aA
Lietuvė Diana ir indas Radiantas Didlos mažame Lietuvos miestelyje savo meilės židinį kursto jau penktus metus. Jaukioje medinėje sodyboje Prienų rajono Ašmintos miestelyje nosį kutena egzotiškų patiekalų kvapas ir skamba ausiai nepažįstama kalba, o po kiemą krykštaudami laksto du tamsiaplaukiai mažyliai migdolinėmis akimis.
Santuoka, vedybos
© Corbis/Scanpix
Meilė gimė Amerikoje

Diana ir Radiantas susipažino prieš dvylika metų Amerikoje, viename krikščioniškame koledže. Lietuvaitę čia atvedė noras pažinti Dievą, studijuoti Bibliją. Pietų Indijoje, religingoje krikščionių šeimoje gimęs ir užaugęs Radiantas į Ameriką taip pat atvyko studijuoti Dievo skelbiamų tiesų. Dailų, keleriais metais vyresnį indą lietuvaitė pastebėjo iš karto. „Bet tada net nenumaniau, kad jis – mano būsimasis vyras“, – pasakoja moteris.

Oficialiai vienas su kitu Didlos susipažino studentiškos kelionės metu. Tuomet prie Dianos priėjęs Radiantas ėmė klausinėti apie Lietuvą.

„Ji buvo pirmoji lietuvė, su kuria susipažinau, todėl jos daug visko klausinėjau. Bet ji man nieko neatsakė“, – pirmąjį pokalbį su būsimąja žmona prisiminė indas. „Jaučiausi smagiai, tik angliškai gerai kalbėti tada dar nemokėjau“, – paaiškina Diana.

Iš pradžių lietuvaitė ir indas buvo tik geri draugai. Radiantas buvo įsitikinęs, kad savo gyvenimo moterį jis sutiks gimtojoje Indijoje. „Aš taip pat galvojau, kad jis išvažiuos į Indiją ir ten ves vietinę, – pasakojo Diana. – Niekada nemaniau, kad mes susituoksime.“

Šeima jaunuosius palaimino

Praėjus trejiems metams nuo jų pažinties, situacija pasikeitė. Radiantas kasdien meldėsi ir Dievo prašė atsiųsti jam žmoną. Kartą vienos tokios maldos metu jis savo vizijose išvydo Dianą. „Aš buvau sukrėstas - juk tai ta mergina, kuri kiekvieną dieną buvo mano panosėje!“ - prisimena vyras. Mintys apie žavų indą vis dažniau aplankydavo ir Dianą. „Jis man ėmė patikti. Radiantas buvo nesavanaudis, geras draugas, juo buvo galima pasitikėti. Būtent tokį draugą aš visą laiką ir norėjau sutikti“, – šypteli ji.

Vos įsižiebusi jaunuolių meilė turėjo išlaikyti sunkų išbandymą. Koledžą baigęs Radiantas išvyko dirbti į kitą miestą. Gavusi užduotį dirbti kito miesto vaikų namuose turėjo išvykti ir Diana. „Radiantas buvo už tūkstančių kilometrų nuo manęs, – prisimena ji. - Bendraudavome telefonu, laiškais, o pasimatydavome labai retai“. Taip pora gyveno kelerius metus.

Įsimylėjėliai tikėjo, kad juos skiriantys tūkstančiai kilometrų parodys, ar juos jungiantys jausmai yra tikri.

Baigusi koledžą, Diana grįžo gyventi į Lietuvą. Netrukus į mūsų šalį atskrido ir Radiantas. Čia jo laukė ne tik ji, bet ir jos šeima, draugai. „Mano artimiesiems Radiantas labai patiko, – pasakoja moteris. – Jie netgi prasitarė, kad būtų laimingi, jei turėčiau tokį vyrą“. Net ir garbaus amžiaus Dianos močiutė neišsigando, kad jos anūkės mylimasis – egzotiškos išvaizdos atvykėlis iš tolimos šalies. „Tai kas, kad tamsaus gymio, – pamačiusi Radiantą, tarstelėjo ji Dianai, – nušveisime“.

