aA
Išprievartavimas - tai skaudžiausia, kas gali atsitikti moteriai. Kodėl taip atsitinka? Kas kaltas dėl išprievartavimo? Kodėl moteris dažnai yra kaltinama dėl to pati? Kaip nugalėti sukilusį pasišlykštėjimą ir bjaurią savijautą? Kaip padėti sau? Siūlome seriją straipsnių šia tema.
Taigi, ką daryti, jei jus išprievartavo?

Eikite pas draugą ar draugę

Dabar netinkamas laikas būti vienai. Visų pirma jums reikia emocinės paramos. Jei neturite pas ką nueiti, tuomet paskambinkite kam nors, su kuo galite pasikalbėti. Ir nesvarbu, kad dabar vidurys nakties.

Apsilankykite pas gydytoją

Nesiprauskite, nesimaudykite po dušu. Kaip įmanoma greičiau vykite į ligoninę ar mokyklos sveikatos centrą, kad jus apžiūrėtų ir ištirtų dėl venerinių ligų. Jūs galite turėti vidinių kūno sužalojimų, apie kuriuos pati nesužinosite. Jei nusprendėte pateikti kaltinimus, iš karto po išprievartavimo surinkti fiziniai pavyzdžiai bus vertingi įrodymai.

Praneškite apie užpuolimą policijai

Nepriklausomai nuo to, ketinate pateikti kaltinimus ar ne, praneškite apie išprievartavimą policijai. (Pranešdama policijai apie išprievartavimą jūs neįsipareigojate pildyti kaltinimo pareiškimą. Šį sprendimą galėsite priimti vėliau.) Pasiimkite ką nors drauge. Į policiją galite kreiptis kitą dieną, bet kuo greičiau, tuo geriau. Prievartautojai per pasimatymus retai apsiriboja viena moterimi; jie lengvai išsisuka ir toliau tęsia savo darbelius. Jei jį įduosite, galite sulaužyti šią prievartavimų grandinę ir apsaugoti kitas moteris.

Nuspręskite, ar norite pareikšti kaltinimą

Jei nusprendžiate pareikšti kaltinimus, galimybė dėl pažįstamo žmogaus nuteisimo už išprievartavimą yra ganėtinai maža, nors policija, teisėjai ir mokyklos dabar yra žymiai atidesni, nei seniau.

Pradėkite ieškoti psichologo, psichoterapeuto pagalbos

Blogiausiu atveju paskambinkite psichologinės pagalbos linija ar kreipkitės į krizių centrą. Tokios linijos ir centrai yra daugelyje mokyklų ir bendruomenių. Jums taip pat gali padėti jūsų mokyklos psichologinės pagalbos centras, studentų sveikatos centras ar vietinis seksualinių aukų pagalbos centras. Jūs patyrėte traumą ir jums reikia pagalbos, kad galėtumėte susidoroti su šia situacija ir savo jausmais. Moterys, kurios kreipiasi pagalbos, greičiau susitaiko su skaudžia patirtimi ir jas tai paveikia mažiau nei tas, kurios neieško pagalbos.

Nekaltinkite savęs

Daugelis žmonių yra įsitikinę, kad iš vyro tikimasi, kad jis paprašys sekso, o moteris bus atsakinga už neigiamą atsakymą. Nors moteris gali jaustis, jog tai jos kaltė, kad nepasakė “ne” aiškiau ar iš pat pradžių pasitikėjo vyru. Kai kurie žmonės taip pat gali kaltinti auką ir nejausti jai jokio gailesčio. Vyrai gali pamanyti, kad jūs kaip nors “paskatinote” prievartautoją; kai kurios moterys gali teigti, kad jūs netinkamai elgėtės arba jūsų reputacija prasta, taigi viskas, kas atsitiko, yra dėl jūsų kaltės. Abiem atvejais tai mėginimas atsiriboti nuo to, kas atsitiko.

Jei suprasite, kad esate kaltinama už tai, kas atsitiko, jums bus naudinga kreiptis į psichologinį centrą, išprievartavimo krizių centrą ar paskambinti pagalbos telefonu. Jums reikia įsitikinti, kad jūs dėl to nekalta. Dėl to kaltas prievartautojas. Net jeigu jūsų kūnas seksualiai reagavo į prievartautoją, tai nereiškia, kad jums “patiko” patirtis ar kad tai – jūsų kaltė. Net jeigu jūs tikite, kad buvote naivi, neatsargi ar netgi kvaila, visa tai ne jūsų kaltė. Jūsų elgesys nesukėlė išprievartavimo – tai padarė prievartautojas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Užkalnis. Apie asocialus, čigonus, pašalpinius ir kitus blogus žodžius (76)

Sužinojau, kad žodžio „asocialas“ mūsų vis dar laisvoje, bet sparčiai nelaisvėjančioje...

Po nesėkmės suirzusi Rusija trimituoja: Lietuvą sukaustė baimė (27)

Kremlius trečiadienį pasmerkė „smarkų spaudimą“ dėl Rusijos kandidato į Interpolo...

Eimunto Nekrošiaus bičiulis apie režisierių ištikusias sveikatos problemas: kalba ėjo apie operaciją (12)

Kartu su visa šalimi mylimo ir talentingo režisieriaus gedintys aktorius bei režisierius Adolfas...

(Ne)Grįžtu. Į Airiją išvyko jau sulaukusi 50-ies: geriau nei čia savo pensijos net neįsivaizduoju į šalį plūsta vyresni lietuviai (71)

„Gerai, išgersime kavos“, – pasigirsta žodžiai už nugaros Monaghano, miestelio Airijoje,...

Vyriausybė galutinai apsisprendė, kaip kovos su kainomis: „vaučeriais“ naudosis ne visi papildyta 15.05 val.  (481)

Vyriausybės pasitarime pristatytos paruoštos ministerijų priemonės, kaip kovoti su augančiomis...

Greiti pinigai ir Trumpo draugai Laikykitės ten su Andriumi Tapinu (20)

„ Laikykitės ten su Andriumi Tapinu “ aptaria savaitės aktualijas, Kėdainių aktualijas ir...

Fausta Marija Leščiauskaitė. O jeigu nedaužė, bet santykiai nebuvo laimingi? (115)

„Mes gimėme laikais, kai sulūžusius daiktus buvo įprasta taisyti, o ne išmesti“ – tokios ir...

Kokios pensijos galime tikėtis: ką daryti, kad netektų skursti? (16)

Savaitgalis Druskininkų sanatorijoje, atostogos saulėtoje Ispanijoje, popietės su anūkais vandens...

Šiaulių rajone žuvo pėsčiasis (2)

Trečiadienio vakarą Šiaulių rajone žuvo pėsčiasis.

Neeilinis smurtas prestižinėje Kauno gimnazijoje: apsiginklavęs mokinys daužė paauglį papildyta policijos pranešimu (244)

DELFI pasiekė informacija, kad vienoje prestižinėje Kauno gimnazijoje mokinys kastetu daužė kitą...