Mes dažnai dovanojame dovanas savo brangiems žmonėms: daiktų pagalba išreiškiame savo jausmus artimiesiems. Tačiau ar jums žinoma, kad jūsų asmeniniai daiktai gali tapti vyro meilės objektu?
“Anksčiau savo vyrą laikiau normaliu, bet neseniai tuo suabejojau,- pasakoja Jenifer.- Atsitiktinai pamačiau, kaip jis bučiavo mano batelį (jis galvojo, kad vienas namuose). Tai mane ir nudžiugino ir išgąsdino. Nežinau, kaip į tai žiūrėti. Kas, jei gyvenu su žmogumi, turinčiu psichinių nukrypimų? Ar galiu su juo pakalbėti šia tema?”

Moteriai kartais būna labai sunku suprasti, ką jaučia vyras. Vidiniame vyro pasaulyje yra sričių, visiškai nepažįstamų ir nesuprantamų moterims. Juk prisipažinkite, jūs niekada nenorėjote bučiuoti jo bato? Ar jaučiate švelnumą jo kojinėms? Tai kai kam netgi juokingai skamba! Bet tai, kas jums juokinga, vyrui gali būti netgi labai rimta!

Kaip elgtis su savo išrinktuoju, kurį netikėtai užklumpate pasilenkusį prie jūsų tualeto reikmenų? Kaip elgtis: apsimesti, kad nepastebit? O gal pajuokauti garsiai? Kokia turi būti mūsų reakcija? Ir nuo kokio momento vyro meilė jūsų daiktams turi kelti jums nerimą?

Noriu, kad Jis mylėtų mane, o ne mano drabužius!

Pabandykime išmokti orientuotis tamsioje vyriškosios psichologijos girioje. Pagal tai, kaip reaguojate į vyriškas “keistenybes”, galima spręsti apie tai, kokia jūs pati. Kai atskleidžiate savo draugo ar vyro asmenybėje “fetišisto” bruožus (“fetišizmas”- daiktų garbinimas) - tai jums patinka? Tai jus glumina? Gąsdina?

Štai ką sako 27 metų Tina.: “Jau seniai pastebėjau, kad Rene, vaikinas, su kuriuo draugavau, neabejingas mano drabužiams. Pavyzdžiui, mes kartu važiuodavome slidinėti, ir kiekvieną kartą, kai susitikdavome sutartoje vietoje, jis prieidavo prie manęs ir nosimi įsibesdavo į mano kailinukus. Mačiau, kad jis įkvepia kailių kvapą. Po to pastebėjau, kad netgi kartais juos paglosto! Iš pradžių tai mane smagino, o paskui staiga pradėjo erzinti.

Buvo keistas jausmas, kad Rene myli kailinukus, bet ne mane. Ir tai truko visą žiemą! Kai kartą atėjau su paltu (kailinukus atidaviau į valymą) - žinote, ko jis pirmiausia manęs paklausė, tik spėjęs mane pamatyti: “O kur tavo kailinukai?” Galite juoktis, tačiau manyje atsirado jausmas, panašus į pavydą. Aš norėjau, kad jis mylėtų mane, o ne mano kailinius, ir atvirai jam apie tai pasakiau!”

Liemenėlė

Blogiausia šioje situacijoje, kad Tina atvirai pasakė savo vaikinui apie tai, ką galvojo. Vietoj laukiamos “meilės sau” ji sulaukė priešingo efekto: jos vaikinas nuo jos nusisuko. Naujų susitikimų metu jis apskritai neišreikšdavo “švelnumo”, “tik greitai pakšteldavo į skruostą”. Tina nežino, ką daryti. Galima tvirtinti, kad ji, pati to nežinodama, užkabino kažką gilaus jo sieloje.

Ką būtent?

Jūsų atvaizdas neatskiriamas nuo jūsų daiktų

Kaip žinoma, “moteris myli siela (arba ausimis, kaip tvirtina daugelis), o vyras- akimis”. Šis faktas nereiškia, kad vyro meilėje mums nėra “dvasingumo”. Tačiau tas “dvasingumas” visuomet sumišęs su įspūdžiais apie jūsų regimąjį atvaizdą. Kad būtumėt švelni su vyru, jums pakanka vien tik jo buvimo. Žinoma, pageidautumėte, kad prieš jus stovėtų subtiliais kvepalais kvepiantis princas puikiu kostiumu. Tačiau galų gale, jums svarbus ne jo kostiumas, bet jis pats. Vyrą susilamdžiusiais drabužiais jūs sugebate mylėti netgi stipriau (“Koks vargšelis, niekas jam neišskalbia, niekas neišlygina!).

