjai teisingai. Tuomet laimė būna ne džiaugsmo akimirkoje, o kažkokiame pojūtyje, kad apskritai gyveni gerai. Kad gali būti sau dėkingas už savo sprendimus. Tuomet pasidaro ramiau gyventi. Ilgam.

Žinoma, čia ne aš sugalvojau. Tiesiog kažkada aš naudodavausi darbe tokiu Makso Liušerio spalvų testu. Ir ten pridedamas įvertinimų katalogas. Dažniausia jame kartojama frazė:

„Trokštamą laimę sugeba pasiekti tas, kuris moka kelti reikalavimus išeidamas iš savo dvasios nepriklausomybės; o taip pat tas, kuris moka atsižadėti“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Petro Gražulio dukrelės mama paviešino jų susirašinėjimą: galite suprasti, kaip jaučiausi Gražulis teismo keliu reikalaus vaiko globos (1252)

Po žinomo politiko Petro Gražulio pareiškimo, jog savo ir palangiškės Birutės Navickaitės...

Orai: po trumpo atokvėpio vėl bus karšta

Savaitės pradžioje orai bus gaivūs, daugelyje vietovių dar palis. Tačiau nuo savaitės vidurio...

Lietuvai gresia juodžiausias scenarijus ES: galime pradėti skaičiuoti valandas, kol visi masiškai pradės eiti į pensiją (519)

Per artimiausius 5-6 metus reikia sukaupti rezervą , kad mūsų socialinės apsaugos sistema 15...

Sunku patikėti, kad vienai šeimai teko išgyventi šitiek tragedijų (4)

Kodėl likimas vienai šeimai lėmė išgyventi tiek tragedijų ir negandų? Jų būta tiek daug, jog...

R. T. Erdoganas skelbia pergalę rinkimuose Turkijoje (12)

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdoganas) paskelbė pergalę...

Kolumbijai nepasipriešinę lenkai – už aštuntfinalio borto (321)

Aukštą aštuntąją vietą FIFA pasaulio reitinge užimančios Lenkijos rinktinės pasirodymas...

Kada, jeigu ne vasarą: paaiškino, kaip reikia atsijungti nuo centrinio šildymo (10)

Atėjus šiltajam metų laikui vis daugiau butų ir kitų patalpų savininkų kreipiasi ieškodami...

Kaip nutiko, kad šunų kirpėjai meilę šunims nustelbė meilė vištoms (3)

Alytaus rajono Domantonių kaime per 40 rūšių paukščių auginantys Deimantė Esebua ir Robertas...

Kruviniausios šaudynės repo istorijoje: kai kurios mįslės neįmintos iki šiol (19)

Jauno reperio XXXTentacion – vieno žinomiausių vardų dalijimosi muzikos įrašais socialiniame...

Vairuojate automobilį su turbina? Šis straipsnis jums (28)

Kad ir ką bedarytumėte, dar niekam nepakenkė profesionalų patarimai. Ši auksinė taisyklė...