aA
Išsiskyriau po šešerių metų draugystės ir sužadėtuvių. Atsirado tinkamiausias laikas toliau tęsti studijas. Investuoti į save. Stačia galva nėriau į visas dominančias veiklas: studijavau, dėsčiau trijuose universitetuose dviejuose miestuose ir nuotoliniu būdu, vedžiau seminarus organizacijoms, nusipirkau butą ir pradėjau jį įsirenginėti, padėjau mamai prižiūrėti sergančią močiutę, daug keliavau. Laiko neliko niekam – miegui, draugams, meilei... Rimti ilgalaikiai santykiai liko antrame plane.
© Shutterstock nuotr.

Supratau, kad tokios savęs niekam negaliu atiduoti. Juolab, ar kas norėtų imti. Juk manęs niekada nėra namie, o savaitgaliai tai tos pačios darbo ir mokslų dienos.

Nauji gyvenimo prioritetai

Pagaliau pernai, tuoj prieš Kalėdas, baigiau doktorantūros studijas. Aiškiai supratau, kad dabar yra laikas kitiems prioritetams. Tikriesiems prioritetams. Gerai žinau, kad nebenoriu būti viena.

Diplomai, laipsniai, pareigos nešildo, neapsikabina, nevadina „mama“. Jiems ant peties neišsiverksi ir naktį šiltai neprisiglausi. Atsirado tinkamiausias laikas meilei, o svarbiausiai šeimai. Kalėdų senelio
kojinėje užrašiau savo romantiškąjį norą, metiniuose tiksluose užfiksavau numeris vienas pasiekimą ir ėmiausi „darbo“. Bet jei įstoti į doktorantūrą užteko priduoti dokumentus ir tinkamai pakalbėti prieš komisiją, o karjeros laipteliuose apskaičiuoti ką reikia padaryti, kad jais kiltum, šeimos sukūrimo reikalas man buvo visiškas „kosmosas“.

Aš įpusėjusi ketvirtą dešimtį. Į klubus, kavines nueiti galima. Bet ten visi labai jauni ir tie patys man sako „sveiki, Dėstytoja...“ Draugų rate, darbe – visi vedę. Nusprendžiau, kad reikia paleisti šią žinią į išorę. Pradėjau pasakoti draugams apie savo tikslą. Paaiškinau, kad esu atvira piršlyboms. Kartą kolegė užsiminė, kad bendradarbė buvo užsiregistravusi kažkokioje pažinčių svetainėje, kur sistema suderina poras. Esu girdėjus, kad tokias sistemas naudoja ir labai giria užsienyje. Jau kitą dieną gėriau kavą su bendradarbe. Reziumė: bendradarbė toje svetainėje susipažino su vaikinu, kuris šiandien yra jos vyras ir jie turi vaikučių. Taip atsitiko ir dar vienai jos draugei, o gal net kelioms. Mane tai įtikino.


Startas pažinčių svetainėje

Vieną laisvą vakarą skyriau susipažinimui su sistema. Mokslininkų pagrįsta, praktikų giriama, visame pasaulyje naudojamos įvairios jos formos. Rezultatai stulbinantys – poros tuokiasi ir kuria šeimas. Teigiama, kad sistema skirta tik rimtiems santykiams užmegzti. Puiku. Kaip tik toks ir yra mano tikslas. Imuosi darbo. Kuriuosi savo profilį. Atsirenku nuotraukas. Nuotraukos būtinos. Ir pati nemėgstu nemalonių siurprizų. Reikia nuotraukos naujos (ne prieš keletą metų darytos) ir ne tik, kur gerai matosi tik veidas. Dedu nuotrauką visu ūgiu. Joje šokio žingsnelis. Šokti dar nemoku, bet labai mėgstu. Kitoje nuotraukoje aš su dviračiu. Tai mano pomėgis. Vadinasi aktyviai mėgstu leisti laiką. Pildau aibę asmenybės testų.

