aA
Sakoma, kad tikra moteris turi būti dama restorane, šeimininkė virtuvėje ir pasileidėlė miegamajame. Sociologiniai tyrimai bando atsakyti į klausimą, kas yra ideali moteris.
© Shutterstock nuotr.

Remiantis jų rezultatais, galima išvesti tobulos moters formulę: seksuali + protinga + linksma = ideali. Tačiau „pasikapsčius“ giliau paaiškėja, kad šis apibrėžimas – sudėtingesnis, nei atrodo.

Šiek tiek jaunesnė

Statistiniai duomenys rodo, kad vyrai jaučiasi laimingesni, kai jų partnerė yra jaunesnė 2–4 metais.

Besišypsanti

Šypsena – geriausias ginklas, patraukiantis priešingos lyties dėmesį. Per vieną tyrimą vyrams buvo liepta pažiūrėjus į moterų nuotraukas įvertinti jų patrauklumą. Žavesnės atrodė tos, kurios šypsojosi.

Linksma

Kanados mokslininkų teigimu, vyrus traukia moterys, kurios juokiasi iš jų pokštų. 75 % jų teigia, kad humoro jausmas – vienas svarbiausių bruožų, kuriuo jos turėtų pasižymėti.

Protinga

Vyrams patrauklesnės atrodo išsilavinusios moterys. Tačiau nepasitenkinimą jaučia tuomet, kai jos uždirba daugiau. Taigi moteris turėtų būti lydima sėkmės, tačiau ne labiau nei vyras.

Pasitikinti savimi

Vyrus traukia savimi pasitikinčios moterys, nes jos gali pakovoti ne tik už save, bet ir už būsimus vaikus. Tokia moteris paprastai moka susidoroti su rūpesčiais ir nelaukia, kol kažkas išspręs problemas. Ji žino savo vertę, todėl vyras, užkariavęs ją, jaučiasi nugalėtoju.

Turinti savo nuomonę

Vyrus žavi tokios moterys, su kuriomis galima diskutuoti įvairiomis temomis, kurios nepataikauja ir nesistengia bet kokia kaina pritapti. Tačiau juos gąsdina karingai ginančios savo požiūrį į gyvenimą moterys. Vertėtų toleruoti kito nuomonę, net jeigu nuo jūsų ji visiškai skiriasi.

Patrauklus veidas

Vyrai daugiau dėmesio skiria moters veido bruožams nei figūrai. Teigiama, kad jiems patraukliausios moterys, turinčios simetrišką veidą. Tyrimų duomenimis, gražiausios yra moterys, kurios turi putlias lūpas, aukštą kaktą, platų veidą, mažą smakrą, lygią odą, nedidelę nosį, bet dideles akis.

Išradinga

Ne paslaptis, kad bėgant laikui poros santykiai keičiasi. Moterys dažniau nei vyrai linkę suteikti jiems gyvumo. Reikėtų išmokti nustebinti vyrą, pradžiuginti naujomis idėjomis, staigmenomis. Tuomet jam visada išliksite žavi.

Gebanti vertinti

Ilgalaikius santykius užmezgę vyrai dažnai skundžiasi, kad iš moters sulaukia kritikos, todėl jaučiasi neįvertinti. Tai turi įtakos ir intymiems poros santykiams. Anot tyrimų, partneriai, nuolat rodantys, kad vertina vienas kitą, džiaugiasi geresniais tarpusavio santykiais.

Seksuali

Seksualumas klaidingai siejamas su nuogumu. Vyrams patinka moterys, vilkinčios drabužius, pro kuriuos matosi labai mažai nuogo kūno. Todėl nevertėtų viltis, kad dėvint itin kūną apnuoginančia suknele pavyks sužavėti svajonių vyrą. Nebent tokį, kuris tikisi su jumis praleisti naktį ar dvi. Apskritai vyrai vertina paslaptingumą. Tad reikėtų vengti itin vulgarios aprangos.

Besirūpinanti savimi

Nors vyrai kartais priekaištauja moterims dėl per daug kosmetikai, drabužiams ir kitoms grožio priemonėms išleidžiamų pinigų, iš tikrųjų jie nori, kad jos rūpintųsi savimi. Būna atvejų, kai moterys po vestuvių priauga svorio, nebesistengia atrodyti taip, kaip anksčiau.

Be reikalo! Vyrai žmoną nori visuomet matyti gražią. Tačiau jiems nebūtina žinoti, kaip tas grožis sukuriamas ir kiek jis kainuoja. Tegul jie mano, kad jūsų išvaizda – gamtos dovana. Todėl vyrams nereikėtų jūsų matyti su veido kauke ar plaukų suktukais.

Rūpestinga

Tobula moteris turėtų rūpintis vyru, domėtis, kaip jam sekėsi darbe, kokie rūpesčiai kamuoja. Kiekvienas vyras nori žinoti, kad jo išrinktoji mylės vaikus ir gyvūnus.

Miela

Vyrai trokšta moterį matyti mielą, švelnią, jausmingą, ir visai nenori būti su šiurkščia, kandžia, nuolat nepadorius juokelius pasakojančia moterimi.

Mokanti išklausyti

Vyrai labai vertina moteris, gebančias išklausyti. Sakoma, kad jie galėtų pamilti kiekvieną, kuri jo atidžiai klausosi.

Neturinti žalingų įpročių

Daugumai vyrų patinka nerūkančios, retai alkoholį vartojančios ir kitų žalingų įpročių neturinčios moterys. Tikėtina, kad tikras vyras trokšta moters, kuri jų vaikams būtų pavyzdžiu.

Kas lemia patrauklumą?

Tamsūs plaukai – patraukliau?

