aA
Markas ir Gina mane aplankė žvarbią, lietingą popietę. Oras lauke, atrodo, puikiai atitiko mano konsultacijų biuro nuotaiką, kai ši porelė prisėdo ant kušetės priešais mane. Visos jų manieros buvo sustingusios ir įšalusios.
Pora, santykiai
Pora, santykiai
© Corbis/Scanpix
„Kodėl nusprendėte apsilankyti?“, - paklausiau.

Jie pažiūrėjo vienas į kitą ir tada Markas prakalbo: „Grubiai tariant, gyvename apgailėtinai. Esame susituokę ketverius metus ir kiekviena diena mums yra lyg kova. Norime išsiaiškinti ar mums verta ir toliau stengtis“.

Paklausiau Ginos, ar ir ji taip vertino jų santykius.

„Bijau, kad taip. Praėjus dviem dienoms po grįžimo po medaus mėnesio abu suėmė pykinantis jausmas, kad padarėme baisią klaidą. Ir nuo to laiko viskas ridenosi tik žemyn“, - atsakė ji.

Tęsiantis terapijos seansui Markas ir Gina psichologui Neilui C. Warrenui, neilclarkwarren.com, papasakojo istoriją, kurią jis buvo girdėjęs iš begalės į sunkias situacijas patekusių porų.

Po nuostabaus piršimosi periodo jie susituokė ir beveik iškart atrado didžiulių tarpusavio skirtumų. Jie buvo priešingi vienas kitam savo bendravimo stiliumi, konfliktų sprendimo būdu, asmeniniais įpročiais ir dešimtimis kitų dalykų, kurie paaiškėja pradėjus su kuo nors gyventi.

Pirmasis aklos meilės jausmas juos abu apsvaigino ir jiedu šiuos skirtumus nustūmė į šoną, liko jiems abejingi.

Taigi dėl šių nesutarimų jiedu atsirado psichologo biure ir bandė išsiaiškinti, kaip tokie daug žadantys santykiai galėjo tapti pačia juodžiausia katorga.

Gina tą dieną pasakė šį tą, ką turėtų išgirsti ir įsisąmonintų kiekvienas žmogus:

„Dabar suvokiu, kad prieš santuoką net nesuvokiau, kas aš esu. Man buvo trisdešimt metų ir viskas, ko norėjau – tai susituokti, kol dar turiu galimybę. Markas buvo šaunus vyrukas, turėjo gerą darbą, kilęs iš solidžios šeimos. Ko daugiau galėtų norėti mergina?

Deja, tik labai blankiai suvokiau savo pačius giliausius norus, savo unikalius asmenybės bruožus, mano stiprybes ir silpnybes. O kadangi nežinojau, kas esu aš, tai nė neįsivaizdavau, kokio žmogaus man reikia“.

Kaip ši pora per skausmus sužinojo, neįmanoma išsirinkti tinkamo žmogaus santuokai tol, kol tiksliai nesužinosi, kas esi – nebent jums pasiseks. Bet niekas neturėtų tikėtis sėkmės kalbant apie sprendimą, nuo kurio priklauso, kas visą gyvenimą bus jūsų kambarioku, finansiniu partneriu, bendru vaikų auklėtoju kiekvienam turimam vaikui ir partneriu dešimčiai tūkstančių kitų svarbių reikalų.

Galima pasirinkti patį puikiausią sutuoktinį – ir jo ieškoti reikia pradėti rūpestingai išsiaiškinant, kas būtent esate. Kuo daugiau apie save žinosite, tuo aiškesnė bus jūsų vidinė kryptis, kai teks ieškoti gyvenimo meilės. Daugiau žinant apie savo fizines, emocines, intelektines ir dvasines savybes smarkiai šoktelės jūsų, kaip gyvenimo partnerio ieškotojo, įgūdis. Žmonės, kuriems pažindinimasis su naujais žmonėmis atrodo gluminantis ir erzinantis dalykas, beveik visada nebūna susipažinę su pačiais savimi.

Kapstykitės giliau

„Neretai mane stebina ir kelia nerimą vienišų žmonių žinių apie save trūkumas. Ar per terapijos seansus, ar per diskusijas vienišų vyrų ir moterų neretai paprašau papasakoti apie save. Daugelis jų gana gerai atpasakoja išorinius savo gyvenimo aspektus: „Na, dirbu programuotoju, mėgstu slidinėjimą ir automobilius“.

Bet paklausus apie asmenybės tipą, bendravimo stilių, charakterio stiprybes ir silpnybes, svajones apie ateitį, jie nelabai žino, ką pasakyti: „Na, mm... Manau, man apie tai reikėtų ilgiau pagalvoti“, - pasakoja psichologas.

