aA
Savimi pasitikintys, raumeningi, seksualūs ir besišypsantys, visada pasiruošę padėti, pulti į vandenį ar net paaukoti gyvybę dėl kito žmogaus. Kiek aplink besisukiojančių vyrų atitinka šį aprašymą? Taigi – apie vieną svarbią priežastį grūstis ankštame lietuviškame pajūryje.
Gelbėtojai – paplūdimio donžuanai
© Corbis

Pasiruošę meilei ir intrigoms

Porą vasarų gelbėtojos duoną valgiusi Miglė neleido abejoti – nusibodusią santuoką, įgrisusius santykius ar paprasčiausią vienatvę Lietuvos pajūryje galima praskaidrinti ne ką prasčiau nei taip išreklamuotose „turkijose“ ir „bahamuose“.

„Galima, tikrai galima, ir ne tik su gelbėtojais“, – tikino mergina.

Gelbėtojai... Kaip pasakytų mano draugės, niekada nenusibosta į juos žiūrėti. O aš mąstau – kaip kiekvienai mergaitei vaikystėje perka Barbę, taip suaugusioms kas nors galėtų pristatyti po gelbėtoją. Kasdienybei pagražinti.

Galvojant apie pajūrio „angelus“ prieš akis iškyla du pasakos variantai. Vienu atveju tai – gyvenimo ir mirties istorijos, pasakojamos be šypsenos. Kitos – padeda plačiai skleistis mitams apie jaunus šviesiaplaukius atletus, dienas leidžiančius pliaže, flirtuojančius su merginomis ir švenčiančius „amžiną“ vasarą.

Ir iš tiesų – gelbėtojai, pasak Miglės, yra draugiškos ir komunikabilios personos, linkusios užmegzti naujas pažintis. Po darbų jie mielai išlenks taurę sidro su gera kompanija, – tereikia pasiūlyti. Tokių pakvietimų jie nepraleidžia.

Kitus galima drąsiai vadinti „intrigantais“ – apie juos nuolat dūzgia būriai mergaičių. Tereikia jas šiek tiek „pakirkinti“, apsikabinti ir še tau – lydosi.

Paplūdimio donžuanai

„Pamenu, pas mus dirbo toks trisdešimtmetis vyrukas, simpatiškas, nevedęs, vaikų neturintis. Būdavo, kad sėdėdamas bokštelyje jis atidžiai žiūronais stebėdavo besirenkančius žmones, labiausiai, žinoma – moteris. Dažniausiai jo „aukos“ būdavo vyresnės moterys. Išsirinkdavo, palikdavo kitus stebėti aplinką, o pats tipendavo prigult prie kurios nors“, – kvatojo Miglė.

Paklausus, kaip moterys reaguodavo į tokį gelbėtojo dėmesį, Miglė nusišypso: „Susidarydavo įspūdis, kad dauguma tų moterų jį jau pažinojo, bent taip atrodė stebint iš šalies.“

Vyriškos profesinės ligos

Pasak Miglės, gelbėtojams, kaip ir visai vyrų padermei, būdingas stebėtojo instinktas. O kadangi pliažuose akimis nurengti tenka vos kelis mažai dengiančius drabužėlius, nieko stebėtino, jog čia vyksta ne tik „darbinis“ aplinkos stebėjimas, bet ir visų moterų kūno dalių analizė.
Pasak merginos, eilinį paplūdimio moterų vertinimą galima apibūdinti tokiu paprastu dialogu:

„Pažiūrėk, matai? Na kaip?“

„Nebloga, nebloga.“

„Aš irgi sakau, kad visai nieko...“

Į konkretesnes diskusijas, pasak gelbėtojos, paprastai nesileidžiama.

„Apskritai, kiek pastebėjau, vyrai ne visada vertina tik krūtinės dydį, kojų ilgį, užpakaliuką. Kartais net ne manekenės patraukia akį, – labai svarbus žvilgsnis, pirmi pakalbinimai. Tarkim, mano minėtas trisdešimtmetis buvo gana patrauklus vyras, „su šarmu“, tačiau jo moterys – niekuo neypatingos. Nežinau, gal lovoje geros“, – šypsodamasi svarstė Miglė.

Merginos nuomone, kone visus vyrus paplūdimyje galima apkaltinti seksualiniu priekabiavimu: replikos apie krūtis, romantiškus nuotykius, spindintys žvilgsniukai, švelnūs grybštelėjimai.
„Įdomiausia tai, jog vyrai gelbėtojai iš esmės yra švelnūs padarai ir perdėtu vulgarumu jų neapkaltinsi. Provokacijai nepasidavus, antro žingsnio jie paprastai nežengia“, – pasakojo mergina.

Dailiosios lyties iniciatyva

Miglės žodžiais, vyrukai gelbėtojai vasaromis tiesiog maudosi moterų dėmesyje ir saldžiausioje romantikoje. Nuotykių ištroškusios kukliosios lietuvaitės, anot Miglės, pačios pralaužia ledus:

„Būna moterų, kurios prieina šiaip kažko paklausti. Pavyzdžiui – gal žinote, kokia vandens temperatūra šiandien? Nors ji lentoje aiškiai parašyta. Kitos prisistatydavo kaip senos geros draugės. Patys gelbėtojai vyrai mažai ką kalbina, jiems dėmesio ir taip per akis.“

O štai kokioms moterims rūpi gelbėtojai, pasak Miglės, nusakyti neįmanoma – paplūdimio sargus žvilgsniais degina ir jaunos, ir gyvenime šilto bei šalto patyrusios.

