Kada buvo tas paskutinis kartas, kai jūsų sutuoktinis padarė kažką, kas jus suerzino? Praėjusią savaitę? Prieš valandą? Galbūt jis niūniuoja tą erzinančią melodiją būtent dabar! Vienas iš labiausiai erzinančių dėl erzinančio elgesio dalykų yra tai, kad tai visiškai neatrodo svarbu – bet vis tiek varo jus iš proto!
Tai nėra prievarta ar smurtavimas,o tiesiog susierzinimas. Jūs turėtumėte sugebėti nekreipti į tai dėmesio, tačiau negalite. Tai lyg pastovaus vandens lašėjimo kankinimas.

Kai mes esame susierzinę, dažniausiai manome, kad kiti yra nedėmesingi, ypač tuomet, jei mes paaiškinome, kad konkretus elgesys mus erzina ir jeigu tas žmogus vis tiek savo elgesio nepakeičia. Tai nėra tiesiog elgesys, o mintis, glūdinti po juo – mintis, kad kitam žmogui tai visiškai nerūpi.

Konfliktas

Tačiau kai jūsų elgesys erzina kitus, visoje problemoje jūs neįžvelgiate nieko rimto. Tai tik smulkmena, tai kam iš to kelti valstybinio lygmens bylą? Kodėl kiti žmonės paprasčiausiai negali prisitaikyti?

Pamėginkite į šią problemą pažiūrėti vienas kito akimis. Žinoma, niekas negali pilnai įsivaizduoti, ką jaučia kitas žmogus, o tai ir yra didžioji problemos dalis. Būtų puiku, jeigu nors vienai dienai žmonės galėtų apsikeisti mintimis. Tada jie galėtų sužinoti, ką reiškia patirti savo paties nejautrų elgesį ir savo įpročius pakeistų labai greitai.

Erzinantį elgesį galima būtų išskirti į dvi kategorijas. Jeigu elgesys yra kartojamas daug apie jį nesusimąstant, tai vadinkime jį erzinančiu įpročiu. Jei jis paprastai yra numatomas ir, norint jį įvykdyti, reikia pagalvoti, vadinkime jį erzinančia veikla.

Jis ir ji

Erzinančius įpročius sudaro asmeninės manieros, pvz., valgymo būdas, tai, kokią po savęs paliekate vonią ir tai, kaip vaikštote. Iš kitos pusės, erzinanti veikla gali susidėti iš jūsų lankomų sporto įvykių, jūsų bažnyčios pasirinkimo ar asmeninės treniruočių programos.

Paimti drauge įpročiai ir veikla apibrėžia jūsų gyvenimo stilių. Ir tie įpročiai bei veikla gali būti malonūs jums abiem arba tik vienam iš jūsų (tie, kurie yra nemalonūs jums abiem, dažniausiai yra labai greitai nuleidžiami į šiukšlių kibirą). Jie yra kaip plytos namo, kuriame kiekvienas jūsų galite būti ir stiprus, ir silpnas.

Stiprios plytos yra įpročiai ir veikla, kuri jus abu verčia jaustis laimingais, o silpnos plytos vieną partnerį daro laimingą kito sąskaita. Visas namas yra jūsų gyvenimo stilius ir jeigu jis bus sudarytas iš silpnų plytų, jis gali sugriūti.

Kiekviena erzinanti veikla ar įprotis didina prarają tarp jūsų ir jūsų sutuoktinio ir sukuria tvirtą nesuderinamumą. Jeigu jūs suprantate, kad esate nesuderinami, taip greičiausiai yra todėl, kad jūsų santuokoje yra per daug silpnų plytų. Pakeiskite jas, kuo greičiau mėgindami pašalinti erzinantį elgesį.

Ginčas

Tačiau kaip padaryti, kad jūsų elgesys nebebūtų erzinantis? Tai prasideda suvokimu, kad kiekvieną kartą, kai jūs padarote ką nors, kas erzina jūsų sutuoktinį, jūs panaikinate meilės vienetą. Pasakykite vienas kitam, kad erzinančio elgesio eliminavimas kiekvienam jūsų yra labai svarbu. Ir tuomet paklauskite, kas jūsų partnerį erzina labiausiai, užsirašykite tai ir susidarykite planą, kaip jūs panaikinsite erzinantį elgesį.

