aA
Atminkite, kad viskas, kas čia siūloma – tik idėjos. Tai nėra pasiūlymas rimtiems pokalbiams. Tai tiesiog keletas idėjų, kurias galite pamėginti įtraukti į savo kasdieninį gyvenimą. Kai, skaitydama šiuos pasiūlymus, pajusite, kad ties kažkuria iš jų sustoja jūsų dėmesys ir atsiranda susidomėjimas, tai ir yra jūsų idėja. Perskaitykite ją dar kartą ir padarykite viską, kad įgyvendintumėte ją kaip įmanoma greičiau.
1. Sukurkite malonumą kartu.

Tai iš abiejų partnerių reikalauja kūrybingumo, lankstumo ir daug pastangų. Neleiskite sau pasinerti į rutiną. Išeikite į miestą ir veikite ką nors kartu, o ne tiesiog sėdėkite visą laiką namuose. Suplanuokite ypatingas progas ir eikite į pasimatymus. Romantiškai išgertas puodelis kavos gali padaryti stebuklus. Pradėkite naują veiklą ar užsiimkite nauju hobiu, kuris jums abiem teikia malonumą.

2. Neleiskite intymumui numirti.

Jis ir ji

Intymumą galima įžiebti suteikiant partneriui supratimą; duodant kitam žmogui leidimą išreikšti savo nuomonę bei pajuntant visas jo emocijas. Svarbiausia – priimti skirtumus ir leisti savo partneriui turėti savo idėjas pripažįstant, kad nėra nieko blogo, jeigu dėl kai kurių jūs nesutariate. Leiskite savo partneriui kalbėti ir nuoširdžiai jo klausykitės. Iš tikrųjų klausykitės. Įsijauskite į tai, ką jis sako. Pamėginkite pažiūrėti į situaciją jo akimis ir suprasti, kaip jis jaučiasi.

3. Skatinkite savo asmenybės augimą.

Kadangi savojo “aš” supratimas, gaunamas iš aplinkinių ar išorinių dalykų, suteikia tik laikiną palengvėjimą, neišvengiamai turite suvokti, kad savęs suvokimas gali ateiti tik iš vidaus. Padrąsinkite save pasireikšti ir pažinti save; leiskite žmonėms būti tokiais, kokie jie yra ir skatinkite savo asmenybės augimą bei keitimąsi. Pažinkite save. Didžiuokitės, kad esate tokia, pripažinkite savo privalumus ir trūkumus. Rūpinkitės savimi, o ne tikėkitės, kad jūsų emocinius poreikius patenkins jūsų partneris.

4. Padrąsinkite ir paremkite savo partnerį.

Jis ir ji

Padrąsinkite savo partnerį, kad jis atrastų gyvenime dalykus, kurie jam teikia malonumą, pasitenkinimą ir skatina siekti tikslo. Visi turi jaustis esantys pilnaverčiais visuomenės nariais. Visi mes turime turėti gyvenimo tikslų. Tai gali pareikalauti kantrybės, lankstumo ir supratimo, jei suvoksite, kad jums būtina turėti skirtingas gyvenimo kryptis. Jeigu abu partneriai gali daryti siekti savo tikslų, jausdami kito palaikymą bei padrąsinimą, tuomet jiems nereikės ieškoti pritarimo išorėje ar iš kitų asmenų.

5. Supraskite, kad tarpusavio santykiai yra sunkiausia jūsų gyvenimo užduotis ir patį didžiausią pasitenkinimą teikiantis darbas.

Pripažinkite ir suvokite atsakomybę prieš save ir prieš asmenį, kuriam esate įsipareigojusi. Į santykius neverta žiūrėti paviršutiniškai ar priimti juos kaip savaime suprantamus. Jeigu viskas nesikloja taip sklandžiai kaip jums norėtųsi, tuomet paklauskite savęs, ką galite padaryti, kad pagerintumėte situaciją. Jeigu kažko norite iš partnerio, pirmiausia paklauskite savęs, ar į judviejų santykius pati įnešate tai, ko tikitės iš kito. Santykiams reikalingas nuolatinis rūpestis ir dėmesys.

6. Kalbėkitės su savo partneriu.

Jis ir ji

Jūsų partneriui nepriklauso, o tai, beje, yra ir neįmanoma, skaityti jūsų mintis ir žinoti, ką jūs jaučiate ar galvojate. Minčių skaitymas yra tuo labiau neįmanomas, jeigu jūs suvokiate naujų idėjų apsikeitimo santykiuose svarbą ir norite tai skatinti. Neįmanoma žinoti vienas kito minčių ir jūs neturėtumėte jaustis dėl to atsakinga. Bent vieną dieną per savaitę susėskite ir be jokių pašalinių trukdžių pasikalbėkite apie savo santykius, jausmus, problemas ir pasisekimus.