Labai didelės indiškos vestuvės

Į Lietuvą Radiantas vyko turėdamas ypatingą tikslą – pasipiršti Dianai. „Supratau, kad ji – mano gyvenimo moteris, – aiškina indas, – norėjau, kad taptų mano žmona“.

Mylimosios rankos Radiantas paprašė Vilniuje. Pavakarieniavę prabangiame restorane, įsimylėjėliai nuėjo į šalia Gedimino kalno esantį parką. Pasodinęs lietuvaitę ant suolelio, indas priklaupė ant kelio, ištiesė sužadėtuvių žiedą ir paklausė, ar mergina sutinkanti tapti jo žmona.

„Atsakiau „taip“ ir apsiverkiau iš laimės“, – prisimena moteris. Džiūgavo ir Radiantas. „Oi, labai labai laimingas buvau“, – šypsodamasis lietuviškai aiškina jis.

Netrukus po sužadėtuvių Diana išvyko į Radianto gimtąją Indiją. Čia buvo nuspręsta atšokti indiškas vestuves. Lietuvaitė liko sužavėta būsimojo vyro šeima ir tuo, kaip jie priėmė svetimšalę nuotaką. Jaunavedžius sveikino per tūkstantį svečių. „Pakvietėme tik pačius būtiniausius žmones. Jei būtume kvietę visus, jų būtų buvę daugiau nei 5 tūkstančiai“, – pasakoja Diana. Kiek vėliau jiedu su Radiantu susituokė ir Lietuvoje.

Nedidelį Ašmintos miestelį Didlos pasirinko atsitiktinai. Kartą per Prienus važiavęs jų draugas nusipirko vietinį laikraštį ir jame perskaitė skelbimą apie Ašmintoje parduodamą namą. „Gal norite?“ – pasiūlė jis Dianai ir Radiantui. Atvažiavę apžiūrėti šio namo, sutuoktiniai buvo sužavėti. „Radiantui labai patiko gamta, jam čia - labai gražu. Man taip pat patinka maži miesteliai“, – apie sprendimą įsikurti provincijoje pasakojo Diana.

Egzotiška šeima sulaukia daug dėmesio

Indo ir lietuvaitės šeima neatsidžiaugia kaimo ramybe, žaluma ir grynu oru. „Čia taip gera vaikams augti, žaisti kieme, bėgioti. Mieste juk viskas kitaip“, - aiškina Diana. Aplink ją ir Radiantą linksmai zuja ir lietuvių, anglų ir indų kalbomis tarpusavyje kalbasi šešerių metų Splendidas ir greit ketverių sulauksianti Suprija.

Gyvenimu Lietuvoje Radiantas patenkintas. Jis jau apsiprato su tradicine mūsų šalies virtuve, žmonių dėmesiu ir šaltomis lietuviškomis žiemomis. Radiantas netgi išmoko spaudžiant šaltukui kaip tikras lietuvis paimti kirvį ir greitai priskaldyti malkų. O vos prieš kelerius metus jis net įsivaizduoti negalėjo, kad Lietuvoje būna taip šalta. Net krosnį reikia kūrenti! Po truputį vyras mokosi ir lietuvių kalbos. Drauge su parengiamąją klasę lankančiu sūnumi jis prisėda prie lietuviškų knygelių, lankė specialius kalbos kursus Kaune. “Sekasi sunkiai. Lietuvių kalba tikrai kietas riešutėlis”, - šypsosi jau visai neblogai lietuviškai kalbantis indas.

Ašmintos gyventojai dažnai aplanko Didlų šeimą vien tik tam, kad pažiūrėtų, kaip jie gyvena. „Daugeliui žmonių tikrai labai smalsu. Gyvename kaime, bet nesame tradiciški kaimiečiai – neauginame gyvulių, nedirbame žemės. Tačiau su visais sutariame labai gerai“, - šypsodamasis pasakoja Radiantas. Didlos kelis kartus per savaitę į namus sukviečia savo religinę bendruomenę ir drauge su bendraminčiais skaito Bibliją, gieda giesmes, klausosi Radianto sakomų pamokslų.

