Gimė vaikas – pabaiga romantikai? Jus dabar esate tėvai, tad „kvailiojimams“ jau nebėra laiko? Psichologai tvirtina, jog išlaikyti intymius ir aistringus santykius pavyksta ne vienai porai.
© Shutterstock

Vaikelio gimimas keičia žaidimo taisykles, tačiau neturi nužudyti romantikos. Jauni tėvai, puoselėdami emocinį artumą, sugebės išsaugoti ir seksualinę trauką, nepaisant to, kad jų dieną reguliuoja mažasis šeimos narys.

Vašingtono universiteto (JAV) profesorius psichologas John Gottman, organizacijos „Psychotherapy Networker“ įtrauktas į dešimtuką įtakingiausių specialistų:

– Gimus kūdikiui pasivaikščiojimai dviese ar romantinis vakaras nustumiami į antrą planą. Tačiau išsaugoti aistrą santuokoje įmanoma, aišku, jei partneriai to nori.

Stebėjau 150 porų, kurios susilaukė palikuonių. Du trečdaliai tiriamųjų pripažino, jog pradėjo dažniau pyktis, jausti nusivylimą. Tuomet nutariau išsiaiškinti, ką likęs trečdalis darė kitaip.

Pirmus kelis mėnesius po vaikelio gimimo sutuoktiniai rečiau užsiima seksu ir tai nesunku nuspėti. Tačiau seksas ir toliau išlieka bendro gyvenimo dalimi ir patikimu pasitenkinimo santykiais indikatoriumi. Tėvams būtina rasti laiko seksui bei intymiam artumui.

Adaptacija

Pirmus mėnesius po gimdymo poros gyvenimas primena emocinius kalnelius. Jauni tėvai jaučia natūralius streso veiksnius: hormonų svyravimus, atsigavimą po gimdymo, nuovargį ir fizinį išsekimą.

Nenuostabu, kad seksualinė trauka susilpnėja abiem partneriams – kokia čia gali būti romantika?

Jaunoms mamoms svarbiausia tampa kūdikio priežiūra ir žindymas. Taigi surasti laiko sutuoktiniui tikrai nelengva. Vyrai mokosi būti tėvai. Jie jaučia padidėjusią atsakomybę už šeimos saugumą ir gerovę.

Porai sunku susitaikyti su naujais vaidmenimis. Tačiau santykius vis tiek reikia puoselėti. O tam porai gali padėti juos suartinantys ritualai.

Suartėjimo ritualai

Seksualinio gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo sutuoktinių emocinio artumo. Kai jauni tėvai puoselėja emocionalų ryšį, jiems tai padeda sumažinti stresą, kurį sukelia naujo šeimos nario atsiradimas, ir stimuliuoti aistrą. Kad emocinis ryšys išliktų tamprus, reikia pasistengti abiem partneriams.

Sugalvokite rytinę tvarką, pagal kurią kartu rūpinsitės vaiku: maitinsite jį, žaiste. Išsiaiškinkite, kas patinka jūsų partneriui, ir šias žinias panaudokite ryšiui stiprinti. Suplanuokite neįprastus pasivaikščiojimus arba naują laisvalaikio leidimo būdą savaitgaliais. Sąmoningai praktikuodami ritualus, kasdien stiprinsite emocinį ryšį. O tai stimuliuos seksualinę trauką.

Išsaugokite romantiką

Galiu iš praktikos pasakyti, kad daugeliui porų romantika – tai vakarienė prabangiame restorane, išvykos savaitgaliais ir seksualūs apatiniai. Jauni tėvai turėtų suvokti, kad iš jų nereikalaujamo kažko grandiozinio.

Pakanka kasdienių kontaktų: laikytis už rankų, apsikabinti, prisiglausti vienam prie kito. Švelnumo momentai padeda išlaikyti fizinį kontaktą. Norėdami reanimuoti seksualinį gyvenimą, privalote skirti laiko vienas kitam. Kito kelio tiesiog nėra.

