aA
Esu 28 m vaikinas, kartu su savo mergina jau 4 metus. Kartu gyvename apie 3 metus. O susižadėję esame beveik metus! Atrodo, viskas normaliai kaip pas eilinę porą. Gal aš šiek tiek esu valdingesnis, bet niekada nelaikau savosios prisirišęs prie kojos. Na, ir prieš gerą mėnesį sužinojau, jog ji man yra neištikima su savo buvusiuoju, apie kurį man net nebuvo užsiminusi! Kita, man dar baisesnė šio reikalo pusė - jis yra vedęs ir turi 2 metukų sūnų!
Pora
© Shutterstock nuotr.

Sužinojau tai iš draugų, gavau tai patvirtinančių nuotraukų (ji sėdi jam ant kelių, bučiuoja ir pan..). Tai nutiko, kai jie susitiko viename susitikime - vakarėlyje. Prieš keletui draugų man tai papasakojant, jie su ja bendravo (net iškart po to vakarėlio) ir jai pasakė, jog taip negerai ir turi kažką daryti. Ji jiems prižadėjo, jog viską baigs su juo ir tai tik vienkartinė klaida. O mano draugai jai pažadėjo, jog to niekada nepasakys man. Bet... Ji toliau su juo bendrauja ir susitikinėja. Kai apie tai sužinojo tie patys draugai - man viska išrėžė į akis, kas ir kaip yra.

Kaip dabar suprantu, jie tikriausiai buvo suplanavę tą susitikimą gerokai anksčiau. Praleido laiko kartu gal keletą dienų, tuo metu aš buvau išvykęs iš Lietuvos. Kai grįžau, pajaučiau jos didelį atšalimą bei beprotiškai didelį nervingumą! Niekas netinka, ką pasakai ar padarai - ima verkti ir pan. Dabar jau suprantu to priežastis.

Situacija, esanti dabar tarp mūsų: aš elgiuosi kaip to nežinodamas, ji taip pat mano, jog aš to nežinau.

Mano situacija - neįsivaizduoju tolesnio gyvenimo be jos. Pasiryžęs viską jai atleisti ir pamiršti.

Jos elgesys - ji man sako, kad mane myli! O jam sako, jog nori būti tik su juo, net neketina tekėti už manęs! Taip pat papasakojo savo buvusiajam (tam su kuriuo susitikinėja), jog mano draugai žino, apie tai man nieko nesako ir jiems prižadėjo, jog viską baigia.

Šiaip esu dirbantis, tvarkingas vyras. Niekada nebuvau nei galvos pakreipęs į kitą pusę. Šiuo metu esu nežmoniško gylio duobėje. Darbe sunku susikaupti, galvoju tik apie ją ( ne apie tai, kad ji buvo neištikima, o apie tai, jog ji nenori kurti bendro gyvenimo kartu).

Suprantu, kad mano laiškas gal yra kiek nelabai rišlus ir visiškai suprantamas, bet aš labai tikiuosi, jog gausiu atsakymą į tai. Kaip man elgtis toliau? Pasisodinti ją ir viska papasakoti (jeigu taip - kaip tai padaryti gražiai ir tolerantiškai)? O kas bus, jeigu ji nebenorės kartu toliau gyventi ir išeis pas jį? Nemanau, jog tai ištverčiau. O gal ji baigs viska su juo, bet po kelių metų vėl viską pakartos?

Kaip man išspręsti šitą savo tolesnio gyvenimo klausimą? Noriu tik viena - turėti ją visą gyvenimą šalia savęs! Pasiryžęs atleisti ir pamiršti viska dėl jos! Ar tai normalu mano atžvilgiu, kad aš taip noriu daryti?

P.S. Manau, daugeliui tai gali atrodyti kaip mažo vaiko verkšlenimas ir savęs bijojimas. Bet ne, aš tiesiog noriu ją turėti amžinai...

Pataria psichoterapeutas Olegas Lapinas

KAIP ELGTIS SU NEIŠTIKIMA SUŽADĖTINE?

Skaitydamas jūsų laišką pagalvojau apie daugelį situacijų, kurios vadinasi „meilė be atsako“. Manau, kad meilėje svarbu atvirumas bei pusiausvyra tarp „duodu“ ir „gaunu“. O jūsų situacijos esmė išreikšta šioje eilutėje: „Noriu tik viena - turėti ją visą gyvenimą šalia savęs“. Su „gaunu“ ir su atvirumu yra ne kaip.

Kaip matote, jūs pasiryžęs tiesiog mylėti, žinant tiesą apie jos neištikimybę, bet jai nesakant. Merginos žodžiai kertasi su jos veiksmais, ir jūs apsimetate, kad nieko nežinote. Atsiranda du meluojantys vienas kitam žmonės. Tačiau čia bent yra pusiausvyra veiksmuose - už melą moku melu.

