aA
Negaliu rasti antros pusės! Jau nebežinau ką daryti. Visi turi poras, o aš ne!
© Fotolia

Supratau. Viskas bus gerai. Įkvėpkit giliai ir ramiai iškvėpkit. O dabar pakalbėkime rimtai. Ar tikrai norite antros pusės? Tikrai, tikrai? Hmm.. O jei pasakysiu, kad surasti svajonių antrą pusę yra rimtas darbas. Tai reiškia reikės dirbti! Rimtai dirbti. Ar vis dar noras tvirtas? Jei taip, važiuojam.

Kodėl daugelis nesugeba surasti antros pusės, o jei tokia atsiranda viskas baigiasi greitomis skyrybomis. Ir taip kas kartą. Ir vėl ieškom naujos nuostabiausios antros pusės. Surandam. Po to vėl skiriamės. Kažkoks užburtas ratas..

Dėmesio, dėmesio. Mes pradedam. Pirmas ir pats svarbiausias dalykas, jei norite susirasti antrą pusę, yra jūsų vidinė būsena. Taip, taip. Laimingi žmonės traukia kitus. Ir atvirkščiai. Jei mes trūkumo, deficito sąmonėje, tai tik kitą tokį su laiku ir surasime. Negreit. Negreit atsiras kita nelaiminga antra pusė. Ir nors pradžioje dėl įsimylėjimo poveikio (oksitocinas, dopominas ir t.t..) mums atrodys, kad partneris lyg ir man tobulas žmogus, su laiku teks gerokai nusivilti. Bėgs mėnesiai, kartais metai ir paaiškės, kad jis ar ji nelaiminga, depresuota ir laukia kol jūs padarysit jį ar ją laimingais. Bėda, kad jūs abu laukiate to paties.

Palauk, palauk Ražauskai. Nori pasakyti, kad aš esu nelaimingas, todėl nerandu antros pusės? Ir ačiū Dievui! Kam reikalingi nelaimingi santykiai? Nori ilgalaikių ir sėkmingų santykių? Aha, tada teks padirbėti pirma su savimi. Kaip suprasti? Tuoj, tuoj. Apie viską paeiliui.

Nori laimingu santykių? Nekurk jų kai esi trūkumo stadijoje. Po skyrybų, depresijoje, juodam periode ir pan. Palauk. Tiesiog palauk. Na gerai. Ne tiesiog lauk, o dirbk su savimi. Saviugda turi tapti tavo duona kasdienine. Skaitymas, darbas su savimi, charakterio keitimas, proto raminimo technikos. Ir taip tol, kol nepasijunti ramesnis, laimingesnis, galintis gyventi be antros pusės, turintis pakankamai džiaugsmo ir šviesos viduje. Tada pirmyn, galim ieškoti to, su kuo tą laime pasidalinsim.

Pagavai mintį? Antros pusės reikia ieškoti tada, kai turi per daug. Kai turi per daug laimės, šilumos, noro padėti ir kantrybės. Tada ieškai, kam galėtum tai atiduoti. Ką galėtum padaryti laimingu? Kam čia gyvenimą išgelbėjus?

Nėra. Nėra nieko. Vakuumas. Super. Pirmyn. Dirbam su savimi. Nuo ko pradėti? Daktaro Olego Torsunovo knyga „Charakteris ir sėkmė“ plius psichologo Olegio Gadeckio knyga „Likimo dėsniai“. Abi kasdien po dešimt puslapių ir pamatysit, kaip bėgant savaitėms jūsų plokštelės pradės persirašinėti. Jau pradžia, puiku! Dar išmokit kasdienės technikos nuraminti protą. Jų yra daug. Bandykit visas. Ieškokit kas jums tiks. Meditacija, joga, malda, psichologinės technikos, mindfullness ir t.t.

O kas toliau? O toliau dar linksmiau. Savanorystė. Jau dažnai girdėta ir super veiksminga. Padeda perrašinėti mūsų vidines programas ir įsitikinimus. Labai sveika ir naudinga.

Kaip tai daroma? Susirandat jums patinkančią savanorišką organizaciją (senelių namai, vaikų namai, vienuolynas, benamių valgykla ir t.t.) ir ten kas savaitę bent po valandą pasavanoriaujat. Pamatysit, kokius stebuklus ji darys su jūsų vidumi ir išore. Laimingi žmonės labai traukia. Jei prie to pridedam viduje esantį nesavanaudiškumą, tai jau sunkus ginklas. Labai sunkus. Retai sutinkamas. Na nes kam šiais laikais rūpi savanorystė ar saviugda ir vidinė ramybė. Kam to reikia? Juk susiradai savo antrą pusę ir ji tave padarys laimingu ar laiminga.

Oij oij oi oiiiiii. Kaip dažnai tai būna netiesa. Jei tu lauki, kol tave kažkas padarys laimingu... Na sėkmės.

Dar keli niuansai. Jei atsiranda keli kandidatai į porą, nereikia skubėti. Ramiai bendraukite, susitikite. Tik neskubėkite su lytiniais santykiais. Nerimti kandidatai greit atkris, jei nebus lytinių santykių. O jei visi atkris? Super. Reiškia išvengėt nerimtų kandidatų. Kam gaišti laiką? Mes juk bandom pagauti banginį, o ne pūgžlį!

