aA
Vos 13,46 sekundės! Tik tiek, pasirodo, daugeliui moterų užtenka orgazmui pasiekti, kai mylisi su nuolatiniu partneriu. Šis skaičius – ne iš piršto laužtas, o vieno neseniai atlikto tyrimo patvirtintas faktas.
Orgazmas
Orgazmas
© Shutterstock

Tačiau kodėl kai kuriomis naktimis palaiminga ekstazė apima vos po kelių akimirkų, o kartais tenka apmaudžiai suvokti, kad orgazmas apskritai neįvyks?

Su britų leidiniu „The Sun“ bendradarbiaujanti žurnalistė Tanith Carey nutarė apžvelgti naujausių tyrimų išvadas ir išsiaiškinti, kas moterims padeda, o kas trukdo patirti maksimalų seksualinį pasitenkinimą.

Reguliarūs santykiai su ilgalaikiu partneriu

Galbūt mintis apie siautulingą naktį su nepažįstamuoju ir turėtų nuteikti erotiškai, tačiau tiesa ta, kad tikimybė patirti orgazmą tiesiogiai proporcinga laikui, praleistam su vienu ir tuo pačiu partneriu.

Floridos universiteto mokslininkai surengė apklausą, per kurią tūkstančiui 18–71 metų moterų buvo užduoti klausimai apie jų seksualinį gyvenimą per pastaruosius metus.

Iš pateiktų atsakymų tapo aišku, kad mylintis su nuolatiniu partneriu šansai patirti orgazmą yra 15 proc. didesni, nei per intymią sueitį su nauju sutiktuoju. Dar svarbu, kad reguliarus seksas su vienu ir tuo pačiu vyru garantuoja daug didesnį malonumą. Šios atlikto tyrimo išvados buvo pateiktos žurnalo „Journal of Sex Research“ 2019 metų numeryje.

Dieną atsiųsta intymaus pobūdžio žinutė

Tikimybę patirti orgazmą didina ne tik patikimas, bet ir dėmesingas partneris. Seksas automatiškai pereis į aukštesnės kokybės kategoriją, jei mylimasis glamonių įkaršty sušnibždės, kad eina dėl jūsų iš proto, arba dienos metu atsiųs itin įaudrinančią intymaus pobūdžio žinutę.

Šį teiginį patvirtina žurnale „Computers and Human Behaviour“ aprašytas 2016 metais atliktas tyrimas, per kurį, apklausiant 615 porų, buvo pamėginta išsiaiškinti sekstingo (seksualinio pobūdžio žinučių ir vaizdų siuntinėmijas) poveikį intymių santykių kokybei. Mokslininkai sužinojo, kad dažnai užuominomis apie seksą besimainančios poros patiria didesnį lytinį pasitenkinimą nei tos, kurios tokia veikla neužsiima.

„Taip yra todėl, kad seksualinis sužadinimas prasideda ne kūne, bet mintyse, – aiškina seksologė Deborah Lee. – Perkaičius seksualinio pobūdžio žinutę, po organizmą pradeda cirkuliuoti geros savijautos hormonai, tokie kaip dopaminas ir oksitocinas. Taigi, žinutė gali nuteikti seksualinėms fantazijoms.“

Ilgiau trunkantis apkabinimas

Gal manote, kad prie ekstazės greičiau priveda kokia nors virtuoziška lytinių santykių įžanga? Vis dėlto paveikiausios yra įprastos glamonės.

Žurnale „Hormones and Behaviour“ aprašyto tyrimo išvadose nurodoma, kad paprasčiausias apkabinimas pajėgus paskatinti dviejų hormonų – testosterono ir oksitocino – išsiskyrimą.

Testosteronas sustiprina fizinius pojūčius moters genitalijose, todėl orgazmas įvyksta greičiau.

