aA
Vakar jis šnabždėjo, jog tu — brangiausias žmogus visame pasaulyje. O šiandien šaltai pareiškė nesąs pasirengęs rimtiems santykiams. Kartais nė nesupranti: ar jis — jau tavo vaikinas, ar vis dar ne.
Pora
© Fabio Heizenrederio nuotr.
Blogiausia, jog toks neapibrėžtas statusas gali trukti ne vienus metus. Iš pradžių santykiai, regis, klostosi pasakiškai: pirmieji pasimatymai, bučiniai... Gal net pažintis su jo tėvais. O paskui staiga — nei pirmyn, nei atgal. Kartais tau atrodo, jog šalia — pats tikriausias ir mylimiausias vaikinas. O kartais... Jis ima ir pasako ar pasielgia taip, kad nė nebežinai, koks gi ryšys judu iš tiesų sieja.

Galėtum spjauti ir susirasti kitą, gal su tuo būtų paprasčiau ir aiškiau. Bet ar tikrai dėti kryžių dabartiniams santykiams? Taip ir blaškaisi svarstydama, kas jūs vienas kitam ir kodėl jis niekaip negali apsispręsti dėl savo jausmų tau.

Jis ką tik išgyveno skyrybas

Pora
© Corbis/Scanpix

Sykį per bendrakursio gimtadienį susipažinau su šauniu vaikinu. Liutauras buvo ne tik gražus, bet ir labai sąmojingas. Maža to, visokeriopai apsišvietęs: žinojo, kas yra F.Beigbederis, mielai aptarinėjo naujausią teatrų repertuarą bei dievino “Coldplay”. Įklimpau iki ausų. Maniau aptikusi ne vaikiną, o tikrą aukso grynuolį. Nutaikiusi progą prirėmiau bendrakursį prie sienos ir iškamantinėjau apie naująjį pažįstamą.

Pasirodo, Liutauras vos prieš porą savaičių išsiskyrė su savo mergina. Jiedu išdraugavo kelerius metus: buvo neperskiriami, jis net buvo pasirengęs vesti ją prie altoriaus ir bučiuoti žemę po jos kojomis. Keista, ji metė Liutaurą dėl kažkokio šmikio. Ši nelaimingos meilės istorija mane dar labiau įkvėpė.

Nežinau, kodėl taip nutiko: ar dėl mano neįtikėtino naivumo, ar dėl to, kad Liutauras per tas porą savaičių buvo pasiilgęs moters šilumos, — mes su juo susikukavome. Vaikščiojome susikibę už rankučių, bučiavomės prie mano laiptinės durų, glamonėjomės jo automobilyje ir... visą likusį laiką kalbėjomės apie jo buvusiąją. Liutauras neužsičiaupdamas liejo nuoskaudą dėl eksės niekšingo poelgio. Sužinojau viską: kada jie pradėjo draugauti, kada ji pirmą kartą jam atsidavė ir kokia tikroji jos plaukų spalva. Bet tai — dar ne blogiausia.

Blogiausia buvo tai, jog ta eksė gyveno šalia Liutauro ir mes beveik kiekvieną dieną kaktomuša susidurdavome su ja bei jos naujuoju draugužiu. Tada Liutauras tarsi persikūnydavo: pašiaušdavo keterą, išpūsdavo krūtinę ir demonstratyviai pritraukdavo mane prie savęs. Bet vos eksė išnykdavo iš horizonto, jis subliūkšdavo ir vėl it priluptas šunytis pradėdavo inkšti, kaip ji jam pridirbo į dūšią. Aš kantriai klausiausi ir tikėjau: galiausiai jis vis tiek pamatys — esu šimtą kartų įdomesnė ir meilesnė nei buvusioji.

Tokių santykių perspektyvos. Mano atveju baigėsi liūdnai. Kai mudu pagaliau atsidūrėme lovoje, jis užsimiršęs pavadino mane eksės vardu. Įsižeidžiau. Apsiverkiau. Trenkiau durimis. Jis man paskambino, bet ne atsiprašyti, o pareikalauti grąžinti kompaktines plokšteles. Tokia mano istorija. Tau gali pasisekti labiau. Ypač jei klausydama vaikino buvusios meilės istorijos padarysi tinkamas išvadas.

