aA
Užauginę vaikus, palaidoję savo sutuoktinius ar kažkada su jais išsiskyrę vyrai ir moterys senatvėje pajuntą slegiančią vienatvę ir ryžtasi vėl, kaip jaunystėje, ieškoti gyvenimo draugo. Pažinčių skyreliai pilni skelbimų, bet rasti būtent tau skirtą žmogų pavyksta nedaugeliui.
© "Sekundė"

Sakoma, kad žmogus ateina į pasaulį vienas ir išeina vienas, bet iš tiesų daugelis gyvenimo saulėlydį trokšta pasitikti dviese. Ir išeiti už rankos palaikytam artimojo, kuriam likimas skyrė daugiau laiko.

„Noriu sutikti tikrą gyvenimo draugą, pajusti bendravimo džiaugsmą būnant kartu. Juk gyvenimo kelias – visko pradžia. Dirbanti, išsilavinusi, komunikabili našlė susipažintų su 69–70 metų vienišiumi, geriau našliu“.

„Aš – vienas, velnioniškai vienas, su liūdesiu širdyje. Man – 64 metai, ūgis –174 centimetrai. Jeigu tu tokia pati, susipažinkime“.

„Esu 67 metų stamboka našlė. Norėčiau sutikti draugą nuo 65 iki 72 metų, pensininką, našlį. Turiu viską, ko gyvenime reikia, tik trūksta tavęs – gero ir nuoširdaus žmogaus“.

Tokie ir panašūs skelbimai mirga laikraščiuose. Jų autoriai – brandaus amžiaus sulaukę vyrai ir moterys.

Daugelis jų – visai ne nuotykių ieškotojai, kaip dažnai manoma. Anaiptol. Jie – padorūs ir rimti, ieškantys tokių pat gyvenimo draugų.
Tačiau turintys savo charakterį, sunkiai pakeičiamus įpročius, savitą požiūrį į gyvenimą ir labai konkrečius lūkesčius.

„Sekundės“ kalbinti per skelbimus laikraštyje antrųjų pusių ieškantys vyrai sakė nesitikėję, kad taip sunku rasti gerą moterį, o šios guodėsi nesutinkančios puikių vyrų.

„Tai – loterija. Reikia turėt kantrybės lošti“, – apibendrino panevėžietė Genutė. Po kelių mėnesių draugo paieškų ji pagaliau sutiko širdžiai mielą vyrą ir su juo dabar gyvena.

Norėtų tik našlės

Nuosavame name gyvenantis 67 metų Juozapas žmoną palaidojo prieš ketverius metus. Pasak vyro, iki auksinių vestuvių pritrūko vos kelių mėnesių.
„Būdavo, niekur vienas be kito neiname. Visur kartu. O dabar nors stauk iš vienatvės“, – kalbėjo našlys. Pasak jo, vaikai, anūkai turi savo gyvenimą.
Ponas Juozapas jau kuris laikas nesėkmingai ieško moters, su kuria galėtų pabaigti nugyventi gyvenimą. Vyras draugės ieškojo ir per pažinčių skelbimus, ir šiaip kur susipažindavo.

Praėjusiais metais atostogaudamas Šventojoje jis sutiko 13 metų jaunesnę moterį. Netrukus jiedu pradėjo draugauti. Ponas Juozapas sakė, kad draugė jam patiko ir jau džiaugėsi suradęs tinkamą moterį.
Tačiau netrukus nusivylė. Pasak jo, paaiškėjo, kad draugė jį vedžioja už nosies:
„Darbo dienomis aš jai valgį gaminu, o savaitgaliais ji pakelia sparnus, tiek ir tematysi.“

Negerų įtarimų apimtas pensininkas nusprendė, kad nesileis kvailinamas, ir nutraukė draugystę.
Į negeriančio, tvarkingo, apsirūpinusio našlio skelbimą atsiliepė daug moterų. „Per savaitę paskambina kelios“, – sakė pensininkas.

Su kai kuriomis susipažinti panorusiosiomis jis buvo susitikęs, tačiau kol kas nė vieną į širdį nekrito. Ponui Juozapui susidarė įspūdis, kad daugeliui moterų pirmiausia rūpi turėti kokią nors materialinę naudą. Vyras mano, kad nemažai yra ir nuotykių ieškotojų.

„Tokioms vienas per ilgas, kitas – per trumpas“, – vaizdžiai kalbėjo jis.
Ponas Juozapas sakė, kad jam reikia rimto ir padoraus žmogaus, koks pats esąs. Jis nori, kad gyvenimo draugė būtų panašaus amžiaus – 60–70 metų, maloni, ramaus būdo .

