Sveiki, man tik 32 m., bet turiu problemą, tik nežinau, kaip ją išspręsti. Bėda ta, kad visai nenoriu mylėtis. Mano draugė pyksta, kad man sekso reikia labai nedaug. Užtenka kartą per savaitę arba dar rečiau. Net pradeda įtarinėti, kad turiu kitą. Bet aš parėjęs po darbo būnu tikrai pavargęs ir jokios kitos neturiu. Dėl ko taip yra, nes anksčiau to tikrai nebuvo.
Vyras
© Corbis
Atsako Vilniaus urologijos ir andrologijos klinikos gydytojas - urologas, medicinos daktaras Vytautas Kamarauskas:

Lytinio gyvenimo sutrikimai partneriams tampa svarbia problema, nes menkėja jų savigarba, atsiranda nevisavertiškumo jausmas, nuolatinis nerimas. Tačiau aistros arba noro mylėtis dingimą paprastai lemia daug priežasčių - fizinės, emocinės, psichologinės.

Pavyzdžiui, lytinis potraukis gali slopti dėl hormono testosterono sumažėjimo organizme, dėl įvairių medikamentų vartojimo, sergant kai kuriomis ligomis ir pan. Tačiau dažniausiai seksualinių problemų kyla dėl psichologinių priežasčių, kurios būna susijusios su problemomis darbe ar supančioje aplinkoje.

Prapuolęs noras mylėtis gali atsirasti ir dėl to, kad esami lytiniai santykiai paprasčiausiai vyro netenkina. To priežastys taip pat yra įvairios, tačiau dažniausios - netinkamas partnerės elgesys sekso metu, neįgyvendintos seksualinės fantazijos, tarpusavio nesutarimai. Beje, nuolatinė įtampa, pervargimas ir net paprasčiausias neišsimiegojimas taip pat mažina vyrų seksualinį potraukį ir norą mylėtis.

Tačiau nereikia pamiršti ir dar vienos seksualinį geismą slopinančios priežasties. Tai pornografija ir kitokia fantaziją seksualiai stimuliuojanti veikla, nesusijusi su poros santykiais (striptizo klubai, seksualinės paslaugos telefonu ir pan.). Sekso vengia ir turintys erekcijos sutrikimų, per anksti arba per vėlai ejakuliaciją patiriantys vyrai.

Kalbėti apie vyro seksualumą reikia atsargiai ir jautriai, net jei sekso nenorėjimo priežastys yra tikrai nesusijusios su partnere, nes kalbos apie sunkumus lovoje vyrui yra ypač sudėtinga tema, sukelianti gėdos, nesaugumo, pažeminimo ir kaltės jausmus. Todėl vyrui svarbu žinoti, kad partnerė yra jo pusėje.

Partneriams labai svarbu pažvelgti į tarpusavio santykius plačiau ne vien tik iš seksualinės pusės, paanalizuoti, ar yra tarpusavio trauka ir už miegamojo ribų. Tačiau viena moteris problemos tikrai neišspręs - vyras taip pat turi prie to prisidėti (kad ir reguliari mankšta, padedanti išvengti daugelio sveikatos problemų, pavyzdžiui, nutukimo, kuris neretai irgi tampa libido sumažėjimo priežastimi).

Spręsti išnykusio vyro domėjimosi seksu problemą labai svarbu. Neįveikus problemos patiems, būtina kreiptis į specialistus, kurie pasiūlys daugybę problemos sprendimo būdų. Be to, atsižvelgiant į problemos sudėtingumą, galima vartoti natūralių preparatų, skirtų įveikti seksualiniam nuovargiui ir lipido didinimui. Toks efektyvus preparatas - Danų farmacijos kompanijos “Sprunk-Jansen” natūralus augalinis produktas “Masculine”, kurio sudėtyje yra kvapiųjų ferulų ekstrakto.

Beje, garsus arabų filosofas ir gydytojas Avicena (980-1037) nuvargusį kūną, jausmus ir seksualumą ragino stimuliuoti gamtoje randamais afrodiziakais: imbieru, pipirais, cinamonu. O štai egiptiečiai jau daugiau nei prieš 4 000 metų žinojo, kad geriausiai nuovargį malšina, energijos kūnui ir jėgos bei jausmingumo intymiam gyvenimui suteikia kvapioji ferula (lot. Ferula assa-foetida L.) - prieskoninis augalas, kurio tuščiaviduriame stiebe, pasak graikų mitologijos, Prometėjas paslėpė iš dievų pagrobtą ugnį ir perdavė ją žmonėms. Taigi nuo seno tikėta, kad česnako kvapą turinčiame augale yra... ugnies.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Baisisi klastingu NATO narės planu: priešus šįkart užsimojo įveikti iš pagrindų (366)

Sėkminga operacija „Alyvos šakelė“ ir kurdų anklavo Afrino užėmimas tėra pradžia. Turkijos...

Ne tik juodas, alinantis darbas: kaip emigravusios lietuvės užsidirba papildomai (112)

Ką veikia į Jungtinę Karalystę (JK) gyventi ir dirbti išvykę lietuviai? Toks klausimas kyla ne...

Nepamirškite: jau šiąnakt Lietuvoje įvedamas vasaros laikas (159)

Jau šiąnakt Lietuvoje bus įvedamas vasaros laikas – miegosime valanda trumpiau, tačiau...

Pažeminimą patyręs Jankauskas: tai buvo blogiausias kėlinys rinktinės istorijoje (99)

Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas paaiškino, kodėl jo...

Prisiminė „mirties žygį“: nebuvo galima nė akimirkai sustoti ar atsilikti (75)

Okupuotoje Lenkijoje išaušo žvarbi diena, ir Shmuelis Belleris žinojo tik tiek, kad ji gali...

LSDDP pirmininko pavaduotoju patvirtintas Elvinas Jankevičius vadina tai nesusipratimu (136)

Šeštadienį steigiamajame Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) suvažiavime pirmininko...

Seimo sprendimas pasileisti: kokie motyvai skambėjo prieš 26 metus (49)

Pirmą ir vienintelį kartą sprendimą pasileisti 1992-ųjų liepos 9 dieną priėmė gilią krizę...

Kraupiausi sovietų mokslininkų eksperimentai (176)

Praėjo beveik trys dešimtmečiai nuo tada, kai subyrėjo Sovietų Sąjunga. Tačiau šiurpios...

Kilęs skandalas parodė tik mažą dalį feisbuko keliamų pavojų (15)

Feisbuką purtantis skandalas dėl duomenų pardavimo politinių konsultacijų bendrovei „ Cambridge...

Įsiminkite 5 mitybos mitus, kurie gali pakenkti jūsų sveikatai (16)

Kai moksliniai tyrimai nuolat prieina naujų išvadų, sunku susigaudyti, ką reikėtų valgyti, o ko...