Tarkim, jo eksė pernelyg daug laiko leisdavo su draugėmis ir nė nežinojo, kaip iškepti kiaušinienę? Apipilk jį dėmesiu ir lepink kulinariniais šedevrais. Būk kitokia nei ji. Ateis metas, kai jis tavo pastangas pastebės ir įvertins. Iš tiesų nori būti su šiuo žmogumi? Sutelk kantrybę: širdies žaizdos gyja ne taip greitai, kaip norėtųsi. Pasirenk laukti. Kęsti jo dejones. Guoskis, kad kada nors jos liausis, o tu liksi šalia. Galbūt.

Kaip paspartinti įvykius. Nesitikėk, kad vaikinas deramai įvertins tavo pastangas kuo greičiau užgydyti jo kraujuojančią širdį. Taigi liaukis vaidinti Motiną Teresę ir nesiklausyk nesibaigiančių jo aimanų. Kitaip vieną dieną jis tau gali džiugiai pranešti, jog sutiko naują meilę arba grįžo pas senąją. Tarp tiesiog ištikimos draugės ir mylimos merginos — didžiulis skirtumas.

Pirmoji supratingai linksės galvą klausydamasi ilgų išpažinčių, mielai atkiš petį šykščioms vyriškoms ašaroms ir bus pasirengusi guosti net ketvirtą valandą ryto. Antroji tokioms išpažintims neturės laiko: jai reikia, kad mylėtų ją, o ne praeities šešėlį. Ji rūpinsis savo gerove. Ir tokiu atveju tikrai didesnė tikimybė, kad vaikinas pagaliau pastebės: šalia — įspūdinga mergina, o ne gailestingoji seselė. Kurios vietoj norėtum būti tu?

Jis turi kitą

Pora
© Corbis/Scanpix

Be abejo, klasikinis variantas — jis vedęs, bet myli mane arba jis jos nemyli, bet negali palikti vaikų. Tačiau būna ir kitokių atvejų. Pavyzdžiui, mano draugė Jolita pradėjo susitikinėti su Justu, kuris turėjo kitą merginą, bet niekaip negalėjo jai pasakyti, jog seniai jos nebemyli ir nori skirtis. Situacija buvo gana komiška: Justas beveik neišlįsdavo iš Jolitos namų, o tai kitai uoliai meluodavo dirbantis viršvalandžius, esąs svarbiuose susitikimuose ir t.t.

Kai sykį nusistebėjau, kodėl gi Justas nedrįsta tai anai pasakyti tiesos — juk jiedu nesusituokę, neturi vaikų ir neprisiėmę bendrų paskolų, — Jolita puolė ginti mylimąjį. Esą toji mergina — be galo opi būtybė: kartą Justas jau bandęs ją palikti, bet ji tai išgirdusi šokusi žudytis, o jis — vaikinas jautrus ir supratingas, neduok dieve, jei vargšelė vėl mėginsianti sau ką padaryti...

Vis dėlto po kurio laiko net tolerantiškąją Jolitą ėmė erzinti tas nuolatinis Justo blaškymasis tarp jos ir tos kitos. Ypač ją nervino prašymai viešose vietose elgtis padoriai, t.y. nė nemėginti jo apkabinti ar pabučiuoti — dar pamatys kokia nors tos kitos draugė! Jolita neiškentusi iškėlė ultimatumą, Justas atgailavo ir žadėjo viską baigti. Tačiau istorija tebesitęsia...

Tokių santykių perspektyvos. Norėtųsi tikėti, jog vieną gražią dieną viskas iš tiesų susitvarkys: jis nutrauks santykius su ta kita ir puls tik į tavo jaukų glėbį. Galėsite drąsiai bučiuotis pačiame Gedimino prospekte ir vasarą, kai į Palangą suvažiuoja beveik visa Lietuva, eiti susikibę už rankučių Basanavičiaus gatve. Bet, jei atvirai, tai beveik neįmanoma. Nes paprastai tokia situacija susiklosto, kai vaikinas negali apsispręsti, nori jis nutraukti tuos kitus santykius ar ne.