Puoselėkite meilę

Jaunos mamos nuolat kontaktuoja su kūdikiu. Todėl vyrų prisilietimų nepasiilgsta. Tačiau meilė turi ne tik fizinę išraišką, pora artumą gali išsakyti ir žodžiais.

Kalbėkite apie tai, kas jums patinka, sakykite, kaip branginate vienas kitą, puoselėkite artumo ritualus – tai taps harmoningų santykių pamatu.

Atminkite, prigesusią seksualinę trauką galima susigrąžinti. Kai partneriai supranta, kaip tai svarbu jų santykiams, jie ima ieškoti galimybių aistrai įžiebti.

Daugeliui padeda specialiai seksui nustatomas laikas. Gal suplanuoto sekso idėja ir atrodo kvailai, iš tiesų jis retai kada būna spontaniškas. Poros, kurios tik pradėjo susitikinėti, irgi planuoja intymųjį artumą: renkasi pasimatymui tinkamus rūbus, muziką romantiniam vakarui, perka naujus kvepalus.

Stiprinti santykius padeda pasimatymai be vaiko, rytinis seksas ar glamonės vaikeliui užmigus. Galima dieną vienas kitam siųsti seksualias žinutes. Tai leis su jauduliu laukti vakaro. Specialiai skirdami vienas kitam laiko primenate sau – mes komanda. Tai padeda lengviau įveikti ir kasdienius sunkumus.

Vaikelio gimimas keičia žaidimo taisykles, tačiau neturi nužudyti romantikos. Jauni tėvai, puoselėdami emocinį artumą, sugebės išsaugoti ir seksualinę trauką, nepaisant to, kad jų dieną reguliuoja mažasis šeimos narys.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Liberalų sąjūdžio skandalas: R. Šimašius jau turi veiksmų planą nuolat atnaujinama (115)

Po to, kai partijai kaip juridiniam asmeniui buvo pareikšti kaltinimai stambaus masto korupciniais...

M. Sinkevičius neatmeta socialdemokratų skilimo galimybės nuolat atnaujinama (57)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vicepirmininkas ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius...

Neįtikėtinos dovanos prezidentams: kai kurių šalių išmonė tikrai nustebins

Kai 1945 m. vasarį Winstonas Churchillis nuvyko vizito pas Saudo Arabijos karalių Abdulą...

20-metė vairuotoja prisivažinėjo: suknežintos mašinos, niekuo dėta šeima ligoninėje tarp sužalotųjų – vaikas ir nėščioji (7)

Šeštadienio rytą Klaipėdos r., Priekulės aplinkkelyje, automobilis „Honda Civic“, vairuojamas...

Po avarijos V. Chomičius su šeima Ispanijoje pateko į ligoninę (17)

Valdemaras Chomičius su šeima pateko į ypač liūdnai pasibaigti galėjusią avariją: incidentas...

Tyrimas atskleidė keistą šiuolaikiškų automobilių savininkų savybę (7)

Prieš penkiasdešimt metų prabangių ir ekonominės klasės automobilių technologiniai skirtumai...

Valstybinė propaganda ar viduramžių diskusijos – gydytojai patys neperka to, kas siūloma pacientams (96)

Bendrosios praktikos ir gydytojų specialistų nuomonės tyrimas atskleidė, kad didžioji dalis jų...

Reidas Vilniuje: naktimis didžiuliais greičiais važinėja ir „klevo lapai“, ir merginos (145)

Įprastinis Kelių policijos reidas Vilniuje vėlų penktadienio vakarą prasidėjo vairuotojų...

Virtuvės šefė atskleidė neįtikėtiną „Victoria's Secret" angelo puikios figūros paslaptį (7)

Buvusi australų supermodelio Mirandos Kerr virtuvės šefė atskleidė, kaip reikia valgyti, kad...

Smūgis S. Skverneliui: populiarumu jį lenkia ne tik D. Grybauskaitė (458)

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis tapo antru populiariausiu politiku šalyje, aplenkęs premjerą...