Atsiminkite, nieko panašaus vyras nejaučia. Vyrui nepakanka paties jūsų buvimo fakto. Jo psichika suręsta taip, kad jį, skirtingai, nei jus, veikia dešimtys dirgiklių, susijusių ne tiek su jumis, kiek su bendromis jūsų kūno formomis ir daiktais, rodos, neturinčiais su jumis jokio tiesioginio ryšio: aptempianti jūsų krūtinę liemenėlė, aukšta jūsų avalynės platforma, lakuoti nagai, auskaras ausyje, plaukeliai ant jūsų kaklo, kvapas kvepalų, kuriais pasikvėpinote prieš jam ateinant. Viskas ypatingai svarbu vyrui (argi to nejaučiate? Kam tada lakuojate nagus ir ant rankos užsidedate apyrankę? Pasąmonėje tai suprantate!). Truputį supaprastinus situaciją, galima pasakyti, kad be viso šito vyrui jūs neegzistuojate. Tai yra, egzistuoti galite, bet ne kaip meilės objektas!

Kaip įrodė psichologiniai tyrimai, patino psichikoje (o vyras, deja, priklauso šiai gyvūnų pasaulio rūšiai) egzistuoja įgimtas jo rūšies patelės atvaizdas. Kalbama, žinoma, ne tik apie “skeleto”, “kontūrinį” šio atvaizdo pagrindą, bet apie “detales” (žmogaus atveju, atvaizdui - schemai prideda jau konkreti kultūrinė tradicija).

Gyvuliškas mūsų instinktų pradas verčia mus ieškoti analogų mūsų jaunesnių brolių pasaulyje. Kreipkimės pagalbos į zoopsichologus. Neseniai jie atliko jaučių seksualinio instinkto tyrimus. Ir atrado įdomų dalyką: gyvūnas susijaudindavo matydamas ne tik raudoną skudurą, bet ir kiekvieną kartą, kai tik prieš jį pastatydavo pusantro metro dydžio apverstą lotynišką raidę U.

Tačiau, kai tik grąžindavo tą raidę į buvusią padėtį, kaip ji atrodo abėcėlėje, susijaudinimas tuojau pat dingdavo! Reikalas tas, kad ta apversta raidė primena (atleiskite už grubumą, bet prieš mokslinius faktus nepasiginčysi) karvės vaizdą iš užpakalio. Pernelyg primityvi schema? Deja, toks- primityvus iš esmės- bet koks instinktas (šiuo atveju- dauginimosi instinktas).

Vyrai, laimei garbingesni ir sudėtingesni. Siauri apvalūs pečiai, iškili krūtinė, plona talija, platūs klubai ir ilgos kojos- štai “geidžiamas” patelės vaizdas, užkoduotas normalaus vyro genuose. Šią vyriškos psichikos savybę labai subtiliai naudoja grafikai ir šiuolaikinė reklama, piešdami tik “bendrus” moteriško kūno kontūrus ir tuo labiau sužadindami vyro - žiūrėtojo didesnę seksualinę energiją, nei pieštų “realistines” moteris (kuo sąlygiškesnis moters atvaizdas, tuo tiesmukiškiau jis apeliuoja instinktui).

Moteriški apatinukai

Jūs turite džiaugtis, kad gamta pasirūpino tokiais dalykais. Priešingai, neesant tokio mechanizmo, jūsų išrinktasis niekada jūsų negeistų. Tai yra, paprasčiausiai jūs jo nejaudintumėte. Vyro smegenyse yra “moters atvaizdas - schema” - o jūs, savo ruožtu, turite kūną, atitinkantį tą schemą. Jus matant, vyrui automatiškai suveikia “rele”… Viskas paprasta.

Kultūrinė tradicija gali tik koreguoti “kontūrus”, esančius vyriškoje pasąmonėje: praeityje moteriško grožio idealas buvo putlios formos (Rubenso, Renuaro paveikslai), šiandien - liesumas, kuris Rubenso laikais buvo laikomas išsigimimu! Drabužis visada buvo tikslas pabrėžti “moteriškojo modelio” kontūrus: pažvelkite, kokia mada buvo XVIII amžiuje. Korsetas, kuris “siaurino taliją” ir “į viršų apvalino” krūtinę. Metaliniai ratai po sijonu, kurie, priešingai, išplėsdavo klubus iki dydžio, kuris dabar mums atrodo juokingas. Dekolte, apnuoginanti pusę krūtinės…

O šiuolaikinė mada? Aukštos platformos pailgina kojas, kulnai moteriškus klubus priverčia “persiristi” einant, tuo sudaromi vyrą jaudinantys judesiai. Siauri sijonai arba džinsai tik pabrėžia paminėtą efektą! Viskas madoje tarnauja nematomiems tikslams. Viskas dirba galingiausiam instinktui.