Atsakinėju kruopščiai ir sąžiningai. Įvedu reikalavimus: mano amžiaus ar vyresnis, turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą, gyvena nebūtinai Lietuvoje, gali būti išsiskyręs (statistika kalba pati už save), kita. Mano manymu viskas puikiai paruošta. Bet taip manau tik aš. Vadinasi – reikia pasitikrinti. Parengtą anketą parodau artimoms draugėms: „Kodėl tokią gražią savo nuotrauką įdėjai kaip pagrindinę? Juk tokia kasdien nesi....“ Tiesa.

Keičiu nuotraukų eiliškumą. Rodau anketą draugams vyriškiams – esminis testas. „Kodėl viskas taip rimta? Pajuokauk nors šiek tiek.“ Sutinku. Humoras svarbu. Bet aš gana rimta. Prirašau, kad „mėgstu gaminti įvairių kultūrų patiekalus“ ir pridedu šypsenėlę. Nelabai juokinga. Bet juk ne visos šiuolaikinės moterys moka ar mėgsta gaminti. 

Laiškai ir pirmieji pasimatymai

Mėgstu viską apskaičiuoti, pamatuoti, suplanuoti. Dėl to man patinka tikslai, planai, struktūros, strategijos. Iš dalies tai lyg ir dar vienas eksperimentas. Galima keltis tikslus, rinktis dalyvavimo strategijas, analizuoti pasiekimų statistiką, keltis taisykles, daryti išvadas, teikti rekomendacijas.
Pirmoji savaitė. Laiškai eina, lyg būčiau paštininkė. Buvau nusprendusi, kad atsakinėsiu visiems. Kitaip būtų nemandagu. Tačiau šios idėjos greitai atsisakau... Nežinau kaip atsakyti vyriškiui, kuris rašo man visiškai nežinoma kalba. Google Translator padėtų. Bet kodėl jis nerašo bent angliškai?! Taip pat nežinau ką atrašyti į širdeles ar akį mirksinčias saulytes. Ar tai meilė iš pirmo žvilgsnio? Ar internetinis kodinis bendravimas?

Vadinasi laiškus tenka atsirinkti. Į laiškus be nuotraukų neatsakinėju, jei taip „savęs“ ir neparodo, nes sistema leidžia paprašyti, kad parodytų. Nesuprantu šios strategijos. Žinoma, kad priežasčių gali būti. Gal nenori, kad kiti pamatytų, jog jie dalyvauja pažinčių svetainėje. Teko ne vieną pažįstamą aptikti sistemoje. O gal nėra tikri dėl savo išvaizdos. O gal mano, kad tai negali būti vienas iš esminių sprendimo priėmimo kriterijų. Man nuotrauka svarbi. Pažinties pradžioje tai yra vienas iš pagrindinių aspektų nulemiančių bendravimą. 

Tenka nemažai atsakinėti. Klausimai sudėtingi: „Kokia esi asmenybė? Papasakok apie save? Kokios antros pusės ieškai – kas jame svarbu? Kodėl tu viena?“ Bet kam aš pildžiau tiek testų?! Plius sistema rodo kaip labai mes esame suderinami šiose srityse: vertybės, seksualinis, ir charakteris. Iš dalies tai ir įdomu. Apie kai kuriuos klausimus anksčiau negalvojau. Taip galiu daugiau pažinti ir save. 

Pirmas pakvietimas į pasimatymą: „Labas, gal kavos/arbatos?“ Tiesiai prie reikalo. Aš nieko prieš. Tiesioginis bendravimas leidžia daugiau sužinoti. Jis patrauklus, daug sportuoja, domisi kalbomis, užsiima sveika gyvensena. Tinka. Susitinkame senamiesčio kavinukėje. Turiu taisyklę: pirmų pasimatymų metu neleidžiu už save mokėti. Nenoriu likti skolinga, nenoriu, kad šios svetainės vaikinai ir vyriškiai bankrutuotų (paskaičiavau, kad man taip būtų, jei kas kart reikėtų mokėti už du), ir noriu, kad liktų pagarba, jei kartais nepavyktų...