Oksitocinas, savo ruožtu, padidina pasitenkinimą, nes pakilus šio hormono lygiui suaktyvinami už malonumo patyrimą atsakingi vadinamieji atlygio kanalai.

Kaip sako D. Lee, dėl šių hormonų poveikio ne tik sustiprėja orgazmas, bet ir padidėja atsidavimo partneriui jausmas.

„Apkabinimo, glamonių paskatintas emocinis atsakas yra lydimas oksitocino išsiskyrimo. Kylant seksualiniam susijaudinimui, oksitocino išskiriama vis daugiau. Galop priartėjama prie euforijos būsenos. Oksitocino ypač padaugėja prieš pat orgazmą, be to, jo lygis išlieka aukštas dar penkias minutes po orgazmo. Tai būdinga ir moterims, ir vyrams“, – sako D. Lee.

Kaip lengviau pasiekti orgazmą: šis laikas seksui geriausias
© Shutterstock

Ne per daug alkoholio

Kai kurie žmonės mano, kad alkoholis – tai vienas iš afrodiziakų, kadangi šiek tiek nuo jo apsvaigus kyla noras flirtuoti ir pavyksta atsikratyti įprastai varžančių kompleksų.

Tačiau kai alkoholio pavartojama per daug, lytinio susijaudinimo kulminaciją darosi sunku pasiekti ne tiktai vyrams, bet ir moterims.

Kaip nurodoma žurnale „The Journal of Sex Research“ pasirodžiusioje publikacijoje, kuo daugiau alkoholio teka moters gyslomis, tuo sunkiau jai pasiekti orgazmą.

Džordžijos universitete atlikti tyrimai parodė, kad pasiekti orgazmą nėra lengva net 75 proc. dažnai alkoholiu piktnaudžiaujančių moterų.

Mokslininkai mano, kad taip yra dėl alkoholio savybės slopinti moters kūno jautrumą lytėjimui.

Dar minėtina, kad alkoholis sukelia dehidrataciją, todėl sunkiau sudrėksta moters makštis.

„Reguliarus ir ilgalaikis alkoholio vartojimas mažina gebėjimą seksualiai susijaudinti, ir tai būdinga abiem lytims, – tvirtina psichologė Abigael San. – Vyrų atveju ilgiau užtrunka, kol įvyksta erekcija, be to, ją tampa daug sunkiau išlaikyti, o moterų – mažiau sudrėksta makštis, sunkiau pasiekiamas orgazmas ir jis nebūna toks intensyvus.“

Seksas ryte

Nepatingėkite nusistatyti žadintuvo. Seksas auštant, pasirodo, gali greičiau privesti prie orgazmo, be to, patirtas malonumas bus daug stipresnis.

Kai ima švisti, pakyla testosterono lygis moters organizme. Taip atsitinka dėl hipotalamo (pagumburio) – už minėto hormono išskyrimą atsakingos galvos smegenų dalies – stimuliacijos.

Padaugėjus testosterono darosi ne tik lengviau nubusti, bet ir sukyla seksualinė aistra, todėl patirti orgazmą tampa daug lengviau.

Dar viena priežastis, dėl kurios ryte moterims lengviau patirti orgazmą, yra ta aplinkybė, kad ankstyvu paros metu streso nekelia per dieną paprastai susikaupiantys rūpesčiai.

Ištyrus galvos smegenų skenogramas paaiškėjo, kad baimę, nerimą ir kitus negatyvius jausmus apdorojančios smegenų dalys orgazmo metu nėra aktyvios – smegenys pereina į transą primenančią būseną.

Vis dėlto jei moterį kankina kokios nors problemos namuose arba darbe, minėtos sritys ir toliau lieka aktyvios, todėl pasiekti orgazmą darosi sunkiau.

