Portale hellodoctor.com pateikiami ekspertų atsakymai:

Kaip dažnai turtų mylėtis poros?

Vienas tyrimas parodė – dauguma porų būna seksualiai intymios bent kartą per savaitę. Kito tyrimo duomenimis, kas savaitę besimylinčios poros jaučiasi laimingiausios. Ekspertų nuomone, seksas – kartą per savaitę yra puiku – to pakanka puoselėti intymumui, tai suteikia aktyvaus seksualinio gyvenimo pojūtį, partneriai turi ko laukti. Kitaip tariant, seksas kartą per savaitę porai yra ypatingas įvykis, intymumas nevirsta rutina.

Formulė „seksas kartą per savaitę“‘ tinka toli gražu ne visiems

Kad ir kaip patraukliai skambėtų seksas kartą per savaitę, ekspertai supranta – toks dažnumas tinkamas toli gražu ne kiekvienai porai. Jie pabrėžia – sekso dažnumas priklauso nuo poros, kiekvienai porai rekomenduojama atrasti sau tinkamiausią dažnumą.

Svarbiausia – kad poro būtų patenkintos, kitaip tariant, jeigu partneriai patenkinti seksualinio intymumo dažnumu, tai yra gerai.

Seksualinio intymumo dažnumas kinta, taigi, koncentruokitės į kokybę

Dauguma minėtuose tyrimuose dalyvavusių porų teigė, kad mylisi kartą per savaitę, vis tik žinokite – tai nėra siekiamybė. Su amžiumi sekso dažnumas kinta, tam įtakos turi ir kiti veiksniai – stresas, nuovargis, sveikata ir t. t.

Būtent todėl ekspertai ragina poras koncentruotis į sekso kokybę.

Ekspertai pateikia kelis patarimus, ką daryti, kad seksualinis gyvenimas maksimaliai tenkintų:

Nesidrovėkite kalbėti apie seksą

Kad seksualinis gyvenimas teiktų pasitenkinimą, reikia kalbėtis apie seksą. Atvirai pasakykite, kas jums patinka, o kas netraukia. Be abejo, viską išsakykite pozityviai. Naudinga aptarti ir nerimą keliančius dalykus, kūno pokyčius.

Įsidėmėkite – seksas tik viena intymumo forma

Įsidėmėkite – seksas tėra vienas iš intymumo poroje būdų. Kitos formos – glamonės, laiko leidimas kartu, netgi kalbėjimasis – šie dalykai stipriai suartina gyvenimo partnerius.

Išbandykite įvairias pozas

Kartais, norint atšviežinti seksualinį gyvenimą, pakanka išbandyti kažką naujo. Aptarkite naujas pozas, galbūt kažkurią norėsite išbandyti miegamajame.

Pagalvokite – galbūt verta planuoti seksą

Atrodytų, sekso planavimas daro jį privalomu dalyku, vis tik daug porų džiaugiasi planuojamo intymumo privalumais. Jiems suplanuotas seksas reiškia, kad įsipareigoja rasti vienas kitam laiko. Be to, turi ko laukti.

Planuodami seksą, susitarkite, kuri dieną, koks laikas abiem tinkamiausi. Stenkitės nenukrypti nuo tvarkaraščio, kita vertus, nesikrimskite, jeigu netikėti įvykiai sugriaus planus.

Ir būkite atviri. Galbūt kartais nesinorės seksualinės penetracijos, pakaks tik bučinių ir glamonių. Ir tai puiku, juk svarbiausia – intymumas.

Apibendrinant paminėtina:

Kokiu dažnumu turi mylėtis poros? Dauguma porų mylisi kartą per savaitę. Vieno tyrimo duomenimis, daugeliui šito pakanka. Šiaip ar taip, sekso dažnumas poroje – individualus dalykas. Užuot koncentravęsi į kiekybę, koncentruokitės į sekso kokybę.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės