Atskleisime paslaptį - moterys turi didesnę įtaką vyrams nei jos mano. Psichologas Jay Carteris CNN pasakojo apie vyrų savęs vertinimą, apie tai, kaip kritika gali juos sužeisti, kokio artumo trokšta vyrai.
© Shutterstock nuotr.

Dvidešimt šešerių metų darbas konsultuojant vyrus ir poras Jay Carteriui leido susidaryti pakankamai išsamų vyro minčių ir lūkesčių vaizdą. Jis pasidalijo pastebėjimais iš savo patirties, atsakė į klausimus, kaip suprasti vyrų vidinį pasaulį, kaip rasti kelią į jų širdis, kaip nuraminti, kai jie pyksta.

Paklaustas, iš kur moterys turi tokią galią vyrams, psichologas atsakė manąs, kad svarbiausiu vystymosi periodu – per pirmuosius penkerius metus – berniukui didžiausią įtaką savivertės augimui daro motina. Ir nors dauguma Sigmundo Freudo teorijų, pasak jo, niekam tikusios, viena sako tiesą – mergaitė, norėdama būti tokia, kaip motina, to siekia įvairiais būdais, berniukas – vienu – jis siekia, kad mama juo didžiuotųsi.

Po daugelio metų, sutikęs moterį, su kuria norėtų praleisti visą savo likusį gyvenimą, jis pasąmoningai atsiduoda į jos rankas, tampa tarsi marionetė, kurios savivertę gali valdyti moteris. Dauguma moterų nesupranta, kokią įtaką jos turi vyrams.

Moterims vyrai taip pat turi didelę įtaką, moters jautriausia vieta – jausmai. Taigi kelias į moters sielą eina per jausmus. Moteris tiki, kad tas, kuris supranta, ką ji jaučia, ją pažįsta.

Dažnai, kai moteris apnuogina savo sielą, atskleidžia jausmus, vyras dažnai nesupranta to, kaip ženklo. Jis pripratęs nekreipti į tai dėmesio. Vyrui apnuoginti sielą reiškia dalintis svajonėmis ir viltimis.

Jis gali kalbėti apie dalykus, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo nerimti: „Spėk, ką aš daryčiau, jei turėčiau 20 tūkstančių? Prisipirkčiau loterijos bilietų.“ Tačiau jei moteris atidžiai klausysis, jis pasidalins ir rimtesnėmis svajonėmis. Nepasisekus, vyras gali teisintis stengęsis dėl šeimos.

„Vyrai moterų priekaištus supranta tiesiogiai, juos apibendrina. Štai paprastas pavyzdys: moteris paprašo grįžtančio iš darbo vyro parnešti apelsinų sulčių. Vyrui parėjus tuščiomis, ji kaltina jį neatsakingumu. Vyras mąsto: „Aš juk kiekvieną mėnesį moku paskolą, negi mano pastangos nieko nereiškia? Kodėl ji visada perdeda?“

Vyras sužeista savimeile gali pradėti ginčytis apie tai, ką reiškia būti atsakingam. Moteris nusivilia, kad vyras taip sureagavo į žodžius, o neatkreipė dėmesio į jos jausmus“, - sako psichologas J. Carteris.

Moterims, norinčioms išlaikyti gerus santykius su vyru, jis pataria nekalbėti apie neatsakingumą: „Vyrą tai labai žeidžia – tai blogiau nei būti išvadintam niekšu“.

Na, o jeigu vyras nereaguoja į pastabas, nesupranta, ką jaučia moteris, reikėtų imtis veiksmų, sako jis.

„Jei vyras išmėto rūbus ant grindų, moteris pradeda manyti, kad jis jos negerbia, nesupranta, ką ji jaučia. Jai papriekaištavus, vyras keletą dienų susitvarkys, vėliau vėl elgsis panašiai“, - sako psichologas.

Dažnai moteris teka už vyro tikėdamasi jį perauklėti. Ji mąsto, kad jiems gyvenant kartu bus lengviau, vyras pasikeis. Jei draugas savaitgaliais geria, mažai tikėtina, kad vedęs jis pakeis savo įpročius.