D. Lee įvardija dar vieną priežastį, kodėl seksas ryte gali būti pranašesnis.

„Kadangi vyrų organizme testosterono lygis piką pasiekia tarp 6 ir 9 valandos ryto, kaip tik šiuo metu yra lengviau susijaudinti ir išlaikyti erekciją. Po nakties miego abu partneriai jaučiasi labiau atsipalaidavę ir pasirengę imtis veiksmų“, – sako ji.

Matyt neverta stebėtis, kad populiariausias laikas seksui, kaip rodo tyrimai, – sekmadienis, 9 valanda ryto.

Partneris – plačių pečių savininkas

Su partneriu, kuris sugeba pralinksminti, draugių yra vertinamas kaip ypač patrauklus, be to, gali pasipuikuoti finansine padėtimi, orgazmą moterys patiria greičiau nei su tokiu, kurį taip apibūdinti būtų sudėtinga. Būtent tokios išvados skelbiamos žurnale „Evolutionary Psychology“.

Be pirmiau paminėtų vyro savybių, prie moters orgazmą stiprinančių veiksnių priskiriamas ir jo patrauklumas, o kaip neabejotinas pranašumas įvardijami platūs pečiai.

Olbanio universitete atliktam tyrimui vadovavęs psichologas Gordonas Gallupas sako štai ką: „Aiškinantis, kaip dažnai lytinių santykių metu moterys patiria orgazmą, buvo atsižvelgta į jų partnerių pajamas, pasitikėjimą savimi ir išvaizdą.“

„Bandėme nustatyti ir tai, kiek seksualinio pasitenkinimo tikimybę lemia moters patrauklumas jos partnerio vertinimu, taip pat tai, ar partneris – plačių pečių savininkas“, – pridūrė jis.

Viena iš priežasčių, kodėl intymiai santykiaudamos su partneriu, kuris atrodo stiprus ir galintis apginti, moterys patiria stipresnį orgazmą yra ta, kad lytinis aktas yra būdas pastoti.

„Kuo stipriau patiriamas orgazmas, tuo intensyviau susitraukinėja gimda, todėl vyro sperma efektyviau nukreipiama link kiaušialąstės ir taip padidinama stipriausių genų išlikimo tikimybė“, – sako D. Lee.

Pats ciklo vidurys

Jei norite patirti beprotišką orgazmą, pabandykite pasimylėti ciklo vidury, t. y. maždaug 14-ą ciklo dieną. Kaip tik tuo metu estrogenų ir testosteronų lygis pasiekia piką.

Šių hormonų derinys ne tik didina libido, bet ir suintensyvina kraujotaką intymiose kūno srityse, todėl įvykstantis orgazmas būna ypač galingas, nuvilnijantis per visą kūną.

„Dieną prieš ovuliaciją libido gali užkilti iki aukščiausio taško, orgazmą tada pasiekti lengviau negu kitu metu, be to, jis būna daug intensyvesnis“, – sako Gabrielle Lichterman, moterų sveikatos temomis rašanti žurnalistė.

Dar vienas prizas toms, kurios sėkmingai kopia karjeros laiptais

Puikūs egzaminų pažymiai nėra vienintelis malonus įvertinimas už uoliai studijuojant praleistą laiką. Dar vienas prizas jūsų laukia miegamajame.

Remiantis 2006 metais žurnale „The Journal of Sex Research“ aprašyto tyrimo, kuriame dalyvavo 900 moterų, rezultatais, kokį nors mokslinį laipsnį įgijusioms heteroseksualioms moterims orgazmą patirti yra lengviau nei toms, kurios nestudijavo aukštojo mokslo.

Sasekso universiteto mokslininkai, išanalizavę maždaug 20 tūkst. vyrų ir moterų seksualinį gyvenimą, nustatė, kad iš visų apklaustų moterų, kurios tęsė mokslus ir po to, kai sulaukė 18-os, 72 proc. buvo patyrusios orgazmą. Iš tų, kurios baigė tik vidurinę mokyklą, tokių buvo 64 proc.

