aA
Kas gali būti baisiau už frazę: „O mano mama tai daro visai kitaip...“, kurią ištaria mylimas žmogus? Tik frazė „O mama/Ona/Aldona“ (ji gi buvusi žmona/draugė) darė tai geriau!“ Čia jau pritrūksta noro aiškintis, ką būtent Ji darė geriau – ar valė unitazą, ar mylėjosi.
Pora
© Corbis

Jums atrodė, kad matote judviejų ateitį, tačiau dabar kol kas gyvenate praeities vaiduokliais. Paprastai tai pastebite, kai jūsų santykiai pereina į žemiškesnę, buitinę stadiją, kai jau spėjate priprasti prie vyro, prisirišti prie jo arba apskritai be proto įsimylėti.

Tiesa, būna atvejų, kai Buvusioji apsireiškia dar šokolado ir gėlių stadijoje. Pasimatyme: „Man patinka ši daina, jai skambant mes nusprendėme susituokti, tau ji irgi patinka?“ Kine: „Mes visada pirkdavome didžiulį paketą spragėsių.“ Renkantis vietą vakarienei: „Eikime į šį restoraną, mes jį tiesiog dievinome...“ Pradedi jaustis kažkuo tarp vienkartinės popierinės servetėlės ir psichoanalitiko, tik va užsiiminėti psichoanalize pasimatyme niekuomet neplanavote.

Ką daryti? Jei turite ilgalaikių planų, galite suteikti jam šansą ir atsakyti: „Taip, man patinka ši daina, pasiimkime didžiulį paketą spragėsių, ir aš dievinu šį restoraną“. Tačiau labai dažnai ką tik išsiskyrusio vyro situacijoje vyras savo naujojoje draugėje ieško atjautos ir supratimo, o paskui kelia bures ir pilnas džiaugsmingų vilčių, kaip narkomanas, išeidamas iš reabilitacijos centro, keliauja ieškoti naujų nuotykių. Ir šiuo atveju jūs jam net netapsite Buvusiąja.

Esti dar vienas ne visai malonus variantas – draugystė su Buvusiąja. Be to, tai ne tiesiog buitiniai pokalbiai apie vaikus, o bendros šventės, interesai ir net bendri planai savaitgaliui. Frazė „likime draugais“ jų atveju įgauna naujų prasmių.

Ką daryti? Patirtis rodo, kad tokioje situacijoje paprastai (ne visada) vienas iš besiskiriančiųjų tiesiog priverstas „likti draugais“ – arba kad neįskaudintų, arba vildamasis, kad viskas sugrįš ir geriau jau taip, negu niekaip. Visai natūralu, kad tokioje situacijoje frazė „mes vakar su vaikinais užsisėdėjom...“ jums virsta raudona skraiste buliui, nes suprantate, kad vaikinai – tai ir Ji.

Taip, mane trikdo mano mylimojo draugai ketvirto dydžio krūtine. Taip, dėl to nepasitikiu nei juo, nei mūsų ateitimi. Štai jūs sau viską prisipažinote, o dabar įsivaizduokite, kaip jis sureaguotų į jūsų klausimą „aš arba ji?“ Nesate įsitikinusi dėl jo atsakymo? Veikiausiai jums ne pakeliui...

Galimas dar jausmingesnis jo rūpesčio buvusia šeima variantas. Galima tik žavėtis tuo, koks jis pavyzdingas tėtis. Štai tik jei to rūpesčio nelydėtų nuolatinės frazės, tokios kaip Ji tokia bejėgė, ji be manęs pražus...“ „Vargšelė, ji visai viena, niekas jai nepadeda...“ Vos tik jai paskambinus jis lekia pagelbėti vargšelei ir parodyti, kaip įjungti mikrobangų krosnelę.

Tokių situacijų gali būti galybė. Ir kvailiausia, ką galima padaryti – rengti apklausas ir kelti scenas. Tai tik padidins įtampą ir patvirtins jūsų pačios bejėgiškumą. Ir be to, kam jam grįžti pas jus ir išklausyti visus šiuos nesibaigiančius priekaištus, jei, pirma, „Ona/Aldona niekad taip nedarė“, antra, galima nueiti pas Oną/Aldoną ir ji būtinai pagailės, apkabins ir sušildys savo kūno šiluma.

Jei esate nusiteikusios ryžtingai, galimi tokie elgesio variantai.

Kentėti. Kentėti, sukandus dantis, ir nekreipti dėmesio. Lengviau pasakyti, nei padaryti, tačiau liaudies išmintis sako, kad kantrybė – dorybė.

