Juokingas klausimas? Tačiau ar nors kartą apie tai susimąstėte? Ar pagalvojote, ką Jums reiškia būti moterimi? Gimdyti vaikus? Papildyti savo vyrą? O gal įrodyti, kad nesate už jį prastesnė? Arba gaminti šeimai maistą, tvarkyti namus, skalbti ir stengtis nebambėti, nes “tai ir yra tikroji moters pareiga”? Yra visaip manančių. O kaipgi mūsų siela? Kaip susitvarkyti su ja, kai ji skausmingai veržiasi kažkur, kai mes pačios bijome ieškoti ir keisti savo gyvenimą?
Yra daug visokių moterų. Skirtingai manančių ir skirtingai jaučiančių. Vienos šeimininkauja namuose ir yra labai laimingos. Kitos siekia karjeros, iki išnaktų sėdėdamos darbe ir yra patenkintos savimi. Tačiau ne visada ir nebūtinai taip.

Yra daugybė moterų, kurios sąžiningai atlieka “moterų pareigas” ir yra nelaimingos ar bent jau nepatenkintos. Nes pagimdyti vaikus ir visąlaik aukotis dėl kažko - dar ne viskas. Mes dar turime išmokti būti savimi, suvokti save ir savo poreikius. Realizuoti tą potencialą, kuris glūdi giliai viduje ir kuriam negalime leisti uždusti. Kaip tai padaryti kasdienybės rutinoje?

Vienai – sunku. Tačiau kai aplink yra bendraminčių – daug lengviau. Dvi moterys, turbūt pačios kažkada išgyvenusios panašų sielos veržimąsi iš buities gniaužtų, nusprendė padėti kitoms moterims. Tai Holistinės terapijos centro referentė Dalia Lapinienė ir psichologė Gražina Čiurlienė. Jos įkūrė moterų savęs pažinimo grupę, kurią pavadino “Būti Moterimi”.

Grupės paskirtis – padėti moteriai pažinti savo moteriškąją esmę ir giliau suvokti save kaip moterį. Pabandyti atskirti, ką reiškia būti moterimi formaliai, o ką – iš tikrųjų. Atskleisti moteriškąjį pradą ir prisiliesti prie to, kas vadinama “mitine moterimi”.

Atėjusios į grupę, moterys galės susipažinti gyvenimo patirtimi, išmokti suprasti kūno signalus bei reikšti savo jausmus, išmokti klausytis savo vidinio balso - intuicijos. Ir žinoma, ieškoti kūrybinės saviraiškos.

Pakalbinome grupės vedančiąsias.

Jūs kuriate moterų savęs pažinimo grupę. Ji vadinasi “būti moterimi”. Ką reiškia toks, sakytum, banalus posakis? Argi ne kiekviena moteris gimsta moterimi ?

Dalia: Įsivaizduoju, kad vienos kategorijos moterys yra orientuotos į vyrus - ambicingos, siekiančios karjeros, o gyvenimo pilnatvės nejaučia. Tokia moteris tampa kažkuo panaši į vyrą. Ji gėdijasi savo jausmų, fantazijų, iracionalių dalykų. Jai tai atrodo neįprasta, ji siekia , kad tai būti nepastebima, išnyktų...

Kita kategorija - užguita namų šeimininkė, “višta perekšlė”, arba vyro sekso objektas, mananti , kad yra mažai verta - “tegul vyras ko nors siekia, ką čia aš…”

Manau, kad būti moterimi - drąsiai reikšti savo jausmus, leisti sau keisti išraišką, kai keičiasi vidinė situacija. Kas ta vidinė situacija? Tai nuotaika, nuostatos. Būti nuolatos kontakte su savo kūnu, instinktais, jausmai, požiūriais… Būti moterimi - reiškia eiti į tą visumą, suvokiant tai ir reiškiant taip visokeriopai….

Gražina: Taip, moterimis (kaip ir vyrais) gimstama, tačiau dažnai dėl įvairiausių įtakų (šeimos, aplinkos) moteriškoji esmė nugrimzta kažkur giliai į pasąmonę, imama klausytis ne tiek savo vidinio balso, kiek visuomenės lūkesčių, ir galų gale susigriebiama, kad jaučiamės tik KAŽKUO, kas “dėvi” moterišką kūną ir atlieka moteriškus socialinius vaidmenis.

Ką gali duoti šiuolaikinei moteriai jūsų vedama grupė?

Dalia: Dažna moteris yra susitapatinusi tik su vienu - dviem vaidmenimis ( “globėja”, “kazokė”, “auka”, “sekso simbolis” ir pan.). Grupė leidžia pamatyti savyje daugiau galimybių - “aš galiu vaidinti daugybę vaidmenų”. Atsiranda savęs supratimas, skirtingų požiūrių grupės nariai padeda praplėsti vienas kitam akiratį. Atsiranda pasitikėjimas savimi ir kitais.

Gražina: Pirmiausia - padėti sustoti, atsigręžti į save, pažvelgti giliai į savo moteriškąją esmę. O besisukant savo įprastame kasdienių reikalų ir rūpesčių rate pačiai tai padaryti būna gana sunku.