Ne viena kalbinta moteris prisipažino, jog vietos saulės vonioms paieškas gerokai koreguoja netoliese dirbantys simpatiškieji gelbėtojai. Ir tai daroma toli gražu ne dėl saugumo.

Vienoms paplūdimio sergėtojai tiesiog malonūs vyrukai, su kuriais gera kalbėtis apie viską, kitos mano, jog jiems geriau apskritai neprasižioti. Kaip sakoma, mažiau kalbų – daugiau darbų.

O kai aplink skraido meilės kibirkštys, gelbėtojų namelis tiesiog negali nevirsti „seksodromu“. Pasak Miglės, retam gelbėtojui svetimos naktys, praleistos gelbėtojų nameliuose ar tiesiog paplūdimy – su draugais, žvelgiant į žvaigždes ir mirkant kojas jūroje, o jei pasiseka – ir su nauja mylimąja. Karštų naktų įrodymai, anot Miglės, stebina tik pirmas savaites.

Legendos apie dužusias širdis

Moterys gelbėtojos Lietuvoje vis dar retas reiškinys, tačiau, pasak Miglės, tokio dėmesio kaip vaikinai nesulaukia.

„Na buvo, kad stovėjau bokštelyje, o pro šalį ėję vyrukai švilptelėjo – o, kokia mergina! Siūlė prieiti pabendrauti, išsimaudyti, tačiau baigėsi tuo, jog pasakiau – atleiskit, aš darbe“, – pasakojo Miglė.
„Negi nebuvo nė vieno pasimatymo su berniukais iš pajūrio“, – klausiu provokuodama.

„Kažkam gi reikėjo stebėti situaciją, kol kiti kažką veikdavo“, – šelmiškai atsako Miglė.

Kad ir kaip smagiai tirptų laikas auksiniam pajūry, viskam ateina galas, vasaros romanams – tuo labiau.

Miglės žodžiais, dar neteko girdėti, kad karšti sezoniniai santykiai su gelbėtojais tęstųsi už kurorto ribų. 

„Gal ne viena naktimi viskas baigiasi, gal po savaitės, mėnesio, bet ne ilgiau, – ir tai klausimas, ar čia tik su vienu žmogumi tą savaitę „linksminamasi“, ar daugiau jų būna“, – svarstė buvusi gelbėtoja ir prisimena savo bendradarbį, turėjusį pora dešimčių metų vyresnę draugę, bet sėkmingai flirtavusį su daugeliu.

Tačiau nebūna taisyklių be išimčių. Kartais širdys sudaužomos ne gelbėtojus įsižiūrėjusioms naivuolėms, o patiems pajūrio angelams.

„Teko girdėti istoriją apie gelbėtoją, pajūryje sutikusį viso savo gyvenimo meilę. Vasara baigėsi, jausmams nebuvo lemta įsiliepsnoti. Gelbėtojas toliau leido eilines dienas su šeima, tačiau visą gyvenimą saugojo prisiminimus apie „tą“ moterį. Tiesa, taip daugiau jos ir nesutiko. Manau, jog jai tai tebuvo nuotykis, jam – begalinis jausmas“, – legenda virstančią istoriją prisiminė Miglė.

"Mano pajūris"
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Iš elito su trenksmu išvyto įtakingo azerbaidžaniečio šeimos milijonai veda ir į Lietuvą (30)

Iki 2015 m. rudens Eldaras Mahmudovas buvo vienas įtakingiausių žmonių Azerbaidžane. Ilgametis...

Daugėjant vyresnių žmonių atleidimų, nerimas dėl ateities: rudenį situacija gali būti dar labiau įtempta (70)

Šaliai vis dar kovojant su koronavirusu, Lietuvos darbo rinka keičia savo veidą – iš darbo...

Netrukus įsigalios automobilių mokestis: kaip viskas vyks?

Nuo liepos 1 d. Lietuvoje įsigalios priimtas įstatymas, numatantis, jog registruojant lengvuosius...

Lietuva atsiveria: SAM skelbia šalių sąrašą, iš kurių atvykus nereikalinga 14 dienų izoliacija (212)

Nuo birželio 1 d. Lietuva atsivers kai kurių Europos šalių piliečiams, be to, ne visiems jiems...

Naujausiuose reitinguose – akivaizdūs pokyčiai: meilė Verygai blėsta (108)

Vyriausybei pratęsus karantiną, nepaisant sulaukiamos kritikos dėl šio sprendimo nepagrįstumo,...

Italų gydytojas: COVID-19 liga dabar jau kitokia (61)

Naujasis koronavirusas darosi mažiau grėsmingas: jo sukeliama liga nebėra tokia mirtina kaip...

Gyvai / Delfi premjera: Monique pristato originalų vasaros projektą ir kviečia į filmavimo užkulisius (9)

Atlikėja Monika Pundziūtė - Monique pasakos istoriją, kuri tęsis visą vasarą. Pirmadienį 12:15...

Naujas pažintinis takas ant vieno gražiausių piliakalnių Lietuvoje abejingų nepalieka: ši vieta pranoksta lūkesčius (10)

Po apsilankymo pažintiniame take paprastai grįžtu su vienokia ar kitokia emocija. Kiekvienas takas...

Po Trumpo pasiūlymo – šalta Maskvos reakcija: žiūrovo vieta mums netinka (14)

Maskva šaltai sureagavo į JAV prezidento Donaldo Trumpo iniciatyvą pakviesti Rusiją į G7...

VTEK baigė tyrimą dėl Skvernelio gatvės asfaltavimo aplinkybių (14)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ( VTEK ) baigė tyrimą dėl gatvės, kurioje gyvena...

|Maža didelių žinių kaina