Stiprioji lytis atspari pokyčiams. Vyrams draugaujant tarpusavyje vienas svarbiausių jų draugystės dalykų yra visapusiškas vienas kito priėmimas.

Jei moteris pradeda drąsinti vyrą, skatina siekti daugiau, jis tą supranta kaip nepasitenkinimą juo. Toks nesusikalbėjimas gana dažnas.

Laikui bėgant vyrai vis mažiau reaguoja į pastabas. Psichologai dažnai susiduria su tokiu vyrų požiūriu: „Ką bedaryčiau, jai vis tiek neįtiksiu“. Kokie geri bebūtų moters ketinimai, vyras vis tiek juos priima kaip kišimąsi į jo asmeninį gyvenimą, kaip jo savivertės mažinimą. Todėl dažnai poros išsiskiria ir vyrai vėl ieško tokių moterų, kurios juos garbina, kaip, jiems atrodo, kažkada darė buvusi žmona.

Norėdama išsaugoti santykius, moteris turėtų duoti suprasti, kad nenorėjo įžeisti, kad vis dar mano, kad jos vyras yra nuostabus.

Norėdama padrąsinti vyrą, paskatinti ko nors imtis ar pasiekti, kad jis nesielgtų netinkamai, moteris tai turi daryti taktiškai, be piktų priekaištų.

Jei moteris pagiria vyrą, pasako, koks rūpestingas ir atsakingas jis yra, vyras labiau stengiasi toks būti. Jis gali kalnus nuversti, kad tik ji juo didžiuotųsi.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuvai stojant į turtingųjų klubą, išaiškėjo niūri statistika: „sublizgėjom“ antirekordais   (54)

Turtingųjų valstybių klubu pakrikštytoje Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (...

Palanga išskėstomis rankomis jau laukia poilsiautojų: kokiomis maisto kainomis pasitiko (39)

Kaip privilioti kuo daugiau turistų šiltuoju sezonu, Palangos verslininkai jau gerai apgalvojo....

Savaitgalį laukia gražūs orai, o po jų – fantastiški karščiai (8)

Iškeliaujanti gegužė karščio mėgėjų nenuvils ir toliau: karštas bus ne tik savaitgalis, bet...

Specialistai neteko amo: darželiuose ir mokyklose sviestą pakeis margarinas (290)

„ Sviestas , kur įmanoma, keičiamas aliejumi arba margarinu, kurio sudėtyje sočiųjų riebalų...

Šokiruojantis merginos pagrobimas: gyvą palaidojo po žeme (68)

Barbaros Jane Mackle gyvenimas buvo tikrai kerintis. Daili ir populiari 20 metų mergina buvo Majamyje...

Lietuvos nacionalinės filharmonijos darbuotojų stilius: per koncertus ir po jų – kaip diena ir naktis (15)

DELFI Stilius apsilankė didžiausiame šalies klasikinės muzikos koncertų centre – Lietuvos...

Šaras po pergalės juokavo apie aštuonis kartus operuotą gerklę ir mokė žurnalistus (23)

Kauno „Žalgiris“ be didesnio vargo žengė į Lietuvos krepšinio lygos ( LKL ) pusfinalį....

Sostinėje atgimė vienuolyną su skandalais palikęs baras (20)

Praėjusių metų rugpjūtį baro „ 7 fridays “ darbuotojai staiga turėjo susirinkti daiktus ir...

Vilniuje per susidūrimą sužalotas motociklininkas neteko sąmonės (11)

Vėlų penktadienio vakarą, apie 23.20 val., Vilniaus senamiestyje, Maironio g., susidūrė...

Kitokia pažintis su Berlynu: nuo apleistų CŽV pastatų iki linksmybių šimtamečiame šokių klube (11)

Planuodami atostogas ar trumpas išvykas svetur, dažniausiai renkamės turistų patikrintas,...