aA
Kartais sapnuoju erotinius sapnus. Šiuo metu mane suneramino jų pobūdis. Jei anksčiau aš neprisimindavau sapno objekto, tai dabar tas objektas, dažniausia yra mano dabartinis vyras, su kuriuo lytinis gyvenimas kiek atšalo. Mano erotiniuose sapnuose vyras visuomet grubus, paima mane jėga, ir aš negaliu pasakyti, kad man tai nepatinka. Realiame gyvenime vyras yra švelnus ir dėmesingas. Ar man vertėtų susirūpinti?
Aistra
© Corbis
Atsako Vilniaus Šeškinės poliklinikos moterų konsultacijos vedėja, gydytoja akušerė - ginekologė Vilma Vasjanova.

Neturėtumėte pulti į paniką. Tikriausiai sapnuojate tai, ko realiame gyvenime neturite. Pasižiūrėkite filosofiškai, gal pats laikas ką nors keisti Jūsų seksualiniame gyvenime, jį paįvairinti. Jeigu negalite nekreipti į savo sapnus dėmesio, pasikonsultuokite su psichologu.

Šiuolaikiniai mokslininkai pripažįsta, jog sapnuose užkoduotas didžiulis informacijos kiekis apie žmogaus troškimus, išgyvenimus, svajones ar siekius, taip pat ir seksualinius.

Pavyzdžiui, jeigu moteris įprastinio lytinio akto metu nepatiria orgazmo, o sapnuodama jį patiria, galima spėti, jog esama moralinių, etinių, psichologinių ar dar kokių nors stabdžių, neleidžiančių moteriai atsipalaiduoti, išreikšti savo erotines fantazijas tikrovėje. Atsikratyti šių suvaržymų galbūt padėtų tik nuoširdus ir atviras pokalbis su partneriu, psichoterapeuto konsultacija.

Pastebėta, kad erotiniuose sapnuose sapnuojantysis dažniausiai mylisi tokiomis formomis, sąlygomis ir su tokiais partneriais, kurių realiame gyvenime nėra regėjęs ir apskritai turbūt niekintų. Tai gali būti, pavyzdžiui, homoseksualūs lytiniai santykiai, grupinis seksas, prievartavimas, įmantrios pozos, neatpažįstami seksualiniai partneriai, net giminės, kolegos, gyvūnai. Tai dažnai sunkiai įsivaizduojamos situacijos, kurios tūlą sapnuojantįjį verčia pasijusti iškrypusiu ar nesveiku.

Erotinius sapnus sapnuoja visi. Tai nepriklauso nei nuo amžiaus, nei nuo išsilavinimo. Pasiekiamas orgazmas erotiniuose sapnuose yra daugiau seksualinės įtampos, o ne seksualinio nepasitenkinimo rodiklis. Regint erotinius sapnus juose seksas yra atviresnis, laisvesnis, be jokių tabu.

Jeigu atidžiau įsigilintume į erotinius sapnus, pastebėtume, jog juose dažnai įvyksta tai, ko nedrįstame, bijome, varžomės, vengiame, susilaikome tikrovėje, ko dažnai nedrįstame ar bijome pasakyti savo realiam partneriui. Gal dėl šių neišsakytų minčių būtent ir jaučiamasi blogai?

Nežinau, ar savo partneriui iki pačių smulkmenų reikėtų atpasakoti visus erotinius sapnus, kokia forma ar poza ir su kuo buvo sapnuojamas lytinis aktas. Daugeliu atvejų pakaktų partneriui papasakoti tik sapno esmę nesigilinant į detales.

Tinkamai specialisto išanalizuoti ir išaiškinti erotiniai sapnai gali būti tas raktas, kuris padės išspręsti daugelį seksualinių problemų, įveikti patį bjauriausią, prigimtį žalojantį sekso priešą - nuobodulį.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

DELFI žurnalistas, prieš dešimtmetį aprašęs Kedžio istoriją: jis buvo žiauriai priblokštas ir keršto norintis tėvas (508)

„Lietuvai gresia pedofilijos skandalas“ – tai paties pirmojo straipsnio apie Kedžių istoriją...

Už kokią sumą dabar galima išsinuomoti butą Vilniuje: pastebėti reikšmingi pokyčiai (80)

NT rinkoje šiuo metu aktyvus ne tik pardavimo, bet ir nuomos sektorius. Pastaruoju metu išsinuomoti...

Teismas imasi nagrinėti Venckienės skundą dėl suėmimo, prie durų laukia jos rėmėjai advokatė prašo nušalinti du teisėjus (48)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį pradeda nagrinėti Neringos Venckienės advokatės...

Bugavičiaus žudikų teisme – velionio šeimos nariai ir mylimoji Vita Jakutienė prašoma bylą nagrinėti už uždarų durų (26)

Kauno apygardos teismui toliau nagrinėjant Deimanto Bugavičius nužudymo bylą, į teismo posėdį...

Netekęs darbo televizijoje Jurijus Smoriginas vos pragyvena: pensininkas priverstas dirbti nuo ryto iki vakaro (71)

Žinomo baleto artisto Jurijaus Smorigino jau ne vienerius metus nėra televizijos eteryje, tačiau...

Motyvacija judėti. Vladai Musvydaitei — netikėti iššūkiai ledo ritulio treniruotėje

„Motyvacija judėti“ laidos vedėjai Vladai Musvydaitei teko nelengva užduotis – ne tik...

Instagramas keičia taisykles: neberodo patiktukų skaičiaus

Instagramo vartotojai Lietuvoje nebemato, kiek žmonių paspaudė „patinka“ prie paskelbtų...

Lietuvoje retai matoma Violeta Repčenkaitė: aš ne iš tų, kurios apsivelka rūbą vos vieną kartą (4)

Šį penktadienio rytą „10 stiliaus klausimų“ užduodame buvusiai televizijos laidų vedėjai, o...

Putinas piktinasi Ukrainos ministro žodžiais: kaip tai gali būti?

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Maskva sveikina Kijevo ir...

Mokykla sugalvojo neįprastą būdą, kaip sudrausminti įsisiautėjusius vaikus (2)

370 mokyklų visoje Anglijoje vaikai bus mokomi medituoti , raumenų atpalaidavimo būdų ir...