Kitas momentas. Nepuoselėkit perdėtų lūkesčių. Jis ar ji tikrai mane padarys laimingu, turtingu ir sėkmingu ir ir ir na patys žinot kitus "ir.".. Santykiai visada yra MOKYKLA. Mokykloje būna visko. Gerų ir blogų dienų. Taip pat ne visi dalykai mums sekasi vienodai. Santykiai tas pats! Tik rimčiau. Daug rimčiau. Todėl reikia iš anksto nusiteikti. Santykiai - tai ne pasivaikščiojimas po parką. Bus visko, oi visko. Ir tam reikia nusiteikti. Reiks išmokti atleisti, reiks išmokti kompromisų meno, reiks nusišlifuoti, reiks priprasti, reiks išmokti augti sunkiomis sąlygomis. Galų gale reiks išmokti palaikyti ir įkvėpti. Arba jūs išsiskirsit.

Ir nepadės svaičiojimai apie mano tikrąją antrąją puselę. NĖRA TOKIOS. Anksčiau ar vėliau visuose santykiuose įsimylėjimas praeina ir reikia dirbti, mokytis, keistis, augti. Kuo mažiau iliuzijų, tuo lengviau praeinamas krizinis periodas.

Ražauskai! Tu visai neromantiškas!

Bet sąžiningas! Aš noriu padėti. Ne užtušuoti problemas laikinai ir sakyti, kad viskas gerai.

Problemų turi visos poros. Vienos pamokas sprendžia, mokosi, auga ir baigia mokykla. Kitos lieka antriems metams, kitus išvis išmeta iš mokyklos. Bėda, kad panašu jog didžiąją dalį Lietuvos porų pastoviai meta iš mokyklos. Nesveika situacija. Kodėl taip yra? Nes mes nesimokom. Neįmanoma važiuoti pačiam per didmiestį saugiai, jei nežinai kelių eismo taisyklių. Santykiai irgi tokias turi! Ir kaip Markas Gungoras sako, jeigu tu laužai visas santykių taisykles ir nori likti sveikas, tu pamišėlis!

Bet, bet.. Manęs niekas nemokė santykių taisyklių. Tačiau nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.

Imam knygas ir pradedam darbuotis. Kryptis aiškiai apibrėžta.

O tai kada aš pritrauksiu savo antrą pusę?

Gal kol kas neskubėkim nieko traukti. Perskaitykim bent dvi knygas pradžiai ir tada bandykim vairuoti.

Santykiuose nereikia nešioti ant užpakalio prisiklijavus žalio lapo, kuris reiškia, aš esu nelaimingas, man reikia kito, kad padarytų mane laimingu ir aš nesiruošiu nieko daryti, kad pats tapčiau laimingas. O gaila. Būtų daug lengviau gyventi.

Na o jeigu rimtai. Kiekvienas iš jūsų gali augti, keistis, tobulėti ir kurti nuostabius santykius. Neskubėkim. Keiskim sąmonę iš trūkumo į pertekliaus. Mokykimės, dalinkimės ir padėkim. Po truputi jūsų vidus keisis. Tada keisis ir rezultatai išorėje. Kitu atveju bus kaip senelis Albertas Einšteinas sakė: daryti tuos pačius veiksmus vėl ir vėl, bet laukti kitokio rezultato yra beprotystė.

Todėl drąsiai pirmyn! Tau pavyks. Čiupk popieriaus lapą ir užsirašyk, kokius žingsnius padarysi šiandien, kad tavo kelias į pokyčius prasidėtų jau dabar.

Geros kelionės.

Tavo kelionių draugas,

Darius Ražauskas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar tikrai emigrantai kraunasi lagaminus? Skambina ir studentai, ir pensininkai (529)

Į kurią pusę labiau krypsta lietuvių akys: į Londoną ar į Lietuvą? Grįžtančių tikrai yra,...

Dėl milijonų peržiūrėto seksualaus Tomo Bagdonavičiaus vaizdo klipo pasipylė grasinimai ir iširo šeima (181)

Londone ilgus metus dainavęs ir didesnio populiarumo sulaukęs po to kai prakalbo apie savo...

Gydytoja Cikanavičiūtė apie riebalus: papasakojo viską, kas jums nutylima (61)

Riebalai – viena pagrindinių maistinių medžiagų, pastaruoju metu kelianti daug diskusijų ir...

Orai: be skėčio neapsieisime

Šią savaitę mūsų laukia nemalonios orų permainos, atkeliaus lietūs, įsisiautės vėtros, kris...

Skandalu virtusi reforma varo į neviltį: mokiniai rado, kur gauti maisto – šluoja viską valgyklos visai ištuštėjo (665)

Netyla diskusijos ir skandalai dėl pasikeitusių reikalavimų mokyklų valgyklų patiekalams. Kol...

Po penkerių metų pertraukos F-1 lenktynes laimėjo Raikkonenas kova dėl titulo tęsiasi (9)

Ostine, JAV, sekmadienį vykusiose F-1 lenktynėse pergalę po itin ilgos pertraukos iškovojo...

Gyvenimo audrų nublokšti gyvena sąvartyne: trijų kambarių „buveinė“ saugo liūdnas paslaptis (184)

Pokalbio pradžioje 63 metų buvusi kaunietė Nijolė tikino, kad Jonavos sąvartyne gyvena nuo 2012...

„Tinginių“ uogos: miestiečių pora įsitikino, kad ne viskas paprasta, bet ūkio nemeta (15)

Užkietėjęs miestietis su sutuoktine susigundė vadinamomis „tinginių“ uogomis ir ėmė...

Kodėl prieš einant miegoti visada reikia užsidaryti miegamojo duris? (20)

Prieš miegą mes visi išsivalome dantis, nusiprausiame veidą ir apsirengiame patogią pižamą...

5 elementų teorija – kokia stichija jus valdo? (7)

Penkių asmenybės tipų arba elementų teorija paplito Kinijoje prieš 2000 metų – manyta, kad...