„Vyrai kilę iš Marso, o moterys – iš Veneros“, – savo knygoje, tapusioje bestseleriu, teigia amerikiečių psichologas John Gray. Ar tikrai esame tokie skirtingi? Kaip sužinoti, ko iš tiesų nori moterys? Tai klausimai, į kuriuos ieškojo atsakymo garsusis psichiatras Zigmundas Froidas. Panašiai savęs nors kartą gyvenime yra paklausęs turbūt kiekvienas vyras.
Galina Dauguvietytė (kairėje)
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Penkios drąsios moterys ryžosi atviram pokalbiui apie vyriškumą ir vieną ryškiausių jo pasireiškimų – džentelmeniškumą. Apie tai, kuo jas nuvilia, liūdina, juokina ir žavi XXI amžiaus vyrai.

Vyriškas vyras – garbingas žmogus

Rosita Čivilytė, dainininkė.

Statusas: išsiskyrusi dviejų dukrų mama.

Daugeliui vyriškumas asocijuojasi su išore: pakelta nosimi, moterims žarstomais komplimentais, dailia išvaizda. Bet tai gali būti tik maskuotė. Vyriškas vyras yra tas, kuris turi didžiulį atsakomybės jausmą. Su tokiais vyrais moterys jaučiasi saugios. Vyriškas vyras – garbingas žmogus, nebijantis prisipažinti buvęs neteisus.

Česlovas Gabalis (buvęs dainininkės vyras – red.) ne tik scenoje, bet ir gyvenime yra tikras džentelmenas. Jis mandagus ir kultūringas ne tik išorėje, bet ir viduje.

Moterys nori būti mylimos ir globojamos

Violeta Kuncevičiūtė, 21 metų juodojo karatė diržo savininkė.

Statusas: šiuo metu renkasi vestuvinę suknelę.

Tikri vyrai moteris laiko sau lygiomis, nesididžiuoja prieš jas ir tikrai jų nebijo. Man yra tekę susidurti su tokiu vyru, kuris bandė parodyti, kad yra svarbesnis. Tačiau kai pradėjome kalbėtis, pasirodė, kad nesugeba sakinio suregzti. Niekas neatkreipė dėmesio į jo išlavintus raumenis, kuriais taip didžiavosi.

Tikras vyras niekada nesigiria savo vyriškumu, tačiau šalia jo moteris jaučiasi saugi. Išvaizda apie vyriškumą nieko nesako, tai yra vidinės savybės.

Dauguma moterų pirmiausia nori būti mylimos, gerbiamos ir globojamos, o tik paskui galvoja, ar šalia esantis vyras yra už ją fiziškai stipresnis.

Džentelmenas yra mandagus, visada pasitempęs, išauklėtas vyras, kuris moterį laiko sau lygia. Aš jau turiu tokį vyrą. Man vyriškumo simbolis yra apsaugos firmoje dirbantis mano sužadėtinis Artūras Kalininas. Jis sugeba ir užjausti, ir suprasti. Man labai pasisekė, kad šis žmogus atsirado mano gyvenime.

Pliušiniams meškiukams – ne!

Agnė Petravičienė, 31 metų dainininkė.

Statusas: su vyru augina 10 metų sūnų.

Man niekada nepatiko saldžialiežuviai, minkštučiai, geručiai vyrai – pliušiniai meškiukai.

Paprastumas, santūrumas, nuoširdumas – tai vyro žavesys. Šalia stiprios moters silpnas vyras blogai jaučiasi, todėl daro viską, kad ją pažemintų. Savo kompleksus bando paslėpti menkindamas kitą žmogų.

Ar vyras gali būti silpnas? Žinoma, gali. Savo sūnui niekada nesakau: „Neverk, nes taip daro tik mergaitės“. Aš nemanau, kad labai vyriškas tas vyras, kuris niekada gyvenime ašaros neišspaudė. Jis turi sugebėti ir būti švelnus, ypač tada, kai jo moteris verkia.

Ar mūsų vyrai – džentelmenai? Aš savo sūnui sakau: „Niekada nemušk mergaičių, nes vyrai jų nemuša“. Labai daug įtakos tam turi auklėjimas ir tėvų santykiai šeimoje. Jei berniukas mato, kad tėvas motinai duris atidaro tik tada, kai jie yra viešumoje, o namuose yra atvirkščiai – tai nėra džentelmeniškumas. Jei vyras kultūringai elgiasi net ir tada, kai niekas nemato, tada jį galime laikyti džentelmenu.

Paimti viską ir nieko nepasisavinti!

Dalia Michelevičiūtė, teatro ir kino aktorė.

Statusas: šiuo metu viena.

Vidinė žmogaus stiprybė nesietina su lytimi, tai – brandžios asmenybės bruožas. Žinoma, kiekviena lytis turi tik jai būdingų savybių, juk esame skirtingos fiziologijos žmonės. Banalu, kai moterims priskiriamas smulkmeniškumas, dekoratyvumo, puošnumo siekimas, o vyrams – storžieviškumas, nesugebėjimas reikšti jausmų. Švelnumas ir jautrumas nepaneigia vyriškumo, priešingai – sustiprina jį, suteikdamas žavesio.

Esu idealistė, ir, duok Dieve, kad tokia likčiau. Pažįstu šaunių ir atsakingų vyrų, šeimos tėvų. Mandagūs, korektiški vyrai visada yra puikūs bičiuliai ir pašnekovai.

