aA
Taigi, jūs pasiekėte, kad ji pajustų orgazmą. Tačiau ar jai patiko seksas su jumis?
Orgazmas
Orgazmas
© Shutterstock

„Ar jau artėji?“

„Gal jau pajutai?“

Christine mylėjosi su vaikinu, su kuriuo susipažino klube – jis akivaizdžiai buvo užsibrėžęs tikslą pamaloninti ją taip, kad ji pirma pajustų orgazmą, ir tik tada ketino siekti orgazmo pats. Jis taip susitelkė į šį tikslą, kad nuolat jos klausinėjo, ar ji jau artėja prie kulminacijos. Kristinai, kuriai ir šiaip paprastai retai pavykdavo pasiekti kulminaciją su naujai sutiktu vyru, toks jo elgesys neleido apskritai pajusti jokio malonumo. Ji jautė vien stresą.

„Atrodė, lyg jis būtų peržiūrėjęs visą pornografinį serialą ir susidaręs pozų sąrašą, – prisimena ji. – Jis vis manęs klausinėjo: „Ar tau taip patinka? Tiksliai įvardink, kaip labai tau tai patinka!“ O aš galvojau: „Ką tu nori, kad aš atsakyčiau – 8,34 iš 10-ies?“

Akylai stebėdamas Christine’os progresą – ar jo nebuvimą – jis vis paskelbdavo 5 minučių pertrauką, kad nutolintų savo orgazmą, kol neatliko savo pareigos.

Vyriškis taip įsijautė į savo „misiją“, kad nė nepastebėjo, jog Christina kuo toliau, tuo jautėsi nelaimingesnė.

Seksologas, porų konsultantas Lawrence‘as A. Siegelis portalui menshealth.com sako, kad nesunku suprasti, kodėl kai kurie vyrai šitaip elgiasi intymaus artumo akimirkomis.

„Būtent šito mes mokome vyrus: siekti tikslo, užkariauti. Viskas turi turėti aiškią, paskirtį, visada ir visur turi būti nugalėtojas.“

Tyrimai rodo, kad vyrai jaučiasi mažiau vyriški, jei jų partnerė nepatiria orgazmo. Jie mano, kad nesuteikę moteriai orgazmo ją nuvilia, todėl jaučiasi sutrikę, neįgudę, niekam tikę.
Vis dėlto mes nenorime pasakyti, kad vyrams reikia galvoti tik apie savo, o ne apie partnerės orgazmą.

Ko gero visi jau yra girdėję apie orgazmo atotrūkį – neginčijamą faktą, kad heteroseksualių porų sekso metu moterys orgazmą jaučia daug rečiau nei vyrai. Galbūt taip yra todėl, kad vyrai, su kuriais jos mylisi – atsitiktiniai ar ilgalaikiai partneriai arba sutuoktiniai – neįsiklauso į jų poreikius.

Tačiau pasitaiko vyrų, kurie perlenkia lazdą į kitą pusę, kaip kad Christinos partneris iš klubo, ir iš visų jėgų stengiasi, kad moteris pasiektų kulminaciją – dažnai net anksčiau už juos – net jei pati moteris tuo metu visai orgazmo netrokšta ar jo apskritai nesureikšmina.

Taip sukuriama tai, ką tyrėjai pavadino „orgazmo imperatyvu“ – įsitikinimas, kad jei sekso metu vienas iš partnerių ar abu nepatiria orgazmo, tai yra visiška nesėkmė.

Niekas taip nesumažina džiaugsmo ir aistros sekso metu, kaip siekis iš paskutiniųjų iškovoti aukso medalį Orgazmo olimpiadoje.

Orgazmas
Orgazmas
© Shutterstock

Moterys skundžiasi, kad jos jaučia spaudimą kuo greičiau pasiekti kulminaciją, ir dėl to joms sunkiau ne tik pajusti orgazmą, bet apskritai mėgautis intymiu artumu.

Sekso terapeutė Renée Burwell sako, kad abu partneriai pakliūva į ydingą „gėdos ir nerimo ratą, kuris susilpnina ryšį ir trukdo mėgautis seksu“.

Tad išmeskime iš galvos orgazmo imperatyvą ir verčiau pagalvokime, kaip sumažinti malonumo atotrūkį.

„Pašalinus tikslą žūtbūt pasiekti orgazmą, sumažėjaa spaudimas ir pora vėl (arba pirmą kartą) pajunta fizinio artumo džiaugsmą“, – sako seksologė, konsultantė Lisa B. Schwartz.

Kuo moteris jaučia mažesnį spaudimą pasiekti kulminaciją, tuo labiau ji mėgaujasi seksu. Ironiška, tačiau atsisakius orgazmo imperatyvo, išauga tikimybė, kad moteris galiausiai pajus orgazmą.

Taigi, pirmas žingsnis: nustokite klausinėti. Sueities įkarštyje ne laikas uždavinėti klausimus apie orgazmą. Verčiau pasikalbėkite apie tai prieš seksą, pataria sekso terapeutė Vanessa Marin. Leiskite jai žinoti, jog jums rūpi, kad ji gerai jaustųsi, ir kad esate pasiruošęs padaryti dėl to viską, kas jūsų jėgoms (žinoma, neperžengdamas savo komforto zonos ribų). Taip pat, kad jūs norėtumėte, jog ji pasiektų kulminaciją, tačiau esate pasiruošęs sustoti, kai tik ji pasakys, kad jai jau gana.

