aA
Rašau jums šį laišką, nes nežinau ką daryti. Mano situacija tokia: esu ištekėjusi jau penkiolika metų. Visko buvo: ir džiaugsmo, ir skausmo, bet čia toks gyvenimas. Sugyvenom du sūnelius. Aš buvau laiminga, bet iš kitos pusės ir skriausta.
© Shutterstock nuotr.

Vieną dieną susitikau su savo vyro draugu ir išėjo taip, kad aš pasidaviau jausmams, buvau išgėrusi alkoholio. Dabar labai gailiuosi dėl savo padarytos klaidos ir noriu susigrąžinti savo ankstesnį vyrą, mylimą vyrą.

Jau praėjo metai nuo tos dienos, mes gyvenam kartu, bet labai dažnai baramės, todėl, kad jis yra labai pavydus. Skirtis aš tikrai nenoriu. Jis manim nepasitiki ir sako, kad aš vis tiek lakstau pas jį. Niekaip negaliu jo įtikinti, kad taip nėra. Aš žinau, kaip jam sunku ir labai suprantu. Ką galite man patarti, ar išeis man susitaikyti?

NORIU SUSIGRĄŽINTI SAVO ANKSTESNĮ VYRĄ

Atsako psichoterapeutas Olegas Lapinas:

Manau, kad jūsų situacijai geriausia tiktų posakis „Kaip pasiklosi, taip iš išsimiegosi“. Labai lengva, ypač išgėrus, pasiduoti momentinei aistrai. Tačiau labai dažnai po to seka atpildas – komplikuoti santykiai šeimoje. Juk antra pusė, kokia ji bebūtų atlaidi, vis vien jaučia, kad su ja elgiamasi neteisingai. Ir atstato teisingumą taip, kaip moka: įtarinėjimais, nepasitikėjimu, tyla. Kartais – tuo pačiu. O dar yra griežčiausias atpildas – skyrybos.

Jūs rašote, kad jūsų vyras yra labai pavydus. Tai reiškia, kad savo nepasitikėjimą jis reiškia garsiai,ir atvirai. Nepavydus vyras irgi nepasitikėtų, tačiau darytų tai viduje, slaptai. Todėl esmė ne tame, ar prie jūsų „kimba“ ar „nekimba“, o tame, kad tarp jūsų yra nemalonus jausmas: abejonė.

Meilei abejonės būdingos beveik visuomet. Santykių pradžioje tai – abejonė, ar esi mylimas. Santykių vidury – abejonė, ar nepaskubėjai, ar nepraleidai savo kito, geresnio šanso. O santykiams einant į pabaigą – abejonė, ar verta juos tęsti, ar geriau išsiskirti. Ir šios abejonės nėra kažkoks nukrypimas. Juk du žmonės, susiejantys save įsipareigojimais, neturi jokio kito ginklo prieš išdavystę, kaip tik pasitikėjimą. Mes tiesiog pasitikime savo pačių ir savo būsimo sutuoktinio žodžiais, už kurių dažniausiai, bet ne visuomet slypi jausmai. Todėl, kai jūsų klausė per santuokos registraciją, ar jūs sutinkate tekėti už šio vyro, o bažnyčioje, ar ruošiatės jį mylėti, viskas rėmėsi ne garantija, ne tvirtu tikėjimu, o tik jūsų atsakymu „taip“. Taigi, santuoka kūrėsi remdamasi tokiu trapiu dalyku, kaip žodis ir tokiu permainingu dalyku, kaip pasitikėjimo jausmas.

Natūralu, kad ir jūs sakydama „taip“ pasitikėjote savo jausmais tuo metu. Tačiau pragyvenus su vyru keturiolika metų, jūsų jausmai pasikeitė. Galbūt, apie tai jūs žinote geriausiai, nes rašote „buvau skriausta“. Ir kai jautiesi nuskriaustas, dažniausiai širdies gilumoje kyla noras atkeršyti. Būdas tai padaryti gali būti neištikimybė.

Tačiau ne visos neištikimybės atsitinka iš keršto. Kartais vyrai ir moterys tikisi patvirtinti sau, kad jie vis dar gali ką nors sujaudinti, sužavėti, patikti, pavergti. Juk sutuoktinis tarsi „pagal nutylėjimą“ yra tavo, o tu esi jo. Ir jokio jaudulio tai nesukelia. Kur kas labiau intriguoja, kai tavimi susižavi, tavęs užsinori kažkoks kitas žmogus, kuriam tarsi ir negalima su tavimi suartėti. Tačiau šis „negalima“ tik kursto aistras, kaip uždraustas vaisius.

O kartais neištikimybė – bandymas pasigydyti, pasveikti nuo seksualinės problemos, kai lovoje su sutuoktiniu kas nors sutrinka, arba tik atrodo, jog sutriko: nėra orgazmo, seksas nejaudina, arba orgazmas „ne toks, kaip turi būti“. Atsiranda viltis, kad su kažkuo kitu bus geriau, kad tas kitas pagydys tave ir tam reikia su juo permiegoti.