Jokiu būdu nesakyti mylimajam nieko blogo apie jo buvusiąją, net jei jis pats sau tai kartais leidžia. Jam galima, juk tai jo praeitis, ir maža kas ten nutiko, o jums geriau laikytis neutraliteto.

Būkite atsargios ir nemegzkite draugystės su jo Buvusiąja. Tai gali būti uždelsto veikimo bomba. Jei nuolat susikerta jūsų keliai, tegu bendravimas bus tiesiog mandagus.

Nedrauskite jiems susitikinėti. Juk net jei jam to ne itin norisi, prisiminkite, kad vyrai – kaip vaikai: uždrausi – padarys vien tik iš užsispyrimo ir smalsumo pažiūrėti, kas bus toliau. Tiesiog neįkyriai pasiūlykite alternatyvą: pasakykite, kad kaip tik norėjote tą vakarą pagaminti romantišką vakarienę arba kartu pažiūrėti futbolą.

Visada galite tiesiog pasikalbėti su juo ir pasistengti paaiškinti, kaip jums nemalonu, kad jis pasirengęs iškeisti brangias bendravimo su jumis minutes į kitą moterį.

Daugelis žmonių linkę idealizuoti savo buvusiuosius, bent jau dėl to, kad nenori prisipažinti veltui švaistę laiką santykiams. Užtat juk jūs gavote brandų, suaugusį vyrą, turintį bendravimo su moterimis patirties. Kovodamos su moterų vaiduokliais jo galvoje, rizikuojate prarasti savo jausmus.

Jei vis dėlto nesijaučiate esanti visiška padėties šeimininkė ir kažkodėl dar manote, kad buvusioji buvo nepaprasta moteris, pagalvokite, kad vis dėlto jai kažko trūko, jei ji tik buvusioji. Vyrui tai praeitis, praeitas etapas, o jūs – jo dabartis, o gal net ir potenciali ateitis. Ir jis dabar su jumis, o ne su ja. Gal nereikia apsunkinti gyvenimo?

O galiausiai, jei nesusitarsite, tegu jus paguodžia mintis, kad dabar jūs tapote Buvusiąja, su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Atostogos kaime – lietuviai noriai moka už buvimą be interneto ir nakvynę medyje

Vasaros kelionę į kaimą kai kas dar pamena, kaip tremtį, kai vietoj žaidimų su kiemo draugais...

Savaitgalį teks pamiršti vasarišką šilumą: vėjo gūsiai sustiprės iki pavojingų 15-18 m/s

Savaitgalį orai bus gerokai vėsesni nei didžiąją šios savaitės dalį.

Teismo medicinos ekspertas: per savo praktiką mačiau tik du atvejus, kai „mirusieji" atsigavo morge (40)

Teismo medicinos eksperto darbas – neabejotinai vienas iš mažiausiai trokštamų darbų pasaulyje....

STT pradėtas korupcijos tyrimas atskleidė šokiruojančius verslininko pomėgius: prašau, tik neišduokite (82)

Specialiųjų tyrimų tarnyboje ( STT ) pradėtas tyrimas dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo ir...

Po klausimo apie tikslus finale Adomaitis nesusilaikė nuoširdžiai dėkojo Galdikui (32)

Ir Vilniaus „Rytas“ tiesiausiu keliu nuskuodė į „Betsafe-LKL“ finalą: penktadienį...

Du benzingalviai leidosi į unikalią kelionę: „Passat-Krokodilu“ važiuoja iš Kinijos į Austriją užsuko ir į Lietuvą (50)

Daugelis išgirdęs pasiūlymą į, pavyzdžiui, už 1000 kilometrų esančią šalį keliauti...

Paskutiniuose debatuose – asmeniškas klausimas apie Dievą ir netikėtas Šimonytės atsakymas apie „užknistus“ mokytojus papildyta (381)

Kandidatai į Prezidentus, Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda paskutiniuose LRT...

Maksvytis siūlė dėmesį atkreipti į provokatorių Echodą: jis – ir smaugė, ir boksavosi (13)

Klaipėdos „Neptūnui“ nepavyko Vilniuje išlyginti „Betsafe-LKL“ pusfinalio serijos rezultato...

Anglijos lietuvis mirė po muštynių su kaimynais įtariama, kad mirtis smurtinė (23)

Kento grafystės ( Anglija ) teisėsauga skelbia, kad neseniai Anapilin iškeliavusio lietuvio mirtis...