Daugelis žmonių bent kartą gyvenime pakeičia partnerius. Liūdna, tačiau yra atlikta daugiau tyrimų, susijusių su naujo automobilio ar namo pasirinkimu, nei su gyvenimo draugo. Pasiruošimas ir aiškus įsivaizdavimas, ko norite iš santykių, gali padėti jums ir jūsų partneriui sukurti laimingus, suteikiančius pasitenkinimą ir ilgaamžius santykius. Šie patarimai negarantuos, kad jūsų naujas partneris bus tobulas, tačiau gali padėti renkantis jį.
Flirtas
Teiginys, kad “priešingybės traukia”, gali būti teisingas, tačiau retai kada lemia santykių ilgalaikiškumą.

Daugelis ilgaamžių partnerysčių yra sukurtos žmonių, kurie yra pakankamai panašūs. Suderinamumas tokiose srityse kaip pajamų lygis, išsilavinimas, religija, tautybė, vertybės ir interesai, minimizuoja konfliktų ir maksimizuoja harmonijos tikimybę. Esminiai skirtumai ilguoju laikotarpiu dažniausiai sukelia sunkumus.

Kaip ir daugelyje kitų gyvenimo sričių, jei tikite, kad nusipelnote to, kas geriausia, jums seksis labiau nei galvojant, kad reikia susitaikyti su tuo, ką gaunate ir džiaugtis, kad bent kažkas nori būti su jumis.

Flirtas

Pasistenkite, kad jūsų standartai būtų ne “materialūs”, o “žmogiški”. Nors mintis apie santuoką su žavingu milijonieriumi gali atrodyti optimali, egzistuoja daugybė nemalonių milijonierių. Taip pat yra ir daugybė pasipūtusių patrauklių ar gražių žmonių (žinoma, yra ir malonių!). Išsiaiškinkite, kas jums partneryje yra svarbiausia. Ar tai, kaip jūs jaučiatės būdama šalia jo po jūsų pirmojo konflikto? Ar tai, kaip jums paprasta su juo kalbėti apie dalykus, apie kuriuos paprastai vengiate kalbėti? Susirašykite savo kriterijus, keliamus ilgalaikiam partneriui.

Jei jūs patyrėte visą eilę nelaimingų santykių ir jaučiate, kad jums nesiseka rinktis partnerių, ypatingą dėmesį skirkite savo požiūrio keitimui. Išsiaiškinkite, kokios netinkamos priežastys priverčia jus prisirišti prie netinkamo žmogaus.

Netinkamos priežastys:

1. Jūs manote, kad jam reikalinga jūsų pagalba ir jūs kaip nors galite pakeisti/išgelbėti šį žmogų.

2. Jūs manote, kad “turėtumėte” būti su šiuo žmogumi dėl išorinio spaudimo. 3. Jūs galite būti nesaugi, jei šį žmogų nuliūdinsite ar supykdysite.

4. Jūs jaučiatės nepatraukli ir manote, kad niekuomet nesutiksite kito žmogaus.

Meilę mes galime apibūdinti tik vienu žodžiu.

Flirtas

Senovės graikai atskyrė eros (erotišką meilę) ir agape (draugišką meilę). Nepainiokite šių dviejų. Įsimylėjimas, patrauklumas ir noras būti su tuo žmogumi yra gamtos būdas mus suvesti. Ilgalaikiai santykiai, buvimas su žmogumi ir bendradarbiavimas reikalauja draugystės su partneriu. Taigi daugelis bruožų, kuriuos priskiriate geriems draugams, taip pat būtini ir partneriui.

Atvirai suvokite ir pripažinkite kitam žmogui, ko tikitės iš šių santykių.

Ar tikitės, kad jie bus trumpalaikiai, vidutiniški ar ilgalaikiai? Seniau tik vyrai galėdavo priimti į darbą ir atleisti bei rinktis. Dabar situacija pasikeitė, teisė į pasirinkimą suteikta ir moterims. Pasinaudokite tokia galimybe.

Atminkite, kad geriausias ateities elgesio pranašas yra praeities elgesys.

Flirtas_9

Kaip jūsų potencialus partneris elgėsi su savo buvusia mergina ar žmona? Kaip jis elgiasi su savo šeima, draugais ir kitais artimais žmonėmis? Netikėkite, kad žmonių elgesys gali kardinaliai keistis. Daugelis žmonių praleidžia visą gyvenimą naiviai tikėdamiesi, kad partneris pasikeis. Iš esmės žmonės nesikeičia, nebent pasiryžta sisteminiams pokyčiams (pvz. psichoterapijai). Tačiau netgi psichoterapija gali padėti tik tokiam žmogui, kuris pats nori pasikeisti ir netgi tuomet negalima garantuoti, kad žmogus pasikeis būtent taip, kaip to norėjo jo partneris! Jūs negalite priversti kito žmogaus pasikeisti. Jūs paprasčiausiai galite paprašyti ir pažiūrėti, ko sulauksite.

