Homoseksualistus emociškai ir/ar fiziškai traukia tos pačios lyties asmenys. Tai skamba kaip paprastas, tiesioginis apibrėžimas, bet kaip suprasti, jei jus stipriai traukia tos pačios lyties atstovai, tačiau jokių veiksmų nesiimate, ar dėl to jūs esate homoseksualus? Kas, jei jūs ieškote švelnumo iš vienos lyties, bet fiziškai trokštate suartėti su kita lytimi? Kas, jei jus seksualiai traukia abiejų lyčių atstovai? Kas, jei jūsų sąmoningos mintys ir veiksmai yra heteroseksualūs, bet nesąmoningai norite sekso ar tarpusavio santykių su tos pačios lyties atstovais?
Homoseksualistų santuoka
Taigi, ši apibrėžimo problema gali tapti komplikuota.

Ar labai paplitęs homoseksualumas? Ganėtinai keista, bet mes to nežinome. Metų metais buvo manoma, kad apie 10% žmonių – vyrų ir moterų – domisi tik savo lyties atstovais, bet neseniai atlikti tyrimai parodė, kad tik 2-4% amerikiečių yra homoseksualūs. Apie 2% iš mūsų buvo susidūrę su gėjais ar lesbietėmis pastaraisiais metais. Kita vertus, nors kartą gyvenime 7% vyrų ir 4% moterų turėjo homoseksualių lytinių santykių, ir 4-6% abiejų lyčių atstovų pripažįsta, kad jautė potraukį tos pačios lyties atstovams.

Taigi, remiantis šiais tyrimais, galima teigti, kad maždaug 2-10% iš mūsų pripažintų, kad turi ar turėjo tam tikrų homoseksualių interesų. Mes vis dar nežinome, koks žmonijos procentas yra biseksualūs, ar jaučia potraukį savo lyčiai tik iš aistros (meilės), ar tik retkarčiais, pvz., išgėrę, apie tai galvoja, ar turi homoseksualių minčių ir santykių tik tam tikrais gyvenimo etapais, pvz., jaunystėje, ar nesąmoningai ir netiesiogiai jaučia potraukį, pvz., pasakodami nešvankius juokelius savo lyties atstovams.

Moteris

Kituose šaltiniuose randami duomenys, kad maždaug 25-40% visų vyrų ir apie 20% moterų yra turėję lytinių santykių ir patyrę orgazmą su tos pačios lyties asmeniu. Šie skaičiai gali būti šiek tiek išpūsti. Taip pat skelbiama, kad 10-15% heteroseksualių paauglių ir suaugusiųjų susiduria su pagunda lytiškai santykiauti su savo lyties atstovu. Nežinomas procentas žmonių patiria susijaudinimą žiūrėdami filmus su savo lyties patraukliais, apsinuoginusiais aktoriais.

Neretai pasitaiko ir pavydas ar susižavėjimas gerai atrodančiais savo lyties atstovais. Kai kurie fantazuoja, svajoja ar kartais skaito apie homoseksualią veiklą su malonumu. Yra nuomonių, kad mes visi turime savyje tiek heteroseksualių, tiek homoseksualių polinkių, todėl žmones galima suskirstyti į skalę nuo absoliučiai heteroseksualių iki absoliučiai homoseksualių, ir dauguma mūsų būtų kažkur tarp šių dviejų kraštutinumų.

Daugumai skaitytojų vien mintis, kad jie gali būti šiek tiek gėjai/lesbietės ir jausti potraukį savai lyčiai yra atgrasi. 2000 metų žydai ir krikščionys buvo mokomi, kad homoseksualumas yra “bjaurastis”, “nusikaltimas prieš gamtą”, “nuodėmė” ir pan. Anti-homoseksualistiniai požiūriai yra giliai įsišakniję mūsų visuomenėje.

1990 m. 80% amerikiečių manė, kad homoseksualumas yra blogis. Be to, 92% homoseksualų patyrė grasinimus ar įžeidinėjimus; 24% buvo užpulti dėl to, kad yra gėjai. Amžių amžiais homoseksualai buvo persekiojami, kastruojami, laikomi nenormaliais, gydomi šoko terapija, žudomi šimtų ar tūkstančių Hitlerio pasekėjų, kartu su žydais, rusais ir kitais “nepageidaujamaisiais”.

Homoseksualistai

Kodėl taip audringai buvo reaguojama į žmones, tiesiog mylinčius ar jaučiančius potraukį savo lyties atstovams, ir nedarančius niekam nieko blogo? Tiksliai to nežinome, bet žinome, kad anti-homoseksualiniai prietarai yra kultūrinės ar psichologinės prigimties, o ne įgimti, nes kai kuriose kultūrose homoseksualumas yra toleruojamas.

