aA
Vienas žodis – autoseksualumas. Ir ne, tai ne automobilių gerbėjų klubo pavadinimas, tai – seksualinė orientacija, kai seksualinį potraukį žmogus jaučia tik sau. „Kai kurie autoseksualai jaučia potraukį tik sau; kiti – ir sau, ir kitiems, treti tik retkarčiais susidomi kitu asmeniu“, – teigia klinikinė seksologė Caitlin V. Neil.
Asociatyvioji nuotr
Asociatyvioji nuotr
© Shutterstock

Autoseksualumas nėra narcisizmas

Kai kas pasakytų, kad matyti save kaip seksualinės traukos objektą, lygu narcisizmui. Tačiau autoseksualumas ir narcisizmas nėra sinonimai. Visų pirma autoseksualumas yra seksualinė orientacija, o narcisizmas yra asmenybės sutrikimas, kai stokojama empatijos. Narcizai linkę monopolizuoti pokalbius, pervertinti pasiekimus, pasinaudoti kitais. Jiems sunku reguliuoti emocijas. O autoseksualai šiomis savybėmis nepasižymi.

„Nėra pakankamai mokslinių duomenų, kad būtų galima tvirtinti sąryšį tarp šių dviejų dalykų“, – išvadą pateikia Kalifornijos universiteto komunikacijos profesorė Tara Suwinyattichaiporn. Pasak jos, bet koks autoseksualumo ir narcisizmo sumaišymas patenka į nemokslinius vandenis, kur neheteroseksualios orientacijos asmenybės įvardijamos, kaip turinčios psichikos sutrikimų. Tad jei įtariate, kad seksas su savimi jums malonesnis, nereiktų jaudintis ir kreiptis į psichologą, nebent šis potraukis jus erzina.

Ir autoseksualai turi antrąsias puses

Asketiškas gyvenimas, senatvė vienumoje ir nesugebėjimas užmegzti ryšio su kitu asmeniu – tokia kai kam gali pasirodyti autoseksualaus žmogaus ateitis. Tačiau ir jie gali užmegzti visaverčius santykius. Žinoma, gali kilti klausimas: o kaip, jei liesti norisi tik save?

Meilė nesirenka seksualinės orientacijos. Žinoma, autoseksualus žmogus gali romantiškus jausmus jausti ir sau, tačiau seksualinė orientacija ir romantinė orientacija gali išsiskirti. Pavyzdžiui, jei vyras yra autoseksualus, tačiau heteroromatiškas, vadinasi, nori užmegzti meilę ir susitikinėti su priešingos lyties asmeniu. Ir nors tai skamba painiai, seksologė Caitlin V. Neil teigia, kad palaikyti sveikus santykius šie asmenys gali kuo puikiausiai: „Ar santykiai yra sveiki, priklauso nuo to, ar partneriai gerbia vienas kitą ir vienas kito individualius seksualinius bei romantinius polinkius.“

Ar tu autoseksualus?

  • Teiki pirmenybę masturbacijai


Ar kada pastebėjote, kad lytinio akto metu atsitraukiate nuo partnerio, nes kulminaciją norite pasiekti vienas pats? Gal kažkada atsisakėte sekso su partneriu, nes norėjote intymiai pabūti tik su savimi? Jei taip, galite būti autoseksualus. Tačiau reikia suprasti, kad pirmenybės teikimas solo seksui ne visada reiškia, jog tokia yra jūsų seksualinė orientacija. Yra ir kitos priežastys, kodėl žmonės renkasi masturbaciją. Jie bijo lytiniu keliu plintančių ligų ar jaučia intymumo nepageidaujamo nėštumo baimę. „Kol mėgavimasis masturbacija nekyla iš intymumo baimės, tai yra visiškai tinkama seksualinė praktika“, – teigia seksologė Caitlin V. Neil.