Vyrui nelabai priimtinos išsituokusios moterys, jis pageidautų našlės. „Jeigu vienas buvo negeras, tai ir kitas bus blogas“, – paaiškino jis.

Draugiją palaiko šunelis

Ponas Juozapas juokauja, kad, neradęs sau tinkamos moters, įsigijo šunį. Trijų mėnesių mišrūnui jis neatsitiktinai davė Draugelio vardą. Keturkojis kartu šeimininku gula, tik keliasi gerokai anksčiau.

Juozapas rytais ilgai miega, kad diena vienam neprailgtų.
„Net televizoriaus nesinori žiūrėti. Neįdomu, kai nėra su kuo naujienų ar filmo aptarti“, – sakė jis. Vyras neslėpė, kad užplūdus liūdesiui pagalvoja, jog geriau jau visai negyventi, negu taip, beprasmiškai.

„Negi atsistojęs prieš veidrodį su savimi tarsi beždžionė bendrausi“, – pašmaikštauja humoro jausmo nepraradęs pensininkas.

Šią vasarą ponas Juozapas tradiciškai ruošiasi važiuoti ilsėtis į Šventąją. Į kurortą jis vyksta nuosavu mikroautobusu, jame prie jūros ir gyvena.
„Gaila, neturiu draugės, su kuria galėčiau važiuoti“, – apgailestauja jis.
Pensininkas prasitarė, kad neseniai viena moteris jam krito į širdį, bet ji kažkodėl nebeatsako į jo skambučius. Vyras svarsto, kad naujoji pažįstama, matyt, bus prisiklausiusi kokių nors paskalų apie jį.

Juozapas patyrė, kad į jo pažinčių skelbimą atsiliepusios moterys kažkaip keičiasi informacija.

„Žinote, kaip ir gervės. Skrenda padangėje per kilometrą viena nuo kitos, bet viena kitą girdi“, – nusijuokė našlys.

Senatvėje nebenori senberniauti

Moters per pažinčių skelbimus ieškantis panevėžietis 77 metų Jonas nusiteikęs, kad Jonines teks švęsti be širdies draugės. Nors į jo skelbimą atsiliepė daug dailiosios lyties atstovių, jis neskuba su kuria nors susieti savo gyvenimo.
Vyras du kartus jau nudegė. Viena moteris, kuri jau buvo pradėjusi lankytis jo namuose, pasirodė esanti stikliuko mėgėja. Jai alkoholiu nepiktnaudžiaujantis vyras parodė duris.

Kita, su kuria kelis mėnesius gyveno, pati pasiūlė skirtis. Jonas iki šiol nesupranta, kuo dvejais metais jaunesnei draugei neįtiko.

„Ji ruošėsi operacijai, aš ja rūpinausi, išlydėjau į ligoninę, lankiau, o ji pačią pirmą dieną, kai tik grįžo iš ligoninės, pasakė norinti skirtis. Aš išėjau. Prievarta mielas nebūsi“, – kalbėjo vyras, taip ir nesupratęs, kodėl buvo atstumtas.
Pasak Jono, po kurio laiko moteriškė mėgino teisintis buvusi paveikta narkozės, tačiau jis nebepanoro atnaujinti santykių.

Jonas save laiko rimtu, ramiu, patikimu žmogumi. Vyras svarsto, kad galbūt jo minusas tas, kad nemoka perprasti moterų psichologijos. Mat niekada neturėjęs žmonos ir nė su viena moterimi, kaip pats sako, negyveno susidėjęs.
Jaunystėje Jonas buvo įsimylėjęs vieną merginą ir su ja susižadėjęs. Tačiau jo mylimoji susirgo vėžiu ir netrukus mirė. Jonas ilgai negalėjo susitaikyti su draugės mirtimi. Vyras tikino, kad per daugelį metų daugiau nebesutiko moters, kurią būtų galėjęs taip stipriai pamilti ir būtų norėjęs vesti.

Šaltkalviu dirbęs Jonas visą gyvenimą gyveno su motina ir netekėjusia seserimi. Pastaroji mirė pirmoji, o prieš kelerius metus Anapus iškeliavo motina.
Tik tada, slegiamas vienatvės, Jonas ryžosi ieškoti gyvenimo draugės.
„Mane gąsdino mintis, kad nebus, kad stiklinės vandens paduoda, kai nebegalėsiu pasiimti“, – pasakojo jis.

Purtosi jaunesnių moterų

Jonas gyvenimo draugei nekelia ypatingų reikalavimų dėl išvaizdos. Jam nesvarbu, blondinė ar šatenė, lieknesnė ar pilnesnė. Pasak pensininko, svarbu, kad būtų rimta, gero, ramaus būdo.

