aA
Sutuoktiniai, partneriai ar jauni įsimylėjėliai vienas kitą vadina ne tik vardais, bet ir maloniais ar net labai meiliais kreipiniais. Atrodo, jog į tai nereikėtų kreipti dėmesio. Tačiau, psichologų nuomone, kreipinių pasirinkimas nėra atsitiktinis. Jis atspindi juos vartojančių žmonių charakterį.

© Corbis
„Mylimoji“, „mylimasis“

Šis kreipinys kasdieniame gyvenime nedažnai pasirenkamas. Galbūt todėl, kad jis išreiškia pačius giliausius, švenčiausius jausmus, kurių nereikia viešinti. Toks kreipinys dažniausiai vartojamas laiškuose. Jį ypač mėgsta tie žmonės, kurie, bendraujant akis į akį, nedrįsta apnuoginti savo jausmų.

„Mieloji“, „mielasis“

Tai malonūs, nepersaldinti kreipiniai, kuriuos tinka vartoti ne tik įsimylėjėliams, bet ir geriems draugams. Tačiau jis netiks kreipiantis į nepažįstamą ar menkai pažįstamą žmogų. Tokį kreipinį dažniausiai pasirenka mandagūs žmonės ir sutuoktiniai. Tačiau toks kreipinys gali būti ir sarkazmo išraiška. Pavyzdžiui, kantrybės netekęs sutuoktinis staiga gali pasakyti: „Žinai ką, mieloji, tu man jau įgrisai su savo pamokslais!“ Tokiu atveju vargu ar kas beapsidžiaugs tokiu „mielu“ kreipiniu.

„Mano brangusis, brangioji“

Tokį perdėtą „vertinimą“ priima tik lėkšto protelio moterys, trokštančios kiekviename žingsnyje girdėti, kokios jos yra neįkainojamos. Tokiu kreipiniu nebus patenkintas ir protingas vyras.

Paprastai sutuoktiniai šitaip įvardija įkyrėjusią valdingumu savo antrąją pusę. Pavyzdžiui, girdime sakant: „Mano brangioji, su ta suknele tu kvailokai atrodai“. Vadinasi, toks kreipinys, ypač vartojamas su kritikos žodžiais, atrodo tikrai pašiepiamai.

„Mano meile“

Taip kreipiasi jausmingas, tikrai mylintis partneris. Nemylinčiam šitai kartoti atsibos, tokie žodžiai pasidarys atgrasūs, nes tai bus nuolat kartojamas melas. Tačiau viešame bendravime tokie kreipiniai netinka, nes aplinkiniams gali pasirodyti nenuoširdūs.

Taip į moterį besikreipiantis vyras individualioje ar intymioje aplinkoje dažniausiai pasąmonėje turi tikslą moteriai priminti apie meilės žaidimus, kurių metu, beje, jis pirmiausiai paisys moters, o ne savo pasitenkinimo. Tačiau tokie vyrai nemėgsta būti valdomi. Jie stengiasi pabrėžti, kad jų meilė yra pasirinkta laisvai, be jokio spaudimo ar pareigos. Su taktiška moterimi jis išlaiko ilgalaikius, nuoširdžius santykius.

„Širdele“

Tokį kreipinį renkasi lėtesnės galvosenos, atsargūs vyrai. Paprastai jie ilgai tyrinėja savo pasirinktą asmenį ir, tik galutinai perpratę moters charakterį, ryžtasi pereiti prie intymesnių santykių. Bet kartą atvėrę širdį, jie, patys būdami ištikimi, pagarbūs, to paties reikalauja ir iš partnerės. Išdavystes jie retai atleidžia.

„Mano princese, karaliene“

Tokį kreipinį vartoja dėl sekso pamišę vyrai, kurie siekia apkvailinti partnerę ir įsitempti ją į lovą. Didesnio pasitikėjimo tokiam partneriui brandinti neverta, nes perdėti žodžiai labai greitai gali virsti nieko verti. Moteris, tokius kreipinius priimanti už gryną pinigą, parodo savo lėkštumą, nemokėjimą realiai save vertinti. Teisingai liaudies sakoma: „Geriau pernelyg neaukštinti, kad nepažemintum“.

Be to, vertėtų žinoti, jog tokį kreipinį dažniausiai renkasi menko intelekto, turintys skurdų žodyną vyrai. Nesugebėdami rimtai, pagarbiai išreikšti savo jausmų, jie pasirenka tokią lėkštą formą. Protinga moteris visuomet gėdysis tokio kreipinio.

„Vaikeli“

Taip kreipiasi vyrai, su moterimis patyrę meilės nesėkmių. Šiuo kreipiniu jie tarytum nori pabrėžti įvairiapusiškumą, savo patirtį, kurios neturi partnerė. Tačiau toks kreipinys iš tikrųjų tik rodo vyrų atsargumą, pasirengimą kaip nors aiškinti savo nesėkmes. Tačiau jei tarp sutuoktinių nusistovi nuoširdūs, atviri santykiai, toks kreipinys tikrai gali būti malonus, priimtinas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vladimiras Laučius. Naujasis Nausėda: Grybauskaitės pamokos, Butkevičiaus komplimentai (101)

Baigia užaugti jauna lietuvių karta, kuri nuo gimimo klausosi svarstymų apie tai, ar Gitanas...

Į laisvę išleistas Airinas ėmėsi naujos veiklos – moko, kaip tapti „bebaimiu kalėjimui“ (137)

Praėjusių metų gruodžio viduryje iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo išleistas...

DELFI TV Gyvai: Dakaro rekordininkas Benediktas Vanagas (6)

DELFI studijoje – pokalbis su Dakaro rekordininku Benediktu Vanagu.

Prezidentė vetavo konstitucinių abejonių keliantį įstatymą dėl tarnybinių butų papildyta (6)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui įstatymą, kuriuo suteikiama pirmenybė įsigyti...

Irano aviacijos pajėgų vadas: esame pasiruošę karui žada Izraelį nušluoti nuo žemės paviršiaus (31)

Irano aviacijos pajėgų vadas pirmadienį pareiškė, kad jo šalis pasirengusi karui su Izraeliu...

Naujas feisbuko įrankis leis visuomenei spausti politikus (2)

Prie įrašų apie miestų ar šalies problemas pažymimos atsakingų politikų pavardės seniai tapo...

Kai trūksta vieno gyvybiškai svarbaus elemento, padėti gali tinkama keptuvė (8)

Nors šio elemento trūkumas dažnai laikomas vegetarams bei veganams būdingu sutrikimu, jo gali...

CSKA krizė prasiskverbė ir į VTB lygą – Itoudis davė ironišką pastabą Plazai

Nuo 13 pergalių iš eilės VTB lygos sezoną pradėję Maskvos CSKA (13-1) krepšininkai netikėtai...

Nustokitę pirkę nereikalingus drabužius – štai kam turėtumėte negailėti pinigų per išpardavimą (8)

Nors vyraujantis greitosios mados kultas skatina pirkti daug ir pigiai, stilistė Viktorija Šaulytė...

Naujausias turtinės nelygybės tyrimas: vos 26 žmonės iš esmės valdo pasaulį (42)

26-iems pasaulio milijardieriams priklauso tiek turto, kiek 3,8 mlrd. žmonių, sudarančių...