aA
Daugelis mūsų esame susidūrę su poromis, kuriose vienas partneris įžeidinėja kitą. Prisimenu, kaip kartą parduotuvėje vyras šaukė ant savo žmonos, vadino ją kvaila idiote. Arba kitas atvejis – moteris prie visų išvadina savo vyrą ožiu.
© Shutterstock nuotr.

Jei šios poros taip elgiasi viešai, nesunku atspėti, kad ir namuose jų santykiai ne ką geresni. Tačiau kaip vertinti tuos, kurie įžeidinėja subtiliau – kandžiomis pastabėlėmis mažina jūsų savivertę. Štai keletas tokio emocinio smurto, kuris gal ir nėra labai dažnas, bet neabejotinai užnuodijantis poros santykius, pavyzdžių.

Nuolatiniai priekaištai partneriui, kad jis nieko gyvenime nepasiekė. Pavyzdžiui, jūs nuolat sutuoktiniui prikišate, kad jis neuždirba pakankamai pinigų. Vyrai ypač jautriai reaguoja į tokius kaltinimus, o juk jie gana dažni. Nors jūsų mielasis ir neprisiima tokios atsakomybės šeimoje, kokią prisiimate jūs, nuolatinis to priminimas reikalų nepagerins, ypač, jei sunku ką nors pakeisti.

Pardavėjas, kuriam iki gyvo kaulo įgriso nuolatiniai žmonos priekaištai, vieną kartą išrėžė: „Juk tu žinojai, kad aš nesu plastikos chirurgas, kai tekėjai už manęs.“

Kasdienės pastabos, kad partnerė neatrodo gražiai. Pabrėžiami figūros trūkumai: „Tavo blauzdos per storos, krūtinė per maža, užpakalis plokščias“. Kokiai moteriai patiktų klausytis tokių žodžių, net jei tai ir būtų tiesa? Jei jums nepatinka partnerio išvaizda, yra subtilesnių būdų apie tai užsiminti.

Pavyzdžiui, jei manote, kad jūsų antroji pusė turi antsvorio, galite pasakyti, kad esate susirūpinęs jo/jos sveikata. Galite pridurti, kad jūs mielai padėsite jam/jai numesti svorio, galite net pasiūlyti kartu nueiti į sporto klubą. Įžeidinėjimas tik privers jaustis blogiau. Jūs taip pat turėtumėt atsikratyti įpročio kritikuoti, reikėtų stengtis pastebėti teigiamus dalykus.

Nesidžiaugiama partnerio sėkme. Pavyzdžiui, neseniai vienas pažįstamas paskambino žmonai norėdamas pasidžiaugti laimėjimais darbe, gauta premija ir išgirdo tik abejingą atsakymą. Yra ir daugiau pavyzdžių, - pvz., kai nesidžiaugiama partnerio paaukštinimu darbe ir pan.

Nevertinami partnerio pasiekimai. Būna, kad sutuoktiniai tarsi varžosi tarpusavyje, kuris iš jų daugiau pasieks, ir visai nesidžiaugia kito pasiekimais. Vyras gali netgi pradėti ieškoti paguodos susirasdamas meilužę.

Vaikai kritikuojami dėl to, kad seka tėvo/motinos pavyzdžiu. To ypač reikėtų vengti.

Neleidžiama partneriui priimti sprendimų. Pavyzdžiui, vyras teigia, kad pasitiki žmona, bet viską sprendžia pats, jos pasiūlymus vadina kvailais ar paprasčiausiai į juos nekreipia dėmesio. Tai nedidina partnerio pasitikėjimo savimi.

Nuolatinis partnerio vertimas daryti ką nors, kas jam nemalonu. Tai rodo, kad jums nerūpi partnerio jausmai.

Nuolatinis partnerio pasiūlymų, norų ignoravimas. Pavyzdžiui, visiškai nepaisoma, kokius produktus, patiekalus jūsų partneris mėgsta, kokių ne.

Priekaištai. Pavyzdžiui, leidžiama sutuoktiniui ką nors daryti, pvz., vykti į išvyką su draugais, bet po to priekaištaujama, nesikalbama. Toks elgesys, be abejo, apkartins bet kokius laisvalaikio malonumus.

Vieša kritika. Smerkti, žeminti sutuoktinį kitų akivaizdoje – žemas lygis, tai juk nešvarių apatinių skalbimas viešai.

Nesantuokiniai ryšiai ir stengimasis juos išlaikyti, net jei jūsų vyras/žmona apie tai žino. Tai labiausiai žeminanti išdavystė, neabejotinai sugriaunanti santykius. Turėkite drąsos nutraukti nederamą ryšį, jei planuojate išsaugoti šeimą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Protestas Gruzijoje: 10 tūkst. žmonių bandė šturmuoti parlamentą policija panaudojo gumines kulkas ir vandens patrankas (331)

Gruzijoje ketvirtadienio vakarą apie 5 tūkst. žmonių susirinko į protestą prieš Rusijos...

80 proc. širdies ligų galima išvengti ir kardiologė pataria, kaip tai padaryti: vieno dalyko turite atsisakyti iškart (71)

Lietuvoje mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra daugiau nei 56 proc. DELFI laidoje „...

Atviras pokalbis su Agne Jagelavičiūte: visur, kur buvo galima tiesiog laimėti – aš pralaimėjau (147)

„Gal yra žmonių, kuriems kažkas gyvenime pasisekė ir galbūt sėkmė egzistuoja, bet savo...

Apie nuslėptą „bachūro“ praeitį Pravieniškėse prabilusiam kauniečiui – kalinių egzekucija (144)

Pravieniškių pataisos namus valdžiusiems Kauno nusikaltėliams įsiteikti norėjęs kalinys manė,...

Sabonis – gandų sūkuryje: gali būti iškeistas į aukštą naujokų biržos šaukimą (33)

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Brukline įvyks NBA naujokų birža. Savo pavardes joje...

Pasakė, kokių orų tikėtis per Jonines: galimi du scenarijai (3)

Penktadienio dieną per Lietuvą keliaus šaltasis atmosferos frontas, kuris stums labai šiltą ir...

Vyro išpažintis: mergina ruošė man vakarienę, o aš tuo metu mylėjausi su kita (64)

„Mano mergina ruošė man šventinę vakarienę, o aš tuo metu buvau jai neištikimas. Esu...

Sparčiai populiarėjantis miego pagalbininkas – baltasis triukšmas: ką būtina žinoti apie galimus pavojus (20)

Prisimenu, kad kartais atrodydavo, jog visą dieną nieko kito neveikiu, kaip tik migdau savo...

30-metį glumina kolegių mėtomos užuominos: neprasidėčiau su jomis dėl vienos priežasties (218)

Man labai patiko naujas ir labai atmosferą įkaitinęs straipsnis apie vyrų ieškančias moteris...

Į Marakešo stiliaus vakarėlį susirinkusios garsenybės stebino savo įspūdingais kostiumais (72)

Ketvirtadienio vakarą „Relais & Châteaux Stikliai " kiemelyje vyko tradicija jau tapęs...