aA
Nėra abejonės, kad pagarba vienas kitam yra vienas esminių dalykų, be kurio neįmanoma sukurti darnių ir harmoningų santykių. Tačiau kaip reaguoti, jei antroji pusė kartais elgiasi nepagarbiai ir pasako ką nors, kas labai įžeidžia ir įskaudina?
© Shutterstock nuotr.

Tikriausiai dažnos poros gyvenime yra pasitaikę akimirkų, kai partneriai jaučia pagarbos vienas kitam trūkumą. Jei tai būtų atsitiktinis žmogus, tiesiog apsisuktumėte ir nueitumėte, tačiau kai nepagarbą rodo mylimas žmogus, iš tiesų yra labai skaudu. Rimtų pažinčių svetainė DarniPora.lt pataria, kaip elgtis tokioje situacijoje.

1. Išlaikykite pagarbų toną. Natūralu, kad daugelis žmonių ne juokais įžeidusiam partneriui pirmiausia nori atsakyti tuo pačiu. Tačiau vienas iš svarbiausių dalykų, kurį privalote padaryti tokioje situacijoje, yra išlaikyti pagarbų toną. Jei norite bet kokią nepagarbą išgyvendinti iš savo santykių, pradėkite tai daryti nuo savęs. Jei pasielgsite kaip visuomet ir į įžeidimą atsakysite įžeidimu, akimirkai galbūt ir pasijusite geriau, tačiau atimsite iš savęs galimybę tobulinti santykius. Bet kokioje situacijoje kalbėkite su savo antrąja puse tik taip, kaip norėtumėte, kad jis (ji) kalbėtų su jumis.

2. Atminkite, kodėl jį (ją) įsimylėjote. Kai sutuoktinis jums pasako ką nors nemalonaus, jūs tikriausiai mintyse (o vėliau ir ne tik mintyse) imate jį (ją) vadinti pačiais negražiausiais žodžiais ir pamirštate visas teigiamas partnerio savybes. Sustokite akimirkai ir pasistengti žiūrėti į mylimąjį ar mylimąją taip, tarsi jis nebūtų ištaręs šių jus įskaudinusių žodžių. Juk dėl kažkokių jo (jos) savybių jį (ją) įsimylėjote? Tiesa ta, kad mes visi kartais pasakome tai, dėl ko vėliau gailimės. Galbūt taip nutiko ir jūsų partneriui?

3. Kuriam laikui atsitraukite. Jei matote, kad su antrąja puse negalite racionaliai pasikalbėti be įžeidinėjimų, verčiau tiesiog apsisukite ir išeikite. Nemanykite, kad toks poelgis rodo jūsų pralaimėjimą. Priešingai – tik stiprus žmogus gali nesivelti į kivirčus ir nereaguoti į kito žmogaus įžeidinėjimus. Tai nereiškia, kad galite su jumis leisti elgtis bet kaip. Tiesiog parodykite sutuoktiniui, kad nekalbėsite su juo (ja) tol, kol jis (ji) elgsis nepagarbiai. Tuomet jūsų partneris galiausiai ims galvoti, ką sako.

4. Likite ramūs. Atminkite, kad turite išlikti ramūs, kad ir kaip skaudu būtų girdėti nepagarbius mylimojo ar mylimosios žodžius. Kelti balsą ir atsakyti tuo pačiu tikrai nėra geriausia išeitis. Juk jūsų atsakas yra puikus pretekstas jūsų antrajai pusei dar labiau jus įžeidinėti ir tęstis konfliktui. Nesuteikite jam (jai) tokios galimybės.

5. Kai nusiraminsite, pasikalbėkite. Žinoma, jums prireiks šiek tiek laiko, kad nusiramintumėte. Kai nurimsite, apgalvokite įvykusią situaciją. Nurimus emocijoms galite pasikalbėti su partneriu. Tačiau labai svarbu, kad išlaikytumėte pagarbų toną ir nekaltintumėte jo (jos). Pamirškite frazes, tokias kaip „Tu esi toks...“ Paprasčiausiai pasakykite, kad jo (jos) žodžiai jus įskaudino. Pavyzdžiui, „Man tikrai buvo skaudu, kai tu man pasakei tai“. Jei matote, kad racionaliai pasikalbėti vis tiek nepavyksta, savo mintis išdėstykite popieriaus lape ir duokite jam (jai) perskaityti.