Baigti su ana — sunku, žengti į naują nežinomybę su tavimi — baisu. Štai jis ir vilkina tikėdamasis, jog ilgainiui viskas ims ir kažkaip savaime išsispręs. Šitaip tempti galima net kelerius metus, nebent staiga imtų ir atsitiktų taip, kad jis būtų priverstas priimti lemiamą sprendimą: su kuria iš jūsų vis dėlto likti.

Kaip paspartinti įvykius. Nieko nebus — teks kelti griežtą ultimatumą: arba tu, arba ji. Jei vaikinas mėgins aiškinti, jog šiuo metu tai neįmanoma, nes jam reikia laiko (pavyzdžiui, susitarti, kaip dalytis bendrą turtą arba kaip taktiškai, švelniai pranešti šią naujieną tai kitai), nustatyk terminą, per kurį jis privalo tai padaryti. Jei jam suėjus vaikinas ir vėl ieškos dingsčių bei pasiteisinimų, kodėl jis vis dėlto negali palikti tos kitos, tvirtai pasakyk, jog tokį elgesį supranti kaip sprendimą skirtis su tavimi. Jei net ir po tokių tavo žodžių vaikinas neapsispręs, vadinasi, taip jam ir esi reikalinga. O kam tau žmogus, kuriam visiškai nerūpi tavo jausmai?

Jis labai užimtas

Bosas
© Corbis

Formaliai tu lyg ir turi vaikiną. Tiesa, jūs beveik nesimatote, nes jis pernelyg rūpinasi savo karjera. Kadaise ir aš buvau susidėjusi su jaunu perspektyviu vadybininku. Jis svajojo apie departamento vadovo kėdę, todėl buvo dėl darbo pasiryžęs bet kam. Net savaitgalius leisdavo kontoroje rengdamas ataskaitas, kurių nespėdavo padaryti per tas 80 darbo savaitės valandų. Pietauti su manimi taip pat laiko neturėdavo, mat tai — puikus metas susitikti su reikalingais žmonėmis. Į vakarėlius irgi eidavau viena, nes mano brangusis karjeristas tuo metu dalyvaudavo dalykinėse prezentacijose, kad užmegztų kuo daugiau naudingų pažinčių.

Tokių santykių perspektyvos. Esama žmonių, kurie savo gyvenimą dėlioja taip: dabar viskas karjerai. Vėliau — ideali šeima, vaikučiai pabiručiai ir galimybė išeiti į ankstyvą pensiją. O štai tada jis atsipūs nuo darbų ir apkabinęs mylimą žmoną leisis į kelionę aplink pasaulį... Jei nutarsi būti su tokiu karjeristu, verčiau iškart susitaikyk, jog teks tenkintis antrąja vieta jo gyvenime — po mylimo darbo. Bent jau kol jis pasieks tai, ko trokšta, arba apkarpys savo siekius.

Kaip paspartinti įvykius. Tapk naudinga nuotaka. Tokia, kuri jam asocijuotųsi su gera investicija į ateitį. Pradėk rūpintis savo karjera ne mažiau nei jis — šitaip nebeturėsi laiko pastebėti, jog judu beveik nesimatote. Užtat tikėtina, kad tai pastebės vaikinas.

Galimas ir kitas variantas: įtikink savo mylimą karjeristą, jog šiais laikais vienas lauke — ne karys. Žavi palydovė gali jam padėti kur kas labiau nei naujausios žinios iš finansų pasaulio. Parodyk jam, kad judviejų tandemas gali tapti tikra paspirtimi jo karjerai. Girk mylimojo laimėjimus, guosk jį ištikus nesėkmei, įdėmiai klausykis jo kalbų apie kolegas bei konkurentus. Žodžiu, tapk ištikima patikėtine. Kada nors jis tai tikrai įvertins.

Jis kloja pamatus

Meilė
© Corbis

Kitas karjeristo variantas. Tik šiuo atveju tai — kruopštus planuotojas. Jo gyvenime viskas pagal planą: butas, automobilis, šeima, namas, medis, vaikų mokslai užsienyje. Kaip kitaip — kokia gi meilė, jei mylimosios nėra kur atsivesti! Pažįstu vyruką, kuris jau kelerius metus draugauja su mergina, tačiau nesiryžta nei jos vesti, nei pradėti su ja gyventi po bendru stogu.

