Tam, kad sukurtumėte stulbinantį pirmąjį įspūdį, jums niekuomet nebus suteikta antra galimybė. Tos pirmosios kelios kontakto sekundės tampa gaire visiems kitiems įspūdžiams, kuriuose padarysite. Mūsų gyvenimas yra labai greitais ir greitėjantys jo žingsniai priverčia mus konkuruoti, momentinis įspūdis dažnai veda prie skubaus sprendimo: ar duoti darbą, ar ne, ar pasirašyti sutartį, ar suteikti šansą kaip potencialiam partneriui.
Romantiškuose reikaluose daugelis mūsų, ypač tų, kurie bent kartą jau buvo apvilti, naudojasi principu “viskas yra taip, kaip atrodo”. Kam dar abejoti tuo, kas yra akivaizdu? Vos per dešimt sekundžių, per kurias spėjama perskaityti pirmą elektroninio laiško eilutę, pažvelgti į žmogaus išvaizdą ar ištiesti žmogui ranką ir pasakyti draugišką “labas”, žmonės susidaro pirmą ir ilgai išliekantį įspūdį apie jus. Ar tas įspūdis geras?

Jūsų profilis kaip pirmasis įspūdis

Moteris

Jūsų profilis yra unikalus asmeninis prisistatymas. Galvokite ne tik apie tai, ką jūs sakote, kai pirmą kartą sutinkate potencialų partnerį, bet ir apie tai, ką jūs dėvite, apie savo laikyseną, akių kontaktą, jūsų rankos paspaudimo tvirtumą – netgi apie savo makiažą ir kvepalus.

Kadangi nėra vieno profilio stiliaus, kuris tiktų absoliučiai visiems, žavingas, sąmojingas, skvarbus, kūrybingas ar kitaip unikalus bendravimas gali pagerinti pirmojo įspūdžio rezultatus. Tačiau egzistuoja ir keletas bendrinių romantinio protokolo reikalavimų ir saviraiškos būdų, kurių reikia vengti. Neturėtumėte vėluoti, dėvėti sutepto švarko arba pirmojo pasimatymo metu prabangiame restorane kramtyti atvira burna. Taigi, nesielkite netinkamai ir nedarykite sau žalos.

Sugalvokite neįprastą ir dėmesį patraukiančią antraštę. Venkite nuobodžių demografinių apibūdinimų. Vietoj to, naudokitės smagiais būdais. Būkite drąsi! Sukelkite emocijas! Išreikškite save!

Patikrinkite savo laišką. Rašyba, skyryba ir gramatika yra ne mažiau svarbu nei turinys. Galvokite apie savo laiško pristatymą lyg rengdamasi pasimatymui. Nors drabužiai ir nekeičia žmogaus vidaus, niekas nenori pasirodyti purvinas ar susivėlęs.

Pasakykite tai stilingai. Tai, ką jūs sakote, gali nebūti taip svarbu kaip tai, kaip jūs tai sakote. Žaiskite su kalba. Parašykite eilėraštį. Papasakokite istoriją. Suvaidinkite komediją.

Būkite ne visiškai tobula. Nepaisant to, kokį pasirinksite stilių ar kalbą, siekdama išreikšti save, būkite atsargi ir neliaupsinkite savo vertybių iki nuobodybės ar netgi įtarimo. Niekas negali būti tobulas. Jūsų smulkūs trūkumai ir žavingi nesuderinamumai daro jus žmogumi, kuris yra įdomus ir prieinamas.

Venkite raudonų vėliavų. Neverkšlenkite, nesiskųskite ir netuščiažodžiaukite dėl kokių nors savo gyvenimo problemų. Susilaikykite nepasiduodama pagundai užimti nepaprastai nuskriaustos ir emociškai mirtinai sužeistos aukos vaidmenį. Niekuomet nenaudokite žodžio “beviltiška”, neprisiminkite karingų istorijų iš praeities santykių. Būkite nusiteikusi teigiamai ir optimistiškai. Chaosas, depresija ir drama yra visiškai nepatrauklūs bruožai.