6. Apsvarstykite tai, ką jums pasakė sutuoktinis. Pagalvokite, ar jo (jos) žodžiuose yra bent dalis tiesos. Sąžiningai atsakykite sau į šį klausimą. Galbūt jūsų antroji pusė pasirinko netinkamą formą jums pasakyti tai, ką norėjo pasakyti, tačiau tai dar nereiškia, kad sakė netiesą. Išgirskite, ką jis (ji) norėjo pasakyti ir padarykite išvadas. Galbūt ir jūs kažką darėte ne taip?

7. Atleiskite, bet nepamirškite. Atleiskite antrajai pusei už netaktiškus žodžius, ypač tuomet, kai jis (ji) pripažįsta savo klaidas ir gailisi dėl to, ką pasakė. Pykčio laikymas nieko gero jūsų santykiams neduos. Be to, jausite nuolatinį kartėlį ir dėl to bus blogiau tik jums. Taigi, savo pačių labui išmokite nuoširdžiai atleisti ir ateityje neprikaišiokite antrajai pusei jo (jos) nuodėmių. Kita vertus, neapsimeskite, kad nieko neįvyko – jei antroji pusė nuolat elgiasi nepagarbiai ir nedaro jokių išvadų, galbūt metas ieškoti partnerio, kuris jus labiau vertina.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Itin nuožmus diktatorius savo aukų ramybėje nepaliko net po kankinančios mirties (42)

Idi Aminas ne be pagrindo įtraukiamas į nuožmiausių pasaulio diktatorių sąrašą. Tai...

Kraupus 14-metės iš Lietuvos nužudymas apauga vis naujomis detalėmis: tarnyboms buvo žinomas ir žudikas, ir jo auka (67)

16-metis, kaltinamas išžaginęs 14 m. Viktoriją, o paskui mirtinai uždaužęs ją į plaktuką...

Gyvai / Kitokie pasikalbėjimai. Oskaras Koršunovas ir Rytis Zemkauskas (30)

„Kitokie pasikalbėjimai“ su režisieriumi Oskaru Koršunovu — tiesiogiai gruodžiai 16 d. nuo...

Per Kalėdas parduotuvės nedirbs: paskelbė visų prekybos centrų darbo laiką (286)

Šiemet nė vienas prekybos centras Lietuvoje nedirbs pirmąją Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją,...

Kaip meluoja filmų kūrėjai: kas iš tiesų nutinka, kai į automobilį pataiko kulka (3)

Automobiliai yra dažnas veiksmo filmų motyvas. Suderinkite automobilių gaudynes su susišaudymu...

Kelionių ekspertai patarė, ką verta aplankyti žiemos pasaka virtusioje Danijoje (1)

Daniją neabejotinai galima vadinti kalėdinių tradicijų puoselėtoja: nuo visiems gerai žinomų...

Kaip pasirinkti – kaupti II ar III pakopos pensijų fonduose? (43)

Lietuvoje egzistuoja trys pensijų pakopos ir kiekviena iš jų suteikia skirtingas kaupimo galimybes....

Laikai, kai berniukai dėvėjo sukneles. Ir tam yra įtikinamas paaiškinimas

Sakoma, kad pagal drabužį sutinkama. Tiesa tai ar ne, tačiau faktas, kad mes kaip visuomenė...

Rimvydas Valatka. Septyni kiaulių ūkio principai (538)

Eina į pabaigą trečiasis Džiaugsmo sekmadienis su valstiečiais ant altoriaus. Plėsdami vidinę...

Ar galima namuose vazone visus metus auginti eglutę (6)

Prieš šventes norisi pasipuošti namus, tačiau gaila kirsti gyvą eglutę? Yra išeitis – galite...