7. Peržiūrėkite savo įsitikinimus.

Perkurkite savo įsitikinimų sistemą, kuri tiktų jums, kaip suaugusiai moteriai. Jūs neturite saugoti įsitikinimų, kurie buvo perduoti jums kai buvote vaikas, ypač jeigu jie neatitinka jūsų dabartinio gyvenimo būdo. Jeigu jūs gyvenate savo gyvenimą taip, kaip pati norite ir jūsų įsitikinimai jums tinka, jums nebus sudėtinga išlaikyti juos. Jeigu nesate sąžininga pati su savimi, nesugebėsite būti sąžininga ir su kitais.

8. Supraskite, kad konfliktai yra normali santykių dalis.

Jis ir ji

Mokėjimas spręsti konfliktus yra būtinas įgūdis, norint kurti sėkmingus santykius. Išmokite susitaikyti su trintimi ir ją panaikinti. Konfliktų sprendimas yra sveikas procesas ir jūsų santykiams jis bus tik naudingas. Kaip įmanoma greičiau išsiaiškinkite visas problemas; neikite kas vakarą miegoti, galvodama apie nesutarimus arba bent jau suplanuokite laiką, kai juos aptarsite, jei tai yra ilgalaikė problema. Kiekvienas jūsų išspręstas konfliktas padės jums įgyti naujų įgūdžių, sprendžiant disharmoniją bei suteiks jums pasitenkinimo jausmą.

9. Atminkite, kad tango šoka dviese.

Kadangi santykių dinamiką kuria du žmonės, tai abu partneriai ir turi prisiimti atsakomybę už dalyvavimą situacijoje, kurią jie sukūrė, o ne kaltinti vienas kitą dėl sunkumų. Lygiai taip pat jūs privalote prisiimti atsakomybę ir už savo emocijas. Būnant santykiuose yra lengva perduoti savo jausmus ar neigiamus aspektus kitam, kai nenorime patys jų pergyventi ar jie atrodo per daug skausmingi. Jūsų partneris gali tapti pirmu taikiniu, nes jis visuomet yra arčiausiai jūsų. Tačiau niekas negali jus priversti elgtis kitaip, nei norite pati, nebent pati tai pasirinktumėte. Mėgindama išvengti situacijos, jūs ją tik pabloginsite. Vienintelis dalykas, galintis padėti pasijusti geriau ar ištaisyti padėtį, yra jų pripažinimas bei išsprendimas.

10. Sužinokite, ką reiškia motyvacija, patrauklumas, rizika ir pasitenkinimas.

Jis ir ji

Kai prarandate pusiausvyrą, jūs pati renkatės elgesį, kuriuo paremti siekimai yra pasmerkti žlugti, ir tikriausiai jus persekioja įkyrios mintys bei kompulsyvus elgesys. Ši padėtis laikui bėgant jus išvargins ir sukels didelį stresą. Ko jūs vengiate, bijote, dėl ko jaudinatės, nerimaujate? Kodėl jūs renkatės destruktyvų elgesį? Sugrąžinkite savo gyvenimui pusiausvyrą ir sukurkite santykius, kurie teiks jums pasitenkinimą bei malonumą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (10)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Tamsiausių XX a. laikų atgarsiai grįžta: ištisa tauta sąmoningai marinama badu (29)

Pasaulį šokiravęs žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymas verčia priminti, kad Saudo Arabijos...

Prie Estijos pakilimo prisidėjęs estas: nustokite pagaliau su mumis lygintis (183)

Svarbiausia ir pagrindinė idėja Lietuvai – pagaliau nustoti lyginti save su estais. Taip teigia...

Mirusiųjų kūnus ruošiantis tanatopraktikas – apie išnarstytus organus ir paskutinius artimųjų prašymus (42)

„Po trijų mėnesių iškastas ketvirčiuotas kūnas, kurį reikėjo surinkti ir pašarvoti atvirame...

„Žalgiris“ 41 taško skirtumu nušlavė „Šiaulius“ (6)

Viso susitikimo metu dominavęs Kauno „Žalgiris“ (10-1) pasiekė įspūdingą pergalę...

Beveik 100 kg svėrusi moteris pamena: eini ir rėkia „karve, kiaule“ (25)

Sanatorija GRADIALI Palangoje ir naujienų portalas DELFI dar rugsėjo pradžioje paskelbė konkursą,...

Dermatologė apie labai paplitusios ligos valdymą: netikėkite įsigalėjusiais mitais

Sergant akne prausti veidą galima ne dažniau kaip du kartus per dieną, kitaip nusiplaus odos...

Tapinas apie į Latviją neišskridusią Grybauskaitę: man nesueina galai niekaip (477)

Sekmadienį Lietuvą apskriejo žinia, kad dėl lėktuvo gedimo prezidentė Dalia Grybauskaitė...

Rimvydas Valatka. Sadomazohistinė valstiečių Seimo archeologija (120)

Archeologai sostinės Reformatų skvere atkasė reformatų bažnyčios liekanas. Pavadino ją...