Pirmasis Jūsų elektroninio laiško įspūdis

Vyras

Jūsų pirmasis elektroninis laiškas yra lyg pokalbio kokteilių vakarėlyje pradžia. Tinkamai prisistatykite. Klausykite ne mažiau nei kalbate. Parodykite susidomėjimą kitu žmogumi. Būkite pasitikinti savimi, tačiau ir nuoširdi. Užmegzkite akių kontaktą. Susijunkite.

Kaip ir profilio atveju, rašydama elektroninius laiškus turėtumėte vadovautis pagrindinėmis prisistatymo ir turinio taisyklėmis. Paeksperimentuokite ir atraskite sau tinkamą stilių. Naudokite temos eilutę kaip eilutę, skirtą pavadinimui, patikrinkite laišką, būkite kūrybinga, nusiteikusi teigiamai ir nuoširdi. Venkite netikrumo ir banalybių.

Nukopijuotos eilutės netinka ir jos vargiai padės jums sukurti gerą pirmąjį įspūdį arba susilaukti norimo atsakymo. Pirmieji elektroniniai laiškai visuomet turi būti parašyti individualiai ir suveikia geriausiai, jei būna parašyti pokalbio stiliumi. Paminėkite ką nors apie gavėjo profilį.

Kada jūs susipažinote? Paklauskite keletą klausimų ir įtraukite trumpą informaciją apie save. Netgi pirmojo kontakto metu galima šiek tiek paflirtuoti arba pajuokauti, tačiau tai turi būti padaryta labai lengva maniera ir draugiškai.

Pirmasis įspūdis realiame pasaulyje

Pirmasis susitikimas

Jeigu viskas klojasi gerai, jūsų efektingas profilis ir rūpestingai sukurti elektroniniai laiškai palaipsniui atves jus prie pirmojo pasimatymo realiame pasaulyje. Nors galite jaustis taip, lyg jau pažinotumėte vienas kitą, jums vis tiek teks susipažinti su vienas kito fizine išvaizda, o kol prie jos priprasite, gali praeiti šiek tiek laiko. Pirmi susitikimai gali būti nejaukūs ar netgi šokiruojantys, nepaisant teigiamų jausmų, kuriuos jau jaučiate vienas kitam.

Pirmąjį gerą įspūdį realiame pasaulyje sukursite, jeigu būsite rami, pasitikinti ir būsite savimi. Pamėginkite mėgautis ta nervinga energija, kurią jaučiate. Pajuskite malonumą. Šypsokitės. Kai žmogus yra linksmas, jis yra laikomas daug patrauklesniu. Jūsų naujasis pažįstamas betarpiškai susiformuos pirmąjį (fizinį) įspūdį apie jus. Tai dažniausiai atsitinka per pirmąsias dešimt sekundžių ir šis įspūdžio susiformavimas yra paremtas šių bruožų kombinacija:

Laikysena,
eisena,
kūno kalba,
apranga,
fiziniai bruožai,
šypsena/veido bruožai,
rankos paspaudimas,
šukuosena,
kvapas/kvepalai,
akių kontaktas,
pastebimas pasitikėjimas savimi,
pastebimas jaukumas.

Vidinė informacija apie teigiamą ir neigiamą įspūdį

Vyras ir moteris

Keleto šimtų vienišų vyrų ir moterų, lankančių pasimatymų ir flirto pamokas, buvo paprašyta išvardinti bruožus, kurie yra patrauklūs ir nepatrauklūs potencialiame partneryje. Žemiau pateikiame dažniausiai pasikartojančius atsakymus. Nors daugelis šių bruožų gali būti pastebėti ne iš karto, didžioji jų dalis išryškėja jau pirmojo pasimatymo metu.