Kodėl? Nes neturi nuosavo būsto. Gyventi pas tėvus? Ne lygis! Nuomotis butą? Pinigų švaistymas! Imti didelę paskolą? O iš ko gyventi! Todėl įnirtingai dirba, kaupia ir, tikiu, nepraeis dar nė dešimt metų, kai jis pagaliau nusipirks tą butuką ir parveš į jį mylimąją (tik nežinau, ar šitą) nuosavu automobiliu (kuriam irgi taupo). Viskas pagal planą.

Tokių santykių perspektyvos. Įsivaizduok: tu vis dėlto sulauki tos stebuklingos dienos, kai jis atsiveda tave į savo devintu prakaitu uždirbtą butuką. Gimsta vaikas. Antras. Vyrukas vėl planuoja: butas per ankštas, vaikams netinka užterštas miesto oras — reikia namo. Vadinasi, ir antro automobilio — tau. Dar būtų gerai sodyba pailsėti nuo miesto šurmulio. Juk jo šeima verta gyventi kuo geriausiai! Vadinasi, reikia ir toliau kurti nuostabios ateities planus. O kasdieniai rūpesčiai? Buitis? Ką gi, mieloji, tvarkykis pati.

Kaip paspartinti įvykius. Deja, jei pakapstytume giliau, vaikinas, nuolat kurdamas planus, iš tiesų slapstosi nuo itin rimtais įsipareigojimais grįstų santykių. Jis lyg ir norėtų artimo žmogaus šalia, tačiau pernelyg dažnai matė, kaip tai baigiasi kitiems: audringi jausmai virsta tylia rutina, gaivališkas seksas išmainomas į miegą, o galimybė pasėdėti su draugais bare — į sauskelnių keitimą ir mokyklos tėvų susirinkimus. Slegianti niūri kasdienybė: kam jis bus įdomus, apsikrovęs šeima bei pareigomis? Tad gal verčiau jis kals pinigus, pirks daiktus ir planuos: kada nors... kada nors...

Įtikinti tokį planuotoją, jog gyvenimas gali puikiai klostytis ir be jo planų, — sudėtinga. Teks šią tvirtovę imti gudrumu: dažniau lik pas jį nakvoti, suorganizuok judviem bendras atostogas (tai būtų puiki proga jį įtikinti, jog įmanoma gyventi kartu net ir neįgyvendinus vieno ar kito visapusės gerovės plano punkto). Gal tokiu būdu vaikinas greičiau supras: turėti merginą šalia — visiškai neblogai, o spontaniškumas kasdienybei teikia daug žavesio.

Jis bijo pastovumo

Pora
© Corbis/Scanpix

Vieną dieną jis nori tave vesti, kitą — pareiškia: rimti santykiai — ne jam. Vakar kvietė tave į koncertą, šiandien siunta, jog sutikai. Bent jau panašiai buvo nutikę man. Darius buvo be galo patrauklus vaikinas. Krausčiausi dėl jo iš proto kelis mėnesius, kol pagaliau jis pakvietė mane į pasimatymą. Po kurio laiko jau svaigau jo glėbyje ir rinkau vardus mūsų būsimosioms atžaloms. Skrajojau iš laimės padebesiais, todėl nelabai kreipiau dėmesį į kai kuriuos gana keistus jo pareiškimus.

Pavyzdžiui, jis neketinąs man aiškintis, kodėl vakar nepaskambino ir apskritai, kur ir su kuo tuo metu leido laiką. Kai aš užsimindavau eisianti susitikti su drauge, reaguodavo maždaug taip: “Daryk, ką nori. Visiškai neprivalai man aiškintis, kur ir su kuo būsi. Esame laisvi žmonės”. Atrodė, jis pats nežino, ko nori: ar manęs, ar laisvės. Tai vadindavo mane savo mergina, tai kimšdamas mano paruoštą vakarienę imdavo samprotauti, jog manęs tikrai neves, nes nejaučia man to, ką norėtų jausti savo žmonai. Galiausiai jis susirado kitą auką, su kuria elgėsi lygiai taip pat.

