aA
Nors apie „viduramžio krizę“ psichologai žino jau daugiau nei pusšimtį metų, Lietuvos vyrams vis dar neįprasta ir nemalonu užklupusią krizę aptarinėti su specialistais. Tuo įsitikino po Lietuvą tiriamąsias ekspedicijas rengiantis vyrų judėjimas „N40 vyrų autoklubas“.
Gyvenimas prasideda nuo 40: N40 vyrų autoklubas konsultuos, kaip įveikti viduramžio krizę
© Shutterstock nuotr.

Šių ekspedicijų metu aiškintasi, kokiomis problemomis gyvena miestelių vyrai, ir kuo judėjimas jiems galėtų pasitarnauti. Tikrosiomis Lietuvos vyrų viduramžio problemomis ir radikaliais jų sprendimo būdais „N40 vyrų autoklubas“ nuo šiol dalinsis ir su DELFI skaitytojais.

Gyvenimo kupinas gyvenimas

Tai metas, kuomet verpstės krepšinio aikštelėje sulėtėja. Užklumpa nostalgijos kupinas noras aplankyti vaikystės atostogų vietas. Šeimyninė laimė ima kelti vis daugiau abejonių. Norisi vis daugiau investuoti į jaunatvišką išvaizdą ir sportinius automobilius. O į lovą temptis kuo jaunesnes. Taip dažnai apibūdinamas vidurinio amžiaus krizės ištiktas vyras.

Tačiau, kaip pastebi „N40 vyrų autoklubo“ vienas įkūrėjų Algirdas Kazlauskas, Lietuvos provincijoje šie klasikiniai viduramžio krizės simptomai dažniausiai negalioja: „Kokie ten automobiliai ar jaunos gražuolės, kai teisės seniausiai pragertos, o šampūnui po aštunto bokalo nelabai ir litų lieka“.

Kelmė, Druskininkai, Trakai, Zarasai, Visaginas – tai tik keletas miestų, kuriuos pastaraisiais mėnesiais aplankė „N40 vyrų autoklubas“. Juose vyrų klubas ruošė savo ekipažus startams „Žemaitijos ralyje“, „300 ežerų ralyje“ ir kitose lenktynėse. Tuo pačiu automobilizmo entuziastų komanda kalbino bendraamžius miestelių vyrus ir kvietė juos prisijungti prie judėjimo, kuris skatina „gyvenimo kupiną gyvenimą“ po 40-ies.

Paslaptingojo zarasiečio paieška

„Žiniasklaidoje teiginiai apie viduramžio krizę dažnai kopijuojami iš amerikietiškų šaltinių, o tai ne visada atspindi lietuvišką peizažą“,- samprotavo A. Kazlauskas: „Bičiuliai sostinėje iš tikrųjų užsižaidžia su skyrybų maratonais, meilužių paieškomis ir donkichotiškais mūšiais prieš žilstančius plaukus, tačiau visa tai tėra žaidimas palyginus su ta neviltimi, kuri yra užvaldžiusi nemažą dalį vyresnių provincijos vyrų“.

Visgi N40 vyrų autoklubo vadovas į situaciją žiūri optimistiškai ir tiki, jog judėjimui iš liūno pavyks ištraukti ne vieną bokale įklimpusį vyrą. „Ateina per lenktynes Zarasuose pas mus įkalęs pavargęs žmogus ir pradeda apie mūsų lenktyninį automobilį tokią ralisto išmintį dėstyti, kad visi apakę buvome, pasirodo – buvęs mechanikas ir netgi lenktynininkas“, - prisiminimais iš „300 ežerų ralio“ dalinosi judėjimo įkūrėjas: „Šitas herojus po to ėmė ir pradingo žiūrovų minioje, bet aš turiu jo nuotrauką, tad galvoju važiuoti su chebra į Zarasus jo suieškoti ir pasiūlyti visas sąlygas prisidėti prie klubo veiklos“.

