Pamėginkite su eiliniu vyru pasikalbėti, mėgindama išvystyti rimtą emocinę diskusiją, ir jis tai supras kaip signalą tuojau pat atsitraukti ir mėginti išvengti pokalbio – jis arba pradės ginčą arba įsispoksos buku žvilgsniu į televizorių. Vyrai emocinį savęs tyrinėjimą supranta kaip rizikingą ir nereikalingą užsiėmimą. Jie dažnai naudojasi taisykle “Jeigu kažkas nesulūžo, tai kam taisyti?”.
Tai kaip gi įtikinti vyrą atsiverti ir atvirai pasikalbėti? Į šį klausimą nėra paprasto atsakymo, tačiau pateikiame jums keletą idėjų, kurias verta išmėginti prieš griebiantis bendravimo su marionetinėmis lėlėmis.

1. Supaprastinkite tai. Daugelio moterų pastangos pasikalbėti iš širdies sužlunga jau su pirmuoju sakiniu, nes jos beveik visuomet pokalbį pradeda lyg numesdamos bombą: “Mums reikia pasikalbėti.” (Dar blogesnis yra šis nuvalkiotas variantas: “Ar galiu tavęs kai ko paklausti?”)

Vyrai tokioje situacijoje supanikuoja ir kai jūs pasakote jiems, kad jums reikia pasikalbėti, jie pradeda įsivaizduoti patį blogiausią scenarijų: jūs jį paliekate, esate nėščia arba abiejų variantų kombinacija. (Iš tikrųjų, vien jau faktas, kad jums reikia su juo pasikalbėti, pats savaime yra blogiausio scenarijaus pavyzdys.)

Jis ir ji

Jeigu norite aptarti su savo vyru kokią nors problemą ar klausimą, kalbėkite netiesiogiai ir prie temos prieikite aplinkiniais keliais. Sakykime, kad jis pradėjo elgtis baisiau nei svečias iš kosmoso seriale “X failai” ir jums įdomu, kas atsitiko. Pradėkite, prisimindama laikus, kai jums abiem buvo iš tikrųjų labai smagu. O tuomet, lyg retoriškai ir labai lengvu tonu, lyg tarp kitko paklauskite: “Įdomu, kodėl taip nebebūna dabar…”

Svarbiausia – nesuduoti jam smūgio pačiu pirmuoju klausimu – jūs tiesiog lėtai išdėliojate situaciją ir leidžiate jam apšilti.

2. Atsargiai rinkitės žodžius. Atminkite, kad kai reikalai pradeda suktis apie emocinius dalykus, vyrai labai lengvai supanikuoja. Kalbėdama venkite impulsyvių, vyrus uždegančių (žinoma, neigiama prasme) žodžių, tokių kaip baigta, ateitis, poreikiai, vėluoti, ciklas, viso gero, atleisk, aš sutikau, kažkas, kas nors. Visi šie žodžiai tik privers jį susikryžiuoti rankas ir pradėti leisti neįprastus garsus.

Vietoje to sužaiskite vyriškomis stiprybėmis. Jūs susilauksite žymiai geresnių rezultatų, jeigu, pavyzdžiui, neklausite jo, kaip jis jaučiasi. Paklauskite jo, ką jis vienu ar kitu klausimu galvoja, taip apeliuodama į jo vidinį ego. Tai gali pasirodyti tik semantiniai spąstai, tačiau jie veikia.

Jis ir ji

3. Nespoksokite. Kita dažna moterų daroma klaida yra tai, kad, tikėdamosi nuoširdaus atsakymo, jos nuolat spokso vyrui į akis. Vyrams tai nepatinka. Vyrai žino, kad, jeigu kažkas žiūri jam tiesiai į akis, tai tas žmogus:

(a) nori juo pasinaudoti,
(b) yra jo motina,
(c) yra skyrybų advokatas.

Kai susiduriate su vyru, jis puola gintis, o vyrui niekas geriau neapibūdins konfrontacijos kaip žvilgsnis akis į akį. Vienas geriausių momentų pradėti pokalbį jautria tema yra tuomet, kai gulite lovoje šaukštų poza. Pilnas kūno artumas ir įkyraus akių kontakto nebuvimas suteikia jam šiek tiek pasitikėjimo atsiverti. Be to, kai vyras jus laiko apkabinęs, jaučiasi taip, lyg saugotų jus. Tai reiškia, kad jis nebus taip susirūpinęs savigyna.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Kremliaus ruporai vilniečius baugina: jūs net nežinote, kas jus vežioja sostinės gatvėmis (30)

Ar žinojote, kad Vilniuje važiuodami autobusu 3G iš oro uosto į Fabijoniškes ir įsigiję...

Karbauskis ruošia sprendimą, kuris perbraižys Lietuvos verslo ribas (109)

Valdančioji „valstiečių“ frakcija netrukus ketina Seime teikti Konkurencijos įstatymo...

Kas vyksta Luhanske: pateikė dvi versijas miesto centrą apsupę ginkluoti asmenys (35)

Šiuo metu vadinamojoje „Luhansko liaudies respublikoje“ (LLR) tvyro įtampa - antradienį į...

Masiulis: Seimo komisija vykdo „archeologinius kasinėjimus“, o rusiška įranga diegiama toliau (10)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), tęsiantis neteisėtų verslo ir politikų...

Pataria, kaip gauti vaistų receptą ilgesniam laikui (12)

Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai primena, kad tam tikromis lėtinėmis ligomis sergantiems...

Indrė Makaraitytė. Kodėl Matijošaitis gali ramiai varyti poršu? (261)

Yra žmogus Lietuvoje, kuriam leidžiama būti turtingam. Netgi labai turtingam.

DELFI kviečia į kalėdinės dainos, kurioje – ir Grybauskaitės balsas, klipo filmavimo užkulisius

Pasitikdami gražiausias metų šventes garsiausi Lietuvos muzikantai jau trečią kartą inicijuoja...

Kepenio pareiškimai atvėrė skaudžią žaizdą: partizanai išžudė stribus ar paprastus sodiečius? (1060)

Seimo narys Dainius Kepenis , prabilęs, kad jo bičiulio Jurgio Lebriko šeimą išžudė partizanai...

Tyrimas patvirtino: atotrūkis nuo Estijos jau nebejuokingas (600)

Pagal ekonomikos augimą Lietuvą jau lenkia ne tik Estija , bet ir Latvija . Be to, nors visų...

Bevertei medžiagai žada aukso amžių: kai kas jau dabar džiaugiasi pigesne šiluma (8)

Brangstant ir mąžtant tradicinėms energijos gamybos žaliavoms, atsinaujinanti energetika tampa...