  • Jūs save labiau jaudinate, nei partneris


Lytiškumo pedagogė Eli Scriver sako, kad autoseksualus jaudina mintis apie save seksualiniuose scenarijuose: „Juos žavi ne tai, kad fantazijose jie yra su kitu žmogumi, o tai kad jie patys dalyvauja lytiniame akte.“ Kiti gi žmonės pradeda galvoti apie save seksualinėse situacijose dėl kito asmens ar dėl savo seksualinių veiksmų. „Jei sekso metu pastebite, kad daugiau dėmesio skiriate savo poreikiams, tai yra įrodymas, kad jaučiate potraukį sau“, – teigia E.Scriver. O kad padėtumėte sau išsiaiškinti, ar tai tiesa, užduokite šiuos klausimus: „Į ką buvo nukreiptas mano dėmesys paskutinįkart, kai užsiėmiau seksu? Kai sekso metu užsimerkiu, apie ką galvoju?

  • Mėgaujatės seksu prieš veidrodį


Masturbacija prieš veidrodį – puikus būdas sužinoti daugiau apie savo erogenines zonas, o seksas prieš jį pagerina vizualinę stimuliaciją. Tačiau jei lytinio akto metu prieš veidrodį labiau žavitės savimi, o ne partneriu, gali būti, kad esate autoseaksualus. „Autoseksualai paprastai nesusijaudina tiesiog ryte žiūrėdami į veidrodį ir persirengdami. Jie susijaudina žiūrėdami į veidrodį seksualinėse situacijoje“, – priduria E.Scriver.

lsveikata.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(25 žmonės įvertino)
2.8000

Top naujienos

Tyrimas parodė, ką Rusija iš tiesų planavo Ukrainoje: svarbiausias vaidmuo buvo numatytas ne kariuomenei sadizmas – ne atsitiktinis (3)

Planuodama užpulti Ukrainą Rusija tikėjosi, kad didįjį darbą nudirbs platus šnipų tinklas, o...

Malinauskas stebisi Šimonytės pasirinkimais (23)

Neseniai daug triukšmo sukėlė Ingridos Šimonytės ir Agnės Širinskienės viešas...

Kremliaus eteryje – netikėtos kalbos apie rusų sutriuškinimą: suklusti privertė karininkas, kurio prognozės jau pasitvirtino (5)

Ukrainai iš Vakarų perduota šarvuotoji technika jau riaumoja poligonuose ir laukia savo valandos,...

Į Garbačiauskaitės-Budrienės ir Mažylės konfliktą įsikišo etikos sargai: dalyvaudama laidoje dėstytoja pažeidimo nepadarė

Žurnalistikos bakalauro studijų programos komitete svarstant Vilniaus universiteto dėstytojos doc....

Pasiūlymą pateikęs Lukašenka grasina „pačiu baisiausiu ginklu“ papildyta (7)

Karą Ukrainoje būtina sustabdyti, kovo 31 dieną savo kalboje Baltarusijos parlamentui ir tautai...

Polina Šilina, Danilas Fedkevičius, rus.delfi.lv

Akmuo į Lietuvos daržą: kartu su kitomis penkiomis ES šalimis kaltinama, kad reikalauja išpūstų kompensacijų už Ukrainai perduotus ginklus KAM komentaras (1)

Kovo 28 dieną „Politico“, remdamasis šaltiniais iš Europos Sąjungos diplomatinių sluoksnių...

Nė dvejų metų neturinčiai Milanai – lemtinga diena: pagaliau pritaikytas ilgai lauktas gydymas

Pasaulyje per 7,5 metų, pasitelkiant genų terapiją , gydyta daugiau nei 3 tūkst. vaikų,...

Karas Ukrainoje. JAV: dėl Rusijos užmojų turime naujos informacijos Kyjivas: kilo dar viena grėsmė (1)

Vėlų ketvirtadienio vakarą Rusija apšaudė Charkivą. Pirminiais duomenimis, sužeistųjų ar...

Nelaimė Vilniuje: soliariumą tvarkiusį darbuotoją nutrenkė elektra, jis skubiai išgabentas į ligoninę

Penktadienį medikai bei pareigūnai išskubėjo į Ateities gatvėje esantį soliariumą....

Kaip parduotuvės dirbs per Velykas: galimybių paskutinės minutės pirkiniams liks

Pirmąją Šv. Velykų dieną, balandžio 9, dauguma šalies prekybos vietų neatvers durų, tačiau...