aA


Įtarimai neištikimybe visada skausmingi, tačiau nerimo apimta moteris neretai visai nesusimąsto, kaip jaučiasi tas, kuriam įtarinėjimai skirti. Natūralu, jog moterį kankina vienas vienintelis klausimas: ar jis tikrai buvo man neištikimas? Tačiau tai nėra tinkamas problemos sprendimas – jis atitolina pora vienas nuo kito.
Kai kyla įtarimai neištikimybe: kas vyksta su pora ir kaip elgtis
© Shutterstock nuotr.

Veiksmų planas

Kaip susidaryti veiksmų planą, pataria šeimos psichologė Jekaterina Murašova: „Veiksmų planą apmąstyti idealiausia vietoje, kur niekas jums netrukdytų susikaupti. Puikiai tiks rami ir ne per daug apšviesta patalpa. Patogiai atsisėskite (jeigu norite, galite ir stovėti) ir kruopščiai išanalizuokite savo norus ir siekius, skelbia psychologies.ru.

Pasistenkite konkrečiai įvardyti, ko norite iš santykių su antrąja puse. Atsakymą „noriu, kad viskas būtų kaip anksčiau“ iš karto atmeskite – jam išsipildyti nelemta, praeities susigrąžinti neįmanoma. Tinka bet kuris kitas atsakymas: noriu, kad jis mane vestų; noriu, kad kartu išvažiuotume į Braziliją, noriu pagimdyti jam vaiką; noriu, kad mums kartu būtų smagu; noriu iki gyvenimo galo būti vienintele jo geidžiama moterimi ir t.t.

Tiksliai įvardijusios tikslą, galite ieškoti būdų, kaip jį pasiekti. Norite mažylio? Nedelsiant meskite rūkyti ir apsilankyti pas šeimos gydytoją. Norite atostogų Brazilijoje – pats metas paieškoti pigiausių lėktuvo bilietų. Domina gundymas? Internete informacijos apstu – tikrai pagal finansines galimybes rasite jums priimtiniausią variantą.

Kas vyksta su juo?

Įtarimai neištikimybe visada skausmingi, tačiau nerimo apimta moteris neretai visai nesusimąsto, kaip jaučiasi tas, kuriam įtarinėjimai skirti. Natūralu, jog moterį kankina vienas vienintelis klausimas: ar jis tikrai buvo man neištikimas?

Tačiau tai nėra tinkamas problemos sprendimas – jis atitolina pora vienas nuo kito. Vienas jaučiasi kaip tardytojas, o kitas – kaip tardomasis. Priešingos barikadų pusės. Specialistai primygtinai pataria atsižvelgti į kito žmogaus jausmus ir emocinę būklę: greičiausiai jis jaučia kaltę, nerimą, pyktį ir pavojų, galbūt jaučiasi įskaudintas nepagrįstų kaltinimų.

Kaip elgtis?

Marija sako: „Nenorėjau Markui išsiduoti, jog buvau įlindusi į jo elektroninio pašto dėžutę ir skaičiau laiškus. Nesu tikra, jog atvirumas padės pagerinti mūsų santykius“. J. Ulitova sako, jog toks nerimas turi pagrindo: „Vyrai tokiais atvejais dažnai užsidaro, nenori įsitraukti į dialogą, ir moteris patiria dar skaudesnį vienišumo jausmą. O jeigu pokalbiui lemta užsimegzti, nors ir pradėtas dėl pačių geriausių ketinimų, jis staiga virsta kaltinimų lavina. Galiausiai du žmonės atsiduria karo lauke“.

J. Murašova mano, jog, prieš inicijuojant šį sunkų pokalbį, pravartu sau atsakyti į du klausimus: „Apie ką jūs norite pasikalbėti? Ar jis turi kitą? Kas jį sieja su sekretore? Pirmiausia paklauskite savęs: ar tai padės jūsų santykiams rutuliotis taip, kaip jums norėtųsi? Jeigu taip, pirmyn. Jeigu atsakymas neigiamas, nekalbėkite.

Galbūt pasikalbėti palankesnis metas bus, pavyzdžiui, per išvyką baidarėmis“. Antrosios pusės šnipinėjimo programą specialistai primygtinai rekomenduoja nedelsiant nutraukti. Tokia veikla tik ryja laiką ir jėgas, kurių jums dar tikrai prireiks.

Kas vyksta su pora?

Neištikimybė – tiek iš tikrųjų įvykusi, tiek menama – byloja labai paprastą faktą: porą ištiko krizė. Partnerystė – itin sudėtinga sistema, sako J. Ulitova. Laikui bėgant, savaip keičiasi abu jos nariai, tad būtų naivu tikėtis, jog nekis ir jų santykiai. Be to, tiek poros viduje, tiek jos aplinkoje apstu įvykių: gimsta vaikai, sensta tėvai, keičiasi ekonominė situacija.