Tokių santykių perspektyvos. Jų beveik nėra. Kai kuriuos žmones kamuoja intymofobija — intymių santykių baimė. Jie abejoja, blaškosi, nes bijo atsakomybės: juk meilė veda į priklausomybę, gresia skausmingais išgyvenimais skyrybų atveju... Vargu ar tavo pasiaukojama, kilniaširdė meilė padės tokiam vaikinui atgauti tikėjimą laiminga draugystės pabaiga. Padėti galėtų nebent specialistai. Tik ar jis išdrįs pagalbos kreiptis į psichologą? Nebent tavo titaniškomis pastangomis suprastų: toks elgesys jam gerokai kartina gyvenimą.

Kaip paspartinti įvykius. Jei vis dėlto ryšiesi su šiuo žmogumi bandyti laimę, teks būti itin kantriai ir imtis sunkios misijos: įrodyti, jog vengdamas dvasinio artumo jis praranda kur kas daugiau nei be paliovos mainydamas merginas. Bet tai daryti turėsi atsargiai ir būti itin jautri.

Universalaus recepto nėra — teks veikti atsižvelgiant į vaikino charakterį. Vienam padeda ilgi ir atviri pokalbiai iš širdies, kitą kur kas labiau veikia šoko terapija — t.y. kai perimi iš jo vadeles ir pati pradedi diktuoti sąlygas. Bet kuriuo atveju įsidėmėk: tu gali keisti tik situaciją. Galutinį sprendimą vis tiek priims vaikinas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Norvegijos viešumo eksperimentas: kolegų ir kaimynų atlyginimus galima sužinoti kelių mygtukų paspaudimu (18)

Visiškas skaidrumas: norvegams jis toks pat natūralus, kaip kvėpavimas. Iki tokio lygio, kad...

Miške užaugusi ir gripu neserganti žolininkė – apie išskirtinį tik per delčią daromą tepalą ir augalų vartojimo klaidas (1)

Su Aleksandra Stasytiene susitikome jos namuose Utenoje. Tuomet Lietuvą dar lepino šiluma, tad...

Orai: šaltis tuoj atlėgs (5)

Šiandien Lietuvos orus lems vakarinis arktinio anticiklono pakraštys. Po šalčiausios šio mėnesio...

Pakeliui į UFC: Lietuvos kovotojas įspūdingai apgynė „Cage Warriors“ čempiono diržą vaizdo įrašas (6)

Lietuvos kovotojas Modestas Bukauskas apgynė „Cage Warriors“ pasaulio čempiono diržą....

Kaune laukiama kasmetinio mūšio su sniegu ir ledu (75)

Sinoptikams prognozuojant šalto oro bangą ir žiemos pradžią, Kauno gatves prižiūrinti, miesto...

Genialus matematikas ir tamsioji jo talento pusė (79)

Šis mokslininkas pirmasis pasaulyje buvo įvertintas ir Nobelio, ir Abelio premijomis. Jis – matyt,...

Giminaičiams skirtame socialiniame būste gyvenanti Kručinskienė nenusileidžia: kas čia nelegalaus? (599)

Neseniai apie dalyvavimą Seimo rinkimuose pranešusią kaunietę Eglę Kručinskienę aplankę Kauno...

Lietuvoje skrandžio vėžiu serga net 30-mečiai: gydytojas išvardijo simptomus, į kuriuos privalu atkreipti dėmesį (36)

Šiemet jauniausiam Nacionaliniame vėžio institute (NVI) gydytam skrandžio vėžio pacientui...

Psichologai atsakė, kam gyventi seksis sunkiau: mamyčių ar tėvelių dukrelėms (24)

Psichologai Genovaitė Petronienė ir Andrius Jančiauskas Žinių radijo laidoje „Apie tave“...

Niūri CSKA viešnagė Ispanijoje: čempionus įveikė ir „Real“ (2)

Eurolygos sunkiasvorių susidūrime Madrido „Real“ namuose priėmė Maskvos CSKA ekipą, kuri...