Kada buvo tas paskutinis kartas, kai jūsų sutuoktinis padarė kažką, kas jus suerzino? Praėjusią savaitę? Prieš valandą? Galbūt jis niūniuoja tą erzinančią melodiją būtent dabar! Vienas iš labiausiai erzinančių dėl erzinančio elgesio dalykų yra tai, kad tai visiškai neatrodo svarbu – bet vis tiek varo jus iš proto!
Tai nėra prievarta ar smurtavimas,o tiesiog susierzinimas. Jūs turėtumėte sugebėti nekreipti į tai dėmesio, tačiau negalite. Tai lyg pastovaus vandens lašėjimo kankinimas.

Kai mes esame susierzinę, dažniausiai manome, kad kiti yra nedėmesingi, ypač tuomet, jei mes paaiškinome, kad konkretus elgesys mus erzina ir jeigu tas žmogus vis tiek savo elgesio nepakeičia. Tai nėra tiesiog elgesys, o mintis, glūdinti po juo – mintis, kad kitam žmogui tai visiškai nerūpi.

Konfliktas

Tačiau kai jūsų elgesys erzina kitus, visoje problemoje jūs neįžvelgiate nieko rimto. Tai tik smulkmena, tai kam iš to kelti valstybinio lygmens bylą? Kodėl kiti žmonės paprasčiausiai negali prisitaikyti?

Pamėginkite į šią problemą pažiūrėti vienas kito akimis. Žinoma, niekas negali pilnai įsivaizduoti, ką jaučia kitas žmogus, o tai ir yra didžioji problemos dalis. Būtų puiku, jeigu nors vienai dienai žmonės galėtų apsikeisti mintimis. Tada jie galėtų sužinoti, ką reiškia patirti savo paties nejautrų elgesį ir savo įpročius pakeistų labai greitai.

Erzinantį elgesį galima būtų išskirti į dvi kategorijas. Jeigu elgesys yra kartojamas daug apie jį nesusimąstant, tai vadinkime jį erzinančiu įpročiu. Jei jis paprastai yra numatomas ir, norint jį įvykdyti, reikia pagalvoti, vadinkime jį erzinančia veikla.

Jis ir ji

Erzinančius įpročius sudaro asmeninės manieros, pvz., valgymo būdas, tai, kokią po savęs paliekate vonią ir tai, kaip vaikštote. Iš kitos pusės, erzinanti veikla gali susidėti iš jūsų lankomų sporto įvykių, jūsų bažnyčios pasirinkimo ar asmeninės treniruočių programos.

Paimti drauge įpročiai ir veikla apibrėžia jūsų gyvenimo stilių. Ir tie įpročiai bei veikla gali būti malonūs jums abiem arba tik vienam iš jūsų (tie, kurie yra nemalonūs jums abiem, dažniausiai yra labai greitai nuleidžiami į šiukšlių kibirą). Jie yra kaip plytos namo, kuriame kiekvienas jūsų galite būti ir stiprus, ir silpnas.

Stiprios plytos yra įpročiai ir veikla, kuri jus abu verčia jaustis laimingais, o silpnos plytos vieną partnerį daro laimingą kito sąskaita. Visas namas yra jūsų gyvenimo stilius ir jeigu jis bus sudarytas iš silpnų plytų, jis gali sugriūti.

Kiekviena erzinanti veikla ar įprotis didina prarają tarp jūsų ir jūsų sutuoktinio ir sukuria tvirtą nesuderinamumą. Jeigu jūs suprantate, kad esate nesuderinami, taip greičiausiai yra todėl, kad jūsų santuokoje yra per daug silpnų plytų. Pakeiskite jas, kuo greičiau mėgindami pašalinti erzinantį elgesį.

Ginčas

Tačiau kaip padaryti, kad jūsų elgesys nebebūtų erzinantis? Tai prasideda suvokimu, kad kiekvieną kartą, kai jūs padarote ką nors, kas erzina jūsų sutuoktinį, jūs panaikinate meilės vienetą. Pasakykite vienas kitam, kad erzinančio elgesio eliminavimas kiekvienam jūsų yra labai svarbu. Ir tuomet paklauskite, kas jūsų partnerį erzina labiausiai, užsirašykite tai ir susidarykite planą, kaip jūs panaikinsite erzinantį elgesį.

