aA
Daugeliui mūsų meilė prasideda nuo gilios aistros, romantikos ir karšto sekso. Jūs visą laiką būnate kartu, jums viskas vienas kitame patinka, jūs vienas kitame nematote jokių ydų ir negalite vienas nuo kito atitraukti rankų. Laikui bėgant, jūs pradedate vienas kitą pažinti. Jūsų partnerio gerosios manieros išnyksta ir jūs pradedate pastebėti, kad galiausiai jūsų mylimasis nėra tobulas.
Tai yra tas momentas, jeigu jūs iš kito žmogaus tikitės tobulybės, kai jūsų iliuzijos bus išsklaidytos, o santykiai baigsis. Jūs negalite tikėtis tobulumo iš nieko, net ir iš savęs. Jeigu jūs vis tik to tikitės, jūs gyvenate fantazijų pasaulyje ir jums nuolatos teks nusivilti.

Minutėlę susimąstykite: jūs ką tik sutikote savo svajonių žmogų. Jus prie jo traukia fiziškai; jis ar ji turi puikų humoro jausmą, yra švelnus, romantiškas ir nuostabus meilužis. Jūsų naujasis partneris viską daro teisingai, spaudžia reikiamus mygtukus ir jūs iki ausų įsimylite. Vieną dieną jūsų tobulas nuostabusis partneris pradeda jus erzinti. Jūs galite pastebėti, kad šis asmuo yra apsileidėlis. Staiga jūs nebegalite daugiau būti jo namuose, nes ten baisus kiaulynas.

Vieną dieną jūs pastebite, kad kažkada buvęs tobulas jūsų mylimasis, kurio spintoje baigėsi švarūs apatiniai, eina prie skalbinių dėžės ir išsitraukia iš jos mažiau išpurvintus. Įėjusi į vonią randate ją užtvindytą vandeniu po jo išsimaudymo duše, aplink kriauklę išrikiuoti visi jo skutimosi reikmenys arba jos makiažo komplektas. Galiausiai, jei kalbame apie vyrą, jis palieką pakeltą klozeto dangtį arba nenuleidžia vandens. Taigi ar jūs metate jį? Pasiremiant gyvenimo patirtimi, galime pasakyti, kad neturėtumėte to daryti.

Meilė

Tai yra išskirtinis pavyzdys, tačiau taip gali atsitikti. Meilė pasieks stadiją, kurioje jūs pradėsite pastebėti savo partnerio trūkumus – dalykus, kurių anksčiau nepastebėdavote. Taigi ką jūs darysite? Ar jūs pasiduosite? Daugeliui žmonių šiuo momentu santykiai nutrūksta, nes fantazijos sudūžta. Juk galiausiai ji ar jis nėra toks tobulas. Kai jūs pasiekiate šį tašką, jūs pereinate į kitą santykių etapą. Tai yra iššūkis, pakvietimas pasiekti naują intymumo su savo partneriu lygmenį.

Daugelis mūsų šiuo momentu renkamės neišsakyti savo poreikių ar jausmų, o pasineriame į pyktį. Iš baimės kartais mes nuslopiname savo jausmus. Daugeliu atvejų mes paprasčiausiai pabėgame. Visa tai yra normalios žmogiškos reakcijos, kai žmogus susiduria su tokiu prabudimu. Jei jūs pradedate pykti arba jeigu renkatės slopinti savo jausmus ar bėgti, jūs praleidžiate galimybę pakilti į kitą intymumo lygmenį.

