aA
Vaikščiojimas į pasimatymus būnant sekso terapeutu turi savų privalumų. Pirma, dauguma sekso terapeutų ir seksologų, palyginti su statistiniu vienišiumi, turi mažiau seksualinių kompleksų. Dėl savo darbo ir bendro seksualinio išprusimo jie gerai supranta kaip elgtis tokiose situacijose. Trūkumai? Žmonės daro prielaidą, kad vien dėl pozityvaus požiūrio į seksą jie bus nusiteikę greitai šokti į lovą ar atsiųs seksualinio pobūdžio žinutę dar prieš pirmąjį pasimatymą, rašo huffpost.com.
Kaip meilės fronte sekasi patiems sekso ekspertams: 3 atviros išpažintys
© Shutterstock

Savo nuomonę šia tema pateikia trys sekso terapeutai, o ji leis geriau suprasti, kaip sekasi megzti naujas pažintis kai tu esi sekso ekspertas.

– Kaip jums sekasi megzti pažintis šiuo metu? Kaip manote, ar pasimatymų srityje daug skirtumų tarp jūsų patirties ir bet kurio kito vienišo žmogaus?

Sekso terapeutė Celeste Hirshman iš San Francisko (Kalifornija): Mano asmeninis gyvenimas klostosi puikiai. Iš esmės mane traukia vyrai, kurie už mane jaunesni, aš sutikau išties žavių vaikinų. Didžiausias skirtumas būnant sekso terapeutu slypi tame, kad tu tarsi praleidi tą apsimestinai drovų etapą, kai nei vienas nekalba apie seksą. Iš pat pradžių yra aišku, kad aš esu moteris, kuri mėgaujasi seksu ir teikia jam prioritetą.

42 metų sekso terapeutas Tomas Murray iš Grinsboro (Šiaurės Karolina): Kaip galite įsivaizduoti, mano, kaip sekso terapeuto, vaidmuo sulaukia didelio susidomėjimo. Darbe esu labai paklausus, tad trūkumas slypi tame, kad jaučiuosi turintis labai mažai laiko susitikinėjimams.

47 metų biseksuali sekso terapeutė Cyndi Darnell iš Niujorko: Šiuo metu mano asmeninis gyvenimas labai aktyvus. Persikėliau iš Australijos į Niujorką, tad susipažįstu su gyvenimu čia daugybe prasmių, įskaitant ir pasimatymų kultūrą. Manau, kad didžiausias skirtumas man, kaip sekso terapeutei, kad kartais jaučiu negalinti pasakyti kuo užsiimu be jausmo, kad tavęs nesupras, kartais netgi jaučiuosi dėl to nesaugi. Tai susiję su darbu, taip pat tai susiję su lytimi. Tai užknisa. Pasaulis vis dar jaučiasi nejaukiai, kai moteris atvirai kalba apie seksą.

Kai kurie vyrai viską supranta ir tai visiškai gerbia. Kartais jie pokalbiuose elgiasi familiariai ir bando primygtinai įtraukti mane į diskusijas apie seksą tam, kad pasijausčiau nejaukiai. Neseniai tik kartą buvau pasimatyme su švelnaus būdo ir netgi droviu vaikinu, kuriam atrodo normalu prisigėrus skambinti man vėlyvą vakarą ir užduoti akiplėšiškus klausimus apie mano asmeninį seksualinį gyvenimą. Kai pasakiau, kad atauštų ir kad tai ne jo reikalas – iš tikrų išsireiškiau kur kas stipriau – jis įsižeidė. Esu visiškai įsitikinusi, kad taip nebūtų nutikę, jeigu būčiau jam pasakiusi, kad esu vaikų darželio auklėtoja.

Kaip meilės fronte sekasi patiems sekso ekspertams: 3 atviros išpažintys
© Shutterstock

– Ar naudojate pasimatymų programėles? Ar čia paminite savo profesiją ir, jeigu taip, ar manote, kad tai nulemia keistesnes nei įprastai žinutes?

Celeste: Internete naudoju „Tinder“ ir „Bumble“, ir nurodau savo interneto svetainę tam atvejui, jeigu žmonėms įdomu tai, su kuo prasideda. Iki šiol blogiausia, kas nutiko, tai yra žmonių manymas, jog laukiu seksualinio pobūdžio žinučių, nors iš tikrųjų taip nėra. Neturiu jokio supratimo, ar mane patrauks žmogus, kol jo nesutinku, juk tu niekada nežinai, kas yra kitapus tų nuotraukų. Vis dėlto, daugiausia žmonės elgiasi pagarbiai.

Tomas: Taip. Darau tai internete. Dėl mano riboto grafiko tai yra galimybė man pristatyti save. Be to, esu šiek tiek intravertas, nors drovus tikrai nesu, todėl vaikščiojimas po barus ar kitas panašias vietas – ne man. Kaip sekso terapeutas-vyras, sulaukiu kur kas mažiau tiesioginių žinučių, nei jų gautų tokį darbą dirbanti moteris. Nors nei vienai antrosios pusės neturinčiai kolegei tikrai nepavydžiu.