Visos Lietuvos vyrų terapija

N40 vyrų autoklubo atstovai pasakoja sulaukiantys vis daugiau skambučių ir laiškų iš vyrų, susidomėjusių klubo veikla ir idealais. „Vieni net nenori stoti į klubą, o tiesiog klausia patarimų apie skyrybas, apie sugedusius vaikus ir sugedusius automobilius ar netgi apie tai, kokia degtinė mažiausiai kenkia potencijai“,- pasakojo vienas klubo steigėjų Andrius Petruškevičius: „Regis, netikėtai užpildėme nišą, nes pas psichologą ar kunigą eini kaip koks nelaimėlis, o pas mus išdidžiai ir linksmai – kaip nusidėjėlis pas nusidėjėlį“.

„Senstelėjusiais vaikais“ save vadinantys N40 vyrų autoklubo entuziastai kol kas nenori atskleisti, kokią išmintį ir kokius patarimus dalina klausimus užduodantiems vyrams iš visų šalies kampelių. „Ne viskas, ką patariame vyrams, patiktų viešosios moralės sergėtojams“,- pasakojo A. Kazlauskas: „Tačiau tuose susirašinėjimuose ir pokalbiuose atskleidžia gyvoji lietuvių tautos filosofija nuo tragedijos iki komedijos“.

Jau nuo kitos savaitės DELFI pradės publikuoti įdomiausias ir nuotaikingiausias ištraukas, patarimus bei istorijas iš „N40 vyrų autoklubo“ korespondencijos su viduramžio krizės kamuojamais Lietuvos vyrais, pagal pageidavimą išsaugant visų diskusijoje dalyvaujančių asmenų anonimiškumą. Sek mūsų rubriką „Gyvenimas prasideda nuo 40” ir prisidėk prie socialinio projekto savo klausimais, istorijomis bei patarimais – laukiame Jūsų laiškų el paštu info@n40.lt. Aktyviausių Delfi skaitytojų laukia firminiai N40 marškinėliai!

N40 vyrų autoklubas
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lenkijos prezidento rinkimų rezultatai: Duda užsitikrino antrą kadenciją papildyta 11.11 (344)

Konservatyvių pažiūrų Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda sekmadienį itin maža balsų persvara...

Smūgį patyrusi NT rinka paruošė staigmeną: palygino būstų kainas

Nors koronaviruso pandemija ir karantinas sudavė stiprų smūgį NT rinkai , tokių kainų...

Atnaujintame koronaviruso paveiktų šalių sąraše – dar viena valstybė: grįžus privaloma 14 dienų izoliacija (52)

Gana papildė sąrašą šalių, iš kurių grįžus bus privaloma 14 dienų izoliacija. Praėjusią...

Profesinėse mokyklose – neregėtas antplūdis: kai kuriems darbdaviai siūlo didesnius atlygius nei baigus aukštąją (296)

Šiemet Lietuvoje fiksuojamas itin išaugęs norinčiųjų mokytis profesinėse mokyklose skaičius....

Koronavirusas Lietuvoje patvirtintas dar 5 asmenims (76)

Lietuvoje per parą patvirtinti dar 5 nauji koronaviruso atvejai, praneša Sveikatos apsaugos...

Kauno viešbučių situacija – vis dar kritinė: darbuotojai nebenori dirbti, prognozuojama krizė (165)

Dėl naujojo koronaviruso pandemijos paskelbus karantiną, uždarius šalies sienas šalies...

Keturiose savivaldybėse – nerimą keliantis koronaviruso plitimas: bus atliekama daugiau tyrimų (71)

Gyventojai šią savaitę dėl koronaviruso intensyviau bus tiriami Vilniaus, Anykščių, Trakų ir...

Praturtėjęs Grigaitis gali sau leisti nebedirbti, todėl vasarą gyvena Palangoje: telpu į 2–3 tūkst. eurų sumą (145)

Žilvinas Grigaitis pristato Palangos perliukus – kur prabangiai pailsėti ir per daug neišleisti.

Kelininkai įpykę: vairuotojams į ženklus nusispjaut, tenka net asfaltą lieti aplink mašinas (12)

Pastaruoju metu atsiranda vis daugiau žmonių, burnojančių ant Kėdainių mieste daugiabučių...

Vairuotojas išliejo pasipiktinimą dėl mobilumo paketo: vėl gyvename kaip TSRS (3)

Valio! Mobilumo paketas priimtas. Šlovė sugalvojusiems. Tik va, nežinau, kaip jums, bet man...

|Maža didelių žinių kaina