Prie kiekvieno pokyčio tenka iš naujo taikytis ir su juo apsiprasti, o tam reikia nemenkų vidinės energijos atsargų. Kiekvienas poros narys tokį energijos nuotėkį jaučia ir su juo kovoja skirtingomis priemonėmis. Viena iš tokių priemonių – nauji seksualiniai arba emociniai potyriai. Neištikimybė – agresyvių pokyčių ženklas. Toks objektyvus bandymas įvardyti, kas galbūt vyksta dviejų žmonių pasaulyje, padės objektyviau įvertinti tikrąją situaciją, bent laikinai atsiriboti nuo karštų emocijų.

Kaip pakeisti santykius?

Du žmones, kurie nusprendė būti ir gyventi kartu, neabejotinai jungia panašios vertybės, noriai, siekiai. Kai kurie iš pastarųjų (pavyzdžiui, vaiko atėjimas į šį pasaulį) laikui bėgant bus pasiekti, atsiras naujų. Kokie jie bus? Kas mus jungia su mylimu žmogumi, ką jame labiausiai branginate, kas mums svarbiausia šiuose santykiuose?

Ramus pokalbis šia tema padės atkurti susvyravusį pasitikėjimą, o, neištikimybės atveju, suvokti, ar tikrai norime išsaugoti santykius, ir kaip ketiname tai padaryti. Net jeigu ir nusprendėte su antrąja puse neištikimybės temos ir neaptarti, kalbėtis apie santykius tiesiog būtina. Galite iš naujo savo mylimam žmogui pasiūlyti draugystę, paramą, aptarti ateities planus ir nuspręsti, kaip gyvensite toliau.

Santykiuose aiškiai įvardiję tai, kas vertingiausia, ką norėtumėte išsaugoti, galite ramiai įvertinti ir nuspręsti ką toliau daryti su asmeniniu gyvenimu, pataria J. Ulitova. Būtent taip pasielgė Veronika. „Mes su Konstantinu miegame skirtinguose kambariuose, tačiau gyvename kartu ir stengiamės padėti vienas kitam. Jo būdas gana sudėtingas, tačiau su juo skirtis ir pradėti naują gyvenimą aš nenoriu. Juo labiau, jog jau labai greitai turėsime anūkėlę, kurios abu labai laukiame“.

Savo nepriklausomybės suvokimas, rūpinimasis antrąja puse ir bendrų vertybių santykiuose puoselėjimas – tai veiksmų orientyrai, kurių galima laikytis nepriklausomai nuo to, pasiteisino įtarimai dėl neištikimybės, ar ne. Savaime suprantama, tai nėra panacėja pašlijusiems santykiais gelbėti (garantijų ir vaistų tokiais atvejais paprasčiausiai nebūna), tačiau sėkmingas pasirengimas santykių išsaugojimui ir vystymui.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Medikai prašo neatidėti apsilankymų poliklinikose: kai kurių ligos taip apleistos, kad tenka iškart vežti į ligoninę (325)

Nors dauguma gydymo įstaigų sveikatos priežiūros paslaugas vėl teikia beveik taip pat, kaip...

Sandrija Čapkauskienė: stebuklingi lapeliai, apie kurių naudą ir galią mūsų organizmui dažnai užmirštame (49)

Laurų lapai ( Lauraceae, Cinnamomum tamala ) yra amžinai žaliuojantis daugiametis krūmas,...

Vilniuje, Vingio parke, medis užvirto ant sportavusio žmogaus (209)

Antradienio vakarą sniego svorio neišlaikęs medis Vilniuje, Vingio parke , nuvirto ir sužalojo...

Marijampolės ligoninėje per klaidą vienam žmogui suleistos penkios COVID-19 vakcinos dozės (312)

Marijampolės ligoninėje penkios COVID-19 vakcinos dozės per klaidą suleistos vienam žmogui,...

Ainis Gurevičius | D+

Slapstymosi meistrai: Lietuvos nusikaltėliai, kurių surasti nepavyksta metų metais

Kai kuriems nusikaltėliams slapstytis nuo teisėsaugos pavyksta metų metais. „Delfi Plius“...

Netikėtas lyderis nukalė „Rytui“ paguodos pergalę Čempionų lygoje latviams TOP-16 duris atvėrė fantastiškas tritaškis (43)

Vilniaus „Rytas“ (2/4) trinktelėjo FIBA Čempionų lygos durimis. Nelauktai ankstyvu metu...

Putinas pirmą kartą telefonu pasikalbėjo su Bidenu (297)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kalbėjosi telefonu su Jungtinių Valstijų prezidentu Joe...

Dar kartą su Itoudžiu susipykęs Jamesas – vėl atskirtas nuo komandos (1)

Mike'o Jameso karjeros etapas Maskvos CSKA klube gali artėti prie pabaigos. Nepaisant puikaus...

Įtempta para ugniagesiams: daugiau nei 150 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių (7)

Lietuvoje antradienio vakarą ir toliau besitęsiant stipriam snygiui ugniagesiai jau daugiau nei 150...