Cyndi: Dalyvauju „OKCupid“ ir „Tinder“. Dabar nieko rimto neieškau, todėl neturiu darbotvarkės, kuri vienus žmonės sužadina, o kitiems kelia baimę. Ieškau tiek draugų, tiek meilužių, tad man visai patinka ir platoniški santykiai. Savo profilyje savojo darbo nenurodau dėl jau anksčiau minėtų priežasčių – žmonės, o ypač vyrai, daro prielaidas – tačiau užsimenu, kad esu atvira seksualiniam lankstumui ir seksualinei politikai. To tai pat reikalauju iš kiekvieno, su kuriuo susitinku.

– Kokia buvo geriausia reakcija į jūsų profesiją per pasimatymą? Arba kokia buvo keisčiausia?

Celeste: Turėjau vieną vaikiną, kuris prisipažino praeityje svarstęs tapti sekso treneriu, jis buvo labai nusimanantis. Jis buvo perskaitęs daug knygų apie seksą ir galėjo dalyvauti labai intelektualiuose pokalbiuose šia tema, tai buvo seksualu. Keisčiausia, kai žmonės klausia manęs, ar aš užsiiminėju seksu su savo klientais. Žinoma, kad aš to nedarau.

Tomas: Mano kartelė keistumui yra labai aukštai iškelta. Dažniausiai klausia, ar aš užsiiminėju seksu su savo klientais. Atsakymas – ne.

Cyndi: Geriausias atsakymas – visiškas abejingumas. Man patinka, kai žmonės į mano profesiją žiūri taip pat, tarsi dirbčiau IT sferoje, būčiau sodininkė ar autobuso vairuotoja. Nors taip nutinka retai, nes daugeliui žmonių seksas yra tam tikras iššūkis, nesvarbu, koks jų amžius.

Kaip meilės fronte sekasi patiems sekso ekspertams: 3 atviros išpažintys
© Shutterstock

– Su kokiais dažniausiai nesusipratimais, susijusiais su vaikščiojimu į pasimatymus ar seksualiniu gyvenimu, susiduriate?

Celeste: Kai kurie vyrai mano, kad vien dėl to, kad esu seksuali, norėsiu su jais miegoti čia ir dabar. Mane tai iškart atvėsina, nes man prieš šokant į lovą patinka flirtavimas ir gundymas. Manau, žmones mano profesija dažnai baugina, todėl juos nustebina tai, kad esu palaikanti ir atsipalaidavusi. Visada noriu padėti žmonėms mokytis, darau tai švelniai ir be kritikos.

Žmonės taip pat mano, kad meno seksualinis gyvenimas yra laukinis, kad išbandžiau begalę įvairių dalykų, kas labai panašu į tiesą. Tačiau tai nereiškia, kad noriu daryti viską, kaip kad žmonėms atrodo.

Tomas: Vien dėl to, kad esi sekso terapeutas, lovoje turi būti ypatingai geras. Žinoma, kalbant apie seksą, aš tikrai žinau, ką darau, tačiau visi žmonės skirtingi. Tad aš galiu žinoti, kas gerai apskritai, tačiau kiekvienas žmogus turi jam būdingus poreikius. Lovoje kai kurie žmonės nervinasi dėl savo pasirodymo, kiti – labai pasitiki. Aš esu atsipalaidavęs. Mes čia esame ne tam, kad laimėtume „Oskarą“, o tam, kad gerai praleistume laiką.

Cyndi: Dažniausias nesusipratimas, kad esu visą laiką pasiruošusi bet kam ir su bet kuo. Turiu pažymėti, kad taip nėra. Dėl šios priežasties ne visada iš anksto atskleidžiu savo profesiją. Kartais žmonės dėl to susikuria išankstines nuostatas, kurios keičia tai, kaip jie su manimi elgiasi.

– Kokie yra stabdantys veiksniai ar lūkesčiai, kuriuos dėl savo darbo specifikos keliate žmonėms, su kuriais susitinkate?

Celeste: Tikiuosi, kad jie norės suteikti man malonumą, o ne vien sulaukti jo sau. Mane labiausiai atgraso, kai kas nors sako arba elgiasi taip, tarsi aš lovoje būčiau egoistė. Esu labai supratinga meilužė ir tikiuosi sulaukti to paties. Taip pat noriu, kad partneriai siektų išmokti kažko naujo apie emocinį ryšį ir bendravimą, jeigu tai peržengs įprastinio bendravimo ribą.

Tomas: Iš prigimties esu smalsus žmogus ir užduodu daugybę klausimų. Jeigu kažkas neužduoda man klausimo pirmose frazėse, paprastai ignoruoju tokį žmogų. Esu tobulas klausytojas ir asmeniniame gyvenime nenoriu kitiems būti terapeutu.

Cyndi: Akivaizdu, negaliu susitikinėti su žmogumi, kuris nesijaučia jaukiai kalbėdamas apie seksą abiejų pusių sutikimu ir pagarbiai. Man tai netinka. Man nereikia, kad nuolat kalbėtume apie seksą, tiesą sakant, geriau išvis to nedarytume, tačiau jei jau kalbame, noriu, kad pašnekovas būtų gana kompetentingas.

