aA
Nereikia daug dairytis, kad pamatytum, jog mus supa anaiptol ne angelai. Ir ne proto bokštai. Kartais pasaulis vis dėlto nušvinta gėriu ir harmonija. O kartais mus apima mizantropija - neapykanta žmonėms. Mums tenka prisiversti ir ... priimti, kad mus supa nykuma... Ir štai nykuma virsta gėriu ir harmonija.
Pyktis
Pyktis
Kalbėti apie tai, kad pasaulis yra gražus, gera saulei leidžiantis. Arba tekant. Tuomet nuostabios debesų formos, landšaftai ir spalvose paskendęs dangus įneša į širdį harmonijos ir grožio jausmą. Bet po truputį miestas bunda. Ir jį užpildo žmonės. Jūs einate arba važiuojate į darbą. Pasižiūrėkite į žmones, kuriuos jūs sutinkate gatvėje. Tikriausiai ne iš karto jums pavyks tai padaryti, ypač jei jūs einate viena iš centrinių miesto gatvių. Pirmiausiai į akis jums kris reklaminiai skydai ir vitrinos. O juose - didžiulės reklaminės nuotraukos. Besišypsantys idealios formos veidai ir sportiškos figūros...

Tačiau nuleiskime akis ir pasižiūrėkime į praeivius. Veidai iš karto kinta - jie nebesimetriški , o nosys kažkokios kreivos... Vietoj sportiškų figūrų kažkokios beformės striukės. Veido išraiškos - įtemptai abejingos. Kai kas kramto. Bomžai kosėja. Vaikinai šnirpščia nosimis. Gražuolės žiovauja arba netikėtomis grubiomis intonacijomis kalbasi su draugėmis. Dailios iki tobulumo mergaitės su nepriekaištingu makiažu ir „kliošais“ mėto ant ką tik išvalytos gatvės ledų popieriukus. Taip bus iki vakaro. Po to gatvės ištuštės ir pasaulis vėl taps harmoningas ir gražus - nes jame nebeliks žmonių. Pasižiūrėkite į miestų foto bukletus. Į gamtovaizdžių pavekslus, nuotraukas.

Visi žino, kaip gražiai atrodo:
Tuščias miestas;
Dykuma;
Tuščia miško aikštelė;
Didingi kalnai ( tušti).

Pyktis

Ir kaip viskas pabjaurėja, kai visą šį grožį užpildo minia. Ji maivosi; keikiasi; atlieka natūralius fiziologinius veiksmus: riaugėja, kosti, vemia, šlapinasi ir šiukšlina. Nekalbant apie kitus dalykus. Kiekvienas iš jų jaučiasi karalius ir bando įrodyti tai aplinkiniams. Homo sapiensai... Mes.

Ypač vakarais turėtų nekęsti žmonių persidirbę aptarnavimo sferos darbuotojai: didelių parduotuvių kasininkės, bilietų pardavėjos, galbūt policijos budintieji, poliklinikos medikai ir inventorizacijos biuro tarnautojos...

Prisipažinkite, jums kartais norisi, kad pasaulyje liktumėte tik jūs viena? Ir kad aplinkui būtų erdvu? Deja, tai galėtų atsitikti tik kartu išnykus ir jums. Pagal teisingumo principą. Kaip bebūtų keista, pasaulis tuomet nebebūtų gražus. Juk jame nebeliktų akių, galinčių tą grožį pamatyti. Štai problema...

Tačiau mes galime pafantazuoti apie tai. O nustoję fantazuoti, pamatome, kad mes ir toliau esame žmonių apgyvendintoje erdvėje. Ir mums reikia kažkaip išmokti ne nekęsti, o priimti juos. Kartais net mums norisi juos pamilti. Kad sieloje įsiviešpatautų harmonija. Kad tarp mūsų ir žmonių užsimegztų kontaktas. Galų gale, kad galėtumėme dirbti su žmonėmis. Juk dėl to mus ir laiko darbe, tiesa?

Dabar galvokime logiškai. Mes neutroninę bombą turime? Tą, kuri naikina žmones ir palieka visa kita? Ne. O jei ir turėtumėme, tai neturėtumėme teisės ja naudotis. Juk mes ne idiotai kokie nors. Ir gaila vis dėlto mūsų tėvynainių. Juk jie irgi turi mamas ir vaikus...

Pyktis

Kitas variantas - kur nors pasišalinti. Kaip sakydavo Žvaneckis: norite, kad nebūtų blogo kvapo? Eikite į šoną - ir kvapas su jums nueis! Kai kas taip ir daro - įsidarbina vandens saugojimo stotyje, girininkijoje. Blogiausiu atveju, archyve. Tačiau visos tos vietos jau užimtos gudresnių už mus. Važiuoti į kurortą? Cha cha- raskite vietą, kur nebūtų kitų tokių pat gudrių... Pamenate praeitą vasarą, kaip ieškojote laisvos vietos prie ežero?

