aA
Labai ilgai galvojau rašyti ar ne Jums. Bet turbūt labai pavargau ir labai noriu kažkokios pagalbos ar patarimo. Pradėsiu nuo to, kad nejaučiu gyvenimo džiaugsmo, esu pikta, pavydi, savimi nepasitikinti… Manau, kad esu ne su tuo žmogumi…
Ką daryti, jei esu jam nesvarbi?
© Shutterstock nuotr.

Jis viską mano gyvenime supaprastinta, padaro taip, kad jau nebemoku džiaugtis tokiais svarbiais moteriai dalykais kaip sužadėtuvės, nuosavo būsto įsigijimas… Juk tai tokie dideli dalykai. Moterys, kurioms pasipiršo, tą akimirką nupasakoja kaip kažkokį ypatingą momentą, gražią kalbą. Pas mane to nebuvo. Padavė žiedą ir priklaupė.

Nusipirkom būstą. Jis tvarkomas. Dabar aš ten jaučiuosi svetima, nes praktiškai apsitarimai vyksta ne su manim, o su tėvais.

Jam aš nesu prioritetas. O jis man taip… tikriausiai buvo, nes jau pavargau jo prašyti, kad būčiau jam svarbi. Jam svarbiausia, kad visi aplinkui jaustųsi komfortiškai, o aš – prisitaikysiu. Kartais pareplikuoju tokius momentus šalia draugų, tėvų… nes man labai pikta. Tačiau suprantu, kad nekaip tada atrodau kitų akimis. Todėl viską laikau savyje dabar. Jis žmonėms pasakoja apie tai, ką šaunaus nuveikė su draugu (ar draugais, draugėm), o ką mes veikėm smagaus (ar nelabai) jis retai kada papasakoja kitiems.

Aš ir jis – tarsi konkurentai dabar jau. Jis praktiškai visada pasakys „ne“ mano idėjoms, ar pasisakymams. Tačiau jei tai ištars kitas žmogus (pvz. jo mama) – jis tada nebus toks kategoriškas tai nuomonei…

Nejaučiu lytinio potraukio, nes ir čia svarbiausi yra tik jo interesai. Nežinau kaip man elgtis toliau, kad nebūtų viskas taip pilka. Juk aš jauna, protinga moteris. Tačiau nebeturinti siekių, nes nuolat stengiausi gyventi taip, kaip nori kiti.

Reda (vardas pakeistas)

Pataria Psichologė Irma Skruibienė (skruibis.lt/ namuterapija.lt)

Labas, Reda, skaitant Tavo laišką prabėgo mintis, kad, tarytum, gyveni ne savo gyvenimą. Nežinau, ar pati taip jautiesi, bet man toks jausmas kilo. Turbūt labiausiai dėl to, kad ir pati rašai, jog nuolat stengeisi gyventi taip, kaip nori kiti. Šias mintis sukėlė ir Tavo pasakojimas, kad nesijauti dalyvaujanti sprendimuose, tiesiogiai susijusiuose su Tavo gyvenimu. Žinai, nieko nuostabaus, kad gali nejausti gyvenimo džiaugsmo, kad esi pikta, pavydi. Ir, tiesa sakant, kažkuria prasme netgi norisi tuo pasidžiaugti – nes jei Tau atrodytų, jog viskas yra gerai, tuomet galbūt toliau gyventum ne visai savo gyvenimą pati to nejausdama.

Atrodo, dabar bandai kažkaip prieštarauti tam, kad daug kas aplinkui vyksta neatsižvelgiant į Tavo norus, nuomonę. Tačiau, kaip suprantu, nėra lengva rasti būdus, kaip iš šios situacijos išeiti. Girdisi daug pykčio vyrui, atrodo, kad jis vis daro kažką ne taip, kad Tavęs negirdi. Tačiau tuo pačiu susidaro įspūdis, kad Tu su šia situacija tarsi susitaikai, dalyvauji joje taip, kaip nori jis, tyliai pyksti. Rašai, kad kartais pareplikuoji jam šalia tėvų, draugų, ir pati dėl to nesmagiai jautiesi.