Moteriško “žavesio” paslaptis vyrui visuomet buvo šiose “mažytėse” gudrybėse. Ir protinga moterimi buvo laikoma ta, kuri neignoravo kitokio, nei jos, ir keisto jai vyriško prigimimo, o į jį atsižvelgdavo…

Vyrai gėdijasi savo potraukių

Galima pasakyti, kad Tina, papriekaištavusi savo vaikinui dėl “meilės kailiniams, o ne jai”, padarė neleistiną klaidą. Ji jame suardė savo “vientisą atvaizdą” pareikšdama, kad ji - “ne kailiniai” ( tuo pačiu, kai kailiniai galėjo būti tokiu svarbiu jos moteriško atvaizdo elementu, kad be jų jis prarastų bet kokį žavesį).

Šiuo atveju mes turime reikalą su “nekaltu” fetišizmu. Juo “serga”, vienaip ar kitaip, beveik visi vyrai. Pagal neseniai publikuotus amerikiečių tyrinėtojų duomenis, apie 75 % vyrų jaučia nuolatinį potraukį savo mylimųjų daiktams, o apie 40 % - intymiai moteriškos aprangos daliai. Iš jų apie 11 %- svetimų moterų daiktams ir drabužiams. Be to, tik 7 % vyrų nuo savo meilės objekto neslepia savojo “fetišizmo”. Išeina, kad absoliuti vyrų dauguma - gerai užmaskuoti fetišistai!

Štai kodėl daugelis moterų būna tokios sukrėstos, savo solidaus gyvenimo palydovo asmenybėje aptikusios (paprastai tai įvyksta atsitiktinai) “nenormalų”, kaip joms atrodo, potraukį daiktams. Vyrai nuo moterų slepia svarbią savo asmenybės dalį, nes šiuolaikinės visuomenės kultūrinė tradicija priverčia vyrus gėdytis panašių potraukių. “Darau tai paslapčia nuo žmonos, kai jos nėra namie,- sako Ralfas.- Sudegčiau iš gėdos, jei ji pamatytų, kaip kapstausi jos baltiniuose”.

Kaip ir dauguma kitų vyrų, Ralfas mano, kad meilė žmonos drabužiams ir asmeniniams daiktams tik sustiprina jo meilę pačiai žmonai ( tuo pačiu jis negali paaiškinti, kas tai “pati žmona”!).

Nekaltas tokios rūšies fetišizmas, praturtinantis vyro potraukių gamą vienai ir tai pačiai moteriai,- absoliučiai normalus potraukis. Problemos prasideda tada, kai jis iš papildomo faktoriaus virsta pagrindiniu, iš akiračio pašalindamas moters asmenybę.

Bus tęsinys

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vilniuje pasikėsinta nužudyti Lietuvos fitneso čempionę: suimtas garsus sportininkas (422)

Pragaras tęsėsi metų metus, tačiau Lietuvos ir Europos fitneso čempionė Ilona Kokoš taip ir...

Medikų pasakojimai glumina: dar nėra nė 18-kos, o geria iki komos ir psichozės (7)

Kol visas dėmesys nukrypęs į 18-mečius ir 19-mečius, kuriems nuo sausio 1 d. uždrausta pirkti,...

Rengia naujoves pacientams: prie pigiausių vaistų pratins prievartiniu būdu (11)

Sveikatos apsaugos ministerija ( SAM ) imasi strategijos, kuri turėtų ilgainiui pacientus įpratinti...

Ispanijos žiniasklaida skelbia apie du Tenerifėje nuskendusius lietuvius papildyta 15.24 (45)

Ispanijos žiniasklaida skelbia apie Tenerifėje nuskendusius du lietuvius.

Prokurorai pradėjo tyrimą dėl Karbauskio koncerno valdomų žemių (24)

Generalinė prokuratūra antradienį nusprendė pradėti tyrimą įvertinti žiniasklaidos...

Ėmėsi pilnametystės dar nesulaukusių paauglių gaujos: dviejų merginų mamos sako, kad reikia pagalbos (117)

Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl, įtariama, paauglių merginų gaujos sumuštos...

Sustabdyta populiaraus kelionių pardavėjo licencija (66)

Valstybinis turizmo departamentas laikinai sustabdė vieno iš didžiausių Lietuvoje kelionių...

Jauna mama pademonstravo geležinę valią ir 27 kilogramų atsikratė ne sporto salėje ko teko atsisakyti (25)

Jauna moteris pademonstravo geležinę valią – ji sulieknėjo 27 kg, norėdama tapti geresne,...

Kraupaus švedų žurnalistės nužudymo atomazga: byla yra labai neįprasta ir ypač bjauri (3)

Danų išradėjui Peteriui Madsenui antradienį buvo pateikti oficialūs kaltinimai dėl švedų...

Prašoma skelbti kredito unijos Centro taupomosios kasos bankrotą (11)

Lietuvos banko valdyba pripažino kredito uniją Centro taupomąją kasą nemokia ir visam laikui...