Tik prisėdus prie stalo galiu pasakyti, kad nieko neišeis. Mes tikrai nebūsime kartu. Bet iš kur galiu taip pasakyti? Prieš mane sėdi patrauklus, lengvai bendraujantis, turintis nuostabią gyvenimo filosofiją bei protingas žmogus. O mano vidus sako „ne“. Po pasimatymo daug galvoju. Vadinasi chemija tikrai ne iš piršto laužtas mitas. Draugės vis klausia: „Kaip žinosi, kad tai tas?“ „Kai pilvuke skraidys drugeliai“ – atsakau. Keistas atsakymas. Bet tai tapo vienu rimčiausių, o gal net rimčiausiu, iš išsikeltų kriterijų.

Tiek daug nuostabių žmonių ir be antros pusės

Sistema tikrai puikiai atlieka savo darbą: bendrauti lengva, interesai panašūs. Sutinku pačius įdomiausius vaikinus ir vyriškius. Pasirodo Lietuvoje jų yra. Ir labai daug. Ir jie neužimti: vienas laiko bites, daro medų ir midų, mano namuose visuomet saldi arbata; kitas savanoriauja, užsiima alpinizmu, dalyvauja proto mūšiuose ir deklamuoja eiles (net pati išmokstu kelis nuostabius eilėraščius); sekantis groja gitara, pianinu, saksofonu, klarnetu, ir dainuoja nuostabiausias dainas. Mano namus nuolat puošia gėlės. Aš daug bendrauju, veide šypsena, nes tai išskirtiniai, šilti, protingi, talentingi žmonės. Bet drugeliai man neskraido... Dėl to taip liūdna ir gaila. Gal iš šono atrodau „mandra“. Vis netinka. O man taip norėtųsi, kad tiktų. 

Jis – vaikščiojanti Wikipedija. Knygas skaito, lyg dalyvautų greitojo skaitymo konkurse. Informaciją atsimena lyg išmanusis kompiuteris. Nesvarbu kokią pasirinksi temą, jis gali kalbėti apie viską, daug, ilgai, detaliai. Knygoms namie lentynų nereikia. Jomis net galima paremti lovą, stalą, ar spintelę. Skaityti galima tradicines ir elektronines knygas.

Pinigai investuojami į knygynus. Gera dalintis mintimis, kartais net pasiginčyti. Tuomet vieną dieną: „Labai daug galvoju. Nežinau kur Tave dėti... Į kokią lentynėlę?“ Aš: „O kokias lentynėles Tu turi? Ir kodėl nežinai, kur mane dėti? Aš ne knyga. Manęs nesukategorizuosi pagal žanrus.“ Jis: „Na, nežinau, Tu visa tokia akademiška....“ Aš: „Nereikia manęs dėti į jokią lentynėlę... Lentynėlė, kurioje norėčiau ir turėčiau būti, yra tik viena...“ Taip ir likome abu ne vienas kito lentynėlėse...

Rinkimosi metodika ir netikėtumai

Kažkuriuo metu laiškai tampa retesni. Tada suprantu, kad ne tik mane gali rinktis. Aš taip pat galiu tai daryti. Įsivedu norimus kriterijus, kurie atspindi mano reikalavimus ir peržiūriu sąrašą. Išsiunčiu trumpus laiškelius jiems ir sistemos suderintiems nariams. 

Labai gera gauti atsakymus. Klausia kaip man sekasi. Sakau, kad gerai, bet vis dar paieškose. O kaip tau? „Aš lyg ir radau“ - sako, „bet kažkodėl nesu visiškai tikras. Žinai, čia kaip su tais džinsais turguje – nusipirkęs vienoje vietoje, kitoje vietoje gali rasti labiau tinkančius, patinkančius, pigesnius. Gal neverta skubėti. Juk reikia tinkamiausių džinsų...“

Gaunu laiškelį. Rašo ji. Klausia gal esam bendramintės. Nežinau ką galvoti, klausiu kokiu tikslu rašo. Sako, kad nori susipažinti, pabendrauti, pasivaikščioti, gal net draugauti. Yra biseksuali... Atrašau, kad mane domina išskirtinai tik vyrai, ir tik rimtiems santykiams. Padėkojame ir palinkime viena kitai sėkmės. Lieku mielai nustebinta dėmesiu. Bei bendravimo kultūra. Negavau nei vieno laiško, kurio savininko vertybės labai skirtųsi nuo manųjų.