Manes neerzina žmonės, kurie daug tame nežino ar jiems tai kelia iššūkių, tačiau man nepatinka, kai reikia jiems aiškinti pradmenis. Dauguma žmonių turi tokį prastą seksualinį išsilavinimą, kad net po to, kai turėjo antrąją pusę, išsiskyrė ir vėl kurį laiką vaikšto į pasimatymus, jų žinios apie malonumą vis dar yra pradinuko lygio. Jeigu pradeda atsirasti jausmas, kad tai tampa mano darbu, man tai nėra seksualu.

– Ar manote, kad poros neturėjimas dėl jūsų profesijos yra lengvesnis?

Celeste: Manau, kad dėl mano profesijos gyventi vienišo žmogaus gyvenimą yra kur kas paprasčiau. Dirbdama su emocijomis supratau, kaip jaustis laiminga ir įgalinta neturint antrosios pusės. Taip pat aš žinau, ko noriu, ir galiu turėti gerą ar net tobulą seksą, nes galiu paprašyti to, ko noriu, ir išmokyti partnerius suteikti man malonumą. Taip pat nesigėdiju savo seksualiniame bendravime naudoti vibratorių, taigi, man tai stipriai padeda!

Tomas: Apskritai, dėl mano darbo labai greitai užmezgu su žmonėmis ryšį.

Cyndi: Šiuo metu gana entuziastingai palaikau ne monogaminius santykius, todėl niekada save apibūdindama nenaudoju žodžio „vieniša“, išskyrus teisinius dokumentus, kur esu priversta tai daryti. Nemanau, kad man dėl to lengviau, tačiau galvoju, kad turiu mažiau kompleksų dėl sekso nei dauguma žmonių, o kadangi aš neieškau „to vienintelio“, esu mažiau linkusi būti įskaudinta ar ciniška savo paieškose. Ieškau malonumo, bet ne įsigalėjusios tvarkos, tad pasitenkinimą santykiuose apibrėžiu gana plačiai.

Galiu gana tiesmukai pasakyti, kas man patinka ir kas ne, į kokius kompromisus leisiuosi ir į kokius ne. Iš dalies taip yra dėl mano darbo, iš dalies – dėl mano asmenybės. Iš dalies ir dėl to, kad esu australė. Mes galime būti gana tiesmuki. Vienus žmonėms tai imponuoja, kitus ne. Tai geras testas tam, tinkame su tuo žmogumi ar ne.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Amerikos lietuvė – apie tai, kaip vos kelios savaitės jos nuomonę apie Trumpą pakeitė iš esmės: kažkada buvau didžiausia jo skeptikė (204)

Į Jungtines Valstijas emigravusi aktyvi moteris, buvusi liberalė Renata Underis sako, kad pastarasis...

Išdrįsus kalbėti vienai, apie Kėdainių priėmimo skyrių prabilo ir kiti: ten yra baisu (34)

Kėdainiuose įvyko grandininė reakcija: vienam žmogui socialiniame tinkle papasakojus nemalonią...

Valdžiai ruošiantis mažinti mokesčius, verslininkai ženklių pokyčių nesitiki: daugiau išlaidauti gyventojų tai nepaskatins (12)

Valdžia šiuo metu svarsto, ar mažinti darbo apmokestinimą. Verslininkų ir ekonomisto nuomone,...

Kraupi pramoga – žmonių zoologijos sodai – buvo viena pelningiausių XX a. pradžios šou verslo krypčių (195)

XX amžiaus pradžioje atėję į zoologijos sodą Europoje ar Jungtinėse Valstijose, narvuose...

Savaitgalį į Lietuvą plūstels šiluma: sušils iki 26 laipsnių (2)

Nors šeštadienį ir sekmadienį sinoptikai prognozuoja trumpalaikį lietų, į šalį plūstels ir...

Vitalija Guobė

Vyresnioji karta ir jos beprotiškas lytinis gyvenimas: tik neapsimeskit, kad nežinojot N-18 (5)

Gera dalis Lietuvos senjorų išmuštruoti sovietinės tradicijos „seksas ne senukams“, todėl...

2 kartą ištekėjusi moteris: santykiuose svarbiausia ne meilė – įsitikinau (136)

Santuoka – dviejų žmonių susiėjimas, tikėtina, ilgam. Kai kurie išsiskiria po 2 mėnesių, o...

Emigrantus įdarbinantis ūkininkas: gaudami apie 800 eurų, į užsienį jie nebevažiuoja (410)

Karantinui sustabdžius keliones, keičiasi ir sezoninių darbuotojų darbo rinka. Nors atlyginimus...

PSO atnaujino siūlymus dėl apsauginių kaukių: kam ir kur patartina jas dėvėti (25)

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį atnaujino apsauginių kaukių dėvėjimo gaires,...

Naujus santykius kurianti Monika Kvietkutė apie vestuves negalvoja: kai vieną kartą atsikandi, tai antrą nelabai ir norisi (101)

Monika Kvietukutė išgarsėjo dar visai jaunutė, dainuodama merginų grupėje „Pop ladies“....

|Maža didelių žinių kaina