Apie savo neištikimybės motyvus jūs rašote tik tiek, kad „pasidavėte jausmams“ ir kad buvote išgėrusi. Alkoholis nuslopina sąžinės graužatį, kadangi tampa pateisinimu: „buvau girta, taigi, neatsakinga“. O štai tie jausmai, kuriems jūs pasidavėte, atrodo, nepakankamai pateisinti. Juk po to jums buvo gaila, kad taip padarėte. Greičiausiai dėl tų kilusių jausmų jums ir atsirado kaltės jausmas. Nes tai buvo jūsų emocinė neištikimybė, ar aš teisus?

Per metus, praėjusius nuo to įvykio, jums stiprėjo noras susigražinti vyrą. Matyt, jis emociškai nutolo nuo jūsų. Tačiau nemanau, kad nutolo dėl jūsų neištikimybės. Greičiausiai buvo kitaip: jūs abu tapote emociškai nutolę dar prieš tą vyriškį. Ir tai, kas atsitiko, buvo tik jūsų bandymas atgaivinti savyje jausmus. Ne jausmus vyrui, o jūsų pačios visokius jausmus. Nes nutolus santykiams šeimoje atsiranda negyvumas, sąstingis, o su sutuoktiniu nėra kaip to pažadinti. Ir tam prireikia avantiūros. Ar tai padeda? Ne visuomet. Ir už tai reikia mokėti.

Todėl reikalas ne tame, kad kažkaip „susigražinti vyrą ar įtikinti jį, kad jūs „pasitaisėte“. Nei jūs sugedote, nei pasitaisėte. Tiesiog reikia atvirai ir aiškiai pasikalbėti su juo apie kitką: kas atsitiko jums abiem per tuos penkiolika metų. Gimė du vaikai – gal jūs abu per daug įsigilinote į juos ir pamiršote vienas kitą?

Gal darbas, ūkis, asmeninės problemos atsistojo tarp jūsų? O gal tiesiog jūsų abiejų tėvai paliko jums tokį paveldą: po penkiolikos bendro gyvenimo metų lieka tik nuobodulys ir vaikai?

Jeigu jūs tikite psichologais ir psichoterapeutais, pasikonsultuokite kaip pora. Tai nebus stebuklingas išgijimas, tačiau jus išklausys ir supras. Tai priklausys nuo jūsų, tiek, kiek jūs atsiskleisite, papasakosite apie savo santykius. Kartais tokių pokalbių metu iškyla labai įdomus dalykas: sutuoktiniai, kurie dažnai barasi, yra labai panašūs vienas į kitą. Vadinasi, abu turi ir panašių silpnybių, abiems sunku susitvarkyti su kai kuriais gyvenimo iššūkiais. Tačiau, kai abu nori susitvarkyti, ir abu nori išlikti kartu – padaryti tai įmanoma.

Taigi, tiksliau būtų paklausti ne kaip jums susigrąžinti vyrą, o kaip jums susigrąžinti vienas kitą. Ir kaip pasikviesti atgal meilę, kuri taip dažnai išeina iš vyro ir moters santykių, nes „nuteka“ į vaikus, į darbą ar kur nors kitur.

Sėkmės jums šiame darbe.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prezidentiniuose reitinguose – neįtikėtini pokyčiai: atsiskleidė Šimonytės fenomenas (1358)

Gyventojams vardinant pretendentus į prezidentus, populiariausiųjų trejetukas keičiasi – į...

Naujas Kremliaus statytinis Europos pašonėje kėsinasi įsiūbuoti konfliktą Balkanuose kyla grėsmė visam regionui (38)

Bosnijos prezidiumo narys pasisakė už nepriklausomą Serbų respubliką. Ar V. Putinas išpildys...

Keista teisėjų klaida: lemiamu metu įskaitė nebūtus taškus į „Žalgirio“ krepšį epizodo įrašas (31)

Kauno „Žalgirio“ vyrams Eurolygoje nepavyko iškovoti antros pergalės iš eilės, nors vienu...

Didelės Lietuvos įmonės vadovas apie sėkmę darbe: skatinu žmones patirti nesėkmes (2)

Stresas, užgriuvusi atsakomybė, aukšti lūkesčiai, staiga nukreipti visų žvilgsniai į tave –...

Istorikas iš Vokietijos Lietuvą pažino nusprendęs čia išlaikyti vairavimo teises (210)

Kai priėjęs pasisveikinti Felixas Ackermannas raiškiai ištaria „laba diena“, pasitikslinu...

Nevilties apimta ir vyro palikta mama prašo paramos penkiamečiui Vėjui: su tokia liga – vienintelis Lietuvoje (35)

Nors Vėjui tik penkeri, jis patyręs daugiau nei daugelis suaugusiųjų. Vaiko ligos istorijoje –...

Orais mėgausimės nebeilgai – ateina auksinio rudens pabaiga (2)

Sekmadienį turėtų netrūkti saulės, o pirmadienį temperatūra kils iki 13 laipsnių šilumos....

Partijų reitingai: „valstiečiams“ – tikrai prasti signalai (297)

Opoziciniai konservatoriai reitingų lentelėje kyla į viršų, savo nuolatinius konkurentus...

Valstybinė įmonė kiaulių auginimo neatsisakys (1)

Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos direktorius Algis Baravykas apkaltino Žemės ūkio...

Balsavimas. Išrinkite geriausią 2018-ųjų seklį (12)

Pastarosiomis savaitėmis DELFI skelbė Policijos departamento konkursui „Metų seklys“ pateiktų...