Jūs niekuomet neklausėte savęs, kodėl egzistuoja poros, kurios gyvena visiškoje harmonijoje, o kitos, pasirodžius pirmiesiems sunkumams, tirpsta lyg sniegas išlindus pavasario saulutei?
Pora
Todėl, kad meilė, Adrien Biurges, knygos “Ar vis dar mylėsi mane rytoj?” autorės nuomone, ne toks jau paslaptingas dalykas, kaip daugeliui atrodo. Egzistuoja statistika, patarianti, kaip pradėti meilės santykius, kada verta “atsiraitoti rankoves”, o kuomet pavojaus signalai liudija apie strateginio atsitraukimo būtinybę.

Siekiant pritaikyti Biurges sukurtus principus savo meilės istorijai turime išanalizuoti septynis žemiau pateiktus klausimus. Jie pasakys jums, kaip vienos ar kitos aplinkybės gali paveikti ilgų tarpusavio santykių ilgaamžiškumo tikimybę.

Kaip jūs susipažinote?

Jis ir ji

Aplinkybės, kuriomis įvyko jūsų pažintis, gali tapti svarbiomis ir lemiančiomis jūsų santykių trukmę. Kaip teigia anglų tyrėjai Hatfildas ir Rapsonas, knygos “Seksas ir intymus gyvenimas” autoriai, santykiai, kurie gimsta dramatiškomis aplinkybėmis, turi mažesnę tikimybę tapti ilgalaikiais.

Pavyzdžiui, jei jūs susipažinote kartu dirbdami su svarbiu projektu, iš karto po išsiskyrimo su buvusiu partneriu, sunkios ligos periodu, būdami labai išvargę ar sunerimę dėl teisinių reikalų, labai tikėtina, kad jūsų meilės istorija bus trumpa.

Sėkmė daug labiau tikėtina atvejais, kai jūs susipažįstate per bendrus draugus ir buvote pažįstami jau kurį laiką iki užmezgant romantiškus santykius: 92 proc. porų, kurios ilgai išlieka kartu, susipažino per draugus ar giminaičius. Daugiau nei pusė sutuoktinių porų, kurios susipažino per draugus, lytinio suartėjimo laukė mažiausiai metus!

Kada jūs susipažinote?

Pora

Nors jūs abu įsimylėję ir giliai pasitikite vienas kitu, išoriniai įvykiai jūsų santykių eigai gali turėti milžiniškos įtakos. Netgi labiausiai suderinamos poros kivirčijasi dažniausiai dėl didelio skirtumo profesinėje arba išsilavinimo srityje (23 proc.), tėvų nepalankumo (25 proc.), tačiau ir dėl to, kad pažinties metu jiedu buvo skirtinguose savo gyvenimo perioduose, pavyzdžiui, kai tik vienas jų buvo pasirengęs ilgiems ir tikriems santykiams arba, galbūt, vaiko gimimui (22 proc.).

Tos poros, kurioms lemta ilgai gyventi drauge, priešingai, juda gyvenimo keliu vienodais žingsniais ir yra tvirtai pasiryžę nepasiduoti neišvengiamų pasikeitimų įtakai.

Koks jis iš tikrųjų?

Pora

Galbūt jis šypsosi kaip Džordžas Klunis, jo veidas – kaip Džeremio Aironso ir turi Vudžio Aleno humoro jausmą, tačiau jeigu prieš jus išskirtinė asmenybė, pagalvokite du kartus! Iš 45000 porų, kurias apklausė Bendžaminas Karni ir Tomas Brenberis iš Kalifornijos universiteto, “ilgalaikiškumo” potencialas buvo didesnis pas tas poras, kurios charakterizavo savo partnerį kaip pasižymintį pusiausvyra ir “normalų”.

“Pasirodo, kad partneriai, susikoncentravę į pačius save, impulsyvūs, labai jautrūs arba pasižymintys labai neigiamomis nuotaikomis, turi daugiau šansų būti vieniši netgi tuomet, kai susieina su optimistiškomis ir pusiausvyra pasižyminčiomis asmenybėmis, pasirengusiomis užglaistyti jų destruktyvias tendencijas. Jei jus patraukė pakankamai sudėtingas žmogus, mažai tikėtina, kad santykiai bus ilgalaikiai, jei tik jūsų partneris neišmoks savarankiškai spręsti savo problemų.”

O kiek jūs turite bendro?

Jis ir ji_5

Pažvelkite į meilikavimo žaidimą kaip į savotišką turgų, į kurį einate, kad nusipirktumėte tai, kas labiausiai tinka jūsų gyvenimo būdui. Kuo daugiau turite bendro (išorės, charakterio bruožų, socialinį statusą, išsilavinimą, pinigus, sėkmę), tuo labiau tikėtina, kad jūs išliksite kartu.