Intymaus artumo akimirkomis galite susikoncentruoti į mėgavimąsi patirtimi. Elisabeth Lloyd, kuri yra viena iš iškiliausių mokslininkių moterų orgazmo biologijos srityje, ir kuri padėjo išgryninti orgazmo atotrūkio sąvoką, pataria, kad sekso metu galima vienas kito atsargiai, švelniai pasiteirauti, pavyzdžiui, „Kas tau teikia malonumą?“ arba „Ko dabar norėtum?“ Tačiau jokiu būdu neįkyrėti klausinėjant „Ar tu jau artėji? Ar jau greit?“

Partneriai gali susidaryti sąrašą dalykų, kuriuos norėtų išbandyti lovoje. Tai gali būti tokie paprasti dalykai, kaip vienas kito masažavimas, švelnūs prisilietimai ar gilūs bučiniai, sako E. Lloyd. Taip jūs galėsite kartu panirti į naujas patirtis, nesifokusuodami į orgazmą. Tai leis judviem atsipalaiduoti, nebejausti spaudimo ir įtampos.

Jei jums vis vien sunku susikoncentruoti į malonumą, o ne į žūtbūtinį orgazmą, Lawrence‘as A. Siegelis pataria kuriam laikui apskritai pamiršti kulminaciją.

„Įveskite orgazmo draudimą: viską, ką darote vienas kitam, darykite siekdami vienintelio tikslo – pajusti malonumą“, – sako ekspertas.

Nustatytos taisyklės, kiek turėtų trukti orgazmo draudimas, nėra – galite įvesti jį kelioms dienoms ar kelioms savaitėms.

„Kartais mums reikia atversti naują puslapį ir jame nutapyti naują paveikslą, pamiršus ankstesnius elgesio modelius“, – samprotauja seksologas.

Galbūt orgazmo draudimas skamba netikėtai, o gal net bauginančiai, vis dėlto nereikia pamiršti, kad intymaus artumo esmė yra daug platesnė nei 20 sekundžių trunkanti kulminacija. Daugumai moterų intymumas, aistra ir žaismingumas sekso metu sukelia intensyvų – netgi visapusišką – malonumą.

R. Burwell reziumuoja, kad koncentruotis vien į orgazmą yra tas pats, kas valgant šokoladinio torto gabalą koncentruotis tik į jį puošiančią vyšnią. „Nors vyšnia skani, bet daug maloniau mėgautis tortu – vien jau todėl, kad jį valgome ilgiau nei vyšnią.“

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(56 žmonės įvertino)
2.9286

Top naujienos

Paulius Saudargas: o kodėl mes turėtume visada sutarti su koalicijos partneriais? (7)

Seimo vicepirmininkas krikdemas Paulius Saudargas sako nematąs reikalo sutarti su koalicijos...

Rudzkis: pandemija gali iššaukti grandininę reakciją, kuri nuves iki pasaulinės krizės (4)

Šio metu vyraujanti ekonominės politikos ideologija yra pasikeitusi – nebe ta, kuri buvo per...

Baisų sapną primenantis scenarijus: kaip atrodys pasaulis, jei Amerika paliks NATO

Amerikai pasitraukus europiečiams vieniems gintis būtų sunku. Štai įsivaizduojamas 2024–ųjų...

Veiksmingos priemonės batams, mažinančios tikimybę paslysti (1)

Kažin ar atsirastų žmogus, kuriam patiktų slidinėti ir griuvinėti ant ledo. Neverta nė sakyti,...

Pakeltos lysvės – kaip jau dabar teisingai planuoti derlių

Renata Ničajienė , „Sezoninės virtuvės“ tinklaraščio autorė sako, kad žiemą galima...

„Tamsiais“ asmenybės bruožais pasižymintys žmonės į pandemiją reaguoja kitaip: kai kurie net džiaugiasi (1)

Nors pastaruosius kelerius mėnesius visi išgyvenome tą pačią pandemiją, visgi į jos atneštas...

„Bloomberg“: ECB nebėra patikimas pinigų mechanizmas vyriausybėms (1)

Euro zonos pinigų politika subsidijuoja finansų pramonę tokiu mastu, kad nacionaliniams centriniams...

Gydytojas patarė, kaip išsaugoti atmintį iki senatvės – tai daug lengviau nei galvojate (4)

Viena iš didžiausių baimių pasenti yra susijusi su atminties netekimu ar aštraus proto praradimu....

Navalną Maskvoje jau sulaikė pareigūnai: aš nieko nebijau, viskas sufabrikuota Vnukovo oro uoste tęsiasi areštai, atnaujinta 21.11 (2268)

Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas sekmadienio vakarą grįžo į Maskvą iš Vokietijos. Oro uoste...

Vakcinų ringe – italai: „ReiThera“ skiepai iš gorilų adenoviruso – po 5 eurus (184)

Europai trūksta patikimų ir pigių vakcinų nuo COVID-19 ? Italija skelbia: tokių vakcinų bus,...