Bruožai, nulemiantys teigiamą įspūdį:

nuoširdumas, šiltumas,
humoro jausmas,
vaizduotė ,
pasitikėjimas savimi,
sėkmė,
gera fizinė būklė,
individualumas,
kūno kalba,
gebėjimas bendrauti,
siekimas,
energingumas,
kūrybingumas,
gerumas.

Bruožai, nulemiantys neigiamą įspūdį:

egoistiškumas,
pažiūrų siaurumas ir kritikavimas,
gerų manierų trūkumas,
prastas gebėjimas bendrauti,
neigiamas požiūris į gyvenimą,
išsilavinimo trūkumas,
nesubrendėliškumas,
nesugebėjimas priimti sprendimų/nuomonės neturėjimas,
principų neturėjimas,
“karingų” istorijų apie praeities santykius pasakojimas,
verkšlenimas ir skundimasis,
paviršutiniškumas/lėkštumas,
susidomėjimas tik seksu,
valdžios žaidimai ir manipuliacija,
materializmas.

Pirmasis įspūdis yra labai svarbus, tačiau daugeliui mūsų nepavyksta pasirodyti iš gerosios pusės pirmojo romantiško susitikimo metu. Mes norime būti mylimi tokie, kokie esame ir nepatikliai žiūrime į poreikį sudaryti tokiu būdu teigiamą įspūdį. Tai suprantama, tačiau ne visuomet realistiška.

Pasimatymai yra lyg žaidimas ir, nepaisant to, ar tai jums patinka ar ne, jie vyksta konkurencingoje aplinkoje. Pirmasis teigiamas romantiškas įspūdis, kurį sukursite, gali išaugti į visą gyvenimą trunkančią meilę – juk tai visai neblogas atpildas už palyginti nedideles investicijas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Kremliaus ruporai vilniečius baugina: jūs net nežinote, kas jus vežioja sostinės gatvėmis (234)

Ar žinojote, kad Vilniuje važiuodami autobusu 3G iš oro uosto į Fabijoniškes ir įsigiję...

Karbauskis ruošia sprendimą, kuris perbraižys Lietuvos verslo ribas (253)

Valdančioji „valstiečių“ frakcija netrukus ketina Seime teikti Konkurencijos įstatymo...

Kas vyksta Luhanske: pateikė dvi versijas miesto centrą apsupę ginkluoti asmenys (114)

Šiuo metu vadinamojoje „Luhansko liaudies respublikoje“ (LLR) tvyro įtampa - antradienį į...

Masiulis: Seimo komisija vykdo „archeologinius kasinėjimus“, o rusiška įranga diegiama toliau (176)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), tęsiantis neteisėtų verslo ir politikų...

Skvernelis remia iniciatyvą kitąmet skirti lėšų Kauno stadionui (26)

Premjeras Saulius Skvernelis remia dalies parlamentarų iniciatyvą kitąmet skirti lėšų Kauno S....

Vilniaus centre jau stovi eglutė: žada, kad bus daug šviesų (15)

Sostinėje pradėjo ryškėti pirmieji artėjančių Šv. Kalėdų ženklai. Vilniečių,...

Internautai nerimsta: kaip „Vienas namuose“ filmo herojaus tėvai galėjo leisti sau tokią prabangą? (12)

Nenumaldomai artėjant šventiniam laikotarpiui, kada televizijos kanaluose ims dominuoti filmai...

Specialistas apie šių metų orus Lietuvoje: situacija yra neįprasta (3)

Pastaruoju metu galime matyti pakilusį Neries vandenį Vilniuje, dėl gausaus lietaus didžiulių...

Dosnus šveicarų pasiūlymas: už apsigyvenimą kaime sumokės 60 tukst. eurų (12)

Mažas Šveicarijos kaimas , kuriam, masiškai iš jo išvykus gyventojams, gresia išnykimas,...