Euforiška meilė baigiasi dėl tam tikrų priežasčių: ateina laikas, kai jūsų smegenys pradeda dirbti aktyviau už hormonus. Kai euforiška meilė baigiasi, jūs santykiuose pasiekiate tokią stadiją, kurioje jūs rimtai pradedate galvoti apie ateitį su partneriu. Mums kyla tokie klausimai kaip „Ar aš sugebėsiu gyventi su tokiu žmogumi, koks jis yra dabar?“; „Ar aš norėsiu su juo turėti vaikų?“; „Ar norėsiu praleisti su juo visą likusį gyvenimą?“

Meilė

Tai yra svarbūs klausimai, kurie gali lengvai sukelti baimę. Baimė yra visiškai normalu, tačiau daugelį mūsų išmuša iš pusiausvyros. Daugelis mūsų šią baimę priimame kaip ženklą, kad šiems santykiams nelemta tęstis. Realybėje ši baimė atspindi tai, kokie svarbūs šie santykiai mums tapo. Kai mes pradedame svarstyti apie ateitį su šiuo žmogumi, pradedame į jį žiūrėti kritiškiau. Nors tai yra natūralu, labai svarbu nepamiršti ir teigiamų dalykų, kurie pirmiausia jus jame ir sužavėjo.

Atšvęskite šią savo santykių fazę: tai augimo, didėjančios meilės ženklas. Atminkite, kad meilės menas yra įsipareigojimas visam gyvenimui. Tai tolimesnis mokėjimo mylėti save, savo partnerį ir visus mus supančius žmones vystymas.

Jei jūs ir jūsų partneris nusprendžiate įsipareigoti tolimesniam jūsų santykių vystymui, turite atminti, kad būtent šiuo momentu prasideda tikri darbai. Meilė negali palaikyti ir puoselėti pati savęs. Kaip rašė Erich Fromm savo knygoje „The Art of Loving“ („Mylėjimo menas): „Mylėjimo menas yra kaip ir bet koks amatas. Jis reikalauja kantrybės, pasitikėjimo, disciplinos, susitelkimo, tikėjimo ir kasdieninės praktikos.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ukrainos milijardierius: šalis atsigręš į Rusiją (10)

Kai Igoris Kolomoiskis sako, kad Ukraina turėtų nusigręžti nuo Vakarų ir atsigręžti į...

Siaubingi faktai: Kėdainiuose nauja poilsiavietė su paplūdimiu įrengta ant žmonių kaulų (128)

Mažiau nei savaitę Kėdainiuose dirbantys archeologai atskleidė siaubingus faktus – apie 700...

Rusijos žvalgybos vadas žada „veidrodines priemones“, atsakant į malonę dviem rusų šnipams (56)

Rusijos Užsienio žvalgybos tarnybos direktorius Sergejus Naryškinas penktadienį paskelbė, kad...

Švedijos žiniasklaida: SEB susijęs su masiniu pinigų plovimu Baltijos šalyse (122)

Švedijos visuomeninis transliuotojas SVT parengė reportažą apie įtariamą pinigų plovimą...

Bugavičiaus mylimoji Vita Jakutienė reikalauja beveik 2 milijonų eurų prašoma bylą nagrinėti už uždarų durų (160)

Kauno apygardos teismui toliau nagrinėjant Deimanto Bugavičius nužudymo bylą, į teismo posėdį...

Vidą Antonovą pažinojęs režisierius prabilo apie mažai kam matytą jo pusę: kraštutinumai šeimoje kėlė didžiausią nuostabą (12)

Lapkričio 14-osios dienos rytą nuo kraujo vėžio mirė „Mafijos tėvu“ vadintas Vidas Zenonas...

Niūrios žinios iš vienos pavojingiausių vietų Žemėje: ima aižėti radioaktyvių atliekų pilnas kapas (9)

Maršalo Salų gyventojai branduolinių atliekų saugojimo vietą – Runito kupolą – vadina kapu...

Romas Lazutka. Dėl nedidinamų algų kalti visi, bet labiausiai mes patys (91)

Valdžia skriaudžia dėstytojus, išsižada kitąmet 10 proc. didinti algas. Doc. M. Jastramskis...

Neapsikentė ir Tapinas: jei prieš 3 metus į LFF būtų atėję vyrai juodais kostiumais ir kaukėmis... (15)

Paskutinis Lietuvos futbolo rinktinės pralaimėjimas Europos čempionato atrankos rungtynėse su...

Šokiruojanti statistika – apie moteris prie puodų ir neverkiančius vyrus (6)

Stereotipus apie moteris prie puodų ir neverkiančius vyrus Lietuvoje, pilnai patvirtina statistiniai...