Fizinis patrauklumas – esminis momentas, tačiau ir pasisekimas gyvenime taip pat atlieka svarbų vaidmenį formuojant harmoningą porą. Kai jūs sutinkate potencialų partnerį, minutėlę pagalvokite apie savo praeitį, savo asmenines savybes, šeimą, išsilavinimo lygmenį ir profesiją. Jeigu daugelis šių punktų sutampa, turėsite žymiai mažiau priežasčių ginčams.

Ar vienodi jūsų lūkesčiai?

Jis ir ji_6

Lūkesčiai cementuoja sąjungą, teigia Arnoldas Lazaruas savo knygoje “Dar kartą apie šeimyninio gyvenimo mitus”. Be to, labai svarbu patikslinti, ko gi mes norime ir išsiaiškinti, kur mes einame. Santykiai gali sugriūti paprasčiausiai dėl nesusipratimų: niekas nesako, kad partneriai turi pasakotis vienas kitam absoliučiai viską, kad jis turi išmokti skaityti jūsų mintis, kad jūs mylėsitės tik tuomet, kai jausitės iš tikrųjų artimi, kad iš tikrųjų derančios tarpusavyje poros turi dėl viso sutarti.

Priešingai – poros, kurių laukia ilgas bendras gyvenimas, - tai tos, kuriose partnerio lūkesčių aptarimas visuomet yra jų atviro pokalbio tema.

Kiek stabili jo šeima?

Pora

Genealoginis medis gali parodyti, kiek žmogaus sąmonėje yra išvystytas teisingas ar neteisingas supratimas apie tarpusavio santykius, teigia amerikiečių demografai Svitas ir Bampasas. Jungtinėje Karalystėje moteris – išsiskyrusių tėvų dukra – turi 50 procentų didesnę tikimybę pati išgyventi skyrybas, o vyrams šis rodiklis priartėja prie 100 procentų.

Rizika ypatingai didelė, jei abu partneriai yra kilę iš nedarnių ar paprasčiausiai nelaimingų šeimų. Pavojaus varpais reikia skambinti, jei atėjus keturiasdešimtmečiui vyras dar niekuomet nebuvo sukūręs bent kiek stabilesnių tarpusavio santykių arba, priešingai, už jo nugaros daugybė istorijų su nelaiminga pabaiga, o taip pat jeigu jis gimė ir išaugo šeimoje, kurioje buvo problemų su alkoholiu ar narkotikais. Taigi matome, kad labai daug ką sprendžia ir genai.

Kaip jūs sprendžiate problemas?

Jis ir ji

Profesorius Džonas Gotmanas, kuris Jungtinėse Valstijose turi “Meilės laboratoriją”, tvirtina, kad konfliktų sprendimo būdas poros viduje gali tiesiogiai parodyti, ar ilgai ši pora egzistuos. Pagal tai, kaip žmonės elgiasi nesutarimų atvejais, galima išskirti tris žmonių tipus: ratifikatoriai, kurie viską aptaria ramiai, gerbia partnerio nuomonę ir galiausiai suranda bendrą kompromisą; pusiau užsispyrėliai – tie, kurie tiksliai aiškina, ko nori, o po to visą laiką tiksliai laikosi savo nuomonės, ir, galiausiai, permainingieji, kurie pradeda mėtytis įžeidimais, tačiau galiausiai lieka patenkinti tuo, ką turi.

Jei abu partneriai naudojasi ta pačia sistema, nei vienas nejaus nei grėsmės, nei įžeidimo. Problemos gali kilti tuomet, jei vienas iš dviejų atsisako problemos aptarimo arba visuomet mano, kad partnerio nuomonė yra klaidinga ir jei pora visiškai nesugeba spręsti nesutarimų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (17)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (36)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Gyvai / Eurolygos mūšis Bamberge: „Brose“ – „Žalgiris“ (41)

Kauno „Žalgirio“ (11/6) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (109)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Nemalonumų sulaukęs buvęs garsios advokatės žentas: jeigu lemta, nuo kalėjimo nepabėgsi (62)

Dėl baisios avarijos išgarsėjęs buvęs garsios sostinės advokatės žentas Arnas Tumėnas vėl...

Dažniausiai užsienio žiniasklaidoje minimas Lietuvos miestas – iš arti (13)

Atvykus JAV ir kituose žemynuose garsiai Ballų šeimynai, viso pasaulio dėmesys krypsta į...

Aplinkinių nurašyta panevėžiečio idėja virto pragyvenimo šaltiniu: man sakydavo, kad mirsiu badu (16)

„Jeigu tavo namuose nėra katino, tai ką tu myli?“ –rašoma ant Mariaus Dijoko sukurto...

Gyvai / Dešimtasis Dakaro etapas: greičio ruože lietuviai žengia koja kojon (119)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Siaubinga tragedija Kazlų Rūdoje (481)

Kazlų Rūdoje - siaubinga tragedija. Pirmadienį nusižudė mergina, o kitą dieną - ir jos mama.

Siaubinga parduotuvės klaida: pardavė nuodingą žuvį, galinčią sukelti skausmingą mirtį (7)

Gamagoryje (Japonija) per garsiakalbius skamba įspėjimas nevalgyti nuodingos žuvies, kurios penkias...