aA
Kokio sekso norima? Į šį klausimą atsakymas visiems aiškus: be abejo, smagaus, įstabaus, nepakartojamo. Tačiau klausimas, kaip jį patirti, sudėtingesnis. Ar reikėtų sekti eskimų pavyzdžiu ir pasimylėti du tris kartus per metus, ar pasekti atokiuose Meksikos kaimuose gyvenančiais ir tiek pat kartų tai padaryti kas dieną.
Pora, aistra, meilė, seksas
© Corbis/Scanpix
Siekiant gero sekso, svarbu sužinoti ir, ko nori kiti, sužinoti, ar mūsų svajonės dera su galimo partnerio (-ės) norais. Bendrą ateitį itin svarbu įvertinti tiems, kurie ieško ilgalaikės pažinties, ieško būsimo gyvenimo draugo. Internetinės pažinčių svetainės “DarniPora.lt” dalyvės ir dalyviai buvo apklausti, siekiant išsiaiškinti, kiek suderintos jų seksualinės nuostatos, kas jiems patrauklu intymume, o kas nepriimtina.

Savo nuostatas į intymumą išsakė 13580 moterų ir 12110 vyrų. Taigi galim manyti, kad jų atsakymai apibūdina Lietuvos vyrų ir moterų viltis bei ketinimus.

Kartą per savaitę ar kartą per mėnesį?

Žurnalas “Men's Health” apklausė 40 tūkstančių vyrų įvairiose pasaulio šalyse. Šios apklausos duomenimis korėjiečiai mylisi 4,5 kartus per savaitę, graikai – 4,2, o rumunai – 3,9.

Leidinyje “Sex in America” pateikiami tokie skaičiai:

Vyrai, turėję seksualinių santykių kelis kartus per metus, – 16 proc., kelis kartus per mėnesį – 37 proc., 2-3 kartus per savaitę – 26 proc., o dažniau nei 4 kartus per savaitę – 8 proc. Dar 14 proc. iš viso neturėjo seksualinių santykių.

Moterų seksualinių santykių dažnumas atitinkamai buvo: keliskart per metus – 18 proc., kelis kartus per mėnesį – 36 proc., du-tris kartus per savaitę – 30 proc., dažniau nei keturis kartus per savaitę – 7 proc. Ir gyvenusių be sekso – 10 proc.

Palyginti šiuos faktus su lietuvių norais padeda žemiau esanti lentelė, kurioje pateikti skaičiai, kiek vidutiniškai kartų per mėnesį Lietuvos gyventojai pageidautų turėti lytinių santykių.

Apklaustųjų amžiusMoterysVyrai
18-2015,9216,97
21-2518,8219,86
26-3016,9020,41
31-3515,1417,90
36-4013,6816,74
41-4513,4116,79
46-5012,0415,27
51-5510,4913,47
56-608,2111,15
60+8,118,13

Apibendrinę lentelėje pateiktus skaičius pastebėtume, kad Lietuvoje dažniausiai svajojama apie intymumą kas antrą dieną. Suprantama, amžius daro savo, tad vyresniems nei 45 metų vyrams bei moterims pakaktų intymumo ir kas trečią dieną.

Pensininkai bei pensininkės sekso taip pat neatsisako. Duomenys apie vyresnių nei 60 m. pažiūras į seksą panašūs į tuos faktus, kuriuos mini seksologas R. Weisberg’as, ištyręs 6 tūkstančius amerikiečių ir sužinojęs, kad tarp vyresnių nei 60 metų žmonių seksualinius santykius kartą per savaitę turi 37 proc., o dažniau nei kartą – 16 proc. Kito JAV seksologo M. Croke domenimis, iš 65-90 m. amžiaus vyrų 52 proc. turi seksualinius santykius, 30 proc. šio amžiaus moterų – irgi. Jie mylisi 2,5 karto per mėnesį, bet norėtų tai daryti du kartus dažniau.

Kaip mylėtis?

JAV atliktas tyrimas “National Health and Social Life Survey” parodė, kad pagal savo požiūrį į seksualumą amerikiečiai gali būti suskirstyti į tris grupes: tradicinių pažiūrų (seksas skirtas pirmiausias vaikų gimdymui, seksualumo apraiškos smerkiamos); orientuotų į santykius (seksualinių santykių pagrindas meilė, kuri pateisina viską, kas priimtina abiem); orientuotų į atsipalaidavimą, relaksaciją. (seksas yra malonumas ir jo galima siekti, nesiejant su jausmais).