Psichoanalizė teigia, kad homofobija atsiranda dėl to, kad mes bijome ar nekenčiame savo pačių nesąmoningų homoseksualių polinkių. Kai kurie sociologai teigia, kad mūsų kultūra moko vyrus nekęsti visko, kas yra nors kiek moteriška, tame tarpe ir moteriškų vyrų. Religijos ir kitos anti-homoseksualistinės grupės vaizduoja gėjus kaip ištvirkusius nusidėjėlius, trokštančius suvilioti jaunus berniukus.

Tačiau iš tiesų heteroseksualūs vyrai yra labiau naudoti prievartą prieš jaunas aukas, nei homoseksualūs. Maždaug prieš 2300 metų Platonas parašė veikalą, pavadintą Symposium, ginantį homoseksualistus. Tačiau tam tikrų dalykų mes išmokstame labai lėtai.

Jei jaunam žmogui kyla tam tikrų homoseksualių poreikių, yra sunku išvengti neapykantos sau ir kaltės jausmo. Tyrimai rodo, kad gėjai paaugliai yra 2-6 kartus dažniau linkę nusižudyti, nei to paties amžiaus normalūs paaugliai. Išmokti slėpti ir suvaldyti savo stiprius homoseksualius jausmus yra ganėtinai sudėtinga, ir tai yra bauginanti situacija paaugliui gėjui ar lesbietei, kurie gali būti sumišę dėl to, kas jiems darosi.

Įprastas klaidingas įsitikinimas apie homoseksualius vyrus yra tai, kad jie ieško trumpalaikių, beasmenių seksualinių santykių. Tai nėra tiesa, 75% lesbiečių ir 50% gėjų turi nuolatinius, teikiančius pasitenkinimą, atsidavusius meilės santykius, o kiti ieško prasmingos meilės, kaip ir normalūs žmonės. Iš tiesų, kai kurie homoseksualistai (daugiausia vyrai) ieško vienos nakties nuotykių, bet taip pat daro ir heteroseksualai.

Homoseksualistai tiesiog turi genus, hormonus ir/ar ankstyvos vaikystės patirtį, kurie nukreipia jų dėmesį į savos lyties atstovus. Yra daug teorijų apie homoseksualumo priežastis. Money atliko ganėtinai techninį tyrimą apie homoseksualumą ir neįprastus seksualinius poreikius, vadinamus parafilijomis. Galima įtarti, kad mūsų kūnai yra taip sukurti, kad instinktyviai atsilieptų į bet kokius seksualinius dirgiklius. Reikalingas stiprus socialinis lavinimas, kad išmoktume vengti tam tikros žalingos seksualinės veiklos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Išvarytieji? Emigrantas 10 metų skynė agurkus, bet savo pasiekė (44)

Prisistatydamas Virgilijus Šauklys net susinepatogina – jau seniai pats savęs šiuo vardu...

Ekonomistas pasiūlė idėją, leisiančią pakelti vidutinį atlyginimą iki 1440 eurų ir susigrąžinti emigrantus (272)

Idėjos Lietuvai, leisiančios iki 2042 metų susigrąžinti daugiau nei pusę milijono tėvynainių...

Nuo bjaurios automobilio problemos ryte išgelbės keletas atsakymų sau (6)

Dažniausia priežastis, kodėl šaltą rytą variklis neužsiveda – išsikrovęs akumuliatorius...

Danų mokslininkai įvardijo du priešus, kurie mus sendina labiausiai

Piktnaudžiavimas alkoholi u ir rūkymas tikrai vizualiai sendina ir spartina senėjim ą, rodo...

Sveikatos problemų nepalaužtas D. Sabonis surinko dvigubą dublį ir padėjo „Pacers“ įspūdingai atsitiesti (1)

Domantas Sabonis užfiksavo dvigubą dublį, o charakterį pademonstravusi Indianos „Pacers“...

Orai: šaltesnės permainos jau pakeliui (6)

Savaitgalį šiluma trauksis iš šalies, pūs nemalonus vėjas , numatomi drėgni orai – vis...

„Patys kalti?“ Viena žiopla klaida – ir antstoliai persekioja visą gyvenimą (276)

Lietuvoje reikalų su antstoliais turi kas 10-as gyventojas. Šalies gyventojai ir įmonės iš viso...

Svarbiausiu metu Kalniečio vedamas „Emporio Armani“ patiesė vokiečius, iš dugno atsispyrė „Barcelona“ gynėjo nesustabdė ir pasruvęs kraujas (4)

Tris su pusę kelinio sunkiai taškus rinkęs Milano „Emporio Armani“ klubas namuose 71:62...

Kodėl ryte prabudus iš burnos sklinda blogas kvapas? (4)

Ne tik dėl to, kad aštuonias valandas nevalėte dantų.

Lietuva JAV minima dėl Klaipėdos SGD laivo (149)

Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Rolandas Kriščiūnas sako, kad ryšys tarp Europos...