aA
Jau kurį laiką svarstau, kam galėčiau papasakoti apie savo problemą. Esu 23 metų, ištekėjau būdama 21 m. Tekėdama jaučiausi laiminga, maniau labai mylinti savo vyrą (jis už mane 8 metais vyresnis), jaučiau stabilumo, užtikrintumo jausmą.
© Shutterstock nuotr.

Netrukus po vestuvių sužinojau, kad laukiuosi, mudu abu labai laukėm ir džiaugėmės būsimu vaikeliu. Vyras manimi labai rūpinosi, visada paisė mano nuomonės. Bendravimo prasme, mes labai panašūs – požiūris, siekiai vienodi, aišku pasitaiko ir nesutarimų, dažniausiai aš pykstu dėl to, kad jis visus rimtus reikalus palieka tvarkyti man, trūksta vyriškumo. Didžiausia bėda atsirado tada, kai gimė dukrytė.

Aš visiškai nebejaučiu potraukio savo vyrui. Jokio, nei seksualinio, nei dvasinio. Pati nesusigaudau kodėl, juk jis tikrai mums yra geras, man jis dar simpatiškas, kaip vyras. Tikrai nenoriu ardyti savo šeimos, tik nežinau ko griebtis, kad vėl viską atgaivinčiau.

Miegamajame išbandome visokių naujovių, tačiau man jokio rezultato – jokio jaudulio, jokio noro mylėtis. Vyras dažnai rengia romantiškus vakarus, bet man tai širdies nebejaudina. Bandžiau teisintis gimdymu, tačiau po jo praėjo jau 8 mėnesiai. Kodėl taip yra? Kas darosi su manimi? Ką daryti? Vyras labai jautrios sielos, nenoriu jo skaudinti ir šito pasakoti. Ačiū už atsakymą iš anksto.

Indrė (vardas pakeistas)

Pataria psichologė Gabrielė Vilkaitė:

Labas, Indre,

Perskaičiau Tavo laišką. Gerai, kad nusprendei mums parašyti, tai pirmas žingsnis link pasikeitimo. Prieš 2 metus susituokei su vyru, netrukus gimė dukrelė. Santykiuose su vyru matai bėdą savyje. Tvirtini, kad Tavo vyras dažnai rodo dėmesį, išklauso, paiso Tavo nuomonės. Tačiau, nepaisant visų pastangų, vyras Tavęs netraukia. Supratau, kad nesinori su juo kalbėti, būti, mylėtis. Vyras apie Tavo jausmus nežino. Nori sužinot, kokios atšalimo priežastys ir ką daryti toliau.

Tik perskaičius Tavo laišką, negaliu pasakyti, kokios „atšalimo“ priežastys, tačiau akivaizdu, kad kažkas Tavo viduje neleidžia (draudžia) palaikyti artimus santykius su vyru. Rašai, kad vyras Tavęs nebejaudina nuo dukters gimimo, tai ar galima sakyti, kad dukters gimimas atitolino Tave nuo vyro ir pati sau draudi palaikyti artimus dvasinius, seksualinius santykius su juo? Ką dukters gimimas pakeitė Tavyje, kad dingo noras bendrauti, mylėtis su vyru?

Nepaisant to, Tau vis tiek svarbu atgaivinti artimus santykius. Rašai, kad vyras nieko nežino ir nenori jo skaudinti apie tai kalbėdama. Tavo vyras pažįsta Tave ir pastebi bet kokį pasikeitimą. Manau, kad jį taip pat neramina tai, kad Tu atitolai nuo jo, todėl stengiasi patraukti Tavo dėmesį, paruošia romantišką vakarienę. Nežinau, ar Tu gali viena išspręsti šią problemą, manau, kad „atšalimo“ priežasčių reikia ieškoti kartu. Pasikalbėkite, gali paklausti savo vyro, ar jis patenkintas judviejų santykiais, išsakyk ir savo mintis.

Rašai, kad vyras dažnai Tau ruošia vakarienes, jos Tau nesukelia jokių jausmų. Natūralu, kad tai, kas dažnai kartojasi tampa kasdienybe ir nebesukelia susižavėjimo, jaudulio. Bet ar tu ruošei savo vyrui romantišką vakarienę, bandei jį kaip nors kitaip nustebinti? Jei jo staigmenos Tavęs nejaudina, tai gal jaudulys kiltų tada, kai pati norėtum, stengtumeisi nustebinti savo artimą žmogų?

Mini, kad vyras dažnai svarbiausius darbus palieka Tau. Matyt, Tau tenka priimti ir svarbiausius sprendimus šeimoje. Prisiėmei lyderio vaidmenį. Pabandyk, kai kuriuos sprendimus palikti jam, nepriimk sprendimo pati, atsisakyk apsispręsti ir rezultatas Tave gali nustebinti. Gali būti, kad šeimoje jautiesi vyro vaidmeny, trūksta jausmo, kad kažkas globoja, rūpinasi, nereikia rūpintis sąskaitom ir pan. Išsakyk savo viltis vyrui, gal jam taip pat to trūksta. Niekada nežinai, kol nepasikalbi…

http://psichika.eu
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šapoka tiki, kad Kalėdų dvasia padės rasti sutarimą dėl biudžeto (134)

Rytoj Semas žada galutinai apsispręsti dėl kitų metų valstybės biudžeto . Ar tikrai gyvenimas...

LKL teisėjų galva – apie peštynes Kaune ir Šaro veiksmus jose, skandalą Pasvalyje bei galimas sankcijas laida „Krepšinio zona“ (49)

Pastarosios dienos Lietuvos krepšinyje buvo tokios karštos ir aistringos, kad suvaldyti aikštėse...

Puidoko pataisoms – rimtos teisinės kliūtys: prasmę grindžia atimtų vaikų istorijomis (334)

Parlamentaro Mindaugo Puidoko ir jo kolegų pateiktoms pataisoms dėl smurto prieš vaikus sampratos...

Statkevičiui nepatiko Julijos Janus kritika, tad šis rėžė atgal: stora esi, bulvės veidu ir kugelio smegenim (654)

Šeštadienio vakarą mados kūrėja Julija Janus išreiškė savo nuomonę apie lapkričio mėnesį...

Andrius Tapinas. Spjausit mokytojams į akis? Nesistebėkit, jei bus atsakymas (1528)

„Išėjo ne tiek ir daug žmonių “ – viešai sako premjeras Saulius Skvernelis .

Paskelbti apdovanojimų M.A.M.A 2018 nominantai: įvertintas ir pasaulinę šlovę pelnęs lietuvis hito „In My Mind“ autorius (32)

Pirmadienio vakarą sostinėje žinomi šalies atlikėjai, muzikos prodiuseriai, vadybininkai ir...

Vaivos Budraitytės 2019 metų horoskopas Ugnies ženklams (13)

2019 metai – jau ne už kalnų. Pats metas sužinoti, kas mūsų laukia. Garsi astrologė ir...

Sinoptikai žada tikrą žiemą: Lietuvą užgrius sniegas ir šaltis (111)

Antradienio dieną bus debesuota su pragiedruliais. Kritulių nedaug ir tik vietomis, didžiausia...

Kraupus Rusijos maniako liudijimas: nužudęs dukros mokytoją, davė pinigų laidotuvėms (7)

Buvusį Rusijos policininką, jau atliekantį laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę už 22...

Gaisrą išgyvenęs šuo parodė tikrą ištikimybę: šeimininkų laukė ištisas savaites (1)

Kalifornijoje , Paradaiso mieste siaučiantys miškų gaisrai jau spėjo pasiglemžti 85 gyvybes....