aA
Vieną dieną jis grįžta iš darbo išsišiepęs ir iki smulkmenų išpasakoja jums visus per dieną įvykusius dalykus, o kitą vos sumurma „Labas“ ir vakaroja vienas prie kompiuterio. Ir dar sakoma, kad sunku suprasti moteris...
Kaip suprasti jo nuotaikas?
© Shutterstock nuotr.

Tikriausiai ne vienai moteriai pasitaiko dienų, kai partnerį suprasti yra taip pat lengva kaip ir knygą, parašytą, pavyzdžiui, senovės hebrajų kalba. Rimtų pažinčių svetainė DarniPora.lt padės susigaudyti, kas vyksta jūsų mylimojo galvoje.

Jaučiate, kad jis jūsų šalinasi. Jis grįžo iš darbo paniuręs. Tyliai nusėlina į virtuvę, pavalgo, nekalba, nors paprastai jam toks elgesys nebūdingas. Jei jūsų mylimasis elgiasi būtent taip, tikėtina, kad neseniai jis patyrė daug streso. Gal buvo sunki diena darbe? O gal jo gyvenime vyksta kokių nors kitų pokyčių? Bet kokie didesni pokyčiai dažnai verčia nerimauti ir sukelia stresą. Tačiau vyrams dažnai sunku įvardinti savo jausmus, todėl į jūsų klausimus „kas nutiko“ ar „kaip jautiesi“ jis greičiausiai atsakys „nieko, viskas gerai“.

Ką daryti? Pirmiausia pasistenkite ramiai išsiaiškinti esamo elgesio priežastis. Tačiau nepulkite jo tardyti, nes toks jūsų elgesys tik dar labiau vers jį nerimauti. Jei imsite jo klausinėti ir raginti pasipasakoti, nenustebkite, kad jis gali dar labiau užsidaryti savyje. Viena iš geriausių taktikų, galinčių padėti jam prabilti, yra spėjimas, kas galėjo nutikti. Pavyzdžiui, frazes „Na, kas gi nutiko, papasakok“ pakeiskite į „Tau tikriausiai buvo nesėkminga diena darbe“. Jūsų spėjimas bus pagrindas jam paneigti arba patvirtinti jūsų išsakytą mintį ir tai paskatins jį kalbėti.

Jis nesidomi seksu. Moterys mano, kad vyrai turi norėti mylėtis 24 valandas per parą, todėl jo nenoras užsiimti meilės žaidimais jas gali versti panikuoti (O gal jis turi meilužę! Arba manęs nebemyli!) Tačiau panikuoti tikrai nereikia. Lytinis potraukis sumažėti gali dėl visai kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, jei jis patiria daug streso darbe ar jaučiasi nepakankamai įvertintas namuose.

Ką daryti? Geriausia šioje situacijoje tiesiog pamėginti jį suprasti. Klausykitės, ką jums sako jūsų mylimasis, o nesistenkite iš jo reikalauti to, kam jis visai nenusiteikęs. Taip pat pasistenkite parodyti jam romantiškus jausmus. Kartais visai paprasti gestai gali pakeisti jo nuotaiką.

Jis akivaizdžiai susinervina, kai mokote jį, kaip rūpintis vaikais. Yra sakoma, kad su kiekvienu gimusiu vaiku gimsta ir jo tėtis. Kai kurie tėvai tikisi, kad tėviški instinktai padės tinkamai pasirūpinti vaiku. Tikriausiai todėl pastabos, kad kažką darai netinkamai, erzina. Visgi realybėje daugelio vaikų auginimo ir auklėjimo taisyklių reikia išmokti. Juk vaikų auginimas reikalauja išties daug žinių.

Ką daryti? Manote, kad jūs geriau žinote, kaip reikia rūpintis vaikais? Ar tikrai? Jei norite išvengti barnių dėl vaikų auklėjimo, geriausia šeimoje skatinti sutuoktinių bendradarbiavimą. Kitaip tariant, užuot sakiusi jam, ką jis, anot jūsų, daro ne taip, stenkitės kalbėtis apie tai, kaip abu turėtumėte auginti vaikus. Klauskite jo nuomonės visais klausimais. Tai padės jam jaustis geru ir atsakingu tėčiu.

Jis staiga ima vengti pokalbių apie jūsų bendrą ateitį. Kadaise jūs dviese svajodavote apie judviejų vestuves, tačiau pastaruoju metu pastebite, kad jis ima vengti šios temos. Santuoka – rimtas žingsnis, taigi natūralu, kad kai artėja lemtinga diena jis gali imti nerimauti ar jausti baimę. Tačiau vyrai dažnai bijo pasirodyti pažeidžiami ir vengia kalbėti apie savo jausmus.

Ką daryti? Užuot spaudusi jį atsakyti į keblius klausimus, pasistenkite jį suprasti ir įsiklausyti į tai, ką jis sako. Gal jis netiesiogiai užsimena, dėl ko nerimauja? Svarbiausia jam parodyti, kad jis gali jumis pasitikėti ir atvirai kalbėti apie savo jausmus.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Priversta saviizoliuotis iš Norvegijos grįžusi lietuvė: man aiškiai parodė, kad esu emigrantė ir antrarūšė budulė (61)

Karantinas Lietuvoje šiuo metu yra labai sušvelnintas, o nuo birželio 1 d. buvo ir išplėstas...

COVID-19 sirgęs vyras apibūdino ligos pradžią: net nejuto, kad smarkiai karščiuoja (54)

„Įprastai, kai turi temperatūros, jauti šaltkrėtį, nuovargį, o šįkart to nebuvo“, –...

Bedarbio statusas: kaip mokėti PSD ir kokių naujų išmokų tikėtis jau netrukus (61)

Vienuoliktą karantino savaitę Užimtumo tarnyba „suskaičiavo viščiukus“. Karantininės...

Statė namą sau, bet neliko nepastebėtas didelio koncerno: lietuvio būsto idėja sulaukė pasisekimo (158)

Tomui Petrauskui – 26-eri, tačiau jis šiandien savomis rankomis stato modulinius ekologiškus...

Tragedija, pakeitusi fechtavimosi sportą: olimpinis čempionas mirė nuo lūžusios rapyros dūrio į akį (6)

Šiuolaikiniame fechtavimosi sporte traumos – didelė retenybė: kostiumai ir kaukės patikimai...

Paulius Jurkevičius. Kava su sviestu ir kiti klausimai daktarui (61)

Vieni jį dievina. Kiti keiksnoja. Vieni giria jo profesijos išmanymą. Kiti be gailesčio...

The Economist

Rusijos kalinių patarimai, kaip ištverti vienatvę (Economist)(audio) (1)

Jei ieškote pasiūlymų, kaip išgyventi vienatvę, nerasite geresnės literatūros už turtingą...

Šis išskirtinis interjero stilius iki šiol likęs ypatingos prabangos ženklu: vos pasirodė, išplito visame pasaulyje (2)

Vintažinis stilius tapo madingas praėjusio amžiaus pabaigoje: vos tik pasirodęs, jis iškart...

Instagramas prieš realybę: garbės nedarantis „influencerės“ poelgis eisenoje už juodaodžių teises sukėlė audrą (10)

Modelis iš Rusijos Kris Schatzel sulaukė nemenkos kritikos, nusprendusi su savo fotografe Mila...

Keturios idėjos šeimos vakarienei iki 10 eurų (2)

Norint paruošti skanią, maistingą ir nenuobodžią vakarienę keturių asmenų šeimai, visai...

|Maža didelių žinių kaina