Dabar lieka menas. Kino teatre būtų gera, jei užpakalinėje eilėje nesėdėtų trys paaugliai, garsiai komentuojantys filmą, o priekyje - du vaikai, šnarinantys polietileniniu maišeliu. Jūs girdite ne tik filmą, bet ir juos. Visą laiką! Visą laiką!!!.. Filmas baigiasi.

Jūs einate į parodą. Bet menas čia yra labai keistas ir dažnai jūsų „nepagauna“. Leonardo da Vinčio laikai praėjo. Niekas neaikčioja minioje prie paveikslo. Tuščia ir šalta parodoje.

Restorane nuo žmonių įmanoma atsijungti tik labai prisigėrus.

Taigi mus lieka vienintelė išeitis.

Mes turime pakeisti savo suvokimą. Imti mąstyti pozityviai. Pamatyti aplinkui kažką, kas vis dėlto atveda mus į normą ir sielos ramybę.

Pyktis

Pirmiausia, žinoma, reikia atsisakyti dažno patarimo plačiai šypsotis. Bandymai parodė, kad žmogui pavargusiam, įpykusiam ir suirzusiam šypsena sukelia dvejopą efektą. Taip, nuotaika pagerėja, bet atsiranda spazmų viduriuose ar galvoje. Geriau jau pabūti suirzusiu, pavargusiu ir piktu. Ar nuo to kentės aplinkiniai? Jie kentės mažiau, nei nuo jūsų veidmainiškumo. Žmonės turi stebuklingą sugebėjimą suprasti, kai ant jų pykstantis žmogus bando paslėpti tai po mandagumu ar menamu draugiškumu. Jie iš karto tai pajaučia ir atsako nesmagumu. Kartais net noru pabėgti.

Man ne kartą teko girdėti, kad tie mandagūs „Maximos“ kasininkių „laba diena“ ir „geros dienos“ sukelia pirkėjams ironišką nepasitikėjimą ir nepatogumo jausmą. Juk pirkėjai - ne durniai, jie žino, kad eilėje pro kasininkę praeina tūkstančiai žmonių. Kitas dalykas - jei mažytės privačios parduotuvės pardavėja tau nusišypso, pavadina vardu ir su tavimi paplepa... O „Maximose“ tai nepraeina. Kažką ten ne taip apskaičiavo marketingo psichologai bendravimo kursuose...

Aš žinau, ką jūs dar žinote. Meditaciją ir autogeninę treniruotę. Klonazepamą ir leksotanilį. Konjaką ir gilų kvėpavimą. Visa tai gerai, kai turi tam laiko ir noro. Kai netingėjai išmokti formulių: „mano rankos sunkios ir šiltos“. Kai neišsigandai kaltinimų sektantizmu ir išmokai visų tų „Om „garsų ir pranajamos. Kai nesibiauri chemija, o kepenys dar virškina alkoholį. Tačiau kartais tam nėra laiko ir galimybių. O kad nepasitenkinimą blokuoti nesveika - jūs jau žinote.

Tai ką - ar geriau lieti savo mizantropiją - pyktį ir nepasitenkinimą - ant aplinkinių? Ne. Ją geriau pervadinti savo galvoje. Kaip? Štai kaip. Kai jūs jaučiatės „apsinuodiję“ žmonėmis, jūs mąstote apie juos žodžiais, pradėdami ne nuo savęs, o nuo jų: “koks jis debilas!“, „kokia ji pamaiva!“ , „kaip jie man atsibodo“, „koks chamas!”.ir t.t. Jūsų nepasitenkinimas nukreiptas į išorę, išorė tampa jo priežastimi, ir dėl to persiduoda klientams ir praeiviams. Jie net šalia jūsų jaučiasi šiek tiek blogi.

Pyktis

O jūs imkite pagalvoti apie save: “koks suirzęs„, „koks pavargęs“, „koks šiandien piktas“. Ne, aš suprantu, kad toks patarimas atrodo kvailas. Kam save juodinti ir graužti? Arba kaltinti.

Tačiau neskubėkite. Jums nereikia savęs kaltinti. Jūs tik konstatuojate. Nauda ta, kad nuo aplinkinių po truputį nusiplauna idiotų, debilų ir chamų kaukės. Jūs tiesiog konstauojate savo emocinę būseną. Sau pačiam.