Jūsų žodžiai, sakomi vienas kitam, taip pat panašūs: „aš tave myliu“. Tačiau jūs nesiruošiate jos išduoti, o jūsų draugė nesiruošia turėti jūsų vieno šalia savęs, ir panašu, kad sunkiai atsiriša nuo prieš tai buvusių meilių. Pusiausvyros jausmuose ir ištikimybėje nebelieka. Tas faktas, kad jūs pasiryžęs viską atleisti ir kad nebuvote „nei galvos pakreipęs į kitą pusę“, rodo tik tai, kad jūs nenorite jos netekti ir norite išlikti ištikimas. Kas verčia jus šitaip elgtis?

Kaip bebūtų gražu vadinti tai „dorove“ ar „meile be atsako“, man atrodo, kad tai labiau panašu į kitokių jausmų kombinaciją:

gailestį sau ir vienatvės baimę („man būtų gaila likti be jos, aš esu nelaimingas ir mano gyvenimas tuomet taptų beprasmiškas“);

pavydą ( „kodėl ji gali šitaip, o aš negaliu? Juk aš sau nieko tokio neleidžiu, o ji tai leidžia!);

moralinio pranašumo jausmą ( ji elgiasi nedorai, o aš elgiuosi dorai).

mėgavimąsi savo altruizmu ir savo sugebėjimu mylėti („mano meilė tokia didelė, kad aš jai viską atleisiu“).

Kodėl reiktų šitaip manyti ir kodėl neprisijungus prie jūsų ir jūsų draugų, imančių jums padėti ir net parūpinančių jums kompromituojančias nuotraukas?

Todėl, kad meilėje šlykštu šnipinėti. Ir be aukščiau išvardintų jausmų meilėje vargu ar tilptų šnipinėjimas, draugų parama ir vargu ar tokia meilė ilgai gyvuotų be atsako. Viskas gana greitai pasibaigtų, nes jūs pasakytumėte: aš apsirikau, tai - ne mano mergina, nesvarbu, ko aš iš jos norėjau ir tikėjausi.

Tai, kad jūs esate „dirbantis, tvarkingas vyras“ , žinoma, labai geras apibūdinimas. Matyt, jūs laikote save labai teisingai gyvenančiu žmogumi. Todėl jums gali būti sunku priimti, kad jūs galite apsirikti, rinkdamasis gyvenimo draugę ( juk ketveri metai kartu, susižadėję metus). Nėra lengva pasakyti sau ir jai: būdami dvidešimt ketverių metų mes paskubėjome - ir tai visai normalu ir tau, ir man. Matyt, jūs negalite to laikyti normaliu dalyku. Jūs negalėjote apsirikti! Jums viskas turėjo gautis iš karto, kaip iš pypkės! Mokslai – darbas – mergina - vedybos.

Man atrodo, kad tai yra didelis nesusipratimas.

Jūsų gyvenimo tarpas visai neskirtas tokiam teisingam ir tiesiam gyvenimo keliui. Tai - ieškojimo metas. Jei jūs norite, kad mergina liktų „amžinai jūsų“, tai įmanoma tik su tokiomis sąlygomis: saviapgaule ir prievarta. Jūs galite įtikinti save, kad labai mylite, ir netgi tapti jai žiaurus, ir vis tiek sakyti, kad ją mylite.

Ir norvegų maniakas Breivikas, žudydamas nekaltus paauglius, įtikino save, kad daro tai iš meilės Europai. Ir kai kurie literatūriniai kūriniai šlovina tokias beprotybes, kaip „aš ją nužudžiau, kad ji liktų mano amžinai“. Kas tai, jei ne grynas romantizuotas savininkiškumas ir savo žiaurumo rengimas angelo rūbais? Kuo čia dėta meilė?

Taip, galima ir normalu aštuoniolikos metų pasakyti savo merginai: „Aš myliu tave ir mylėsiu visą gyvenimą“. Tačiau tikrovėje tai reiškia ką kita: „Man labai patinka su tavimi būti, o užvis labiausiai aš einu iš proto dėl savo meilės“. Todėl neištikimybę galima traktuoti netgi kaip pretekstą suduoti, primušti, užmušti... Skaudu, bet kodėl? Tai, kad pats meilės jausmas mus tarsi pakelia virš žemės, tiesiog reiškia: „Aš myliu savo meilę“.

Meilė - geriausia, ką mes turime. O ji mus apgauna, atima tai, apvagia! Iki pagarbos, pažinimo, šeimos kūrimo ir vedybų čia būna labai toli: žmonės ieško savęs, ieško tinkamo partnerio ir dažniausiai negyvena ilgai anksti sukurtose santuokose. Ateina nusivylimas, kaip atėjo ir jums. Tad visiems būna geriau, jei tokia meile persergi ir neskubi jos pagrindu kurti šeimos.