Patinka bendraujančios, bet ne niekus tauškiančios šarkos. Pageidautų našlės, bet nebijo ir išsituokusios moters.
Jonas nesidairo į gerokai jaunesnes. Norėtų, kad draugė būtų 69–75 metų. Taip vyras nurodė ir skelbime. Jis stebisi, kad atsiliepia ir gerokai jaunesnės, net 50-metės.

„Su tokiomis neprasidedu. Suprantu, kad joms ne manęs, o buto reikia. Matyt, galvoja, kad tas seniokas greitai kojas užvers, bet aš dar noriu pagyventi“, – juokėsi pašnekovas.

Pensininkas pasakojo, kad dažna ir vyresnio amžiaus moteris pirmiausia išsiklausinėja, ką jis turįs, o tik paskui suka kalbą apie charakterį.
Jonas neslėpė, kad vienam dienos labai prailgsta. Vyras gelbėjasi skaitydamas knygas. „Jos – mano hobis nuo trečios klasės“, – sakė vyriškis.

Ieškoti vyro paskatino viltis laimėti automobilį

73 metų inteligentiškos išvaizdos ponia Stanislava našlauja lygiai trejus metus. Ji su vyru santuokoje pragyveno daugiau kaip 35 metus. Vaikų juodu nesusilaukė.

Moteris neslepia, kad velionis nebuvo idealus vyras, nevengė stikliuko, bet Stanislava rūpinuosi juo iki paskutinės jo gyvenimo valandos.
Mirus vyrui, panevėžietė nepuolė į depresija. Atvirkščiai – pasijuto nepriklausoma ir laisva. Energinga, komunikabili moteris neužsidarė tarp keturių sienų.
Daug metų buhaltere dirbusi Stanislava iki šiol neprarado profesinių įgūdžių – giminaičiams ir pažįstamiesiems padeda sutvarkyti buhalterinę apskaitą.
Stanislava galbūt niekada nebūtų padavusi skelbimo į pažinčių skyrelį laikraštyje, jeigu ne viena loterija, kurioje jau seniai dalyvauja.
Į jos finalą, kuriame lošiamas automobilis ir nemenka pinigų suma, patekusi panevėžietė pagalvojo, kas bus, jeigu laimės automobilį, o neturės kas jo vairuoja.

Moteris nusprendė, kad derėtų susirasti vairuoti mokantį gyvenimo draugą.
Pirmajame skelbime ji parašė ieškanti 65–75 metų nestambaus, ne žemesnio kaip 174 centimetrų, neturinčio žalingų įpročių, neteisto vyro. Kaip tyčia, pamiršo parašyti, kad, be kita ko, pretendentai į jos širdį turėtų gebėti vairuoti automobilį.

Į skelbimą atsiliepę vairuotojo teisių neturintys vyrai paskui jai priekaištavo, kodėl skelbime nenurodžiusi šio reikalavimo. Taigi ponia Stanislava antrą kartą į laikraštį įdėjo jau patikslintą skelbimą.

Nepatinka, kad iš karto tempia į lovą

Ponia Stanislava pasakojo, kad jai skambino daug vyrų, su kai kuriais ji buvo susitikusi, bet taip ir neišsirinko nė vieno, su kuriuo norėtų gyventi.
Moteris sakė patyrusi, kad daugelis vyrų jau pirmąją pažinties dieną siekia sekso.

„Pirmą kartą paskambinę jie primygtinai kviečiasi pas save į namus ir leidžia suprasti norį permiegoti. Su tokiais aš neprasidedu. Manęs vienos nakties nuotykiai nedomina“, – kalbėjo pensininkė. Kitų kandidatų nuvylė išvaizda arba charakterio savybės.
Vienas į jos namų duris pasibeldęs 78 metų rajono gyventojas Stanislavą privertė aiktelėti iš pasibaisėjimo. Atidariusi duris moteris išvydo 5 rožes su metro ilgumo kotais, o už jų – mažytį, storą, plačiu išpurtusiu veidu žmogų. „Baisiai baisus“, – apibūdino ji svečio išvaizdą.

Iš mandagumo į vidų pakviestas vyras pasipasakojo turįs nuosavą namą. Pasisakė, kad antrame aukšte gyvena iki gyvo kaulo jam dėl blogo būdo įgrisusi žmona, su kuria jis, beje, nėra išsiskyręs.

Ponia Stanislava tikino vargais negalais atsikračiusi jai nepatikusio gerbėjo.
Kitą kartą pensininkė nuėjo į pasimatymą su 76 metų panevėžiečiu Povilu. Moterį irgi nemaloniai apstulbino jo išvaizda: ilgi, riebaluoti plaukai, nesutvarkyta barzda. Be to, tarybinių laikų „Volga“ atvažiavęs nepažįstamasis iš karto puolė glėbesčiuotis.
Tą kartą jiedu pabendravo ir išsiskyrė. Po kelių dienų Povilas atėjo pas Stanislavą į svečius. Pasak moters, jis buvo neatpažįstamai pasikeitęs: nusikirpęs, nusiskutęs, pasipuošęs kostiumu.