Bet kaip save geriau pažinti? Nėra jokių intensyvių savęs pažinimo kursų, bet leiskite jums pasiūlyti keturis būdus, kaip pradėti tas paieškas:

Kiekvieną dieną ką nors parašykite žurnale ar užrašų knygutėje. Nereikia rašyti ilgiau nei po dešimt ar penkiolika minučių, bet svarbu, kad sąžiningai užrašytumėte savo mintis ir jausmus, kai tai pajuntate. Tokio rašymo tikslas – mokytis apčiuopti savo vidinius rezervuarus.

Kasdien paskaitykite ką nors, kas skatintų vidinius procesus.

„Tarkime, aš kiekvieną rytą perskaitau po skyrelį iš biblijos. Kitiems žmonėms labiau patinka poezija ar psichologijos knygos arba novelės, kuriose gvildenamos dvasinės temos. Tokie skaitiniai sugeba nukreipti jus į savo esybės centrą.

Jei skaitysite iš asmeninės perspektyvos, kitaip tariant, stebėdami tai, kaip skaitinys jus veikia, kaip jis atitinka jūsų kasdienius poreikius – aiškiau pajusite jausmus ir mintis“, - pataria N. C. Warrenas.

Nuolat leiskite laiką su žmonėmis, kurie gerai save pažįsta ir kurie skatina jus kalbėti apie tai, ką tuo metu stipriausiai jaučiate. Suartėkite su tokiais žmonėmis. Pabandykite suprasti juos taip gerai, kaip tik sugebate ir jiems paaiškinkite tai, koks esate pats.

Atlygis už savęs atradinėjimą ir supratimą yra paprastas, bet labai svarbus. Save gerai pažįstantys vyrai ir moterys gali kur kas sėkmingiau pasirinkti jiems tinkamą porą.

Ir priešingai, žmonės, kurie iš esmės nieko nežino apie save, priima sprendimus lyg žaisdami ruletę ir sukryžiuodami pirštus, tikėdamiesi kuo geresnio rezultato.

„Kai kalbama apie ką nors tiek svarbaus ir viską apimančio, kaip santuoka, yra tiesiog neišmintinga „tikėtis“ sėkmės, kai įmanoma tiksliai žinoti, koks partneris jums yra labiausiai tinkamas“, - sako psichologas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

„Vilniaus vandenys" ir aplinkosaugininkai buvo akli: plastikas į Nerį tekėjo jau nuo praėjusių metų pabaigos (130)

Visą mėnesį į Nerį nuotekų vamzdžiu tekančios plastiko atliekos, apie kurias pranešė ne...

Savaitgalį Vilniuje praūžęs neblaivių nepilnamečių vakarėlis nesibaigs ramiai: pareigūnai aiškinasi detales (1)

Penktadienio vakarą Vilniaus centre jaunuoliai surengė audringą vakarėlį, kuriame su alkoholio...

Rojus, kuriame atostogauja egzotikos trokštantys lietuviai, – pavojingiausia šalis žemėje (18)

Atostogų kelionės šiuo metu ypač populiarios, jas dažnai renkasi šeimos ar draugų kompanijos....

Lietuvoje gimdos kaklelio vėžio diagnozę kasmet išgirsta šimtai moterų: kaip išvengti šios mirtinos ligos gydytojos atsako į skaitytojų klausimus (45)

Nacionalinio vėžio instituto mokslininkai atliko pirmą išsamų prevencinės programos dėl gimdos...

Premjero patarėjas dėl Narkevičiaus skandalo: aš pasakysiu, ko galbūt neturėčiau (228)

Premjeras pirmadienį interviu DELFI pareiškė, kad diskusijų dėl susisiekimo ministro Jaroslavo...

„Regitra“ įvardijo 5 būsimų vairuotojų prasimanymus, kuriais nereikėtų tikėti (33)

Mitų netrūksta kiekvienoje srityje. Su jais susiduria ir „ Regitra “, kurioje retas nėra...

Ką sugalvojo Putinas? Ekspertai – apie realiausią scenarijų (48)

Nuo pat tos akimirkos, kai Rusijos prezidentas kreipėsi į Federalinę Asamblėją ir atsistatydino...

Pasipiktino aikštelių apmokestinimu šalia prekybos centrų: gerai neapsižiūrėjus galima gauti baudą (256)

Į DELFI redakciją kreipęsis vilnietis Eugenijus pasakojo pastaruoju metu susidūręs su nauja,...

Erika Umbrasaitė

Prancūzų meilė maistui ir etiketui

Prancūzai galbūt ir išrado meilės meną, bet už kulinarijos meną jie turi būti dėkingi...

Nuožmaus pasipriešinimo vėl sulaukęs „Žalgiris“ tritaškiais gelbėjosi Šiauliuose (190)

Vos prieš dvi dienas sensacingai Lietuvos krepšinio lygoje ( LKL ) „Šiauliams“ pralaimėjęs...