Atsakymas į mano laiškelį. Susirašinėti einasi puikiai. Skambiname telefonu. Pokalbiai dar nuostabesni. Kalbam dažnai ir ilgai. Skraidau. Šypsena, lyg man būtų -niolika. Suprantu, kad reikia susitikti. Būtina susitikti. Juk tiesioginis bendravimas yra nepakeičiamas. O jei kažkuris kažkuriam netiksim. Jis atvažiuoja į mano gimtąjį miestą. Su gėlėmis ir dangišku rankų darbo šokoladu Aš sugalvojusi pilną dienos programą: muziejus, apžvalgos aikštelės, pasivaikščiojimai, kavinės.

Susitinkam. Ir vėl ta nelemta chemija... , ir vėl nėra drugelių. Pikta ir baisiai liūdna. Bet dar labiau sunku. Kaip pasakyti žmogui, kad tavo nenuoramos drugeliai dar kažkur miega, kai matai, kad pas jį skraido įvairiausiom spalvom. Tai, juk taip skaudu... Rašau žinutę. Sakau, kad širdelei neįsakysi. Sako, kad tai matėsi susitikus iš bendravimo. Vadinasi nenuslėpsi... Dar viena taisyklė: pasižadu daugiau taip ilgai niekada nebendrauti raštu ir telefonu. Abu suvokiame, kad bendrauti sekėsi puikiai. Sutariam likti draugais. Šiandien mano namus puošia jo ypatinga rankų darbo dekoracija. Tik trūksta inicialų. Bet jie visam laikui liks mano širdelėje.

Bus daugiau

Delfi skaitytoja Jurgita

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

2019-ųjų biudžetas: kiek „į rankas“ gaus pensininkas, mokytojas, prezidentė (376)

Seimas antradienį priėmė 2019 metų biudžetą . BNS žurnalistų komanda tradiciškai įvertino,...

Smūgis naudotų automobilių pardavėjams: neparduoda net pigiausių mašinų (133)

Milžiniškus protestus rengę, gatves blokavę ukrainiečiai palankesnių muito sąlygų...

Balsavimas už biudžetą parodė, kaip ir kas palaiko valstiečius (16)

Per balsavimą už kitų metų biudžetą formalūs ir neformalūs „valstiečių“ partneriai Seime...

Keliuose jau prasidėjo šventinė eismo karštinė: sunkiausia bus kitą savaitę (9)

Artėjant vienoms svarbiausių metų švenčių – Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams, – miestų...

Vaizdo įraše – Rusijos raketos nesėkmė (42)

Rusijos Kapustin Jaro raketų poligone nenumatytoje vietoje nukrito raketa S-300 . Dėl šio įvykio...

Prieš biudžetą balsavęs Naglis Puteikis prakalbo apie situaciją „valstiečių“ gretose (186)

Seimas antradienį balsų dauguma priėmė kitų metų valstybės biudžetą. Garsiai kartojęs, kad...

4 lengvai paruošiami kiaulienos patiekalai

Kadangi kiti metai – Kiaulės, daugelis ėmė juokauti, kad laukia daugybė kiaulysčių. Visgi, yra...

Nepaisant visko, Seimas priėmė 2019 metų biudžetą (1047)

Antradienį Seimo nariai priėmė 2019 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų...

LKL sprendimas: Šeškui – griežtas įspėjimas, skirtos nuobaudos Pasvalyje dirbusiems teisėjams (13)

Lietuvos krepšinio lyga išanalizavo praėjusį savaitgalį vykusias „Betsafe–LKL“ čempionato...

Nunerta eglutė tapo tikra Klaipėdos įžymybe: patraukia net užsieniečių dėmesį (9)

Uostamiestyje suspindęs kalėdinių eglučių kiemelis jau tapo gražia švenčių tradicija. Po...