Tos moterys, kurios dirba gerai apmokamus darbus, yra pripažintos kokios nors srities specialistės arba eina vadovaujančias pareigas, lovoje yra išradingesnės ir greičiau susijaudina.

„Gali būti, kad aukštais moksliniais pasiekimais išsiskiriančios moterys geriau pažįsta savo kūną. Jos veikiausiai labiau rūpinasi savo sveikata ir stengiasi ieškoti atitinkamų patarimų“, – mano D. Lee.

Į naudą ir fizinis aktyvumas

Ketinate pradėti bėgioti? Tik jokiu būdu nedvejokite. Vien mintys apie sportą skatina testosterono gamybą ir gali lemti jo lygio pakilimą net 24 proc.

Šis hormonas siejamas su aistros šuoliais, lytiniu susijaudinimu ir orgazmo patyrimu – greičiau ir stipriau.

„Gera žinia ta, kad net nuo minčių apie nusimatančią treniruotę sekso kokybė gali pagerėti. Ištyrus 17 regbio žaidėjų paaiškėjo, kad testosterono ir kortizolio lygis jų organizme buvo pakilęs likus parai iki laukiančių varžybų“, – sako D. Lee.

Verta žinoti, kad prieš varžybas arba intensyvią treniruotę apimantis kovingas nusiteikimas gali paspartinti įvykius miegamajame, ir taip, anot D. Lee, yra dėl seniai įrodytos moterų libido priklausomybės nuo testosteronų lygio jų organizme.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(66 žmonės įvertino)
3.8182

Top naujienos

Karo ekspertai: yra ir negerų signalų

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertų teigimu, susidaro...

Delfi PliusHannes Rumm, delfi.ee

Slapta darytas interviu su Mariupolio gyventoja: kapinėse laidojami tik rusų kariai – visi žino, kas daroma su ukrainiečių kūnais

Trisdešimtmetė Marina iš Mariupolio leidiniui „Express“ papasakojo apie gyvenimą mieste, kuris...

Karas Ukrainoje. „Kokia įdomi diena“: skelbiama apie sprogimus prie Simferopolio Melitopolio meras: pasislėpti jau niekas nebesuspės (3)

Rusijos publicistas Andrejus Piontkovskis įsitikinęs, kad Rusijos prezidentas siekia paliaubų.

Lietuvos pajūrio švara gali būti apgaulinga: eksperimentas parodė visai kitokią realybę

Jei lankėtės Lietuvos pajūryje pastaraisiais metais, greičiausiai pasakysite, kad pajūris gana...

Putinas užsipuolė JAV dėl Ukrainos ir Taivano (7)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį apkaltino Vašingtoną siekiant užtęsti karą...

Paleckio bendražygiams, vykusiems į Maskvą, parlamentarai sugalvojo nejuokingą bausmę (21)

Nuteisto Algirdo Paleckio bendražygiams, vykusiems į Maskvą parvežti rusų saulės, kai kurie...

Trenerė pasakė, koks raumenų skausmas po treniruotės yra normalus, o koks byloja, kad galėjote sau pakenkti

Niekas nesiginčija, kad sportas yra sveika. Bet kaip pradėti sportuoti po ilgos pertraukos, kad...

Su karščiu kovojęs Lietuvos ėjikas tokio rezultato nelaukė – įvardino ir priežastis, kodėl nepavyko specialiai Delfi iš Miuncheno (1)

Miunchene vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate antradienį 35 km sportinio ėjimo...

Grandžo estetika 2022-aisiais: kaip rengtis pagal purvinojo roko stilių

Tereikia užmesti akį į tokias įžymybes kaip Kourtney Kardashian ir Travisas Barkeris, Machine Gun...

Kainoms pažaboti – daugybė siūlymų: patariama nesišvaistyti valstybės pinigais (3)

Metinei infliacijai toliau kylant, Prezidentūra Vyriausybei ir vėl siūlo atsigręžti į...