Gyvena laimingai

Kai Radianto krūtinę kartais suspaudžia gimtosios Indijos ilgesys, jis su šeima išsirengia į kelionę. Šeimos galvos gimtinėje Didlos lankėsi prieš dvejus metus. Mažajam Splendidui tai buvo jau antroji kelionė į svetingus senelių, tetų ir dėdžių namus, o Suprija egzotiškoje šalyje viešėjo pirmą kartą. Diana šypsodamasi prisimena, kaip vaikai susižavėjo indišku maistu ir nuolat pypsinčiomis motorinėmis rikšomis. Aplankyti vaikaičių į Lietuvą norėtų atvykti ir Radianto artimieji, tačiau jiems nepavyksta gauti mūsų šalies vizų.

Skirtingų kultūrų šalyse gimę ir augę lietuvaitė ir indas tikina, kad visus skirtumus tarp jų ištrynė meilė: vyras ir moteris jau dešimtį metų vienas į kitą žvelgia šilumos kupinais žvilgsniais..

„Konfliktai kyla tada, kai trūksta meilės, o mes gyvename labai laimingai“, - tikina šeimos galva. Panašiu principu Didlos vadovaujasi ir auklėdami vaikus. Splendidas ir Suprija mokomi ne tik lietuvių, bet ir anglų bei Radianto gimtosios kalbos. Vaikams skiepijamos ir lietuviškos, ir indiškos tradicijos. „Kiekvieną rytą mes stengiamės atsikelti kuo anksčiau, kad galėtume drauge dainuoti ir skaityti Bibliją. Taip pat, kaip tai darydavo ir mano tėvas“, - pasakoja Radiantas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Apie įtakingiausius verslininkus ir ekonomistus – pokalbis su Arvydu Avuliu, Nerijumi Mačiuliu ir Robertu Dargiu vyksta apklausa (8)

DELFI šiandien paskelbė 2019 metų Lietuvos įtakingiausiųjų verslininkų ir ekonomistų...

Skandalų purtomų Žiežmarių gyventojai išplatino viešą laišką: vis dėlto šie žmonės yra ne tokie kaip mes (184)

Po sprendimo į naujus namus Žiežmariuose perkelti 10 protinę negalią turinčių asmenų...

Po žoliapjove patekusio mažylio šeimai – dvigubas sukrėtimas: sūnelį sužalojo duktė, tuo susidomėjo tarnybos

Savaitgalį žaidžiančiam kieme berniukui žoliapjove kojos pirštus nupjovė mažametė sesutė....

Beveik 2 prom. pripūtęs garsusis kelių erelis Tumėnas: yra kaip yra (9)

Dėl Vilniuje sukeltos baisios avarijos, kai skriedamas dideliu greičiu taranavo policijos...

Pradėjus aiškintis, kaip prie Matijošaičio įmonės sklypų ežeras virto sausuma, savivaldybė patyrė tikrą nesėkmių ruožą (335)

DELFI paskelbus publikaciją apie galimai nukasinėtą Lampėdžio ežero pakrantę šalia Kauno mero...

Skvernelis išsižada plano grąžinti senąją ilgųjų savaitgalių tvarką (28)

Seimui lapkričio 2-ąją – Vėlines paskelbus nedarbo diena , premjeras Saulius Skvernelis...

Automobilių mokestis daugeliui bus siurprizas: kiek turės mokėti, sužinos tik paskutinę minutę (365)

Planuojamas taršos mokestis kelia karštas diskusijas. Nors šį mokestį turėtų mokėti daugelis,...

Sandoris milžinas baigtas: Lietuvos skelbimų portalai parduoti už šimtamilijoninę sumą (22)

Skelbimų svetainės „ Autoplius.lt “, „Aruodas.lt“ ir „Skelbiu.lt“ turi naują savininką...

Dvyliktuką Pietų Korėjoje pasirinksiantis Adomaitis ėmė taikyti bausmes dėl klaidų (44)

Lietuvos krepšinio rinktinė trečiadienio vakarą išvyksta į paskutinį kontrolinį turnyrą...

Po „valstiečio“ skundo dėl Verygos – etikos sargų sprendimas (3)

Seimo nario Algimanto Kirkučio sprendimą dalyvauti ligoninės vadovo konkurse iš anksto komentavęs...