Svarbiausias čia yra įsisąmoninimo procesas - atrandi dar nepanaudotus vidinius resursus ir mokaisi jais naudotis, kai tenka spręsti tiek kasdienes, tiek ir egzistencines problemas.

Kaip jūs įsivaizduojate tipišką savo grupės narę?

Dalia: Ji gali būti bet kokio socialinio sluoksnio – namų šeimininkė ar mokslininkė, įvairaus amžiaus - nuo aštuoniolikos iki šimto metų. Gali ateiti tokios moterys, kurios jaučia, kad viduje yra potencialas, o jis vis neatsiskleidžia. Žinoma, pageidautina, kad tai būtų potencialiai atviros moterys, turėtų šiek tiek drąsos išreikšti save.

Gražina: Tai moteris, kurios nebetenkina tai, kaip ji gyvena, kuri jaučia, jog jos gyvenime trūksta kažko esmingo, lyg kokios ašies, atskaitos taško. Tai moteris, kuri pagaliau nori kažką keisti, išgyvenanti didesnę ar mažesnę krizę. Tai moteris, siekianti pilnai save išreikšti, giliai save pažinti.

O dabar, sakyčiau sunkus klausimas: ar laikote save realizavusiomis moterimis ?

Dalia: Aš nemanau, kad esu save realizavusi. Man tai reikštų padėti tašką. Aš save atradau - viskas? - Ne! Manau, kad aš kažką darau, ieškau savęs, ir randu save nuolatos visokią ir visokiausiais būdais…

Gražina: Aš laikau save besirealizuojančia moterimi, gal tiksliau - pagaliau pradėjusia realizuotis moterimi. Tai tapsmo procesas ir jis yra nepabaigiamas, nėra galutinio taško - yra tik kryptis. Todėl niekada negalėsiu apie save pasakyti, kad jau pilnai “ savirealizavausi”. O šio proceso pradžia man yra susijusi su ne taip seniai patirtu tikru džiaugsmu, kad esu moteris, nors man jau trisdešimt ketveri metai.

Dvi moterys veda grupę: kokius tame numatote sunkumus ir kokius privalumus?

Dalia: Vedant grupę dviem moterims, tikriausiai iškils kokių nors sunkumų. Pavyzdžiui, mes galime imti lyginti vieną su kita . Šiuo metu aš jaučiuosi su Gražina laisvai. Manau, kad visa kita išaiškės bendro darbo metu. Privalumai yra tame, kad mes kiek skirtingai matome žmogų, situacijas. Sudėjus kartu mūsų pažiūras, gaunasi stereoskopinis vaizdas.

Gražina: Aš manau, kad tie privalumai ir sunkumai yra labai glaudžiai susiję, gal net susilieję.Tai, kuo mudvi esame panašios, ir tai, kuo skirtingos, gali tapti tiek privalumu, tiek ir sunkumu. Svarbiausia, kaip mums seksis “derėti” vienai prie kitos - o aš tikiu, kad pasiseks.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Išvarytieji? Emigrantas 10 metų skynė agurkus, bet savo pasiekė (44)

Prisistatydamas Virgilijus Šauklys net susinepatogina – jau seniai pats savęs šiuo vardu...

Ekonomistas pasiūlė idėją, leisiančią pakelti vidutinį atlyginimą iki 1440 eurų ir susigrąžinti emigrantus (263)

Idėjos Lietuvai, leisiančios iki 2042 metų susigrąžinti daugiau nei pusę milijono tėvynainių...

Nuo bjaurios automobilio problemos ryte išgelbės keletas atsakymų sau (4)

Dažniausia priežastis, kodėl šaltą rytą variklis neužsiveda – išsikrovęs akumuliatorius...

Danų mokslininkai įvardijo du priešus, kurie mus sendina labiausiai

Piktnaudžiavimas alkoholi u ir rūkymas tikrai vizualiai sendina ir spartina senėjim ą, rodo...

Sveikatos problemų nepalaužtas D. Sabonis surinko dvigubą dublį ir padėjo „Pacers“ įspūdingai atsitiesti (1)

Domantas Sabonis užfiksavo dvigubą dublį, o charakterį pademonstravusi Indianos „Pacers“...

Orai: šaltesnės permainos jau pakeliui (6)

Savaitgalį šiluma trauksis iš šalies, pūs nemalonus vėjas , numatomi drėgni orai – vis...

„Patys kalti?“ Viena žiopla klaida – ir antstoliai persekioja visą gyvenimą (276)

Lietuvoje reikalų su antstoliais turi kas 10-as gyventojas. Šalies gyventojai ir įmonės iš viso...

Svarbiausiu metu Kalniečio vedamas „Emporio Armani“ patiesė vokiečius, iš dugno atsispyrė „Barcelona“ gynėjo nesustabdė ir pasruvęs kraujas (4)

Tris su pusę kelinio sunkiai taškus rinkęs Milano „Emporio Armani“ klubas namuose 71:62...

Kodėl ryte prabudus iš burnos sklinda blogas kvapas? (4)

Ne tik dėl to, kad aštuonias valandas nevalėte dantų.

Lietuva JAV minima dėl Klaipėdos SGD laivo (148)

Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Rolandas Kriščiūnas sako, kad ryšys tarp Europos...