Džentelmeniškumo stoka mano aplinkoje – pavieniai atvejai, o gatvėje – masinis reiškinys. Tai liūdina. Nepagarba, šiurkštumas, nedėmesingumas ir net smurto proveržiai byloja apie žmogaus silpnumą, dvasios skurdą. Kompleksuotas, pažeistas žmogus dažnai naudoja jėgą. O moterų motyvai, kodėl jos visa tai pakenčia, būna labai individualūs: finansiniai, laimės akimirkų prisiminimai, aistra ir daugelis kitų. Mano mėgstamas režisierius Pedro Almodovaras filme „Visa tiesa apie mano mamą“ vienos herojės lūpomis sako: „Ko tik moterys neištveria, kad neliktų vienos“, – tai irgi tiesa.

Jei reikėtų tekėti už šiuolaikinio vyro, liptų į medį ir drebėtų

Galina Dauguvietytė, 81 metų režisierė, aktorė ir rašytoja.

Statusas: kaip pati sako, ištekėjusi buvo tris su puse karto.

Galina Dauguvietytė (kairėje)
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Taip jau gyvenimas susiklostė, kad visi mano vyrai buvo nuostabūs žmonės, nė karto nesuklydau pasirinkdama, bet šeimoje aš visada buvau svarbiausia. Man sunku pasakyti, kaip viskas būtų buvę, jei gyvenimo variklis būčiau buvusi ne aš. Gal ir gerai toms, už kurias viskas pagalvota, bet tai – kitas kraštutinumas. Šeimoje tarp vyro ir moters turi būti dedamas lygybės ženklas.

Jeigu būčiau jauna ir graži, nė už vieno šiuolaikinio vyro netekėčiau. Kalbėkime atvirai, tos mūsų vargšės merginos eina už tokių, į kuriuos aš sena boba būdama nežiūrėčiau, įsilipčiau į medį ir bijočiau, kad tik vėjas nenupūstų. Koks ten vyras, jei per pilvą batų nesusiriša ir, žinodamas, kad mergina eina už jo tik dėl to, kad piniginę storą turi, šitai pakenčia? Juokinga, kai prie altoriaus koks senas diedas vedasi jau net ne į dukras, bet į anūkes amžiumi tinkančią merginą.

Nežavi manęs dabartiniai Lietuvos vyrai, jų sumaterialėjimas. Gyveno neturtingai mūsų okupuotoje Lietuvėlėje, pasaulio nematė, tai dabar atsigriebia. Išvažiuoja į kokius nors kalnus ir prasideda: fotografuoja jį su slidėm, ant slidžių, su žuvimi, tarp žuvų... Bjauri parodomoji programa! Ir dar tas jų narcisizmas, žavėjimasis savimi.

Vyras turi būti įdomus pašnekovas, savo profesijos karalius, švelnus, taktiškas, diplomatiškas, geraširdis ir svarbiausia – turėti humoro jausmą.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dvyliktasis Dakaro etapas: ilgiausią išbandymą atlaikė visi Lietuvos ekipažai Juknevičius artėja link rekordo (282)

Išbandymų dieną atlaikė visos Lietuvos komandos. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis...

Po paslaptingos modelio žūties Klaipėdos viešbutyje – sukrečiantis pokalbis (89)

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Lietuvą sukrėtė netikėta merginos žūtis – Klaipėdoje,...

Orai: jums tai patiks – bus dar daugiau sniego, o po to ir šalčio (9)

Šiuo metu šalyje tikra žiema: apylinkes puošia sniegas, o šaltis neskuba trauktis, priešingai,...

Lemiamą šturmą atlaikęs „Žalgiris“ dramatiškoje mačo pabaigoje įveikė Ispanijos čempionus (281)

17 taškų persvarą iššvaistęs Kauno „Žalgiris“ (12-7) sugebėjo išsaugoti pergalę savo...

Liūdnai pagarsėjęs „Lexus“ vairuotojas: gavau nuo pareigūnų normaliai (297)

Ketvirtadienį į Vilniaus miesto apylinkės teismą atžygiavo liepos mėnesį siautėjęs...

Programišių ataka: įsilaužus į Lietuvos portalą apšmeižtas ministras Karoblis kibernetinio saugumo centras pradėjo tyrimą (351)

Įsilaužus į naujienų portalą tv3.lt, jame ketvirtadienio vakarą paskelbta išgalvota melaginga...

Aistros apimto senolio žmona baiminasi, kad akto metu jis nenumirtų (116)

Aš ir mano vyras gulime pataluose, švytintys nuo to momento intensyvumo. Mūsų kūnai susipynę ir...

Pergale pasidžiaugęs Jasikevičius lenkė galvą prieš savo auklėtinius ir prašė laisvos dienos (7)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išgyveno dar vieną trilerį Eurolygos rungtynėse namuose. Po...

Juknevičius po 12-ojo etapo: vienas mėgstamiausių mano greičio ruožų (4)

Po vienuoliktojo greičio ruožo, vos tik išlipę iš savo bolido Antanas Juknevičius ir Darius...

Darbo vietą susikūrė atsidūrusi gyvenimo duobėje: liko viena su dvynukais ant rankų (77)

Su Lina Šukiene susitikome jos įkurtame vaikų žaidimo kambaryje. Švelniais spalvų tonais...