Stanislava pradėjo draugauti su Povilu. Tačiau draugystė ilgai netruko. Moteriai nepatiko, kad draugas nepadėjo jai uždengti šiltnamio sode ir atsisakė atvežti žoliapjovę, motyvuodamas, kad benzinas brangus.
„Man nereikia tokio šykštuolio“, – nusprendė ji.
Tiesa, Stanislavai neramu, kad loterijos, kurioje tikisi laimėti automobilį, finalas jau čia pat, o ji vis dar nerado vyro, kuris jį vairuos ir bus jos draugas.
Moteris tikino neieškanti pasakų princo, o tik nepriklausomo, nuoširdaus, doro žmogaus.

Pataria turėti kantrybės

Pažinčių skyrelyje pasiskelbusiai 67 metų viskuo apsirūpinusiai našlei Genei tebeskambina vyrai, tačiau norinčiuosius susipažinti ji nuvilia. Moteris sakė jau išsirinkusi širdies draugą. Jiedu gyvena kartu.
Genė vyro per skelbimus ieškojo maždaug pusmetį. Nuosavame name gyvenanti moteris sakė, kad labai trūko vyriškos rankos. Be to, silpnos sveikatos pensininkei norėjosi šalia turėti žmogų, kuris prireikus ateitų į pagalbą. Jos vaikai gyvena atskirai.

Genė pasakojo, kad tarp jai skambinusių ir pasimatymus skyrusių vyrų buvo daug naudos ieškotojų, kuriems rūpėjo vienišai moteriai ant sprando atsisėsti. Kiti pasirodydavo esą sunkaus būdo.
Pensininkė jau buvo benuleidžianti rankas, kai sutiko vieną vyrą, kuris jai patiko ir charakteriu, ir išvaizda.

Gyvenimo draugo ieškančioms moterims Genė pataria apsišarvuoti kantrybe. „Taip nebus, kad pasiskelbsi ir prisistatys tau skirtas žmogus. Kaip ir nusipirkus vieną loterijos bilietą neišloši milijono“, – palygino ji.
Ponia Genė atsisakė fotografuotis. „Daug kas iš tokių, kaip mes, vyresnių žmonių, pasijuoks, kad nerimstam senatvėje“, – paaiškino moteris.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

2019-ųjų biudžetas: kiek „į rankas“ gaus pensininkas, mokytojas, prezidentė (41)

Seimas antradienį priėmė 2019 metų biudžetą . BNS žurnalistų komanda tradiciškai įvertino,...

Smūgis naudotų automobilių pardavėjams: neparduoda net pigiausių mašinų (7)

Milžiniškus protestus rengę, gatves blokavę ukrainiečiai palankesnių muito sąlygų...

Nepaisant visko, Seimas priėmė 2019 metų biudžetą (900)

Antradienį Seimo nariai priėmė 2019 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų...

Politologas: Saulius Skvernelis padarė milžinišką klaidą (355)

Politologas Tomas Janeliūnas įsitikinęs, kad premjeras Saulius Skvernelis , kreipdamasis į...

Theresa May pakliuvo į kuriozinę situaciją, socialiniuose tinkluose kilo audra (2)

Į susitikimą su Vokietijos kanclere Angela Merkel atvykusi Didžiosios Britanijos premjerė...

Skvernelis: kreipimesi nėra žodžio konservatoriai pildoma (82)

Premjeras Saulius Skvernelis po pietų patikslino, kad į specialiąsias tarnybas kreipėsi bendrai...

Namų duris pravėrusi Natalija Bunkė parodė netradicinę eglutę: daugelis prašo parduoti (34)

Vos įžengus į Natalijos Bunkės namus, supranti – artėja Kalėdos. Beveik kiekviename jaukaus...

Skandalingo vaiko teisių apsaugos projekto architektas: įstatyme nėra saugiklių, įstatymas negina tėvų teisių (191)

Aistros dėl kauniečių Kručinskų istorijos vis dar nerimsta – vaiko teisių apsaugos darbuotojas...

Nesuskubus pateikti prašymų, gali pražūti Vaiko pinigai patikslinta (92)

Prašymus Vaiko pinigams gauti tėvai gali teikti bet kada, tačiau jie grąžinami ne daugiau kaip...

Fantastiškas finišas: Danas Rapšys – pasaulio čempionas finalo vaizdo įrašas (134)

Kinijoje vykstančiame pasaulio plaukimo trumpame baseine (25 m) pirmąjį medalį – auksinį –...