Taigi kiekvieną kartą, kai jūs sau sakote: „Aš ją myliu amžinai“ – išverskite tai į labiau realistišką kalbą: „Aš labai nenoriu jos netekti“. Ir kiekvieną kartą sakydamas: „Ji vis tiek turi likti mano ir tiktai mano“- išverskite tai: „Šitaip aš TIK MOKAUSI mylėti“.

Jūs lyginate save su verkšlenančiu vaiku. Vaikai verkšlena, nes aiškiai skirsto blogį (mane palieka, mane dalinasi su kitu, mane apgauna ir apeina) nuo gėrio (mane apdovanoja išskirtine meile ir parodo, kad aš - vienintelis ir pats geriausias). Suaugusiojo požiūris - ir aš, ir mane supantys žmonės iš tiesų dalinasi mane su kitais, kaip, beje, ir aš pats.

Jūs teisus: yra ir jumyse dalis vaiko, kaip ir kiekvieno iš mūsų sieloje. Ir mes anksčiau ar vėliau atrandame: mokytis mylėti - reiškia mokytis ne sugriebti žmogų į kumštį, tikinant save, kad tai yra meilė (šitai moka visi maži vaikai, įsikibę į žaislus ir savo mamas). Mums tenka persirgti nusivylimais ir mokytis gerbti tuos žmones, kuriuos pasirinkome sau į gyvenimo palydovus. O tam reikia atrasti jų tamsiąsias puses, atrasti savo tamsiąsias puses, ir prisimenant šviesiąją asmenybės pusę, SUJUNGTI jas į bendrą paveikslą, kuris vadinasi: AŠ REALUS IR TU REALUS.

Tuomet prasideda lygiaverčiai mainai ir meilė ima gyvuoti.

Taigi jums, kaip ir kiekvienam žmogui, tiesiog tenka su tuo susidurti.

Sėkmės jums
Olegas Lapinas

***************************************************************
Turite problemą, kuri neduoda Jums ramybės? Rašykite psichologui@delfi.lt. Atsakymai publikuojami DELFI Gyvenime (psichologai neatsakinėja asmeniškai).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Zelenskis negrąžins didžiausio šalies banko savininkui: gresia rimtas konfliktas su buvusiu partneriu (12)

Ukrainos prezidentas pareiškė, kad jo vyriausybė negrąžins didžiausio šalies banko...

Gaisras Alytuje: dūmai apima miestą ir naujus kaimus Išskirtinis Cesiulio ir Mažeikos interviu iš gaisravietės. Papildyta 19:55 (437)

DELFI žurnalistai apsilankė Alytaus apylinkėse, kur šiuo metu vargsta nuo degančių padangų...

Apie troleibusą svajojo nuo vaikystės: kai atlyginimas – 500 eurų, jauni darbuotojai čia neužsibūna (1)

Vilniaus miesto gatvės neįsivaizduojamos be troleibusų. Vieni jų nemėgsta dėl prasto...

Ekspertas: Šiaurės Korėja situacijos nebekontroliuoja, gresia badas (80)

Oficialiais duomenimis, Rytų Azijoje siaučiantis kiaulių užkratas praktiškai aplenkė Šiaurės...

Mitybos specialistė Tulčina perspėjo kavos mėgėjus ir įvardijo, ko pati niekada nevalgo (46)

Jei norite būti sveiki, kiekvieną rytą valykite dantis su soda, išgerkite stiklinę šilto vandens...

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: gydytojas prašė apie tai niekam nepranešti, siūlė kompensaciją (603)

Penktadienį vakare per Lietuvą nuskriejo žinia, kad paauglei iš Jonavos Kauno klinikose į...

Globėjų pasakojimas griebia už širdies: mama neaugina nė vieno vaiko, nors laukiasi jau septinto (81)

„Šiuos du zuikius Raimonda augina, šitą aš, dar du zuikiai yra įvaikinti ir mes neturime...

Paslaptingoji sala tokia pavojinga, kad oficialiai draudžiama į ją kelti koją (7)

Apie 40 km nuo Brazilijos pakrantės yra sala, į kurią nedrįstų kelti kojos nė vienas brazilas....

Balsavimas dėl „Brexit“ atidėjimo: Johnsonas delsti nenori, ES reikalauja aiškumo Papildyta 18:27

Šeštadienį Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmų deputatai balsavo dėl pataisos,...

Kiek produktų pardavimui bus galima pagaminti savo virtuvėje

Patvirtinti supaprastinti reikalavimai maisto tvarkymo subjektams, maistą gaminantiems mažais...