Tačiau suprantu, kad prisikaupęs pyktis gali išlįsti ten ir tada, kur ne visada norime, ir ne visada yra patogu. Ypač tuomet, kai jis ilgą laiką yra laikomas savyje. O tylus pyktis taip pat „daro savo darbą“, turbūt dar didesnį, nei tai, kas išsakyta, – tylus pyktis kelia įtampą. Ne tik pačiam pykstančiam žmogui, bet ir aplinkiniams. O tada visiems aplinkui gali kilti noras priešintis, prieštarauti, kažkaip atsakyti į tai, kas jaučiama, nors ir neišsakoma. Visu tuo noriu pasakyti, kad gali būti, jog ir pati, tyliai pykdama, kažkiek prisidėti prie aplinkinių santykio į Tave. Santykis visuomet yra abipusis, jame visuomet dalyvauja ne vienas, o daugiau žmonių.

Bet ar yra kažkas, ką gali pati, aktyviai padaryti, kad būtum labiau išgirsta? Gal jei vyras nepasakoja, ką smagaus kartu nuveikėt, gali Tu visiems papasakoti? Galiu įsivaizduoti, kaip turėtų būti pikta, jei Jūsų būsimus namus labiau įrenginėja vyro tėvai negu Tu. Bet galbūt ir šioje situacijoje galėtum aktyviau kažką padaryti, kad viskas vyktų labiau į Tave atsižvelgiant? Juk turi tam teisę.

Rašau ir galvoju, ar neatrodo taip, kad skatinu eiti ir pyktis su vyru ir kitais aplinkiniais… Iš tiesų noriu pasakyti labiau tai, kad turi pilną teisę turėti savo nuomonę ir norėti, kad į ją būtų atsižvelgta, kai kalbama apie tai, kas susiję su Tavo gyvenimu. Ir natūralu yra pykti, kai kažkas vyksta ne taip, kaip nori Tu pati. Tačiau tylus pyktis ir norėjimas, kad būtų kitaip, kad kažkas kažką padarytų (šiuo atveju, turbūt vyras), paprastai niekur neveda. Norisi pakviesti pačiai aktyviau ir drąsiau dalyvauti savo gyvenime. Tuomet bus realiau kažką jame keisti.

Rašai, kad esi pavargusi, kad nepasitiki savimi. Tad įsivaizduoju, kad gali būti nelengva žengti daugiau drąsos reikalaujančius žingsnius. Bet labai norisi Tave palaikyti ir padrąsinti „imti jautį už ragų“ ir ieškoti bei kurti savo gyvenimo džiaugsmą.

http://psichika.eu
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Top naujienos

Atostogų pabaiga Turkijoje sukrėtė: iki šiol nesupranta, kokia chemine medžiaga buvo apnuodyti (4)

Praėjusių metų rugsėjį prasidėjusį istorija, kai kelionių agentūros „Tui Baltics“...

Vaiko teisės papasakojo apie vizitą Zuokų namuose: stengsimės padėti šeimai (63)

Trečiadienį žiniasklaidą pasiekė žinia, kad su buvusiu sostinės meru Artūru Zuoku...

Po skandalingos pareigūno replikos galimai išžagintai merginai prabilo ekspertai: problema kur kas rimtesnė (293)

Po to, kai vienas policijos pareigūnas savo instagramo paskyroje apkaltino Vilniaus naktiniame klube...

Kėdainiuose pacientė sužalojo gydytoją: puolė muštis ir rovė plaukus (58)

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre – neeilinis įvykis. Medikais ir gydymu...

Turkija ir Sirija – ant karo slenksčio: padariniai gali būti pražūtingi (224)

Po beveik dešimtmetį trukusių vidinių neramumų ir „karų svetimomis rankomis“ Sirijos krizė...

Briuselio derybininką supykdė JK pareiškimas: rekomenduoju atsigręžti į tikrovę (3)

Europos Sąjungos pareigūnai trečiadienį reiškė nepasitenkinimą Jungtinės Karalystės...

Galutinis teismo sprendimas: Zuoko jachtklubo pastatai Trakuose turi būti nugriauti (6)

Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija galutinai laimėjo ginčą su buvusio Vilniaus mero...

Psichologė pažėrė praktinių patarimų, kaip įveikti baimę prieš darbo pokalbį: padės ir einant į pasimatymą

„O ką jie dabar apie mane galvoja?“, „Ar nenusikalbu?“, „Jau turbūt mintyse juokiasi iš...

„Baltpool“: šildymo kainos Lietuvoje – mažiausios nuo 2012 metų (2)

Sausį biokuro biržoje „ Baltpool “ biokuro kainai sumažėjus, lyginant su gruodžiu, iki...

Prasidėjo agurkų sodinimo sezonas: pirmieji lietuviški agurkai – jau netrukus

Vienuose moderniausių šiltnamių ne tik šalyje, bet ir Europoje daržoves auginanti įmonė „...

|Maža didelių žinių kaina