Tradicinių pažiūrų, siejančių seksą su taisyklėmis, pareigomis bei įsipareigojimais, laikėsi 26,9 proc. vyrų ir 33,7 proc. moterų. Seksą norėjo susieti su jausmais – 40,1 proc. vyrų ir 47,6 proc. moterų. Seksą kaip savarankišką malonumą vertino 33 proc. vyrų ir 18,7 proc. moterų.

Ir siejantys seksą su jausmais, ir siejantys jį su malonumais, buvo linkę eksperimentams, norėjo išbandyti naujas, jiems dar nežinomas sekso galimybes. Jie priimtinu laikė oralinį, analinį ir kitokį seksą.

Šis suskirstymas leidžia įdėmiau vertinti ir lietuviškus pasirinkimus:

Lietuvoje tradicinių pažiūrų žmonių teigusių, kad jiems priimtinas tik tradicinis intymumas, tik tradicinės lytinių santykių pozos, buvo vos 7 proc.

Atsakiusių, jog pripažįsta ir įvairovę, jog jiems priimtinos įvairios lytinių santykių pozos buvo apie trečdalį.

Tiek pat, t.y 32 proc., nurodė, kad jiems priimtinos įvairios lytinių santykių pozos ir oralinis seksas.

Ketvirtadalis apklaustųjų teigė, kad reikia viską išbandyti, kad jiems priimtinos bet kokios lytinių santykių pozos, oralinis, analinis ir kitokie sekso būdai. Lengva numanyti, kad pastarajai nuomonei dažniau pritarė jaunesni. Antai, jai pritarė 26 proc. merginų iki 25 metų amžiaus ir tik 6 proc. vyresnių nei 55 metų amžiaus moterų. Lengva numatyti ir tai, jog ši nuomonė pasirodė šiek tiek priimtinesnė vyrams nei moterims.

Apibendrinant apklausos duomenis matome, kad nei itin drovaus, nei absoliučiai viską sau sekse leidžiančio lietuvio (-ės) vaizdinys neatitinka tikrovės.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Po Vokietiją sukrėtusio nužudymo garsus žurnalistas cituoja Landsbergio perspėjimus (217)

Tragiška vyriškio, praėjusį savaitgalį mėginusio sudrausminti Augsburgo aikštėje...

Lietuviai pasidalijo išradingais būdais, kaip be vargo papildomai užsidirbti apvalią sumą (43)

Sėdint namie ant sofos ir galvojant, kaip užsidirbti papildomą šimtą ar du, nieko neįvyks. Tai...

Prasidės tikrieji žiemos nemalonumai: lietus maišysis su sniegu, stiprės vėjas (5)

Po gana intensyvių nakties kritulių, sekmadienio dieną, pradedat pietvakariniais rajonais,...

Iškart po katastrofos į salą atskridęs pilotas – apie siaubingas scenas: nuo gelbėjamų žmonių kūnų krito oda (61)

Komercinio sraigtasparnio pilotas, vadovavęs komandai, išsiveržus Baltosios salos ugnikalniui...

Kalinio įžūlumui nebuvo ribų: vieniems siūlė darbą, kitiems – vibratorius ir automobilius (43)

Tuo metu, kai Pravieniškių pataisos namų ir už jų veiklą atsakingo Kalėjimų departamento...

Indų ploviklis ar indaplovė? Specialistas atskleidė, kaip plauti indus, kad sau nepakenktume (44)

Yra paskaičiuota, kad, pavyzdžiui, lūpų dažų per gyvenimą kiekviena moteris suvalgo apie 20 kg....

Įvertino Lietuvos ekonomiką: į Disneilendą galite nebevažiuoti (168)

Kol pasaulio ekonomika banguoja tarsi linksmieji kalneliai, o euro zonos ekonomikos augimas...

Vilniuje per avariją „Mercedes-Benz“ lūžo dalimis (153)

Šeštadienio vakarą Vilniuje „ Mercedes Benz“ automobilio nesuvaldęs vairuotojas taip...

Rekordinį „Šok su žvaigžde“ vakarą netikėtai paliko vieni iš šou lyderių: paaiškėjo, kas kovos finale (102)

Artėjant „ Šok su žvaigžde “ finalui šokių projekte buvo vis labiau jaučiamas jaudulys ir...

Lietuvė su dukra apsilankė pas Kalėdų Senelį Laplandijoje: pasakė, kada geriausia važiuoti ir kiek grynųjų teks išleisti (25)

Bene didžiausia daugelio vaikų svajonių – susitikti su tikruoju Kalėdų Seneliu. Tinklaraščio...