Visi blogai reaguoja į neigiamą kritiką, priekabiavimą ir skundimąsi.

Nuspręskite, kad visas problemas ir sunkumus spręsite ramiai ir taikiai. Vienas iš tiksliausių pranašų, numatančių kaip klostysis santykiai, yra partnerių gebėjimas spręsti konfliktus. Prievarta ir smurtas santykiuose niekuomet nėra priimtini; jie niekuomet neišsprendžia problemų.

Jei turite vaikų, atsižvelkite ir į jų laimę bei saugumą.

Flirtas_7

Jūsų užduotis yra padaryti, kad jūsų santykiai vaikams nekeltų diskomforto. Suteikite savo vaikams galimybę su jumis aptarti savo jausmus. Visuomet juos išklausykite ir nepereikite į gynybinę poziciją. Atsakykite jiems: “Aš suprantu, kad tu kartais taip jautiesi.” Arba “Aš suprantu, kad tu… ir tai, ką tu jauti, yra normalu.” Apsaugokite juos nuo nereikalingo streso ir nerimo dėl dalykų, kurių jie negali pakeisti. Naudokitės socialinių darbuotojų paslaugomis, jei reikia, kreipkitės į psichologą, kuris padėtų integruoti jūsų partnerį į jūsų šeimą. Padarykite viską, ką galite, kad ir jūsų vaiko santykiai su jūsų partneriu būtų laimingi ir konstruktyvūs.

Jei reikia, jūs negailite pinigų sumokėti už teisinę pagalbą; taip pat traktuokite ir savo santykius. Jei reikia, kreipkitės pagalbos. Jos būdų įvairovė leidžia jums rinktis tai, kas jums priimtiniausia.

Jūsų santykiai gali būti geriausia jūsų gyvenimo dalis. Pasistenkite, kad jie tokiais taptų!

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sprogimas Lesteryje sulygino namą su žeme, 4 sužeistųjų būklė kritinė atnaujinta 00:54 (74)

Didžiosios Britanijos Lesterio mieste didžiulis sprogimas visiškai sugriovė vietos...

#MeToo Lietuvoje: taisyklė čia viena (356)

Jei vyras nejaučia, ar moteriai jo asistavimas yra priimtinas ir malonus, ar atgrasus, jis turi...

Skambutis iš taksofono – Naujosios Vilnios „Maximoje“ sprogmuo papildyta „Maxima“ komentaru (78)

. Policijos departamentas informavo, kad gavo pranešimą, jog Vilniuje, S. Batoro g. 43,...

Žiema paruošė dar vieną siurprizą: atsisveikins stingdančiu šalčiu (5)

Paskutinės vasario dienos bus itin speiguotos, temperatūra naktimis nukris žemiau –25 laipsnių....

Siaubas Šiauliuose: įtariama, kad moteris iš balkono išmetė savo vaiką ir iššoko pati moteriai galimai sutriko sveikata (942)

Šiauliuose iš balkono (ketvirtas aukštas) iškrito 6 metų mergaitė. Pirminiais duomenimis, po...

„Samsung“ pristatė naujus telefonus-flagmanus „Galaxy S9“ ir „Galaxy S9+“ (120)

Pietų Korėjos elektronikos gamintoja „Samsung Electronics“ sekmadienį mobiliųjų technologijų...

Moksleivei darbas prekybos centre virto pragaru – keikė nuo valytojos iki vadybininkės (180)

Esu moksleivė, tačiau tam, kad padėčiau savo tėvams bei galėčiau save aprūpinti, ieškojau...

Atvira lietuvaičio išpažintis: namuose manęs laukia dvi žmonos! (39)

Atvirai prisipažinsiu – šį kartą išgirdusi redaktorės pasiūlytą temą atviram pokalbiui...

Muravjovas: turime problemų su korupcija, jos prevencija – tai signalas vyriausybei (23)

„ Transparency International “ korupcijos suvokimo indekso rezultatai skelbia, kad korupcijos...

Valdininkams blogos žinios: bent trečdalio jų planuojama atsisakyti (456)

Mažinti biurokratiją skaitmenizuojant valstybės paslaugas – taip skamba vienas iš trijų...