Ilgą laiką buvo manoma, kad šviesiaplaukės – žavesnės. Tačiau prieš kelerius metus Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas parodė, kad tamsiaplaukės vyrams fiziškai patrauklesnės. Jos atrodo protingesnės, išmanesnės ir patikimesnės.

Ovuliacija ir patrauklumas

Mokslininkai nustatė, kad patraukliausia moteris būna per ovuliaciją. Tada organizmas išskiria daugiausiai feromonų, kurie siunčia ženklą, kad partneris gali susilaukti vaikų. Prieš kelerius metus per atliktą tyrimą vyrams buvo duota pauostyti marškinėlių, kuriuos vilkėjo moterys skirtingomis menstruacijų ciklo dienomis.

Mokslininkai nustatė, kad vyrų, uosčiusių per ovuliaciją vilkėtus marškinėlius, testosterono lygis organizme buvo aukštesnis nei tų, kurie uostė marškinėlius, vilkėtus ne ovuliacijos dienomis.

Didelės akys, plati burna

Mokslininkų teigimu, vyrams didelės akys ir plati burna – vieni patraukliausių moters bruožų. Jie siejami su moteriškumu ir vaisingumu.

Lieknas liemuo

Teigiama, kad moters liemuo turėtų sudaryti 70 proc. klubų apimties. Jeigu santykis yra 60 proc. ir mažiau, pasąmoningai vyrui siunčiamas ženklas, kad moteriai gali būti sunku pagimdyti kūdikį. Jeigu didesnis, t. y. 80 proc. ir daugiau, vaisingumui sunkumų gali sudaryti antsvoris.

Tegul praeitis lieka praeitimi

Nebūtina vyrui, su kuriuo esate, pasakoti apie kiekvieną savo buvusįjį. Taip pat nereikia stengtis sužinoti, kokio dydžio drabužius dėvėjo kiekviena moteris, su kuria jis buvo užmezgęs santykius.

Karalienė raudona

Tradiciškai raudona tituluojama meilės, romantikos spalva. Tačiau tyrėjų teigimu, ji siejama ir su patrauklumu. Per vieną tyrimą vyrų buvo paprašyta įvertinti moters patrauklumą. Vienose iš pateiktų nuotraukų ji vilkėjo baltos, o kitose – raudonos spalvos drabužius. Pavaizduotas modelis vyrams kur kas žavesnis atrodė tose nuotraukose, kuriose dėvėjo raudoną aprangą.

Pusiau rimtai, pusiau juokais

Ką kiekvienas vyras norėtų išgirsti iš moters:

1. Brangusis, ar tau jau tikrai pabodo gerti?
2. Kodėl tu ne su draugais bare?
3. Tu taip šauniai pagadinai orą! Gal gali pakartoti?
4. Tu toks seksualus, kai esi pagiringas!
5. Aš mieliau žiūrėčiau futbolą ir kartu su tavimi bei tavo draugais gerčiau alų, nei eičiau apsipirkti.
6. Gal tu norėtum pažiūrėti, kaip aš lovoje išdykauju su savo drauge?
7. Man labai patinka, kad sekmadieniais tu žaidi golfą. Galėtum tą daryti ir šeštadieniais.
8. Brangusis, mūsų naujojo kaimyno dukra kieme deginasi nuoga! Ateik pažiūrėti!
9. Tavo mamos charakteris yra daug geresnis nei mano.
10. Pamirškime kvailas šv. Valentino dienos romantiškas tradicijas ir eikime žiūrėti krepšinio rungtynių!
11. Nesijaudink, galime nešvęsti vestuvių metinių, juk ši diena ateina kiekvienais metais. Geriau gali vykti su draugais į medžioklę.
12. Ar nemanai, kad mano algos turėtų užtekti visai mūsų šeimai? Kodėl tau neišėjus anksčiau į pensiją?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: gausesnis sniegas – tik trumpam (11)

Atkeliavusi sniego zona pirmadienio dieną iš Lietuvos po truputį trauksis. Keliai kai kur vis dar...

Itin nuožmus diktatorius savo aukų ramybėje nepaliko net po kankinančios mirties (107)

Idi Aminas ne be pagrindo įtraukiamas į nuožmiausių pasaulio diktatorių sąrašą. Tai...

Kraupus 14-metės iš Lietuvos nužudymas apauga vis naujomis detalėmis: tarnyboms buvo žinomas ir žudikas, ir jo auka (112)

16-metis, kaltinamas išžaginęs 14 m. Viktoriją, o paskui mirtinai uždaužęs ją į plaktuką...

Per Kalėdas parduotuvės nedirbs: paskelbė visų prekybos centrų darbo laiką (360)

Šiemet nė vienas prekybos centras Lietuvoje nedirbs pirmąją Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją,...

Gudaitis po rungtynių susimušė su varžovu (29)

Artūras Gudaitis sekmadienį Italijos krepšinio čempionate surengė sėkmingą pasirodymą, tačiau...

Kaip meluoja filmų kūrėjai: kas iš tiesų nutinka, kai į automobilį pataiko kulka (27)

Automobiliai yra dažnas veiksmo filmų motyvas. Suderinkite automobilių gaudynes su susišaudymu...

Kaip pasirinkti – kaupti II ar III pakopos pensijų fonduose? (113)

Lietuvoje egzistuoja trys pensijų pakopos ir kiekviena iš jų suteikia skirtingas kaupimo galimybes....

Rimvydas Valatka. Septyni kiaulių ūkio principai (690)

Eina į pabaigą trečiasis Džiaugsmo sekmadienis su valstiečiais ant altoriaus. Plėsdami vidinę...

Universiteto profesorė pasisiūlė pavaduoti streikuojančius mokytojus – reakcija nustebino (668)

Prasidėjus ketvirtajai pedagogų streiko savaitei tėvai ėmė širsti ne tik ant šalies valdžios,...