Niekas iš mūsų nemėgsta kritikos, taigi, venkite baksnoti pirštu į vienas kito erzinantį elgesį, nebent esate pasirengę ką nors dėl to daryti. Erzinantis elgesys yra gero pokalbio priešas. Jo dėka mes pradedame vienas kitą kritikuoti, kalbėdami apie tai, kaip vienas kitą erziname, mes gadiname kartu leidžiamą laiką.

Daugelis porų per daug laiko praleidžia kritikuodami vienas kitą. O ta kritika abiem partneriams atrodo lyg košmaras. Kiek ji gali tęstis? Juk jūs norite, kad drauge praleidžiamas laikas būtų kaip įmanoma smagesnis, o kritika visa tai sugriauna.

Konfliktas

Jei vienas jūsų darote kažką, kas erzina jūsų partnerį, nieko blogo, kad apie tai užsiminsite. Tačiau iki tol, kol būsite pasirengę efektyviai išspręsti šią problemą, šia tema daugiau nekalbėkite.

Jūsų požiūris į erzinantį elgesį turėtų būti nukreiptas į pastangas jį panaikinti. Jeigu plano, kaip juo atsikratyti, neturite, tai kiekvieną kartą išsakydami kritiką prarasite po gabalėlį meilės.

Tačiau jūs privalote atsiminti vieną dalyką – jeigu jūs ir jūsų sutuoktinis nepakeisite savo įpročių ir veiklos taip, kad jie jus abu darytų laimingais, palaipsniui pradėsite suprasti, kad tiesiog negalite kartu gyventi.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Išvarytieji? Emigrantas 10 metų skynė agurkus, bet savo pasiekė (44)

Prisistatydamas Virgilijus Šauklys net susinepatogina – jau seniai pats savęs šiuo vardu...

Ekonomistas pasiūlė idėją, leisiančią pakelti vidutinį atlyginimą iki 1440 eurų ir susigrąžinti emigrantus (269)

Idėjos Lietuvai, leisiančios iki 2042 metų susigrąžinti daugiau nei pusę milijono tėvynainių...

Nuo bjaurios automobilio problemos ryte išgelbės keletas atsakymų sau (5)

Dažniausia priežastis, kodėl šaltą rytą variklis neužsiveda – išsikrovęs akumuliatorius...

Danų mokslininkai įvardijo du priešus, kurie mus sendina labiausiai

Piktnaudžiavimas alkoholi u ir rūkymas tikrai vizualiai sendina ir spartina senėjim ą, rodo...

Sveikatos problemų nepalaužtas D. Sabonis surinko dvigubą dublį ir padėjo „Pacers“ įspūdingai atsitiesti (1)

Domantas Sabonis užfiksavo dvigubą dublį, o charakterį pademonstravusi Indianos „Pacers“...

Orai: šaltesnės permainos jau pakeliui (6)

Savaitgalį šiluma trauksis iš šalies, pūs nemalonus vėjas , numatomi drėgni orai – vis...

„Patys kalti?“ Viena žiopla klaida – ir antstoliai persekioja visą gyvenimą (276)

Lietuvoje reikalų su antstoliais turi kas 10-as gyventojas. Šalies gyventojai ir įmonės iš viso...

Svarbiausiu metu Kalniečio vedamas „Emporio Armani“ patiesė vokiečius, iš dugno atsispyrė „Barcelona“ gynėjo nesustabdė ir pasruvęs kraujas (4)

Tris su pusę kelinio sunkiai taškus rinkęs Milano „Emporio Armani“ klubas namuose 71:62...

Kodėl ryte prabudus iš burnos sklinda blogas kvapas? (4)

Ne tik dėl to, kad aštuonias valandas nevalėte dantų.

Lietuva JAV minima dėl Klaipėdos SGD laivo (148)

Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Rolandas Kriščiūnas sako, kad ryšys tarp Europos...