Niekas iš mūsų nemėgsta kritikos, taigi, venkite baksnoti pirštu į vienas kito erzinantį elgesį, nebent esate pasirengę ką nors dėl to daryti. Erzinantis elgesys yra gero pokalbio priešas. Jo dėka mes pradedame vienas kitą kritikuoti, kalbėdami apie tai, kaip vienas kitą erziname, mes gadiname kartu leidžiamą laiką.

Daugelis porų per daug laiko praleidžia kritikuodami vienas kitą. O ta kritika abiem partneriams atrodo lyg košmaras. Kiek ji gali tęstis? Juk jūs norite, kad drauge praleidžiamas laikas būtų kaip įmanoma smagesnis, o kritika visa tai sugriauna.

Konfliktas

Jei vienas jūsų darote kažką, kas erzina jūsų partnerį, nieko blogo, kad apie tai užsiminsite. Tačiau iki tol, kol būsite pasirengę efektyviai išspręsti šią problemą, šia tema daugiau nekalbėkite.

Jūsų požiūris į erzinantį elgesį turėtų būti nukreiptas į pastangas jį panaikinti. Jeigu plano, kaip juo atsikratyti, neturite, tai kiekvieną kartą išsakydami kritiką prarasite po gabalėlį meilės.

Tačiau jūs privalote atsiminti vieną dalyką – jeigu jūs ir jūsų sutuoktinis nepakeisite savo įpročių ir veiklos taip, kad jie jus abu darytų laimingais, palaipsniui pradėsite suprasti, kad tiesiog negalite kartu gyventi.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Kryžiaus žygis“ prieš pigią darbo jėgą lietuviams smogs dvigubai (25)

Briuselyje bręstančios reformos, kuriomis norima pažaboti taip vadinamąjį socialinį dempingą ,...

Rusijos prezidento rinkimuose – Putino triumfas: skelbiama apie rekordinį rezultatą atnaujinta 6:47 (4343)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas užsitikrino ketvirtąją kadenciją per sekmadienį vykusius...

Parlamentinės krizės požymiai aiškūs, tačiau pirmalaikiai rinkimai nerealūs (18)

Po to, kai Seime pritrūko balsų atimti iš Mindaugo Basčio parlamentaro mandatą, nors...

Pakvipo desperacija: savo baimes iliustravo Aušvico vaizdais (89)

Prieš Stambulo konvenciją kovojantis Laisvos visuomenės institutas (LVI) savo poziciją iliustravo...

Orai: pavasaris neskubės – atkeliaus nedidelė šiluma, paskui ją ir krituliai (5)

Artimiausiu metu naktimis vis kandžiosis šaltukas, o dienomis orai bus truputį šiltesni....

Adamsų šeimynėlės pusbrolio Itto žemę šluojantys plaukai slėpė ne tik 119 cm ūgio aktorių, bet ir kalną neįtikėtinų istorijų

Seksuali raudonplaukė įlinguoja į piceriją ir praktiškai iš karto pastebi veteraną aktorių, XX...

Kiek per minutę uždirba turtingiausias pasaulio žmogus?

Jeffas Bezosas , „Amazon“ įkūrėjas ir valdytojas, yra turtingiausias pasaulio žmogus. Šie...

Užklupti gali bet kurį: specialūs gydytojos patarimai, kaip išvengti pavasarinės depresijos (1)

Šiemet pavasaris neskubėjo ateiti, tačiau šiltesnės dienos primena, kad pavasaris – ne už...

Sėklos: kokias ir kiek galima nesibaiminant laikyti

Paprastai dauguma sodininkų ir daržininkų turi stebuklingą dėžutę, kurioje laiko visas savo...

Kokius prieskoninius augalus ir žalumynus galima užsiauginti tiesiog ant palangės

Pasibaigus žiemai ir prasidėjus pavasariui, kyla noras užsiauginti pirmųjų šviežių žalumynų....