Išprievartavimas - tai skaudžiausia, kas gali atsitikti moteriai. Kodėl taip atsitinka? Kas kaltas dėl išprievartavimo? Kodėl moteris dažnai yra kaltinama dėl to pati? Kaip nugalėti sukilusį pasišlykštėjimą ir bjaurią savijautą? Kaip padėti sau? Siūlome seriją straipsnių šia tema.
Taigi, ką daryti, jei jus išprievartavo?

Eikite pas draugą ar draugę

Dabar netinkamas laikas būti vienai. Visų pirma jums reikia emocinės paramos. Jei neturite pas ką nueiti, tuomet paskambinkite kam nors, su kuo galite pasikalbėti. Ir nesvarbu, kad dabar vidurys nakties.

Apsilankykite pas gydytoją

Nesiprauskite, nesimaudykite po dušu. Kaip įmanoma greičiau vykite į ligoninę ar mokyklos sveikatos centrą, kad jus apžiūrėtų ir ištirtų dėl venerinių ligų. Jūs galite turėti vidinių kūno sužalojimų, apie kuriuos pati nesužinosite. Jei nusprendėte pateikti kaltinimus, iš karto po išprievartavimo surinkti fiziniai pavyzdžiai bus vertingi įrodymai.

Praneškite apie užpuolimą policijai

Nepriklausomai nuo to, ketinate pateikti kaltinimus ar ne, praneškite apie išprievartavimą policijai. (Pranešdama policijai apie išprievartavimą jūs neįsipareigojate pildyti kaltinimo pareiškimą. Šį sprendimą galėsite priimti vėliau.) Pasiimkite ką nors drauge. Į policiją galite kreiptis kitą dieną, bet kuo greičiau, tuo geriau. Prievartautojai per pasimatymus retai apsiriboja viena moterimi; jie lengvai išsisuka ir toliau tęsia savo darbelius. Jei jį įduosite, galite sulaužyti šią prievartavimų grandinę ir apsaugoti kitas moteris.

Nuspręskite, ar norite pareikšti kaltinimą

Jei nusprendžiate pareikšti kaltinimus, galimybė dėl pažįstamo žmogaus nuteisimo už išprievartavimą yra ganėtinai maža, nors policija, teisėjai ir mokyklos dabar yra žymiai atidesni, nei seniau.

Pradėkite ieškoti psichologo, psichoterapeuto pagalbos

Blogiausiu atveju paskambinkite psichologinės pagalbos linija ar kreipkitės į krizių centrą. Tokios linijos ir centrai yra daugelyje mokyklų ir bendruomenių. Jums taip pat gali padėti jūsų mokyklos psichologinės pagalbos centras, studentų sveikatos centras ar vietinis seksualinių aukų pagalbos centras. Jūs patyrėte traumą ir jums reikia pagalbos, kad galėtumėte susidoroti su šia situacija ir savo jausmais. Moterys, kurios kreipiasi pagalbos, greičiau susitaiko su skaudžia patirtimi ir jas tai paveikia mažiau nei tas, kurios neieško pagalbos.

Nekaltinkite savęs

Daugelis žmonių yra įsitikinę, kad iš vyro tikimasi, kad jis paprašys sekso, o moteris bus atsakinga už neigiamą atsakymą. Nors moteris gali jaustis, jog tai jos kaltė, kad nepasakė “ne” aiškiau ar iš pat pradžių pasitikėjo vyru. Kai kurie žmonės taip pat gali kaltinti auką ir nejausti jai jokio gailesčio. Vyrai gali pamanyti, kad jūs kaip nors “paskatinote” prievartautoją; kai kurios moterys gali teigti, kad jūs netinkamai elgėtės arba jūsų reputacija prasta, taigi viskas, kas atsitiko, yra dėl jūsų kaltės. Abiem atvejais tai mėginimas atsiriboti nuo to, kas atsitiko.

Jei suprasite, kad esate kaltinama už tai, kas atsitiko, jums bus naudinga kreiptis į psichologinį centrą, išprievartavimo krizių centrą ar paskambinti pagalbos telefonu. Jums reikia įsitikinti, kad jūs dėl to nekalta. Dėl to kaltas prievartautojas. Net jeigu jūsų kūnas seksualiai reagavo į prievartautoją, tai nereiškia, kad jums “patiko” patirtis ar kad tai – jūsų kaltė. Net jeigu jūs tikite, kad buvote naivi, neatsargi ar netgi kvaila, visa tai ne jūsų kaltė. Jūsų elgesys nesukėlė išprievartavimo – tai padarė prievartautojas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Tūkstančiai gyventojų nuo sausio į rankas gaus mažiau algos (279)

Seimas priėmė įstatymų pataisas, kurioms įsigaliojus nuo kitų metų pradžios daliai gyventojų...

Konservatorių padėjėjai Seime: bendražygiai, buvusios politikos žvaigždės ir „Komunizmo vėliavos“ redaktorė (187)

DELFI toliau kelia klausimą, kokie žmonės dirba Seimo narių padėjėjais. Seimo Tėvynės...

Sovietiniai paminklai – ginklas Rusijos rankose (278)

Birželį Seimas pritarė rezoliucijai, kuria Lietuvos komunistų partija pripažįstama nusikalstama...

Kalbos apie dyzelinių variklių draudimą pakeitė prognozes (2)

Nors šiais metais Vokietijoje užregistruotų naujų automobilių skaičius prilygsta bemaž...

Pažvelkite į savo plaukus: juose užkoduota širdies ligų rizika (21)

Tarp vyrų iki 40 metų ankstyvas nuplikimas ir žilumas yra didesnis širdies ligų rizikos...

Rezultatyvus Sabonis, stebuklus kūręs Oladipo ir pribloškiantis „Pacers“ finišas (11)

NBA čempionate ketvirtą pergalę iš eilės iškovojo įsibėgėjusi Indianos „Pacers“ (16/11)...

Vienas slapčiausių Sovietų Sąjungos bunkerių Lietuvos pašonėje (6)

Po Sovietų Sąjungos žlugimo Baltarusijai it koks paveldas atiteko nemažai Šaltojo karo laikus...

Vienas seniausių pasaulio miestų, kuris labai patiks skanumynų mėgėjams

Nablusas (Nablus) yra antras pagal dydį miestas Vakarų krante, Palestinos teritorijoje, turintis...

Panevėžyje, daugiabučio kieme, rastas negyvas paauglys – įtariama žmogžudystė papildyta 08.19 (126)

Sekmadienio vakarą policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad Panevėžyje, S. Dariau ir S. Girėno...

Prieštaringas tyrimas: rado būdų dirbtinai patalpinti informaciją smegenyse (4)

Senos fantastinės prognozės apie ateitį visuomet pabrėždavo, kad ateityje mokysimės visiškai...