Dabar antra dalis. Jūs guodžaitės. Savo kolegei ar kolegai. Pagavęs tinkamą momentą, jūs pasakote jai arba jam:“ jaučiuosi užsiknisęs“ (dažniau sakoma „jie mane užkniso“, bet tai jau kitas žaidimas). Kaip bebūtų keista, jūsų kolegė ar kolega jus supranta. Jie pritariamai sumykia, linkteli, kažką sumurma, šypteli...

Taip, aš žinau, kad jūs neturite draugų darbe. Kad visi prieš jus, kad jūs naujokas ir kad apskritai prie jūsų kimba. Aš taip pat žinau, kad prie jūsų kimba labiau nei prie kitų, o paslapčia netgi nori jūsų atsikratyti. Nepamirškite, kad mes visi esame homo sapiensai ir todėl visa tai galime suprasti.

Tačiau netgi ir jūsų situacijoje - vienišo, nemėgiamo, užguito ir apsupto priešų naujoko - galima guostis. Kartais taip prasideda draugystė.

Bet tai ne tiek svarbu.

Kas atsitiks tuomet?

Šypsena

Stebuklas - jūs, kai konstatavote “aš užsiknisęs“ - priėmėte savo nepasitenkinimą. Jūs jį sau pripažinote. Ir kolega pripažino jus su jūsų užsiknisimu.

Dabar, kai jūs pakelsite akis į visus tuos nekenčiamus žmones... Taip, atsitiko dar vienas stebuklas.

Jie nebeatrodo idiotai.

Jie tampa panašūs į jus - pavargę, suirzę, problematiški homo sapiens. Kažką ten jiems sopa, kažkur niežti. Pinigų trūksta. Meilės nėra. Kranas laša. Kažkokie ne debilai, o nelaimės draugai.

Aš nežinau tiksliai, kas čia įvyko.

Labai panašu į tai, kad įvyko tai, ko jūs norėjote - jūs ėmėte priimti šiuos žmones. Tarp kitko, tam neprireikė nei idiotiškų šypsenų, nei vaistų, nei transcendentinių mantrų.

Tai įvyko savaime. Nes prieš tai jūs priėmėte save.

Nes jūs parodėte kruopelytę dėmesio tam idiotui, kurį kasryt matote veidrodyje. Ir paaiškėjo, kad tai - genijus.

Olegas lapinas

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Rusišką vakciną Vengrija įsivežė neatsitiktinai: kyla rimtų klausimų (24)

Kol pasaulyje vyksta „vakcinų lenktynės“, bandant kuo greičiau rasti būdą, kaip užsitikrinti...

Butų perpardavinėtojas papasakojo, kaip atrodo jo darbas ir kiek iš to uždirba (126)

Liaudiškai vadinamas „pirikūpas“ arba perpardavinėtojas – kaip atrodo tokio žmogaus darbas?...

Emigranto spąstuose – trys Lietuvos bankai: atsiskaitinėjo su tuščiomis ir net užblokuotomis kortelėmis (295)

Į Norvegiją emigravęs ukmergiškis sugebėjo pergudrauti tris Lietuvoje veikiančius bankus –...

Kaip Lietuva per valandą išleido 20 milijonų eurų: pirkinių krepšyje ir robotinė papūga (398)

Po rinkimų praktika per dieną ar kelias valandas paskirstyti dešimtis milijonų eurų ES paramos...

Preliminarūs duomenys: koronavirusu per parą užsikrėtė dar daugiau nei 2 tūkst. žmonių, mirė – 11 (383)

Statistikos departamentas paskelbė preliminarius užsikrėtimo koronavirusu duomenis už...

Peršalęs vairuotojas nebeužuodė nė česnako – iškart įtarė blogiausia (15)

Pats geriausias vaistas – gera nuotaika, saviironija ir juokas. Jei numirsi linksmas, būdamas...

Ši rykštė vaikams kerta labai skaudžiai: liūdnos pasekmės gali lydėti visą gyvenimą (11)

Vaikų patyčios – problema, kuri liečia ne tik patyčiose dalyvaujančius vaikus, bet ir kitus...

„Kažką pamakaluojam“ nustebino ir Kesminą: futbolo rinktinė nebėra didžiausia Lietuvos gėda (148)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienį Vilniuje 76:80 sensacingai nusileido Danijos...

Kablys. Su fideriu vėlyvą rudenį – rezultatai gali pranokti lūkesčius (1)

Orams vėstant dauguma meškeriotojų, iki tol gaudžiusių karšius ir kitas „taikias“ žuvis,...

Garsų artistą vadino „didžiausiu visų laikų medicininiu stebuklu“: gimė su 3 kojomis, 16 pirštų ant 4 pėdų ir 2 lyties organais (39)

Frankas Lentini buvo vienas garsiausių XX amžiaus pradžios cirko artistų. F. Lentini, gimęs su...

|Maža didelių žinių kaina